In the Blood

Žena zabijak

Akční / Krimi / Thriller

Velká Británie / Portoriko, 2014, 108 min

WTF? 53 procent? Jo film není něco, z čeho se budete probírat ještě měsíc. Dokonce si myslím, že za půl roku si nevzpomenu co se zde dělo, ale momentální zážitek pro měl víc než dobrý. Dokonce bych se nebál tento film označit za sice slabší, ale i tak důstojnou 96ku v dámském provedení. Filmu je vytýkána nuda v určitých pasážích. Ale mě ty zdlouhavé pasáže seděli. Utvářeli slušný děj a tak nějak si pak více člověk užíval ty akční. Gina u nich vypadá skvěle a nemáte problém ji věřit nesmrtelnou mašinu. Navíc ona vypadá skvěle celkově. Já se u filmu, kde je hlavní hrdina něžného pohlaví bavil tak, jak dlouho ne a za to 75 procent.(22.10.2014)

CITÁT - Já, Derek, si tě Avo, beru za svou ženu........ Po brutálním začátku se přesuneme do svatebního dne. Ava hned od začátku předvede, co v ní je. Její scéna v baru nás nenechá na pochybách. Ani Derek netušil, koho si vlastně vzal za ženu. Danny Trejo je sice v hlavních titulcích napsán celkem významně, ale ve filmu moc vidět není. Čekal jsem, že dostane více prostoru. Na tu lanovku, ve 20 minutě, bych nevlezl ani po půl litru kořalky. Hudební doprovod je divný a někdy monotonní, neladící s příběhem. Kamera také nic světoborného nepředvede. Nemám rád rec kamery, telefony a videa, ale naštěstí je zde kameraman používá jen jako dodatek. Do příběhu to slušně zapadá. Dramatizace je velmi povedené, vtáhne diváka do děje a ten pak jen netrpělivě očekává další akce a hlavně konec filmu, který byl až do poslední chvilky úplně nejasný. CITÁT - Na tomhle ostrově už nejste vítána........ Scéna se záchodem mě rozesmála. CITÁT - Můžete mi podat papír?....... Škoda, že Ava do vody neskočila šipku, bylo by to efektnější. Nečekal jsem, že to bude tak brutální snímek, ale naštěstí ta brutalita není moc podporována gore scénami a to je jen dobře. Jsem mile překvapen a dokonce jsem přesvědčen, že Gina Carano má lepší choreografii svých "mlátiček" než takový Liam Neeson. Jí to divák prostě věří. CITÁT - Kill him!! Kill him!!........ Velké překvapení pak byl poslední vstup Danny Treja (Big Biz) do děje. To stálo za potlesk. Moc prostoru nedostal ani Treat William jako Robert Grant. Za zmínku pak stojí jen Luis Guzmán jako šerif policie a hlavně úžasný výkon, který předvedla již zmiňovaná Gina Carano jako Ava.(27.10.2014)

In the Blood je jednoduchý akční film se zajímavou zápletkou a výbornou Ginou Carano. Jediný co mě u těhle nízkorozpočtovejch akčních filmů štve je ta kamere a ta demence některých postav. Doufam, že Gina se dostanu spíš nahoru k těm lepším akčnim filmům protože si myslim, že ona na to opravdu má :) 60%(12.10.2014)

• Acrobat

Stockwell prijal pozvanie ďalšieho ostrova na jeho propagácia pre cestovné kancelárie. A preto budeme povedzme prvú polku obdivovať miestne podnebie, druhú polku zvyky domorodých. V podstate len sledujú telku v biednych chatrčiach, ktoré na SR (ne)chce stavebný úrad búrať. K filmu toľko, že akcia je fifty-fifty. Pol nič potom dačo. Herectvo je fifty-fifty. Šťastné chvíľky sa cítim trápne. Ako ten pocit, kedy by ste najradšej zmizli zo scény, a tak čítate mobil, zohnete sa po pero, rozkašlete sa...To je vtedy keď Gina hrá. Ak ju kick ass, tak ten face je uveriteľný. Zážitok je ninty-ten. Väčšinou tragédia oceánskych rozmerov a potom trocha záblesku aspoň uveriteľnej akcie pomedzi domy. Telo na telo, puška na pušku, mortalita. Celkovo šumienka, obal na feminizmus, podpora násilia a vyhnanie turistov, ktorý robia bohaté zadky Dannymu a spol. Rezba hrdla novým majiteľom ostrova je ukážkou kultúry a diváckeho extra zážitku....(videné 04.05.2014, BDrip)(4.5.2014)

Gina Carano si samozřejmě zaslouží role ve filmech rozpočtově výrazně vyšší kategorie než je tento. Nicméně faktem zůstává, že v Hollywoodu nikdy na hlavní roli nedosáhne, protože neodpovídá fyzickým měřítkům tamních producentů. Není náhodou, že její první hlavní roli ve "Zkratu" jí zajistil jeden z největších kritiků hollywoodského systému a žánrový provokatér Steven Soderbergh. Bohužel tedy do budoucna můžeme čekat pokračování její kariéry v kolejích čestných vedlejších rolí v áčkových produkcích a hlavních partů ve video béčkách. "In the Blood" ovšem není žádná ostuda, ba naopak film, který až překvapivě ctí svou hvězdu. Tropická variace na "96 hodin" totiž navzdory mylným očekáváním některých fandů nenabízí smršť akčních scén, ale naopak thriller, který se soustředí na postup hlavní postavy přes různá dílčí odhalení. Je pravda, že zmiňovanému mistrovskému kousku z francouzské produkce se "In the Blood" zdaleka nevyrovná co do dramaturgické sevřenosti, dynamičnosti a intenzity vycházející z prostředí, jimiž hlavní postava prochází. Ale na druhou stranu koncept obracející klasické genderové role v akčních filmech vnáší do filmu osvěžení právě i v tom, že dává postavě možnost nebýt jen tuctovým likvidačním strojem, ale občas i projevit nějakou lidskou stránku. Díky tomu a samozřejmě i charismatu a fyzické prezenci Giny Carano tu máme vítanou alternativu k směšně testosteronovým béčkům. Tomuto zastřešujícímu konceptu pak odpovídá i omezení akčních scén a jejich ztvárnění chaotickým stylem, jenž divákům odpírá obvyklou vizuální slast akčních moneyshotů a naopak se soustředí na vystižení efektivnosti, přičemž ale bojové schopnosti postavy nestaví jako její jediný definiční znak. Díky tomu, že film svou hrdinku nedefinuje pouze jako akční objekt (a dalšími prvky jako je romantický úvod) lze říci, že vznikl vlastně naprostý unikát - akční film pro ženy, kde se obracejí i obvyklé divácké role zbožného obdivování a aktivního projektování se do postavy.(1.5.2014)

• - Natáčení probíhalo z velké části v Portoriku. (Terva)