Skvělý plán

Fly Me to the Moon

A Perfect Plan

Komedie / Romantický / Dobrodružný / Akční

Francie, 2012, 104 min

Je to dosť dobrá romantická komédia z francúzskej produkcie. Má celkom dobrý príbeh o žene z vplyvnej rodiny, ktorá je už desať rokov zamilovaná do muža svojich snov, s ktorým tvoria prakticky dokonalý pár, lenže kvôli zvláštnej rodinnej kliatbe, ktorá už dlhé roky spôsobuje, že prvé manželstvo každej ženy z rodiny skončí rozvodom a vydarí sa až druhé sa obáva vziať si ho, keďže o neho nechce prísť. A tak sa rozhodne pre zdanlivo ideálne riešenie, odcestovať do Dánska, kde sa dá rýchlo vydať a rozviesť, pričom k tomu chce využiť akéhokoľvek muža a vyberie si prvého, ktorý jej venoval pozornosť, cestovateľa a pisateľa turistických sprievodcov. A tak robí všetko preto, aby ho zaujala, pričom jej čaru podľahne, ale aj tak to s ním nebude mať jednoduché. Spracovanie sa mi páči, zápletka pôsobí v rámci žánru viac než dobrým dojmom a ponúka slušný potenciál vo viacerých ohľadoch a ten sa aj podarilo naplniť takmer úplne. Už od začiatku to navodí takú sympatickú atmosféru, takže si ma to celkom získalo, obe hlavné postavy sú úplne odlišné a síce k dokonalým charakterom majú obaja celkom ďaleko, no pre potreby filmu mi to plne vyhovuje. Určite musím pochváliť, že úroveň filmu sa takmer po celý čas len zvyšuje, takže dobre zvládnutá je už samotná časť s očarovávaním, ale keď sa už aj on stáva plnohodnotnou postavou, je to ešte lepšie, poteší, že kvôli jeho profesii sa dej odohráva na viacerých zaujímavých miestach, či už Keňa alebo Rusko, ktoré sa postarajú o viacero výborných situácií a navyše majú v priebehu dostatok priestoru aj zaujímaví členovia jej rodiny a tak to celkovo pôsobí veľmi príjemným a osviežujúcim dojmom, kde sa je na čo pozerať od začiatku až do konca. Jedine musím čiastočne vytknúť, že mám problém, keď sa hlavná postava pri definitívnom výbere partnera zachová týmto spôsobom, ale to je len subjektívne a v rámci filmu sa cez to dokážem preniesť. Veľmi spokojný som aj v rámci oboch hlavných žánrov, nájde sa tu dostatok slušných vtipných scén, pochváliť musím hlavne let v beztiažovom stave alebo návštevu zubára, ale sadla mi aj romantika, potvrdil mi to hlavne ten záverečný tanec. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, veľmi sympatické hlavné duo Diane Kruger a Dany Boon, ktorých som si už obľúbil aj z iných filmov a plno zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú výborné, v rámci žánru výrazný nadpriemer. Síce v rámci tohto žánru vyhľadávam takmer výhradne filmy z východnej Ázie, ale ani tento francúzsky príspevok ma rozhodne neurazil, výborné postavy, zaujímavý príbeh a kvalitný vizuál, ideálna romantická komédia. 75%(12.8.2013)

Filmům ve kterých hraje Dianka já neumím říct ne, zejména scéně, kde si Dianka zkouší těsný minišaty v tu chvíli jsem lapal po slabikáři, abych opět našel řeč. Vůbec jsem si nedivili tomu budovateli, že když viděl Dianku ve spodním prádle začali bláboli o Rusku, je to totiž jediná rozumná reakce, kterou může chlap v takovou chvíli udělat. Dianka však není to jediný co se mě na filmu líbilo, vlastěn kdžy tak o tom přemýšlím, tak na tomhle snímku se mě líbilo úplně všechno. Úplně nejvíc se mně líbila "keňská"část příběhu, která byla nejvtipnější. Moskevská část zase dokázala s Jeana udělat neskutečnýho sympaťáka a s Dianky sviňuchu obecnou. Svižná, zábavná, nevtiravá a hezky romantická kombinace, která rozdá spousty příjemna.(25.8.2013)

• lopata555

Ja teda neviem, tie komédie v poslednej dobe ma vedia akurát dostať do zúfalstva ako do stavu čalfa. Buď tu máme chlastacie komédie, Chlastám, táram, prdím alebo potom tu máme Kradnem, kurvím sa, fetujem. Keď Diane Kruger padla do bazéna bola k nakusnutiu, akurát jej mohli dať iné oblečenie keď už mala pekné mokré vlasy. Diane mala už lepšie role ako napríklad Miluj mě, prosím a samozrejme Trója tam bola priam k nakusnutiu. Prečo takú peknú zubárku nestretnem ja ? By som chodil aj častejšie zubárke ... lenže samotná podstata využitia mi liezla na city, scénka v zubárskom kresle bola jedna z najtrápnejších aké som kedy v živote videl, pich injekcia do nožičky, do druhej nožičky, do nufáčika / teda nosa/ čelo, líčko ... PARÁDA ! :D Červené námestie fajn, depilačný krémik na vlásky tiež fajn, mal ju za to priviazať na posteľ ! / jo jo to mám práve z prečítaného Geralda / , och sestrička ten bastard ma stále chce, on nechápe že ho nechcem, šak som len obyčajná štetka čo som ho využila a neľúbim a on nechápe, asi sa nevidela v zrkadle a nechápe že keď raz oblbne krásna žena zúfalca tak sa ho ta ľahko nezbaví ! A imaginárny priateľ ? dievča asi dostala methemoglobinémiu: Ale POZOR! keď už som u cieľa zistím že neviem koho ľúbim, no aspoň že ten Gagarin zabral, ale tiež až po tom ako sa Dienka zasmiala ... čo ale zabralo bola ACDC ale to je slabá náplasť, to som si aj sám mohol pustiť bez dávky 104 minútovej nudy. / až ne ten posledný tanec teda /, filmu odkazujem toto http://25.media.tumblr.com/tumblr_lmp265xENE1qg0dqdo1_500.gif a ešte komédiam dávam utrum, aspoň na dosť dlhú dobu ! K záveru by som ale povedal že Dian by som si asi zobral aj na ten druhý pokus :D(18.5.2014)

• rikitiki

Nepochopitelně zdlouhavá záležitost, kdy se nic neděje, jen se pořád dokola opakují trapné momenty a "humor" má vycházet z nadsazených situací, které ale nejsou ani vzdáleně vtipné. Snímek bez špetky šarmu a jakéhokoliv vysvětlení, proč ta láska nakonec přece jen propukne. No, u chlapíka se nedivím, protože Diane Kruger má v sobě precizní německou krásu, ale proč by se měla zamilovat ona do něj, je záhadou, kterou nemám chuť luštit tím, že bych se na to ještě někdy podívala. /20. 5. 14./(20.5.2014)

Od režiséra a tvůrců ultimátního KLAMAČE SRDCÍ. Pravda trochu méně povedené, ale docela smůla vytvořit film z velké části odehrávající se v Rusku po tom, co Putinovi trochu přeplo a RUsko bylo cokoliv jenom ne IN, kor v kultuře.... Možná trochu škoda šílené premisy, trochu realističnosti navíc by nezaškodila. ALe dokonale to nahrazuje ultimate cute Diane Kruger, která je prostě jako mrcha nehorázně roztomilá a zpětně se nedivím, že kdysi rozpoutala Trojskou válku. Pokud vám sedl Klamač, tak do tohodle jděte 100% taky. 8/10 a GF friendly romcom jak vyšitý :)(14.1.2016)

• Dany Boon

• - Film sa natáčal okrem iných lokalít i v Moskve. (dyfur)

• - Jedná se o druhé společné setkání Diane Kruger a Danny Boona před kamerou. V roce 2005 se oba objevili ve snímku Šťastné a veselé. (claudel)