• slovenský

Drama / Horor

USA, 2013, 100 min

Tak teď bych si pro sebe mohl říct, že jsem se zbláznil, když remaku dávám čtyři hvězdičky. Pravda ale je, že tenhle film mě fakt dost bavil. Je to taková teen variace na super hrdinu ze současnosti, ale s trošku jiným průběhem a koncem. Každopádně všechno mi sedlo a na závěr jsem se nemohl načekat. Takové napětí jsem u filmu hodně dlouho nezažil. Možná jenom kdyby Chloe Grace Moretz nebyla tak moc hezká. To bych jí tu šikanu na její osobu věřil daleko víc. Vše ale schopně vynahrazuje Julianne Moore, která si na postavě vysloveně smlsla. Nemůžu říct, že bych z těch jejich monologů neměl strach. Vlastně nejvíc z celého filmu. Dodatek: Po roce jsem shlédl i originální film a musím snížit o jednu hvězdičku. Originální Carrie je přeci jen ještě o pořádný chlup lepší.(15.8.2014)

Nezabudnuteľný zážitok. Kimberly Peirce vzala to najlepšie z predlohy, vypožičala si pár nápadov z prvej adaptácie a doplnila o pár vlastných. Dej zasadený do prítomnosti dáva zmysel, výraznejšiu vernosť Kingovej nemožno upierať a už len kvôli vynikajúco natočenému a vygradovanému finále má táto verzia zmysel. Možno to nie je klasický horor, ale to nebola ani kniha. Výraznejšia výčitka tak môže byť adresovaná snáď len castingu hlavnej postavy, ale nakoľko sa šikana skutočne neodvíja len od vzhľadu, u mňa padá aj táto. Patrične retro a pritom aj dostatočne moderné spracovanie, ktoré ma držalo od úvodu do konca.(30.10.2013)

• tron

Pre mňa úplne o ničom a samozrejme aj zbytočné, ale to by pravdaže nevadilo, ak by to bol dobrý horor. Lenže nie je. strašidelný nie je vôbec, ani desivý, znepokojivý, intenzívny či mrazivý. Scenár je absolútne predvídateľný, Chloë Grace Moretz je mi úplne ľahostajná a Julianne Moore je pre mňa jednou z najnesympatickejších herečiek Hollywoodu, takže... Mínusom je i aktualizovanie deja do súčasnosti. Scény, v ktorých Carrie objavuje čaro internetu (alebo sa dozvedá o existencii menštruácie), pôsobia ako keď svojho času obľúbený, milovaný a zbožňovaný Krokodíl Dundee odišiel z austrálskeho buša a uveličene kráčal rušnými ulicami New Yorku. 20% za finále.(21.1.2017)

Síce to nie je najlepší remake, ale kedže originál je už fakt starý, tak to nie je ani najzbytočnejší remake. Musím povedať, že ma to celkom bavilo, herecky je to obsadené dosť dobre, atmosféra sa tu tiež nájde, réžia tiež nie je zlá a Beltramiho hudba tiež sedí, ale postavy a príbeh sú až príliš jednoduché a ploché. 65% - 4*(26.2.2014)

• Momo_desu

V prvom rade by ma zaujímalo prečo Chloe vyzerala v mnohých scénach akoby masturbuje. Mne tu pripadala ako retard, hlava vykrútená ako sestričky zo Silent Hillu, s rukami tam fektovala ako keby chce vyvolať dáku chakru a tá pedofilná scéna pri sprchovaní... ako des. Ale tak či tak ma to nudilo, a pokiaľ to neprišlo po tú scénu so školským plesom bolo to oničom. Jedna fanatická retardovaná mater a baba, čo má telekinézu. Telekinéza je fajn ale v podaní Chloe sa mi to nepáčilo. Čo ma mrzí pretože, tú herečku mám rada. Ďalšia vec je tá, že Chloe mi nepríde ako dáka škrata.... Takže keď si to porovnám s herečkou z pôvodného filmu príde mi ten výber herečky divný a neoprávnený. Takže tak. Nebavilo ma to, Chloe to nezachránila a ja dávam 2*. Škoda vkladala som do toho veľké nádeje.(31.1.2014)

• - Spoiler: Na rozdiel od DVD a kinoverzie obsahuje BluRay alternatívny koniec. Po pohrebe Carrie (Chloë Grace Moretz) a prasknutí jej pomníka nasleduje scéna, kde sa Sue (Gabriella Wilde) sníva, ako porodí, a následne sa prebudí v deviatom mesiaci tehotenstva na krik. (De Large)

• - Součástí reklamní kampaně se stala webová stránka www.findcarrie.com, kde si lidé mohou prohlédnout dům z filmu. (Cheeker)

• - Margaret White (Julianne Moore) má vzadu na autě připevněný symbol ryby neboli Ichthys, což je jeden z prvních a zároveň nejrozšířenějších křesťanských symbolů vůbec. (Chipsonator)