• slovenský

Drama / Horor

USA, 2013, 100 min

• MM_Ramone

"Carrie" je literárnym debutom známeho amerického spisovateľa Stephena King. Týmto románom odštartoval v roku 1974 svoju úspešnú kariéru. O dva roky neskôr režisér Brian De Palma natočil výbornú filmovú adaptáciu tohoto horrorového príbehu. Titulnú postavu geniálnym spôsobom stvárnila herečka Sissy Spacek. Remake tohto filmu, ktorý mal premieru v roku 2013, je len bezcenná popkornová karikatúra pôvodného snímku. Roztomilá barbie Chloe Grace Moretz v hlavnej úlohe ako Carrie White je úplne zlá voľba. *(8.11.2015)

• JohnnyD

Ak bol na niečo dobrý remake Carrie, tak na to aby som spätne docenil DePalmov originál. Tento remake je inak totálne spackaná fušerina. Scenár, konkrétne práca s postavami a ich motivácie, je slušne povedané na úrovni 80s béčka a vôbec neide s dobou. Dnes už proste takéto jednorozmerné naliňajkované charaktery neprejdú. No čo ma sklamalo najviac sú herci. Julianne Moore je nedôveryhodná, no to čo predvádza inak moja obľúbenkyňa Chloe Grace Moretz je na úrovni dedinskej ochotníckej adaptácie. Totálne nezvládnutie role.(22.6.2015)

Pro mě jeden z nejlepších současných remaků hororových klasik, což jde na vrub hlavně silnému příběhu a solidním hercům, kteří mají co hrát. Na originál to samozřejmě nemá, de Palma je de Palma, ale jako jeho decentní oprášení pro dnešní teenagery, proč ne.(1.9.2014)

• Pilda17

Ten samý problém jako u originálu, čekání až na samý závěr, který byl dobrý, ale neoslnil. Hlavní postava vybrána jednoduše špatně, Carrie byla přesvědčivější v originálu. Matka byla jiné kafe a výběr byl fantastický, ale to je tak jediné. Stejně jako originál žádná sláva a zažil jsem dalších několik minut nudy, takže silné zklamání .. 2/10 = 25%(5.1.2014)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $35,266,619Tržby Celosvetovo $80,297,909Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ dosť sklamanie, režisérka ešte menej dokáže ťažiť z atmosféry než predchodca originál z 1976, trikové hrátky tu skôr ubližujú deju, herecky nie moc zvládnuté, postavy ploché a to už nehovoriac o Julianne Moore tá úplne prehráva vo svojej úlohe, ďalšia zbytočnosť a len potvrdenie že američania sa topia v povrchnosti remakov bež štipky progesu /40%/(7.1.2014)

• - Když na začátku filmu Carrie (Chloë Grace Moretz) sedí ve sprše na zemi a chytne modrou sukni učitelky zkrvavenou rukou, otisk dlaně je nezřetelný. Později v kanceláři je ale mnohem výraznější. (Geriel)

• - Druhý film Chloë Grace Moretz (Carrie), v ktorom má prvý raz v živote menštruáciu. Prvým bol Movie 43 (2013). (De Large)

• - V scéne, keď sa Chris (Portia Doubleday) po vlámaní do školy obzerá po miestnosti, je vidno, ako si v pozadí jej priateľ dáva rukavice. V ďalšej scéne, keď vyťahuje vedro s krvou hore, ale na rukách žiadne rukavice nemá. (mjmartin167)