Skvělý plán

A Perfect Plan

Komedie / Romantický / Dobrodružný / Akční

Francie, 2012, 104 min

• vesper001

Zhůvěřilost nechutná hned na několik způsobů. Diane Kruger je hezká, ale její postavě zubařky Isabelle (nechtěla bych se věru dostat do jejího křesla), které nějaká silně nadopovaná sudička v podobě scénáristy nadělila do vínku nepříčetnou pověrčivost a nespoutaný egoismus, přejete celý film jen jediné – toho neandrtálce Jeana-Yvese. O tom nelze říci, slovy klasika, že se svým zjevem blíží zvířecí říši jen proto, že když se to skutečně stane, zvířecí říše raději odkráčí pryč. Dalším problémem je humor. Tedy jeho absence. Jistě, třeba příslušníkům národa, který vynalezl UHO, se musí při pohledu na polévku „husí oči v moči“ sbíhat sliny, masochisté zase ocení zuřivé bodání injekcí do obličeje a romantici se nepochybně roztečou nad scénou, kdy postavám při západu slunce funí lev do ucha. Mám pokračovat? Radši ne, že jo…(10.6.2014)

Síce to bolo obrovské klišé ako sa vlastne dalo aj čakať, ale podstatný je ten príbeh a všetko okolo toho - a to treba uznať, že v žánri romantickej komédie už málokedy dokáže niečo svojou atmosférou zaujať a celkom aj pobaviť. Aj keď sa tu vyskytlo mnoho absurdností, ale to prostredie a aj spôsob akým bol príbeh podaný boli výborné. Najprv malý neplánovaný výlet do Keni, a neskôr ďalšia cesta do pôvabnej Moskvy. Práve tieto dve miesta so svojou príznačnou atmosférou dodali filmu ten správny feeling. V niektorých momentoch sa to dosť podobalo na How to Lose a Guy in 10 Days, ale našťastie to nebola žiadna vykrádačka. Francúzi opäť raz ukázali, že vedia vytvoriť naozaj dobré filmy. Napokon ani to klišé nebolo až tak neznesiteľné.(2.1.2014)

• Pink.Panther

Svižná, zábavná, nevtiravá a hezky romantická komedie – to si můžete myslet pokud máte rádi produkty americké továrny na sny. Někde v těch kulisách se tvůrci jistě nechali inspirovat. Pokud se na to podíváte kriticky, už z prvního patra Eiffelovky je vidět, že to zas není tak moc zábavné, není to tak nevtíravé a není to tak hezky romantické jak francouzský film býval. A nemylme se – všichni jsme se na to dívali - všichni jsme Gogo! Produkce: Quad Productions.(29.7.2018)

Nápadem docela zajímavá romantická komedie, kterou kazí jen nepříjemně kýčovitý, ale očekávaný konec. Chvílemi se film tváří i jako dobrodružná podívaná ve stylu "Honby za diamantem", ale ve výsledku to je pouhý romantický standard o dvou lidech, kteří by se v životě nezamilovali ... ale víte, jak to v takových filmech chodí. Naštěstí je vše přijatelně snesitelné.(10.10.2013)

Příběh je jednoduchý - ona potřebuje rychle svatbu na oko, najde si kořena, chvilku ho tahá za nos a nechá ho do sebe zamilovat a když má to co chtěla, dá mu kopačky. Ale pak si uvědomí, že jí s ním bylo vlastně dobře a vše nabere očekávaný spád. Trošku moc dlouhá, ale veskrze koukatelná romanťárna, na čemž má primární zásluhu Diane Kruger, která je jednoduše nádherná. Pár dobrých vtípků se také najde a nakonec to dobře dopadne. Nenáročné a dostačující. 60%(20.1.2015)

• - Jedná se o druhé společné setkání Diane Kruger a Danny Boona před kamerou. V roce 2005 se oba objevili ve snímku Šťastné a veselé. (claudel)

• - Film sa natáčal okrem iných lokalít i v Moskve. (dyfur)