poster

Děti století

 • Česko

  Děti svého věku

 • Francie

  Les enfants du siècle

 • Slovensko

  Deti storočia

 • Velká Británie

  The Children of the Century

 • Kanada

  The Children of the Century

 • USA

  The Children of the Century

Drama / Romantický

Francie, 1999, 135 min

 • andrii
  ****

  Jen ti, co se milují, věrnost lásce tělu i duši slibují. Láska je dar z nebes, láska je sud prachu, leč není bez žalu, vzdechu. Právo první noci nás ohluší, je jako sonáta milostných rozkoší, báseň pošeptaná do uší, do vlasů vpletená poetika šarmu vášnivosti. Já teď řádky píši Vám. Mé milé, nejmilejší z dam, slova do veršů poskládám. Všechny louče v pokoji pozhasínám. S ní obdivovat budu krásy rán, žárlit i pohrdat. Milenci v zátiší, dva živly osudem protnutvší.(19.6.2015)

 • jitrnic
  **

  Film o dvou lidech kteří se sejdou, rozejdou, sejdou, rozejdou, sejdou a nakonec rozejdou, Nekouká se na to špatně (dočkáme se i pár holých zadků a prsů), herci hrajou mírně nadprůměrně (a jsou mírně podprůměrně nadabováni), ale je to šíleně natahované (takže jsem smrt hlavního hrdiny doprovodil radostným výkřikem) a závěrečný proslov hrdinky na hřbitově je tak příšerný, že dávám nakonec hvězdičky jen dvě.(12.4.2009)

 • Radyo
  ***

  Průměrné historické drama o vztahu dvou spisovatelských hvězd své (ale vlastně i dnešní) doby - George Sandové a Alfreda De Musseta - není nijak zvlášť originálně natočeno a ani oba herečtí představitelé hlavních postav nevtiskli jejich rolím nic navíc, co by lépe pomohlo divákům chápat jejich konání.(26.4.2003)

 • B!shop
  ***

  Podobny filmy mam celkem rad, ale tohle bylo bohuzel takovy o nicem. Prvnich dvacet minut sem si rikal, na co si to reziser hraje, vubec jsem se neorientoval v deji a ten skakal par let dozadu, par dni dopredu, rok dozadu atd. Nastesti se to pak uklidnilo a v momente, kdy se Magimel potka s Binoche, tak je to pribeh jen o nich. Sice jsou oba spisovatele, ale maximalne clovek vidi sem tam neco cmarat Binoche, to je tak vse. Cely je to jen o tom, jak se stridave hadaj a udobrujou a trva to 135 minut. To vse v docela televiznich kulisach. Ale musi se uznat, ze i kdyz je film desne dlouhej a deje se tam furt dokola to samy a za celou dobu se charaktery postav nikam neposunou, tak film nenudi, na cemz maj asi nejvetsi zasluhu prave paradne hrajici Binoche a Magimel, na druhou stranu, ji to neslusi a jak se furt oblika jako chlap je otravny a on furt vyvadi a je taky otravnej.(3.9.2008)

 • anderson
  ***

  TECHNICKÁ POZNÁMKA: Naši distribútori si donekonečna sťažujú, ako im unikajú zisky z predaja DVD nosičov, ako im "piráti" ničia pole pôsobnosti, ako sa filmy nelegálne šíria kade-tade, ... A zvlášť SPI má týchto "žvástov" plné tlačovky. No a potom si človek kúpi - konkrétne tento film - ako prílohu magazínu VIDEO DOMÁCÍ KINO. Na obale vycapené logo SPI, nuž automaticky očakáva kvalitu, ktorú mu táto firma tak vehementne za nekresťanské ceny ponúka, ale ouha: formát obrazu 4:3 (pôvodný je 2,35:1), zo zvuku len šitoidný brňácky dabing, titulky ŽIADNE a bonusy ? Ste zdraví ? Potom si človek pustí druhé DVD s filmom SUMMER OF SAM. Je od INTERSONICu (aj keď na obale je opäť vycapená SPI) a pozrime sa: anamorfný widescreen, dabing + originálny zvuk a dokonca aj titulky. Takisto bez bonusov, ale čert to ber. No tak sa pýtam tej slávnej SPI, to nás fakt máte za úplných dementov ? (26.9.2006)(26.9.2006)