Epizody(8)

Drama Pot a slzy sleduje mladou tanečnici Claire (Sarah Hayová), jež má za sebou hodně bouřlivou minulost, od chvíle, kdy se stane členkou prestižního baletního souboru v New Yorku. Temný a drsný seriál nekompromisně zkoumá zářivou i odvrácenou stranu baletního světa a dramata, která přináší život v New Yorku. Claire je krásná, inteligentní dívka s hlubokými šrámy na duši, přehnanými ambicemi a sebedestruktivními sklony. Je to vynikající balerína schopná úžasných výkonů, její vnitřní trýzeň a touha po úspěchu ji však pohání vpřed nutkavým a nepředvídatelným způsobem, obzvláště když je konfrontována s intrikami nevypočitatelného uměleckého ředitele a jednoho nevítaného návštěvníka z minulosti. (HBO Europe)

KIT.HL

Tohle je pro mě zklamání.Rozhodně se nejedná o žádnou Černou labuť nebo nedej bože Showgirls! :-) 8 h co se dalo natočit do dvou hodin. Pokud tvůrci počítali s pokračováním, tak to chápu.Jinak NUDA.Žádné explicitní scény moc nečekejte ! BALET ANO ! Ženskou část, to jistě zaujme.Hodí se k žehlení a vaření, pokud tedy nemusíte číst titulky. ()

Qitek

Asi to tady trochu zbleju, ale hned na start musím říct, že se jedná o velmi povedenej seriál. Ale... Bude to o křehké a zakřiknuté baletce Claire. Zdrhne z domova za svým snem. Před svým "fuckted up" bratrem (dál nespoileruju, ale i to je fuckted up), před svým fuckted up otcem. Tuhle Claire přijme a zanedlouho obsadí, do svého baletního sboru, jako hlavní roli dost fuckted up bývalej baleťák. Claire se ubytuje v bytě, kde je jí spolubydlící balerína ze stejného sboru. Spolubydlící je dost fuckted up a na chvíli se tam mihne i její máma, která je taky celkem dost fuckted up. Claire se skamarádí snad jen s jedinou dívkou ve sboru, která má prachatýho tátu, ale jejich vztah je tak nějak očivině fuckted up. Jo a on celej ten sbor je dost psychicky fuckted up. Zamotáme do toho taky něco ze stryptízu (protože kontrast baletu a stryptízu, to je snad na první dobrou) kdyby to bylo málo dark. Ukážeme cecky a bude to ještě trochu víc všechno fuckted up. Penis by tam měl bejt taky. Je tam! Super. A hovno na polštáři. Drogy... Něco mi tam chybí pořád, co bych tam ještě přisypal... Hele homosexualita, prcání... Jasný, to už dneska nikoho asi nevytrhne. Hele Ruská mafie by tam mohla bejt taky ne? Obchod s mladýma holkama, co je vyprcávaj... A nějakou čistou dušičku to chce ale v tom temňoučkým světě přece... Co takhle nějakej bezdomovec? Romantická duše. Jo homelesák! To je tak krásnej kontrast v tomo fuckted up světě, že to snad ani není na první dobrou. ALE! Musí bejt taky nějakej jebnutej. Víš jak, chci aby byli prostě všichni pojebaní až na půdu kurva! Až moc vymodlenej fuckted up dark svět, na to aby mě vzal za koule, natož za srdce. Tak takhle tlačit a přetlačit na pilu s jakože bezcitným světem mohou jen amíci. Balanc. Aspoň někde. Nebo si mám jako myslet, že jsou všichni do jednoho úplně vymrdaní? O.k. Jen chlad a nezájem. Co mě drželo a celému seriálu vlastně hodně pomáhalo, byl fakt, že snad každej díl má alespoň jednu dvě dobrou scénu a dialog. Tak. Dozvracel sem ()

DaViD´82

Popsat to ve zkratce jako „osmihodinovou Černou labuť/Červené střevíčky dle syžetu Showgirls“ se sice přímo nabízí, ale… Ale jaképak copak, ono se to nejen nabízí, ono je to vlastně plně vystihující, protože jde o temný a nekompromisní pohled na odvrácenou tvář baletu skrze sebezničující touhu po vlastní dokonalosti. Jediná vážnější (ovšem v důsledku zcela zásadní) výtka směřuje na konto vedlejších postav, které s ohledem na to kolik prostoru je jim věnováno, tak jsou bez vlastního ksichtu a jsou tu pouze proto, aby souložili a bylo koho svlékat. A také to místy ke své vlastní škodě příliš „sere mramor“; speciálně v přístupu k hlavní hrdince, která navíc ve své ulitě "šedé myšky" příliš charismatu nepobrala. Což nemálo zamrzí, protože jinak je to napsané i zahrané obstojně a díky Arkapawovi to má působivý chladný vizuál a nádherné kompozice během tanců samotných. Jakkoli to není špatné, tak je těžké to doporučit, když to samé již jiní udělali lépe a na menším prostoru. Ovšem pokud jste již ta „lépe“ viděli a chcete více téhož, tak pak (a jedině pak) není důvod proč se tomu vyhýbat. ()

PavelVanekArt

Slibný začátek, zajímavé postavy, dobře zvolený herecký casting, solidní hraní. Zhruba u čtvrtého dílu se to začíná lámat a svět balerín, baletu, ruské mafie, homosexuálů, incestních sourozenců, feťáků, bezdomovců pomalu nudí. Doufal sem, že to zachrání poslední díl, nestalo se tak. Dramata z těchto prostředí mám rád (viz. vynikající Černá labuť) a tady jsem dostal jen poloviční porci něčeho, co jsem si neobjednal, dobře to chutnalo ale potřebovalo by to ještě pár přísad a hustější omáčku. Hlavní je, že všude byly vidět prsa a pendreky. 3* silnější hvězdy a doufám ve druhou sérii. Jinak tento seriál postrádá smysl. ()

Marqta

Hodnotím po první sérii a jsou to za mě dvě hvězdičky. není to tím, že by to byl špatný seriál. Balet mám moc ráda a prostředí i tanec jsou parádní! První díl, možná dva, jsou skvělé a byla jsem nadšená. Jenže potom se každý další díl přidává nějaký další prvek, další motiv, úplně nové zápletka. Chápu že záměrem asi bylo připravit si půdu pro další sérii a spoustu dalších dějových možností, variací a dalších zápletek.....ale..... takhle samostatně bez toho pokračování je to vlastně takové od všeho trochu a nic pořádně. Nic není dotažené, je to prostě všeho chuť. Téměř všechny z těch motivů/zápletek co tam jsou ale vypadají velmi slibně! Jsem hodně zvědavá jestli a jak se bude případně vyvíjet další série, ale takhle samostatně...nevím pořádně co si o tom myslet. ()