poster

Skvělý plán

 • Francie

  Un plan parfait

 • Slovensko

  Manžel na jedno použitie

 • Austrálie

  Fly Me to the Moon

 • Velká Británie

  A Perfect Plan

Komedie / Romantický / Dobrodružný / Akční

Francie, 2012, 104 min

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Pokud bude někdy chtít nějaká atraktivní, bohatá a trochu pitomá blondýna patnáctiminutového manžela, tak ať se na mne směle obrátí. Jean-Yves mi totiž dal skvělou inspiraci v tom, kterak si ji povodit a užít si přitom hodně zábavy. A když pominu to, že předpokládaný manžel č. 1, který měl samozřejmě být manželem č. 2, se k Isabelle hodil daleko víc, než náhradní manžel č. 1, tak musím uznat, že jsem se nejen skvěle pobavil, ale i poučil. O čem? Třeba o tom, že na Kilimandžáru není v noci čilý turistický ruch, o tom, že divoký lev reaguje pouze na povely v němčině a samozřejmě o tom, že letět do Keni v kožichu musí být pro filcky nápad k nezaplacení.(14.10.2014)

 • laik_60
  ****

  Zpočiatku som si myslel, že ide o nejakú európsku napodobeninu amerických "krejzy komédii" ke som videl na začiatku Boona, myslel som že to vzdám a vypnem film. Ale Afrikou to začalo, komédia ma chytila a už nepustila až do konca. Aj keď ten záver si mohli odpustiť. Krugerka tam bola výborná, napokon ma dostal aj Danny , čo Vám poviem a aj dej. :). Kto sa chce pobaviť na nenáročnej komédii, tak tu je.(6.11.2015)

 • castor
  ****

  Tak tohle se povedlo. Nesmírně svěží kousek ze země galského kohouta, kterému nechybí originální zápletka (ač samozřejmě totálně přitažená za vlasy), milé situace a skvělí herci. Vůbec jsem to nečekal, ale nakonec se přede mnou odehrával přesně ten typ filmu, který příjemně ubíhá, divák se u něho docela často culí, touží po košatém happy-endu a na konci bouchne do stolu, že by ty slabé dvě hodinky neměnil. Režisér Pascal Chaumeil (neznám s ohledem na jeho věk okolnosti, ale letos v srpnu zemřel) měl čich na výtečné herce, oba obdařil klasicky francouzským rošťáctvím a okouzlujícím sex-appealem, což samozřejmě platí hlavně pro Diane Kruger, která je v každé druhé scéně naprosto k nakousnutí. Představuje tady atraktivní snoubenku sympatického zubaře, mají spolu hezky (spíš až moc) nalajnovaný život, jenže nad jejich sňatkem visí rodinná kletba, kterak až druhé manželství je u nich šťastné. Plán je tudíž jasný: vzít si prvního troubu, který na to kývne, rychle se ho zbavit a se současným přítelem spokojeně zestárnout. Plán se daří, ačkoliv se hrdinka dostane přes Dánsko do Keni, následně do Ruska a při návratu do Francie bude má víc problémů, než na samém začátku. Můžeme se spolehnout na vzorovou hereckou chemii, na řadu zábavných epizodek, chytlavých melodií, pestrého vizuálu i ztřeštěných vedlejších postav u štědrovečerního stolu. To vše doráží docela spolehlivě jak na srdce, tak i na bránici. Čtyři hvězdy, vůbec jsem neváhal.(10.9.2015)

 • kingik
  *****

  Isabelle (Diane Kruger) je sympatická a atraktivní blondýnka, která má desetiletý vztah, který má být co nevidět zpečetěn sňatkem. Na tom by nebylo nic tak zvláštního. To zvláštní ale je, že ženy v její rodině již od pradávna stíhá prazvláštní kletba, která prvním svatbám nepřeje, a ty vždy skončí rozvodem. Teprve až druhé manželství je šťastné. Isabelle chce na kletbu vyzrát. Vezme si prvního muže, na kterého narazí, a hned se s ním dá okamžitě rozvést. A tak zlomí kletbu, protože svatba s jejím současným přítelem bude až druhá v pořadí. A je jedno, jestli to bude redakční pisálek, spisovatel knih pro děti a "crejzymen" v jedné osobě jako je Jean-Yves (Dany Boon), kterého střetla v letadle na cestě do Dánska, kde je krátkodobé manželství s okamžitým rozvodem legální. Místo plánovaného Dánska, nakonec s obětí svého vypočítavého plánu, skončí v exotické Keni. Vše se pořádně zkomplikuje poté, co zde s Jeanem-Yvesem absolvuje masajskou svatbu. Ten se po návratu domů nechce své novomanželky vzdát. I on na svůj protějšek připravil lest, se kterou Isabele nepočítala, když nechal sňatek tajně stvrdit na úřadu a tím jej tedy uznat za právoplatný. Dva lidé, co se k sobě nehodí, není mezi nimi žádná chemie a jejich vztah je jen na papíře, by měli jít rychle od sebe, ale jak to udělat, když doklad o rozvodu je z "manželovi" strany v nedohlednu. Nejlepší bude začít dělat svému choti naschvály, anebo se do něj neplánovaně zamilovat. Isabellin příběh vypráví u štědrovečerního stolu před svými příbuznými její mladší sestra a ti ho už znají nazpaměť, ale pro její právě se rozvádějící sestřenici, je to něco nového. Tahle forma vyprávění rozhodně neubírala příběhu na jeho bláznivosti a originální nápaditosti. Své zastoupení v něm má dobrodružná romantika exotických dálek, originální humor i správně praštěná ústřední dvojka. Sličná Diane Kruger je sice v mnoha ohledech lepší než její filmový partner Danny Boon, ale jejich nesourodost byl dobrý tah a postupně jim to spolu začalo šlapat. Film má několik originálních fází a navštívíme s ním Afriku i Rusko. Jakmile se film odkloní od své crazy fazony k romantickému sbližování, začne se na povrch dostávat jeho předvídatelnost. Samozřejmě, možná se v průběhu originálního příběhu tak trochu pozapomnělo na jeho (možnou) předvídatelnost, což jen svědčí o dobrém režijním přístupu. Francouzský režisér Pascaul Chaumeil, až do jeho zlomové romantické komedie "(K)lamač srdcí", točil převážně pro televizi, ale na tomhle snímku to není vůbec znát. Perfektní barvitý vizuál a velká porce režijní invence zaručují kvalitní divácký zážitek. Na romantiku s nadhledem je Chaumeil dokonalý specialista. A projde mu nejspíše i to, že si i málo atraktivní muž může získat srdce atraktivní ženy. No, jak vidíte, v romantických filmech je možné všechno. 90%(18.1.2015)

 • kareen
  ****

  Dávám čtyři hvězdy, ale tentokrát je to s odřenýma ušima. Nejde o to, že by Isabelle s Jeanem byli špatný pár, naopak to mezi nimi hezky jiskří a příběh je taky celkem povedený. Nevadí mi ani obvyklá předvídatelnost, ta už k tomuto žánru tak nějak patří a dokonce jsem ochotná přejít i to absolutně nelogické Isabellino jednání, které ji nasměrovalo na pochybnou cestu do Afriky. Záporem je to, co mi vlastně poslední dobou vadí u většiny romantických komedií (a občas ne jen u nich) a to je jejich zbytečná délka, která má za následek to, že místo aby taková lovestory příjemně odsýpala do kýženého šťastného závěru, tak se zbytečně natahuje a rozmělňuje, takže se tu nevyhnutelně vedle perfektních scén objevují méně lákavá hluchá místa. A to je škoda.(30.1.2015)

 • - Film sa natáčal okrem iných lokalít i v Moskve. (dyfur)

 • - Jedná se o druhé společné setkání Diane Kruger a Danny Boona před kamerou. V roce 2005 se oba objevili ve snímku Šťastné a veselé. (claudel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace