Nelogický spletenec, který napsal nějaká paranoidní šílenec. Technika může zničit svět, ale asi těžko tímto způsobem. Shia LeBeouf cítil další šanci na kinohit "Caruso show" a tentokrát mu to vyšlo jen komerčně. Kvalitou je EE akční prázdnou schránkou, která chtěla být něčím lepším a větším. Akce tu je snad pokaždé na úkor logiky nebo technických možností dnešního světa, ale na druhou stranu ... je ta akce velmi záživná, plynulá a tempo je obrovské. Jenže podle mě, není těžké natočit nelogický film, který je plný výmyslů, které s reálným světem mají společného opravdu pramálo. Jestli to takhle půjde dál, třeba se dočkáme honby za "největším filmovým nesmyslem století".(31.12.2008)

• golfista

Ať už se Caruso nechal inspirovat čím chtěl, vznikla jenom nafouknutá prázdná bublina "akčního Sci-Fi trháku". K režisérskému přístupu se vyčerpávajícím způsobem vyjádřil POMO ....(3.1.2009)

Slušný thriller, který mne celkem uspokojil a naplnil mé očekávání. Podstatným faktem zůstává, že jsem šel na film do kina a vychutnal si ho tak v plné kráse. Jediné co nemohu opomenout jsou automobilové honičky, které Caruso nezvládal, neboť jsou nepřehledné a chvílemi vůbec nevíte kdo je kdo. Shia LaBeouf je skutečně obrovský talent a velmi charismatický herec, takže s přehledem zvládl celý film utáhnout. Jedná se o slušnou popcornovou zábavu, na kterou se rozhodně vyplatí zajít do kina......PS teďko jsem si všiml, že Oko dravce je můj jubilejní 1500 film ohodnocený na csfd :)......(8.10.2008)

Aneb jak Nepřítel státu potkal Muže, který věděl příliš mnoho. D.J. Caruso servíruje zatraceně intenzivní akční nářez, který díky chytře postavenému scénáři uhání vpřed málem rychlostí světla, abyste nestihli prokouknout všechny finty odkoukané nebo rovnou ukradené z tuny podobných filmů. Oko dravce sbírá plusové body hlavně za to, že většinou nevíte, co se stane za pět minut, za hláškujícího Billyho Boba Thorntona (kdy měl naposledy tak dobrou roli?) a za eye-candy záběry se Shiou, které by určitě pochválil i sám Michael Bay. Poslední slovo ale zřejmě měl strýček Spielberg, jenž filmu lehce srazí vaz v závěrečné tečce. Styď se, Stevene! 8/10 P.S. Soundtrack fakt nehorázně vykrádá Armageddon a x dalších bayovek :-)(29.9.2008)

První polovina byla velmi dobrá. Bohužel, když se ukázalo, kdo je onen tajemný telefonista, který jednotlivým telefonistům neustále do telefonu telefonoval, ze zábavného thrilleru se stalo už ne tak zábavné sci-fi. A závěrečné finále (americká hymna included) pak bylo už téměř parodií.(25.10.2008)

• - Hlas počítača Aria, ktorý používa Pentagon, patrí v skutočnosti herečke Julianne Moore, ktorá však chcela zostať v anonymite, a tak jej meno nie je uvedené ani v záverečných titulkoch. (Tolf)

• - Producent Steven Spielberg chcel nakrútiť film o možnom zneužití všadeprítomných moderných technológií už pred niekoľkými rokmi. Ale čakal až na chvíľu, keď technika bude viac vyspelá, aby bol celý príbeh uveriteľný. Nakoniec pre zaneprázdnenosť s novým Indiana Jonesom prenechal réžiu kolegovi D.J. Carusovi. (Tolf)

• - Na bezpečnostních kamerách si můžete všimnout, že finalní scéna se odehrává dne 26. ledna 2009, ačkoliv měl film premieru v ČR 2. října 2008. (c.tucker)