Drama / Horor

USA, 2013, 100 min

• Le_Chuck

Nečítal som Kinga, nevidel DePalmu a po fajnej kampani (reštika) a s Chloe na čele, som sa na Carrie vyslovene tešil. Výsledok bola hodina únavnej stredoškolskej šikany a večne zhrbenej Carrie, zaklincovanej čajovým besnením bez štipky nápadu. Uspokojenie nula. Tá druhá hviezda je fakt za luxusnú Juliane, ktorá na rozdiel och Chloe aj dačo zahrá. 45%(6.1.2014)

• ScreamJay

Pro chvilku štěstí by snad i vraždila aneb proč na mě ta holka celou dobu tak tupě zírá??!! Čert vem, že je Carrie remake, ale z tohohle filmu už od samého úvodu vyloženě cítíte, jak se bezmála dětinsky těší na předepsaný kultovní finále. V důsledku toho se první 2/3 vlastně snaží jen tak z povinnosti prolítnout. Nechápu to, Kimberly Peirce už dokázala sugestívně rozbrečet kluky, ale tady jako by jí studio tlačilo devítimilimetrovým tamponem mezi lopatky. Proč musí být sarkra všechno poplatný dílčím možnostem digitálu, když jako celek je to naivní, místy směšný, bez atmosféry, která ani nedostává šanci vzniknout, natož fungovat? Carrie vlastně vůbec není ústředním motivem, jen takovej maňásek, prostředník k naplnění paranormálních skečů kolem. Že se pak zdá být Chloë Moretz spíš vyjukaným retardem než telepatem, že jindy skvělá Julianne Moore okatě přehrává, to už jsou jen důsledky výše zmíněného. Jo, vsadil bych na skromnej rozpočet, psychologii na úkor samoučelný levitace a třeba i úplně neznámý tváře, ze kterých by se v každým druhým záběru nedalo tak snadno číst "uděláme to hezčí a líbivější". Pro mě zpravidla platí, že u hororu znamená málo často víc a i když se povrchnost stává posledností doby, Carrie 2013 absolutně postrádá šmrnc, náboj, zhoubu, zlobu, cokoliv, co by se dalo (znovu) prožít. Prefabrikovaná kremace "ošklivý" klasiky pro smartfounovou generaci, u mě za [final rate: 45%](5.2.2014)

Ano, laťka byla vysoko a také vysoko zůstala, nicméně i tahle novodobá Carrie se mi líbí. Především je znát, že ji točila žena, a tak film zejména k postavám dcery a matky Whiteových přistupuje trochu jinak, citlivěji a vnímavěji a jejich vztah ukazuje v poněkud jiném světle. Na Margaret (v perfektním podání Julianne Moore) bylo tentokrát vidět, že chce Carrie opravdu v první řadě chránit před světem, ať to stojí, co to stojí. A Carrie (Chloë Grace Moretz, o níž jsem si i já zpočátku myslel, že je až příliš hezká, jenže to jsem netušil, že jí k působivé proměně v outsidera budou stačit nedůvěřivé pohledy a nejistá nahrbená chůze - jak prosté) má Margaret vlastně také ráda. Nebo se o to alespoň snaží. Líbilo se mi také zapojení moderních technologií, kdy video pořízené na začátku filmu tvůrci poměrně chytře využili ještě v závěru, apokalyptické finále bližší předloze (včetně padajícího kamení) mě přímo nadchlo. Horší to bohužel bylo s "předkbelíkovou" plesovou scénou, kterou už jsem s De Palmou zkrátka srovnat musel a která v sobě bohužel nemá ani špetku toho tolik potřebného okouzlení a splněného snu, a úplná stupidita byl poslední záběr. Tři a půl hvězdičky.___P.S. Skvělá Beltramiho hudba.(18.10.2015)

• mzss1

|30%| Když byla premiéra v kině, tak jsem dost zvažoval, že na to skočím, ale nakonec jsem si to rozmyslel. Nějak jsem z toho neměl dobrý pocit a nyní jsem rád, že jsem tak udělal. Vím moc dobře, že je tohle remake jistého originálu. Nemám teda nic proti remakům – spoustu jich mám v oblibě. Ono celkově tohle jako horor vůbec nepůsobí. Jen nějaké záblesky, jako např.scény s vyšinutou matkou, která silně věří v jistou zlou moc nebo co. Ale ani to mě moc nezaujalo. Hlavní hrdinka je taková nemastná, neslaná, ale zase svojí roli zvládla dobře a i to její okolí, jak se k ní chovalo, jak se nakonec sbližovala s jedním milým chlapcem – to vše bylo herecky zvládnuto dobře, to uznávám, je to jeden z mála kladů filmu. Navíc zde nemáme ani žádné nelogičnosti, máme tu Rko, ale to bohužel také není žádná výhra. To už když se film blíží ke konci tak tu máme krvavé scény, ale vůbec mě nevyděsili a nechalo mě to totálně klidným a to si myslím, že moc dobře není. Hudba od Marca Beltramiho není špatná, ale poslední dobou mě ten skladatel spíše zklamává, má dost nevýraznou hudbu. Jedině pátá Smrtonosná past se mu naposled povedla. Takže jak to mám zrekapitulovat ? No, mám z toho zvláštní pocity. Rozhodně je to jasný podprůměr a mě to i vyloženě nesedlo. Cítím z toho velkou zbytečnost. Znám teda horší filmy, zas taková katastrofa to nebyla, tak váhání mezi 1 a 2 hvězdou jsem po chvíli překonal a dávám nejslabší možnou druhou hvězdu. Prostě je to NUDA – v tom je zakopaný pes.(5.4.2015)

• *CARNIFEX*

Carrie pôsobí na svoje okolie ako plaché dievča. Jedine jej matka tuší, že s jej dcérou predsa len nie je niečo v poriadku. Prvý krát si začína uvedomovať svoje schopnosti po chúlostivom incidente so spolužiakmi. Postupom času začína chápať svoj "dar". Dokáže, ale ovládať svoje emócie? V troch štvrtinách snímok neponúka nič, čo by sme už niekde milión krát nevideli. Nejaké to lietanie knižiek, zdvíhanie postele, či praskanie zrkadla už nijak nevystraší. Snímok nedisponuje takmer žiadnou mimoriadnou atmosférou či gore zábermi. Nechal ma úplne chladným. O záverečnej polhodinke neviem čo si myslieť. Boli síce fázy, scény, ktoré zaujali, potešili, no zároveň mi prišli ( ozaj neviem prečo ) smiešne a zbytočné. Najmä tá úplne posledná. Carrie je tuctový snímok, ktorý neponúka nič nové, nič výnimočné. Za vzhliadnutie zo zvedavosti, ale stojí - 50%.(4.1.2014)

• - Součástí reklamní kampaně se stala webová stránka www.findcarrie.com, kde si lidé mohou prohlédnout dům z filmu. (Cheeker)

• - Když se snaží Billy Nolan (Alex Russel) a Chris Hargensen (Portia Doubleday) odjet z maturitního plesu, je jasně vidět, že je jejich Pontiac 1971 GTO zablokován parkujícími auty, přesto však v navazující scéně bez problému odjíždí. (Ficik)

• - V scéne, keď sa Chris (Portia Doubleday) po vlámaní do školy obzerá po miestnosti, je vidno, ako si v pozadí jej priateľ dáva rukavice. V ďalšej scéne, keď vyťahuje vedro s krvou hore, ale na rukách žiadne rukavice nemá. (mjmartin167)