Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

Neviděl jsem desítky let, ale zůstalo, mi to pod kůži dosud-pro srandu jsem požádal ČT o opakování... Obsah: Gadeiros,bratr Vladaře,posílá na moře velikou loď.V případě zániku Atlantidy její věda a umění zůstanou zachovány pro budoucí pokolení.Zloděj ukradne jednu bedničku z nákladu a tak se o Gadeirovu činu dozví Vladař a chce ho postavit před soud.Mladá nevěstka se zalíbí Kleito,milence Vladaře a na její přání jí dá athénského zajatce,který se dívce v přístavu zalíbil.Kleito oba odvede do paláce.Vladař experimentuje se sílou kovu,který učenci objevili.Jejím prostřednictvím se chce stát pánem světa.Podivný prach,který přivezli féničtí kupci však spálí zvědavé Kleito ruce.Vladař se pohledu na zmrzačenou milenku nezhrozí,je nadšený sílou kovu.Odmítá poslouchat rady svých bratrů,nadále hodlá vládnout absolutisticky.Mladého Athéňana posílá domů,aby přiměl krajany k bezpodmínečné kapitulaci.Athéňané ho pokládají za boha,který sestoupil z nebe a nadšeně si poslechnou jeho plamennou řeč o nutnosti bránit svobodu i za cenu největší oběti.Všichni jsou odhodláni bojovat a Athéňan si vyprosí od starého sochaře ruce,které urazil bohyni,když se rozhodl vytvořit místo bohyně lásky bohyni vítězství.-Gadeiros je souzen,ale uznán nevinným a Vladař dá příkaz,aby se vznesly létající pevnosti a ukončily válku totálním zničením athénského vojska.Úkol je splněn,lid začíná oslavovat vítězství,ale pevnosti zničily i vojsko Atlantidy.Výbuch zpsobil,že se celá pevnina postupně propadá do moře.Kleito zardousí Vladaře,jeho mrtvé tělo je vydáno lidu.Ve chvíli zániku dostává Kleito ruce bohyně,které jí slíbil Athéňan.(11.11.2012)

Také si vzpomínám, že jsem to kdysi viděl a název této inscenace mi zůstal trvale v mysli. Často ve chvíli pomíjivého pozemského štěstí se mi vybavilo: "Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou"...(4.7.2013)

Kdysi dávno jsem to viděl a pamatuji si , že to byl silný zážitek, netušil jsem ,že Nezval je na sci-fi!!!(18.6.2017)

Vynikajici herecky koncert Josefa Vinklare. Je nemozne toto dilo sehnat i kdyz se o to snazim jak se da.(12.6.2012)

Ojedinělé drama, skvělé herecké výkony a dojem, který ve mně zůstal i po tolika letech. Moc ráda bych znovu viděla.(12.9.2013)

Taky bych si s chutí dal tuhle bájo inscenaci, nevím proč všechny televize stále omílají všelijaké filmy pro pamětníky i několikrát do roka, ale takového starší kousky nikdo nedá. Že byly stvořeny za komunismu, tak je nedávají??? To snad ne.....(28.5.2015)