Dalsie prekvapenie tohto roku, pricom som necakal, ze sa mi scenar s dobrymi napadmi bude az tak pacit. Zapletka je zaujimava, ale nechcem nic prezradzat, snad len tolko, ze tvorcovia vyuzili vymozenosti dnesneho pretechnizovaneho sveta podobne, ako aj vo filme SMRTONOSNA PASCA 4.0 (2007). Cim menej budete o filme vediet, tym viac vas bude zaujimat, kto je to ta zena na druhej linke a pokial filmu odpustite prehnane sceny, ktore by mohli v skutocnom zivote dopadnut omnoho dramatickejsie a par zle dostrihanych a neprehladnych nahanaciek, mohli by ste byt spokojni. Predsa len je to skor popcornova zabava a ja som sa s chutou bavil, i ked treba uznat, ze napriklad poziciu vasho mobilu sa da uz dnes bez problemov najst. Hudba je taktiez pekna, hlavne v tych smutnych scenach. O tom, ze nova mlada hviezda Shia LaBeouf ma velky talent a stale dokaze perfektne zahrat sa sami presvedcite, ale ani Michelle Monaghan alebo Billy Bob Thornton nie su na zahodenie... 15.10.2008 ______ Shia LaBeouf - (Jerry Shaw) +++ Michelle Monaghan - (Rachel Holloman) +++ Rosario Dawson - (Zoe Perez) +++ Billy Bob Thornton - (Agent Thomas Morgan) +++ Hudba: Brian Tyler +++ Výkonný producent: Steven Spielberg +++ (Videl v kine 14.10.2008) +++(15.10.2008)

• Segrestor

Oko kritika sledovalo Oko dravce. Oko dravce si u oka kritika oko neudělalo. Oko dravce okamžitě pohled kritický odklonilo, Oko dravce na oční oddělení kritika poslalo. Očař zíral, že prý po psychiatrii se poohlížet mám. Tož pohledem příštím zavadím o jiný film, než o Oko dravce, doufám. Až budu sjíždět divoké Orinoko.(19.10.2011)

Nepřítel státu si podal ruku s Terminátorem a vzniklo z toho Oko Dravce. Jsou tam nelogičnosti (ale ty jsou v hi-tech thrillerech povinné) a celé je to hrozná pakárna. Jenže sprintující dobří herci v dynamickém střihu, za zvuků gradující hudby, nejsou nikdy špatná věc. A špatný není ani tenhle film. Caruso to natočil svižně a je to fakt zábava. Kolikrát si řeknete "ty vole to ne že veme meganaběrákem tu policejní káru" a o to jde. Možnosti ženy v telefonu jsou tu neomezené a je super, co všechno si scénáristi jejím prostřednictvím dovolili. Sranda pak je, že na zničení zla stačila jedna dobře mířená rána trubkou od Rosario Dawson :)(10.10.2008)

Kvalitní thriller, který blížícím se konci více a více graduje a v závěrečných titulkách mě popadlo horko spokojenosti. Myslím, že tento film splňuje vše, co se od thrilleru očekává, ale i přes všechna plus jako herecké obsazení a výborné tempo má i slabší momenty tipu dosti nezvládnuté automobilové honičky u které jsem se dost ztrácel a nevěděl jsem co se na plátně odehrává. Ale i tak parádní napínavá žánrovka, kterou hodnotím 4 hvězdičky…(4.10.2008)

Sympaticky snaživé, roztomilo blbé a dokonale neoriginálne áčkovo sa tváriace béčko, ktoré zhruba od polovice ťažko lapá po dychu (zrejme sa zadychčalo pri tej našlapanej prvej hodinke), ale má veľkolepé akčné scény a presvedčivého (hoci trestuhodne málo hláškujúceho) Shiu. Jednohubka. Neohúri, ale ani neurazí. 7/10(13.10.2008)

• - Ve filmu si zahráli i skuteční vojáci. (zigot7)

• - Letoun, který pronásleduje Jerryho (Shia LaBeouf) do tunelu, je bezpilotní letoun MQ-9 Reaper letectva U.S. Air Force. (Steewe)

• - Natáčelo se na 200 různých scénách. (zigot7)