Kráska a zvíře

• USA Beauty and the Beast (více)
USA, (2012–2016), 48 h 50 min (Minutáž: 39–43 min)

Předloha:

Jeanne-Marie Leprince de Beaumont (kniha)

Kristin Kreuk, Jay Ryan, Nina Lisandrello, Brian White, Nicole Gale Anderson, Lara Jean Chorostecki, Rachel Skarsten, Peter Outerbridge, Rob Stewart (více)

Série(4) / Epizody(70)

Půvabná vyšetřovatelka z newyorského oddělení vražd Catherine se už devět let snaží zjistit, kdo zabil její matku. Během toho incidentu ji zachránil tajemný tvor, napůl člověk, napůl zvíře. Catherine přestává doufat, že by záhadu někdy rozluštila. Pak ji ale vyšetřování vraždy zavede na stopu bývalého lékaře, který údajně zemřel během vojenské mise v Afghánistánu. On jediný jí může dát odpovědi... (oficiální text distributora)

mata77

1* dávam jedine, ale naozaj jedine za oči Jaya Ryana alias Zviera. Scenár, réžia a herecké výkony sú skôr slabšie ako priemerné a nijako významnejšie si ma nezískali. Zápletka je síce naznačená, dej je ale vskutku nudný, predvídateľný a neoriginálny. Nebyť hlavného motívu krásky a zvieraťa a ich vzťahu, nebola by to ani kompletná kriminálka. ()

natalie15

Mnohokrát dokážem porozumieť nízkemu hodnoteniu, najmä keď je súčtom odpadov a štvorhiezdičiek, ale teraz nerozumiem. Beauty and the Beast je skvelý seriál. Kto chce vidieť surovo reálnu detektívku, alebo (druhý extrém) prvoplánovú romantiku, je na zlej adrese. Kto chce však vidieť omnoho dospelejšie Vampire Diaries, reálnejšie V, a k tomu sa chce aj pobaviť, našiel to čo som našla ja. Kráska a zviera je o postavách. Je o príbehu. Je o vžťahoch. Je o akcii a zábave, je aj o romantike, aj o dráme. Je to thriller, je to sci-fi. Obľúbila som si sympatickú, bystrú a súcitnú Catherine v podaní krásnej Kristin Kreuk (vedela som že Smallville nebude jej koniec), vtipnú a občas nekompromisnú Tess (Nina Lisandrello), a najmä Evana (Max Brown). No a na hlavného mužského hrdinu (Jay Ryan) sa dobre díva (pokiaľ teda nie je v metamorfóze). Odporučila by som, aby ste tomuto seriálu dali šancu. Síce mu trochu dlhšie trvá kým sa rozbehne, ale od 10 časti to začína byť drsné. Navyše, na IMDb má 71%, to je na seriál tohto typu celkom dosť. 80% Hodnotené po videní celej 1 série. ()

ESNYR

Viděl jsem tak možná 8 dílů. Ničemu to nepomáhá a nikam to nic neposouvá, pžřínos lidstvu nulový a tu přitažlivost jim taky moc nevěřím. ()

DandaPiper

První série by byla i na plných pět, nicméně druhá a třetí už lehce pokulhává. Pořád je to dobrý, ale v té překombinovanosti se už člověk pak trochu ztrácí a nelze se nevyhnout mírnému opakování děje a dialogů. Čtvrtá a finální série zatím neshlédnuta.. ()

lacerta

Nevadilo by mi to, brala jsem to jako blbinu na zaplácnutí pár večerů. Postavy trapný, Lana Langová sice fajn, ale nic, co bychom už neviděli. Iritoval mě hlavní hrdina, ale co... Pořád o fous lepší než Tak jde čas. Ale další série? To jako vážně? Nechápu, jak je možné, že třeba Ringer další sérii nedostal a tato ptákovina ano. Zůstává mi nad tím rozum stát. Nejdřív jsem dávala **, teď mi škube ruka směrem k odpadu, protože to bylo čím dál víc o ničem. ()

Tinusa14

Čo sa týka prvej série, tak tá popravde ničím neohúrila, zas ani nezklamala. Avšak miestami to bolo sladké až des, a akčné scény tiež neboli nič moc. Ale zdá sa mi že druhá séria nabrala druhý dych, po štyroch dieloch druhej série, možno prehnane hodnotím ****. ()

tjamja odpad!

Blbost, bez hlavy a paty. . Seriál postrádá vše co by kriminálka měla mít. V divákovi nezvedne ani trochu zájem o to co se bude dít dál. Podobnou slátaninu jsem naposledy viděl v poslední sérii Heroes. ()

challik

Neviem ako vy, ale ja s týmto seriálom nemám absolútne žiadny problém. Síce, prvých pár dielov bolo gýčovitých, ale to preto, že to už je taká klasika... no, od 4. dielu to začalo naberať obrátky. V 1. sérii bol Vincent taký milý, veľmi opatrný, ochranársky a vlastne aj veľmi zamilovaný. V druhej, ako tu už niekto spomínal, bol "nemilosrdný" zabijak, no ku koncu série (2x16) sa to obrátilo a stal sa z toho vzťah, ktorý som chcel. Vincent sa zmenil a pre Cat bol ten pravý. (Gaba som neznášal a prakticky aj stále neznášam, keďže si občas pozriem staré časti) Finálne hodnotenie - 99% (5*) ()

xxxLussyxxx

Pilot mě strašně nadchnul. Neskutečně jsem se bavila! Musela jsem si okamžitě pustit druhý díl. Avšak jaké bylo mé zklamání. Nudila jsem se snad od začátku až do konce! Kdyby nebylo sympatické herečky Kristin, tak bych se na to snad aňi nedívala. Chtěla jsem vědět, jak to bude mezi "kráskou" a "zvířetem" tak sem koukala. Až do cca sedmého dílu zachraňoval seriál J.T "Pan vtipný chemik". Od cca 8.dílů jsem se začala bavit! Konečně jsem se těšila na nový a nový díl. Konečně akce, napětí...Seriál mě baví až doteď! Snad mi to vydrží :D Pokud se kouknete na pilot a aspoň trochu vás něčím zaujme, tak určitě vydržte do toho osmého dílů. Bude to stát za to ;) Edit 8.12.2013 - Druhá série je naprosto božská! Už se tam neřeší vraždy. Už je to úplně o něčem jiným. Konečně to není kriminálka, ale pořádnej Drama seriál! :) ()

athena07

Jediné, co se mi celkem líbilo byla Kristin Kreuk, ale tu drsňačku policajtku jsem ji fakt neuvěřila. Jay Ryan mě nějak neuchvátil ani herecky ani jako chlap. Celý seriál je postaven na těchto dvou, kteří se jdou bít s celým světem pro svou lásku, ale já jim tu lásku moc nevěřila, chyběla mi tam chemie. Ostatní postavy jsou tak trochu navíc a do 10. dílu mi nikdo nepřirostl k srdci, takže to odpískám. A zkusím něco jiného... ()

numan

POZOR - NEBRAT VÁŽNĚ! Cílovka je jasná - pubertální dívenky (leckdy to trvá i po třicítce B-)) a čtyři procenta pubertálních chlapců, co by měli doma móóóóóc rádi takové hezké ochočené žvižátko, které notabene většinu času vypadá jako manekýn. A od toho se odvíjí úplně všechno - třeskutá naivita scénáře, cast plný "pretty faces" včetně patologa, plytký děj a v centru všeho dění věčně se vzájemně přibližující a zase vzdalující milenci, kterým (ach muj bóže) není souzeno být hezky normálně pospolu, přestože se tááák milují... Hlavní story je děravá jak řešeto a milostné zviřátko v utajení se chová tak připitoměle, že by ho solidní rozvědka lapila za pár minut. Křehoučké konstrukce jednotlivých případů poctivou detektivku připomínají jen z hodně velké dálky, všude hrají stejné středněproudé pop-peachoviny - je jedno, jestli se děj zrovna odehrává na domácí party, v klubu nebo na vernisáži výstavy obrazů moderního umění, pořád je to humus ala E2 - a Kristin Kreuk neustále valí totéž, co ve Smallville. Ovšem je celkem švanda, že vypadá čím dál víc jako Michael Jackson - obzvlášť, když se nase*e. Možná, že už má taky vyndavací nos. :o) Spojlér: PROBOHA! Hned na začátku druhý sezóny broučánkovi zmizí jeho strašlivé zohyzdění (rozuměj jizvička na tvářičce :-)) a třicetikilová Kreuk skope do kulata několik metrákových mafiánů. A ty dialogy! Stmívání hadr. ()

Kytiii1

Neskutečně blbé... i na mě... Vlastně jsem na to koukala jen kvůli hlavnímu hrdinovi... ale no tak, kdo to nikdy neudělal? Ale pokud se v každém díle opakují stejné beznadějně blbé věty, pokud si ani scénáristé nejsou schopni ohlídat, aby si sami neprotiřečili, pak už ani ten pěkný hlavní hrdina nic nezachrání... A hlava mi nebere, že už běží třetí série. Třetí?! To jako fakt? ()

Arminbuuren

Viděla jsem už seriál na tyto motivy z 80.let a zajímá mne jeho zpracování na současnou dobu. Zatím první epizoda se mi líbila. Není to originální námět, ale uvidíme, co z toho dokážou vyždímat. Po šesté epizodě připisuji další komentář - hlavní pár se mi velmi líbí, mají skvělou chemii, další skvělou postavou je JT, kolegové z policejního oddělení ale příliš nezaujmou, možná ještě tak ten Evan. Scény Catherine a Vincenta sleduji jedním dechem, ale ty detektivní případy, to se přiznám, občas přetočím. I když mají většinou napojení na děj s hlavním párem, jakési ponaučení či vyústění, ze kterého pak Catherine čerpá ve svých rozhovorech s Vincentem (nebo naopak). Ale není to ta nejsilnější stránka seriálu. Rozhodně se to ale od začátku celkem rozjelo, určitě se vyplatí sledovat dál. ()

Pattrick

Rozhodně tomu dám šanci, protože na Kristin se dobře kouká a první díl vůbec nenudil, ale očekávání též nenaplnil. Výplň CSI případy je taková, že něčím ten seriál musí nastavovat, teď už jenom jakým směrem se to bude dále ubírat po stránce hlavní dvojice a jejich zápletky. Ukončeno sledování 1x05 ()

Blue.Cat

Neuvěřitelně schematické a předvídatelné, už od prvního okamžiku je jasné, že se ti dva spolu vyspí, ona vyřeší všechny vraždy v celém městě a společně porazí ty týpky, co jdou po tom zmutovaném vojáčkovi... prostě pohádka. Z té předlohy by se dalo vyždímat daleko více. ()

Zumina odpad!

TAk tenhle seriál je normální uspávačka. PO dvouch minutách už jsem skoro spala a modlila se ať uz ta blbost skončí. Upřímně řečeno jsem se víc bavila i při sledování dokumentu o Dinosaurech! ()

HectorHagman odpad!

Polobambusačka a poškrábanej jeliman hrající stylem východoněmecké porno produkce v krimi seriále vo ničem......jo tohle byl fakt krok vedle............. ()

mpet

Ze začátku jsem tomu dával šanci, ale nakonec musím uznat, že to asi nestálo za to. Nyní se už k dalšímu dílu musím nutit a navíc postupně ztrácím argumenty proč se mrknout na další. Detektivové jsou tady absolutně nerealističtí, dialogy hercům nebaštím, a fádní zločinecké zápletky jsou k zasmání. ()