Skvělý plán

Fly Me to the Moon

A Perfect Plan

Komedie / Romantický / Dobrodružný / Akční

Francie, 2012, 104 min

Tak tenhle pár Dany Boon z Vítejte u Ch'tisů a Pascal Chaumell z Klamače srdcí byla stoprocentně výborná volba, protože já jsem se opět skvěle bavila, až na ten už dost ujetý konec v kostele, ale to byla jen nepatrná černá tečka, která nestojí ani za řeč. To jsou přesně ty komedie, kde vůbec nemusím řešit jak to dopadne, nějakou předvídatelnost, klišovitost a podobně házím za hlavu a nechám se unášet příběhem, kde mě baví snad každý moment. Od příletu do Keni, kde jsem byla několikrát mrtvá smíchy až po Rusko, kde jsem dopadla podobně. Nesmím zapomenout na Diane Kruger, které to maximálně seklo a po herecké stránce byla Danymu minimálně rovnocennou partnerkou. Moc fajn komedie, takové já vždycky vítám s otevřenou náručí.(28.8.2013)

• rikitiki

Nepochopitelně zdlouhavá záležitost, kdy se nic neděje, jen se pořád dokola opakují trapné momenty a "humor" má vycházet z nadsazených situací, které ale nejsou ani vzdáleně vtipné. Snímek bez špetky šarmu a jakéhokoliv vysvětlení, proč ta láska nakonec přece jen propukne. No, u chlapíka se nedivím, protože Diane Kruger má v sobě precizní německou krásu, ale proč by se měla zamilovat ona do něj, je záhadou, kterou nemám chuť luštit tím, že bych se na to ještě někdy podívala. /20. 5. 14./(20.5.2014)

Je to dosť dobrá romantická komédia z francúzskej produkcie. Má celkom dobrý príbeh o žene z vplyvnej rodiny, ktorá je už desať rokov zamilovaná do muža svojich snov, s ktorým tvoria prakticky dokonalý pár, lenže kvôli zvláštnej rodinnej kliatbe, ktorá už dlhé roky spôsobuje, že prvé manželstvo každej ženy z rodiny skončí rozvodom a vydarí sa až druhé sa obáva vziať si ho, keďže o neho nechce prísť. A tak sa rozhodne pre zdanlivo ideálne riešenie, odcestovať do Dánska, kde sa dá rýchlo vydať a rozviesť, pričom k tomu chce využiť akéhokoľvek muža a vyberie si prvého, ktorý jej venoval pozornosť, cestovateľa a pisateľa turistických sprievodcov. A tak robí všetko preto, aby ho zaujala, pričom jej čaru podľahne, ale aj tak to s ním nebude mať jednoduché. Spracovanie sa mi páči, zápletka pôsobí v rámci žánru viac než dobrým dojmom a ponúka slušný potenciál vo viacerých ohľadoch a ten sa aj podarilo naplniť takmer úplne. Už od začiatku to navodí takú sympatickú atmosféru, takže si ma to celkom získalo, obe hlavné postavy sú úplne odlišné a síce k dokonalým charakterom majú obaja celkom ďaleko, no pre potreby filmu mi to plne vyhovuje. Určite musím pochváliť, že úroveň filmu sa takmer po celý čas len zvyšuje, takže dobre zvládnutá je už samotná časť s očarovávaním, ale keď sa už aj on stáva plnohodnotnou postavou, je to ešte lepšie, poteší, že kvôli jeho profesii sa dej odohráva na viacerých zaujímavých miestach, či už Keňa alebo Rusko, ktoré sa postarajú o viacero výborných situácií a navyše majú v priebehu dostatok priestoru aj zaujímaví členovia jej rodiny a tak to celkovo pôsobí veľmi príjemným a osviežujúcim dojmom, kde sa je na čo pozerať od začiatku až do konca. Jedine musím čiastočne vytknúť, že mám problém, keď sa hlavná postava pri definitívnom výbere partnera zachová týmto spôsobom, ale to je len subjektívne a v rámci filmu sa cez to dokážem preniesť. Veľmi spokojný som aj v rámci oboch hlavných žánrov, nájde sa tu dostatok slušných vtipných scén, pochváliť musím hlavne let v beztiažovom stave alebo návštevu zubára, ale sadla mi aj romantika, potvrdil mi to hlavne ten záverečný tanec. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, veľmi sympatické hlavné duo Diane Kruger a Dany Boon, ktorých som si už obľúbil aj z iných filmov a plno zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú výborné, v rámci žánru výrazný nadpriemer. Síce v rámci tohto žánru vyhľadávam takmer výhradne filmy z východnej Ázie, ale ani tento francúzsky príspevok ma rozhodne neurazil, výborné postavy, zaujímavý príbeh a kvalitný vizuál, ideálna romantická komédia. 75%(12.8.2013)

Isabelle (Diane Kruger) je sympatická a atraktivní blondýnka, která má desetiletý vztah, který má být co nevidět zpečetěn sňatkem. Na tom by nebylo nic tak zvláštního. To zvláštní ale je, že ženy v její rodině již od pradávna stíhá prazvláštní kletba, která prvním svatbám nepřeje, a ty vždy skončí rozvodem. Teprve až druhé manželství je šťastné. Isabelle chce na kletbu vyzrát. Vezme si prvního muže, na kterého narazí, a hned se s ním dá okamžitě rozvést. A tak zlomí kletbu, protože svatba s jejím současným přítelem bude až druhá v pořadí. A je jedno, jestli to bude redakční pisálek, spisovatel knih pro děti a "crejzymen" v jedné osobě jako je Jean-Yves (Dany Boon), kterého střetla v letadle na cestě do Dánska, kde je krátkodobé manželství s okamžitým rozvodem legální. Místo plánovaného Dánska, nakonec s obětí svého vypočítavého plánu, skončí v exotické Keni. Vše se pořádně zkomplikuje poté, co zde s Jeanem-Yvesem absolvuje masajskou svatbu. Ten se po návratu domů nechce své novomanželky vzdát. I on na svůj protějšek připravil lest, se kterou Isabele nepočítala, když nechal sňatek tajně stvrdit na úřadu a tím jej tedy uznat za právoplatný. Dva lidé, co se k sobě nehodí, není mezi nimi žádná chemie a jejich vztah je jen na papíře, by měli jít rychle od sebe, ale jak to udělat, když doklad o rozvodu je z "manželovi" strany v nedohlednu. Nejlepší bude začít dělat svému choti naschvály, anebo se do něj neplánovaně zamilovat. Isabellin příběh vypráví u štědrovečerního stolu před svými příbuznými její mladší sestra a ti ho už znají nazpaměť, ale pro její právě se rozvádějící sestřenici, je to něco nového. Tahle forma vyprávění rozhodně neubírala příběhu na jeho bláznivosti a originální nápaditosti. Své zastoupení v něm má dobrodružná romantika exotických dálek, originální humor i správně praštěná ústřední dvojka. Sličná Diane Kruger je sice v mnoha ohledech lepší než její filmový partner Danny Boon, ale jejich nesourodost byl dobrý tah a postupně jim to spolu začalo šlapat. Film má několik originálních fází a navštívíme s ním Afriku i Rusko. Jakmile se film odkloní od své crazy fazony k romantickému sbližování, začne se na povrch dostávat jeho předvídatelnost. Samozřejmě, možná se v průběhu originálního příběhu tak trochu pozapomnělo na jeho (možnou) předvídatelnost, což jen svědčí o dobrém režijním přístupu. Francouzský režisér Pascaul Chaumeil, až do jeho zlomové romantické komedie "(K)lamač srdcí", točil převážně pro televizi, ale na tomhle snímku to není vůbec znát. Perfektní barvitý vizuál a velká porce režijní invence zaručují kvalitní divácký zážitek. Na romantiku s nadhledem je Chaumeil dokonalý specialista. A projde mu nejspíše i to, že si i málo atraktivní muž může získat srdce atraktivní ženy. No, jak vidíte, v romantických filmech je možné všechno. 90%(18.1.2015)

Asi se ze mě stává něžná duše, poněvadž už bych na otázku "Neznáš nějakou dobrou romantickou komedii?" dokázal bez zadrhávání celkem zkušeně odpovědět. Odpověď by zněla asi následovně: "Pusťte si Skvělý plán. Není to teda úplně klasická romanťárna, ale spíše putovní komedie (projedete pár pěkných destinací - Moskva, Keňa), ale líbilo se mi to dost na to, abych vám to doporučil. Herci hrajou jak o závod, dokonce i nějaká ta chemie mezi nimi funguje. Diane Kruger je tam za pěknou ........... (doplň jedno slovo z výčtu a nemůžeš se mýlit: svini, potvoru, mrchu, krávu), ale nakonec vše skončí očekávaným happy endem, jak se sluší a patří." Pro mužský, který chtějí potěšit svý ženský, jasná volba a pro ženský, který se chtějí se svým chlapem v televizi koukat taky na něco jinýho než jen na Ramba (nejlíp všechny 4 díly po sobě) nebo fotbal, taky. U toho snad nikdo neusne. A málem bych zapomněl. Hlavně se netrapte odpovědí na otázku, proč si teda tu svatbu nezaplatila a zase se nerozvedla :)(23.2.2016)

• Diane Kruger

• - Jedná se o druhé společné setkání Diane Kruger a Danny Boona před kamerou. V roce 2005 se oba objevili ve snímku Šťastné a veselé. (claudel)

• - Film sa natáčal okrem iných lokalít i v Moskve. (dyfur)