Drama / Horor

USA, 2013, 100 min

,,MUSÍM SE POKUSIT BÝT NORMÁLNÍ...NEŽ BUDE PŘÍLIŠ POZDĚ.…“ /// Na svět přišla potichu. V krvi a bolesti. Dítě BOŽÍ? … Abych pravdu řek, ze starý (Carrie) si hovno pamatuju. To pro pořádek. Su rád, že když už se recykluje, tak s fajnovým vobsazením. Mezi holkama to v těch několika okamžicích krásně ,,jiskří“, včetně dialogů jako … vod Poa? (Edgara Allana debile!). Že je to vodvážnější v sexu asi nepřekvapí. Tak se jen čeká, až se holka nasere a …Román pro uťápnutý teenagery, zakončenej jejich snem, kterej je díky vobsazení něčím víc, než jen nešťastnou puberťáckou romancí. A za sebe si přeju, aby Chloë Grace Moretz trumfla Dakotu Fanning. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vždycky jsem tušil, že Ďábel spí v kříži… 2.) Když míchat, tak jen Bloody Carrie! 3.) Thx za titule ,,Bac“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(9.1.2014)

• Cappuccino

Menštruačný horor ako sa (ne)patrí aneb ako pokaziť Kingovu klasiku. Teda, nie že by filmové adaptácie jeho kníh väčšinou za niečo stáli, ale tak toto, vážení, to bola príšerná nuda. Do konca snímku ma pri vedomí udržiavala myšlienka, že sa to z tej teenagersko-školskej úrovňe posunie do čohosi serióznejšieho, mysterióznejšieho, do čohosi, z čoho si napustím do gatí. Ale zmena holt nenastala.(1.3.2014)

• Gilmour93

Kdo chce zkoušet šikanu, bude mrštěn o stěnu! De Palmovo zpracování příběhu o „něžných“ dotecích jedné středoškolské medúzky sice nebylo žádným zázrakem, ale alespoň mělo tvář. Verze Kimberley Pierce ji má taky, ale zkroucenou bolestí bídně vystavěné atmosféry, hloupých triků, chytrých telefonů a mýdlové vody teenage oper. Už jsem jen čekal šouravý příjezd profesora Xaviera, co by nebohou Carrie přijal do klubu a vysvětlil jí, že strejda Magneto je zlobivý.. Remake zbytečný jak dildo v šuplíku nočního stolku paní Whiteové. Že si raději neudělali jelitový prejt..(29.10.2014)

Ano, laťka byla vysoko a také vysoko zůstala, nicméně i tahle novodobá Carrie se mi líbí. Především je znát, že ji točila žena, a tak film zejména k postavám dcery a matky Whiteových přistupuje trochu jinak, citlivěji a vnímavěji a jejich vztah ukazuje v poněkud jiném světle. Na Margaret (v perfektním podání Julianne Moore) bylo tentokrát vidět, že chce Carrie opravdu v první řadě chránit před světem, ať to stojí, co to stojí. A Carrie (Chloë Grace Moretz, o níž jsem si i já zpočátku myslel, že je až příliš hezká, jenže to jsem netušil, že jí k působivé proměně v outsidera budou stačit nedůvěřivé pohledy a nejistá nahrbená chůze - jak prosté) má Margaret vlastně také ráda. Nebo se o to alespoň snaží. Líbilo se mi také zapojení moderních technologií, kdy video pořízené na začátku filmu tvůrci poměrně chytře využili ještě v závěru, apokalyptické finále bližší předloze (včetně padajícího kamení) mě přímo nadchlo. Horší to bohužel bylo s "předkbelíkovou" plesovou scénou, kterou už jsem s De Palmou zkrátka srovnat musel a která v sobě bohužel nemá ani špetku toho tolik potřebného okouzlení a splněného snu, a úplná stupidita byl poslední záběr. Tři a půl hvězdičky.___P.S. Skvělá Beltramiho hudba.(18.10.2015)

Tak teď bych si pro sebe mohl říct, že jsem se zbláznil, když remaku dávám čtyři hvězdičky. Pravda ale je, že tenhle film mě fakt dost bavil. Je to taková teen variace na super hrdinu ze současnosti, ale s trošku jiným průběhem a koncem. Každopádně všechno mi sedlo a na závěr jsem se nemohl načekat. Takové napětí jsem u filmu hodně dlouho nezažil. Možná jenom kdyby Chloe Grace Moretz nebyla tak moc hezká. To bych jí tu šikanu na její osobu věřil daleko víc. Vše ale schopně vynahrazuje Julianne Moore, která si na postavě vysloveně smlsla. Nemůžu říct, že bych z těch jejich monologů neměl strach. Vlastně nejvíc z celého filmu. Dodatek: Po roce jsem shlédl i originální film a musím snížit o jednu hvězdičku. Originální Carrie je přeci jen ještě o pořádný chlup lepší.(15.8.2014)

• - Spoiler: Keď dostane Carrie (Chloë Grace Moretz) v sprche svoju prvú menštruáciu, objaví sa tam nahá, ale keď po nej následne spolužiačky hádžu tampóny a menštruačné vložky, je jasne vidieť, že má na sebe spodnú bielizeň. (De Large)

• - Spoiler: Během zběsilostí na plese se Carrie (Chloë Grace Moretz) mění pravé oko z červeného krvavého na bílé a naopak. (Twyer)

• - Báseň, ktorú číta Carrie (Chloë Grace Moretz) na hodine angličtiny, je výňatok z básne Johna Miltona "Samson Agonistes“ z roku 1671. (De Large)