Epizody(10)

Lena Dunhamová hraje hlavní roli v šesté a zároveň poslední řadě úspěšného komediálního seriálu Girls z produkce HBO, který komicky popisuje nesčetná pokoření a ojedinělé triumfy partičky dvacátnic žijících v New Yorku. Děj šesté série začíná půl roku po událostech z konce předchozí řady. Hannah zažívá díky své účasti ve vypravěčské soutěži ze závěru předchozí série nebývalý spisovatelský úspěch a dostane lukrativní nabídku, která jí může zásadně změnit život. Marnie, která teď chodí s Rayem, chce zůstat po rozvodu s Desim nezávislá. Jakmile však její chování začne vykazovat známky do nebe volající sebestřednosti, hrozí, že to její současný vztah nakonec neustojí. Jessa s Adamem, kteří teď také tvoří pár, se ve snaze usměrnit své vášně rozhodnou vrhnout do tvůrčího projektu, jenž by se však mohl stát zdrojem jejich neshod. A zatímco se Shoshannina profesní kariéra díky nové práci v marketingové agentuře konečně začne ubírat správným směrem, její osobní život silně pokulhává v důsledku náhlého prozření, že ji přátelé brzdí v rozletu. Desetidílná závěrečná řada, v níž nastává čas uzavřít staré životní kapitoly a začít psát nové, sleduje naše důvěrně známé přítelkyně, které se ze všech sil snaží přiblížit ideálu žen, o jakých vždycky snily – i když jim život někdy hází klacky pod nohy. (HBO Europe)

Arcadan

Nemám slov. Jako byste šest let pozorovali dospívání někoho vám blízkého, smáli jste se jeho chybám, hlouposti a pošetilosti a hledání všech těch naivních záchytných bodů v životě a on k vám najednou znenadání přišel a ukázal, že je po roce mnohem dál, než jste kdy byli vy. Girls mě za těch šest let přerostli a já teď po posledním dílu jen ohromeně sedím na posteli a sbírám zbytky ještě neroztříštěných emocí. ()

strom-z

Bohužel si říkám, že tenhle seriál měl snad skončit první řadou. Ta byla skvělá, bořila spoustu klišé a byla super vtipná, originální a dobře napsaná, a člověka BAVILO se na to koukat. Všechny následující řady už mi přišly rozpačitý, pár výbornejch momentů... a spousta tak napůl, nebo dokonce špatnejch. Poetika Leny Dunham byla ohromně čerstvej vítr, jenže jí nějak došly nápady.. Původně fakt dobrej seriál se dostal do průměru, v jehož duchu se neslo i samotný finále. ()