poster

Fu cheng

 • Hong Kong

  浮城

 • Hong Kong

  Fu sing

 • anglický

  Floating City

Drama

Hong Kong, 2012, 104 min

Režie:

Ho Yim

Scénář:

Ho Yim, Marco Pong

Kamera:

Ardy Lam

Hudba:

Yim Linq

Producenti:

Ho Yim, Carl Chang

Kostýmy:

Miggy Cheng
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • Vavča
  ****

  Režisér Yim Ho je vcelku dost málo známý a hlavně dost možná neprávem přehlížený. Patří do proudu civilního (neo)realismu, avšak zároveň dovede svým fimům dát vysoký punc technické úrovně. Příběh smíšeného dítěte, které se z negramotného prostředí rybářské favely v Hong Kongu vyšvihne až do čela britské obchodní společnosti je velmi dobře zpracován. Přiměřená porce krásně promakaných barvotiskových záběrů s nezbytnou reálností, určitou dávku, smutku, nostalgie, patosu, ohédnutím se za historií Hong Kongu. Zamyšlení se nad tím, co to místo znamená pro Brity, domácí obyvatele. Tento příběh asi ocení více lidé, kteří se o ten region trochu zajímají. Ale domnívám se, že i ostatním se může líbit, protože je velmi bezprostřední, civilní, na nic si nehraje. A ukazuje město Hong Kong z jiné stránky, kterou asi málokdo bude znát. Přidejte si vynikající herecké obsazení, příjemnou podkresovou hudbu a máte tady jeden z nejlepších dramatických filmů z čínských teritorií za posledních 5 let! Doufejme, že tvůrce Yim Ho nás nenechá čekat na svůj další snímek 6 let. Ale obávám, že tento film bude oceněn až mnohem později, jako vynikající dílo...(31.12.2012)

 • Lacike
  **

  Nie je to zly film, ale mna nejak nezaujal pribeh ustrednej postavy a ani mi nesedel ten neustale spominaci styl, takze som sa dost nudil. 4/10.(6.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace