Skvělý plán

A Perfect Plan

Komedie / Romantický / Dobrodružný / Akční

Francie, 2012, 104 min

• Pink.Panther

Svižná, zábavná, nevtiravá a hezky romantická komedie – to si můžete myslet pokud máte rádi produkty americké továrny na sny. Někde v těch kulisách se tvůrci jistě nechali inspirovat. Pokud se na to podíváte kriticky, už z prvního patra Eiffelovky je vidět, že to zas není tak moc zábavné, není to tak nevtíravé a není to tak hezky romantické jak francouzský film býval. A nemylme se – všichni jsme se na to dívali - všichni jsme Gogo! Produkce: Quad Productions.(29.7.2018)

Tak tohle se povedlo. Nesmírně svěží kousek ze země galského kohouta, kterému nechybí originální zápletka (ač samozřejmě totálně přitažená za vlasy), milé situace a skvělí herci. Vůbec jsem to nečekal, ale nakonec se přede mnou odehrával přesně ten typ filmu, který příjemně ubíhá, divák se u něho docela často culí, touží po košatém happy-endu a na konci bouchne do stolu, že by ty slabé dvě hodinky neměnil. Režisér Pascal Chaumeil (neznám s ohledem na jeho věk okolnosti, ale letos v srpnu zemřel) měl čich na výtečné herce, oba obdařil klasicky francouzským rošťáctvím a okouzlujícím sex-appealem, což samozřejmě platí hlavně pro Diane Kruger, která je v každé druhé scéně naprosto k nakousnutí. Představuje tady atraktivní snoubenku sympatického zubaře, mají spolu hezky (spíš až moc) nalajnovaný život, jenže nad jejich sňatkem visí rodinná kletba, kterak až druhé manželství je u nich šťastné. Plán je tudíž jasný: vzít si prvního troubu, který na to kývne, rychle se ho zbavit a se současným přítelem spokojeně zestárnout. Plán se daří, ačkoliv se hrdinka dostane přes Dánsko do Keni, následně do Ruska a při návratu do Francie bude má víc problémů, než na samém začátku. Můžeme se spolehnout na vzorovou hereckou chemii, na řadu zábavných epizodek, chytlavých melodií, pestrého vizuálu i ztřeštěných vedlejších postav u štědrovečerního stolu. To vše doráží docela spolehlivě jak na srdce, tak i na bránici. Čtyři hvězdy, vůbec jsem neváhal.(10.9.2015)

Teda neodhalil jsem to sám, ale zřejmě jde o francouzskou romantickou obdobu The Usual Suspects. Blbá zápletka s ještě blbějšími, přesto většinou zábavnými momenty totiž dává mnohem větší smysl, pokud přistoupíme na hru rodiny nespolehlivých vypravěčů. Ti, stejně jako můj oblíbený L'Arnacoeur, šikovně zvolenou manipulací směřují třetí, nicnetušící osobu k nalezení opravdového štěstí... Prostě scenáristický alibismus v praxi. Takže polopaticky: Isabelle a Jean-Yves svůj příběh v rámci načrtnuté filmové reality buď prožili "trochu" jinak, anebo, což je pravděpodobnější, ho neprožili vůbec. Tolik ke všem těm komentářům o pokulhávající logice a nesmyslnosti děje.(7.5.2014)

Neuvěřitelně příjemná komedie s opět naprosto ultra mega překrásnou Diankou Krugerovou a nesmírně pohodovým Dany Boonem, kteří si to tady spolu užívají snad nejlépe, jak jen dovedou. A divák samozřejmě s nimi. Nejlepší na téhle komedii je, že je dobrá jak v momentě, kdy se Dianka pokouší o Danyho, tak i v případě, kdy Dany přijde na to, jaký zlořád Dianka je a pořád se jí rozhodne udělat hezký den. Ta romantická stránka byla tak překrásná, že jsem si jí musel pustit hned několikrát za sebou. Takové filmy mám moc rád.(1.11.2014)

• Snorlax

Tfuj! Netuším, zda si Chaumeil vytýčil za cíl překonat americké teen komedie, ale pod heslem „dohnat a předehnat" je tímto filmem překonal. Hloupé, primitivní, nudné, omšelé, zkrátka nekoukatelné. A český dabing stlačil film ještě hlouběji do kinematografické žumpy. Za vrchol lze považovat tu příšernou parafrázi ruštiny, kterou hovoří rodilí mluvčí. Odmítám si kvůli tomu sehnat originální znění, ale domnívám se, že ve francouzském originálu si tohle snad nedovolili. Dle mého to zavinil český pocit, že všichni jsme Gogo a hovoříme plynně rusky. Gogo možná dabéři jsou.(2.5.2015)

• Diane Kruger

• - Jedná se o druhé společné setkání Diane Kruger a Danny Boona před kamerou. V roce 2005 se oba objevili ve snímku Šťastné a veselé. (claudel)

• - Film sa natáčal okrem iných lokalít i v Moskve. (dyfur)