Morituris

• USA Morituris: Legions of the Dead

Kedysi dávno, za dávnych vekov rímskych potrestal vzbúrenec Spartakus smrťou skupinku gladiátorov, ktorí sa zbláznili počas povstania. Tí sľúbili, že sa jedného dňa vrátia. A práve v tento deň do lesov prichádzajú traja mladí muži s dvomi dievčatami, ktoré znásilnia a týrajú. Okolo nich sa však nachádza ešte väčšie zlo, ako sú oni sami. (ash99)

pornogrind

Pro mě opět těžko hodnotitelnej film.Ze začátku jsem byl trochu v rozpacích vo co tady půjdE.No a pak se rozjelo hotový exploitační peklo u kterýho jsem si chrochtal blahem.Takže první část filmu se opravdu povedla a mile překvapila.Co se začlo odehrávat potom mě sice taky překvapilo ale spíš nemile.Umrlci z dob Spartakuse killí všechno okolo.Jako ono to není špatnej nápad,ale tohle měl bejt samostatnej film a né jako druhá polovina slibně vypadajícího exploiťáku.Ke konci mi to připadalo jako špatnej vtip.Ale věřím,že některým divákům sedne právě ta druhá půlka víc než ta první.Příběh:Dobro,zlo,ZLO.Takže závěrem.Jako jednotlivý filmy by to určitě obstálo(u mě) líp.Jako celek to ale musím hodnotit průměrem.Každopádně dík uživateli peter12 ,že mě k tomu dokopal.Určitě to není ztráta času a věřím,že mnoha lidem se tohle bude líbit. ()

Bloody13

Tři mrduchtiví násilníci se po půl hodině krasojízdy a ubíjejících keců rozhodnou pobavit tak, že seřežou a znásilní dvě holky. Bohužel si na to najdou les, kde se jim do cesty postaví pět kusů dávné historie... Víc nejde prozradit, ale je to zábava přesně ve stylu starých italských trashů. A to poměrně krvavá, jelikož o efekty se tu staral mistr v oboru Sergio Stivaletti. Tomu ale předchází dost vlažná úvodní třetina a exploitační patnáctiminutovka, kde se kupí jedno zvěrstvo za druhym, a to pouze na dámskou společnost (nůžky v pochvě!). Pak už je to celkem jízda. Brutální, atmosférická a přímočará. Jen pro fanoušky Itálie, ostatní ruce pryč, ať to hodnocení nejde dolů. ()

ricci.s

Takto - komerční pešiaci, koment nečítajte a odbočte do iných hororových vôd, milovníci nízkorozpočtových šialenstiev, zbystrite pozornosť, pretože toto talianske čudo (v pozitívnom zmysle slova) za to rozhodne stojí! Úvod je trochu vlažný, spočiatku nám zobrazujú nie príliš zaujímavé vyvraždenie rodinky v lese, potom sa to tradične rozbieha stokrát videným smerom "skupina mladých ide na výlet do lesa" a potom... Potom sa z hlavných hrdinov vykľujú totálni magori a začnú terorizovať svoje dve kamarátky. Kopanie, mučenie, znásilňovanie, behanie po lese, šialenstvo, krik. Podobne brutálne ako povedzme No moriré sola, príp. Chaos, no omnoho intenzívnejšie. Prekvapilo ma vlastne to, že som ešte nevidel torture porn exploiťák, ktorý by sa celý odohrával v tme, ale fakt to fungovalo. Polovica hororu bola vzápätí za mnou a ja som bol zvedavý, do akých výšin sa režisér dostane. Očividne je to však kreatívny chlapík, pretože to, čo prišlo v záverečnej tretine, nemôže čakať nikto. Exploitation sa zo sekundy na sekundu zmení v akúsi undergroundovú fantasy, ktorá totálne popiera akúkoľvek logiku a všetko doposiaľ videné, no na druhej strane si režisér zvolil cestu, ako všetkých zúčastnených čo najbrutálnejšie a najkrvavejšie zmasakrovať. Možno kúsok spoilerujem, ale v tomto prípade aj tak nejde o dej, ale predovšetkým o GORE, ktoré je zvládnuté na výbornú. Je to šialený, zvrátený horor, ktorý budem ešte dlho milovať, a ešte dlho naňho spomínať, ale odporúčam ho maximálne skalným fanúšikom tohto pre mňa najlepšieho hororového subžánru, ktorých by som na celej báze mohol spočítať na prstoch jednej ruky :-) PS: Hej, husička, staraj sa o svoje komenty! ()

Kudly4

Nepřečetl jsem si obsah, takže jsem po třiceti minutách nevěřil vlastním očím, jakým směrem se film začal ubírat (znásilňování a mlácení frajerek), no vlastně nepobírám doteď, kde to celé ve finále skončilo. Bylo to hodně perverzní (nůžky Top), občas jsem cítil i strach, stačilo pár historických kostýmů a masek - fakt dobrý nápad s gladiátory. Na můj vkus se to možná odehrává až moc ve velké tmě (Viděno v HD), ale atmosféru to i tak mělo výborně děsivou. A jak zní z plakátu -> TRUE OLD SCHOOL ITALIAN EXPLOITATION (201. hodnocení) ()

J*A*S*M

Skutečný návrat k brakovému exploitačnímu italskému hororu 70. let zrealizovaný řemeslně nezávadným způsobem, díky čemuž se na to nejenom dá dívat, ale dá se u toho i bavit. Upozorňuju tedy, že jsem zhlédl jedinou verzi, která je zatím k dispozici - totiž italské audio + švédské titulky, takže jsem nerozuměl ani slovo. Což je možná to nejlepší, co se mi mohlo stát, neboť debilní dialogy jsou historicky největší slabinou italských hororů. Rozumět, co si mezi sebou postavy v klidnějších chvílích vypráví, měl bych z filmu možná horší pocit. No, nicméně, pokud máte rádi starý eurohoror a chcete zažít výlet do "starých zlatých časů" za pány Fulcim, Deodatem a spol., neváhejte, film si sežeňte, nechte se překvapit a nečtěte dál. Na dalších řádcích totiž vyzradím, co je na filmu zdaleka nejzajímavější a čím zaujal mne osobně (protože obyčejně mě laciné exploiťáky nechávají chladným). Osobně to za spoiler => nepovažuju, neboť se to dá lehce odvodit - už jen z názvu a posteru, hehe, ale stejně - kdo chcete být překvapen, nečtěte dál a neuvažujte, co by tak to překvapení asi mohlo být. Takže ... tři slova ... zombie gladiátoři, typičo! :-D Zombie gladiátoři jsou týpci a nechápu, že to někoho jiného už dávno nenapadlo. Zombie nacisti, pohoda, zombie templáři, známe, ale zombie gladiátoři ze starověkého Říma, to tu ještě nebylo. Navíc v hodně atmosférickém, brutálním a intenzivním kabátku. Tohle je prostě super, ještě v polovině to vypadalo na klasický laciný rape and revenge exploiťáček (byť na poměry tohoto subžánru slušně zrealizovaný), ale to, co přijde potom ... super. A nejlepší věc, že film není jenom krvavý, brutální a násilný (byť, řekněme si upřímně, samoúčelný bezesporu je), ale současně velmi atmosférický (odehrává se celý v noci, les, rozvaliny starověkého paláce, měsíční světlo na bílých tělech římských gladiátorů... wow). <= spoiler Na závěr ještě upozornění - z objektivních filmařských hledisek Morituris rozhodně nejsou žádný zázrak. Ale pro fanoušky starých evropských hororů by se mohlo jednat o moderní kult. Pro mne překvapení na úrovni loňských Masks. ()

• Film bol premietnutý ako test pre určitý počet divákov a následne zakázaný pre reakcie, ktoré vyvolalo autentické zobrazenie sadizmu a masochizmu. Preto sa film objavil len v niektorých pornokinách. (DarkSaint)
  • Film bol čiastočne inšpirovaný skutočnými udalosťami známymi ako "Masaker Circeo", ktorý sa stal v meste San Felice Circeo v Taliansku roku 1975. Traja mladí muži znásilnili a mučili 19-ročnú ženu a 17-ročné dievča dva dni, potom zavraždili ženu a dievča prežilo iba vďaka tomu, že predstieralo, že je mŕtve. (ash99)