Barely Lethal

Barely Lethal

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2015, 96 min

• KNTRFKT

Tak tenhle Letální Barel z dílny Novéhomuže zatím aspiruje na největší kokotinu, kterou jsem letos neměl to potěšení vidět. Je až k zamyšlení, že je Samuel schopen ve stejném roce zazářit v Osmi hrozných a rázem se podepsat pod tenhle postpubescentní výstřik člověka bez invence a chuti natočit něco byť jen trochu jinak. Sansa je sice vážně kost, že by z ní nejeden čokl vysál tekutiny a s chutí oblíznul chrupavčitou část, ale to je asi tak jediný, co se dá říct v pozitivním slova smyslu. To už bych radši koukal na prasknutý hemoroid bezdomovce s úplavicí, než znovu zažít tohle. Kajl by se měl příště rozmyslet, jestli by nebylo spíš lepší skočit z mostu. Určitě by to byla větší psina.(1.2.2016)

• hroubek

Fakt jsem tomu chtěl dát tři hvězdy, jelikož mě to v druhé půli dost bavilo a kupodivu všechno vypadalo lépe, než na začátku. Pak jsem si ale vzpomněl na začátek a moje "lehké nadšení" bylo zas úplně někde jinde. Film sám osobě není zas tak hrozný, a jako béčko si ho jde užít. Problém je v tom, že film si zbytečně dlouho hraje na něco jiného, než ve skutečnosti je. Do toho vypadá místy fakt blbě a v první půlce jsou akční scény nekoukatelné. V druhé půli se dostane ke slovu odkazování na teen film a je to mnohem lepší zvláště, když se na scéně objeví Sansa Stark. Herci strašně přehrávájí a někdy doslova nemají co hrát a jejich dialogy postrádají hlavu a patu. Pokud jste fandové Sophie Turner a Jessici Alby, tak na to koukněte jinak je spoustu lepší filmu, u kterých trávit čas, škoda jen té zápletky, která se rozhodně dala využít lépe.(2.7.2015)

Mladá a sympatická agentka "83" na střední. Není prvoplánově sexy, chce být vnadná a vtipná, nejde jí to. Jessica Alba chce být drsná teroristka a nejde jí to. Samuel L.Jackson chce být respektovaným velitelem mladých agentů a jde mu to. Film chce být v globálu vtipný i akční, ale je v obojím rozpačitý. Tady chtěl někdo překopat schémata teenagerských filmů odehrávajících se na střední, vykopal hrubé základy a dál už si počínal poměrně neohrabaně, stejně jako mladá hrdinka v nové společnosti. Začínající scenárista John D´Arco dal přednost naivnímu pojetí, kterému je ve filmu přizpůsobena podstatná část. Z tohoto vzorce se vymykají pouze invenční úvodní animované titulky opatřené chytlavým songem od Rumor Mill a ještě první třetině filmu se daří jakž takž působit dospěleji. Od příchodu do rodiny, kam se uprchlá tajná agentka vetřela jako kanaďanka Megan Welsh, v rámci výměny studentů na pobyt, se už film nevymaní ze zábavy pro nenáročné publikum a neblýskne se ničím nadstandardním. Přesto filmu nelze upřít snahu být diferentním. V nové rodině, ani na střední samozřejmě nikdo netuší, že jde o speciálně trénovanou agentku z polovládní tajné základny Prescott sloužící k převýchově sirotků na zabijáky. Dívka už se nechtěla podrobovat náročnému drilu, který jí bral právo na osobní život a zatoužila po svobodě, citech a obyčejném životě mladé dívky, který doposud znala jen z filmů. Zkráceně řečeno, po všem, co jí bylo v přísném režimu upíráno a nikdy to nepoznala. Při jedné nebezpečné akci tedy nafingovala svoji smrt. Organizace jí považovala za mrtvou. A ona se mohla vrhnout podle dost zavádějících a zkreslených rad, které si sama podle internetu vypracovala, do života mladé studentky, která sice do kolektivu svých vrstevníků tolik nezapadá, sklízí posměch, protože ve společenském životě neohrabaně tápe, ale oproti tomu se perfektně vyzná v bojových uměních, v taktické bojové přípravě a doma má uschovaný solidní zbrojní arzenál. Kupodivu se jí tohle všechno bude postupem doby hodit. Organizace ji vyčmuchá, kolegyně agentka "84" si s ní přijde vyřídit účty a nejnebezpečnější teroristka uprchne z cely. Tvůrci se rozhodli ze spíše akčního námětu mít komedii s prvky akčního filmu, jehož se produkčně ujal Brett Ratner. Na filmu je jeho produkční účast znát, ale vtipných momentů má film poskrovnu. Více jak polovina story je zasazena do prostor střední školy, kde se nic extra vtipného ani akčního neděje. Okolní studenti jsou herecky nevýrazní, profesoři na tom nejsou o nic lépe, Dan Fogler je dokonce nucen hrát profesora s homosexuálními sklony, tedy alespoň to tak vypadalo. Na střední je hustá nuda. Megan navíc dámské osazenstvo nesnáší a dělá jí schválnosti, ale ty nejsou ani trochu vtipné. Zastání a obdiv nachází u studujících mladíků, ale ti jsou obsazeni kokotskými herci s nezajímavým hereckým projevem. Aby se film dostal z nudnějších pasáží, sáhlo se i po akční složce, kterou se akční divák milující bombastickou akci ale moc nepokochá. Je nutné se spokojit s tím co je. Honička v autě je standardně svižná, mlátička mladých agentek v prostorách školy nemá potřebně propracovanou choreografii. Finální střet s Jessicou Alba nebyl natočen nijak úchvatně a napínavě. Ve filmu jsou i nejasnosti. Není jasné, proč se nebezpečná teroristka nechá v úvodu chytit Prescottem, následně znovu uniká. Totožnost Megan v rodině, ani na střední, nikdo pořádně neprověří. Proč velitel Hardman znenadání ustoupí ze svých nároků a přísného řádu a v podstatě udělá z tajné organizace výcvikový kemp s možností podání přihlášky pro případné zájemce. Jaký smysl mělo to, že z agentky "84" byl náhle dvojitý agent. Proč je ve filmu Jaime King, když nedostala žádný prostor a proč je Topher Grace na rodinné fotografii, ale ve filmu se neobjeví. A ještě by se něco nejasného našlo. Scenáristická nezkušenost je na rozpolceném výsledku znát. Nicméně, neokoukaná Hailee Steinfeld je sympatická akvizice, náznaky vymanit se z příběhového stereotypu jsou patrné, režie Kyle Newmana splnila své účely, Jessica Alba, byť v příběhu byla odsunuta na druhou kolej, je pořád fešanda, Sophie Turner má výrazný sexappeal a Samuel L.Jackson je největší a nejlepší hereckou posilou, jakou film mohl získat. Až na ty nudné (středoškolské) pasáže a výše vypsané nedostatky stran děje, jsem se bavil. 60%(26.7.2015)

Film pojednává o tajné vládní organizaci co už od mala cvičí tajné agentky na boj proti různým zločincům.Co se,ale stane když jedna z nejlepších dospívajících agentek zatouží po životě kde by obdivovala Justina Bíbra a ráda by si vychutnávala další nepostradatelné věci,které k životu potřebuje slečna co je právě v pubertě....to všechno se právě v tomto snímku dozvíme.Pokud chcete film vidět kvůli účasti Samuela L.Jacksona nebo Jessice Albě tak věřte,že zde jak to tak býva mají jen malé roličky a hlavně Alba je ve filmu celkem tak dvě minuty,ale Samuel i v tom minimu dokáže film pozvednout a pro nějaké puberťačky to špatný film nebude.Navíc v době kdy se čím dál tím víc rozmáhá módní vlna ženských akčních hrdinek (ne,že bych to byl přívrženec).Za mě z tohoto pohledu tedy celkově 60% a tři hvězdy.(17.8.2015)

• hansel97

Na tomhle filmu bylo špatně dost věcí, nejiritující bylo asi obsazení JESSICY ALBY DO ROLE HLAVNÍHO ZÁPORÁKA. To je prostě první věc, která je naprosto mimo a dost film ovlivní. Celkově na těhle středních komediích o holce, která nezapadá toho nikdo moc nevymyslí. Vždy maximálně důvod, proč nezapadá a jinou zápletka, tahle byla poněkud neotřelá. Ale pokud vezmete například The DUFF nebo Mean Girls, tak ty příběhy naprosto kopírují tenhle. A přijde mi zbytečné pořád točit to samé, když u toho nic vymyslet ZŘEJMĚ nejde. Hailee Steinfeld nemusím, ale byla tu lepší než v Pitch Perfect 2, kde mě její role docela srala. Sophie Turner byla skvělá záporačka, Albu klidně mohla nahradit.(2.6.2015)

• - Jméno Victoria Knox (Jessica Alba) je hříčka se slovem Victorinox, což je slavný výrobce švýcarských armádních nožů. (tessincolor)

• - Režisér Kyle Newman a herečka Jaime King (Knightová) sú (stav k septembru 2015) manželia. (m.a.t.o.)

• - Film mal byť pôvodne natočený s prístupnosťou R, no nakoniec získal rating PG-13, a to bez toho, aby tvorcovia museli vystrihnúť alebo upraviť niektorú zo scén. (m.a.t.o.)