Maximum Ride - Experimentální děti

Maximum Ride

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 88 min (Alternativní: 85 min)

James Patterson

Předloha:

James Patterson (kniha)

Ed Wu

Leopoldo Gout, Gary Binkow

Joel Griffen

Scénografie:

Anthony Stabley

Kostýmy:

Angela Solouki
  • kaylin

Taková levná verze "X-Menů", kde je šest speciálních dětí, které se někdo snaží dostat, aby s nimi mohli dělat nějaké ty experimenty, případně s nimi ovládnout svět a podobné blbosti. Děti se snaží unikat, je to trochu vztahové, ale nemůžu si pomoct, na tohle se prostě dobře nekoukalo a dost mě to nudilo.(6.11.2016)

• BOURQUE

Občas premýšľam nad tým, že či sa dá nejaký film hodnotiť nižšou známku ako „béčko“ alebo „céčko“. Keď áno, tak film Maximum Ride tam určite patrí. Film, kde v podstate nič nefunguje: príbeh je chaotický a nejednotný, herecké výkony „podpriemerné“, podobne ako aj réžia. Postavy sympatické, ale to tu však nestačí. Osobné hodnotenie: 35% (odpad!) (12.10.2017)

• silentname

"Maximum Ride" je pre mňa maximálne sklamanie. A to som ani nečakal, že by ten film mohol byť veľmi dobrý, ale dúfal som aspoň v niečo málo, čo by to mohlo ponúknuť. Keď som videl trailer, povedal som si - "Uvidíme čo z toho spravia. Možno to bude aspoň trošku zaujímavé." Ale žiaľ, okrem relatívne zaujímavého konceptu, tu nie je nič, čo by akokoľvek podľa mňa fungovalo. Hrdinov sme videli miliónkrát. Vedcov, ktorí ich skúmajú sme videli miliónkrát. Cesta, ktorú budú podnikať sme videli miliónkrát. Fakt, že sa všetko dozvieme v jednom z ôsmich sequelov, ktoré vyšli knižne je absolútne strašné. Najmä ak si vezmeme fakt, že tento film je plný slabej réžie, otrasných vizuálnych efektov a maximálne priehľadného príbehu, ktorý odhadnete od A do Z. Twisty sú strašné, naši hrdinovia sú nezaujímaví a celkovo aj všetko okolo nie je zaujímavé. Ak chcete skutočne film podľa románu pre tínedžerov, myslím si, že ich je vonku viac oveľa zaujímavejších než toto. Nemyslím si, že je to hodné vášho času, a rozhodne to nebolo hodné ani toho môjho, ktorý som filmu obetoval. Tak ho nemárnite aj vy. Hodnotenie: D-(10.9.2016)

• pida123

uhmmm....to mělo být jako co??? Přirovnala bych to k těm filmům, které se dají sledovat jedině u žehlení - nic se tam neděje, nic se nedozvím, příběh možná nějaký smysl má, ale rozhodně se neukáže v ději (pokud to vůbec aspoň nějaký náznak děje má), ale obrázky se mění, hraje k tomu nějaká hudba v pozadí, občas tam někdo něco i řekne a po skončení vlastně ani vůbec nevadí, že jsme ten film spíš nesledovali a běžel jen jako kulisa. Protože upřímně - kdybych se tomu snažila věnovat pozornost, tak bych brzo usnula - až tak moc nudný to bylo. Naprosto zbytečné scény, tam kde se mohlo začít něco dít, jsou nevysvětlitelně idiotsky šoupnutý dlooooouhý nesmyslný "vzpomínky" nebo zbytečně zdlouhavé záběry na krajinu, lidi, na to jak někdo někam běží a jenom běží a jinak nic apod. Zklamání je značné, protože nebyl využit ani malilinkatý kousíček potenciálu, který to mělo, nebo aspoň mohlo mít (to nemluvím o efektech, ale čistě o příběhu). Takže hodnocení? Nula, nula nic. :((11.2.2017)

• JohnCZ

Mohl by z toho být slušný béčkový tv seriál pro teenagery. V zásadě to až tak špatné nebylo. Postavy nejsou otravné, hlavní hrdinka působí docela atraktivně a ty alternativní podivné outfity jsou vysvětleny velice záhy. Problém je spíš v produkci a režii. Je to prostě televizní kousek se vším všudy. Počínaje slaboučkými efekty, přes nevýraznou režii až po nijak extra velkou výpravu. Navíc je to celé viditelně výcuc z něčeho většího (několikadílného manga seriálu), je to totálně nedovysvětlené, postavy mají minimum prostoru a jsou jen tak letmo načrtnuty a končí to samozřejmě otevřeně jako prakticky každá pilotní epizoda a těžko odhadnout, jestli se divák dočká pokračování. Na černá čísla bych to ovšem neviděl, hodnocení okolo 40% na IMDB je trefnější. Seriálový formát by tomu slušel víc.(21.9.2016)