Storage 24

Horor / Sci-Fi

Velká Británie, 2012, 83 min

• George Stobbart

Poslabší sci-fi horor o partičke nezaujímavých ľudí, ktorých ohrozuje mimozemská príšera. Len škoda, že viac než príšera je na obrazovke precitlivený černoch snažiaci sa silou mocou unudiť diváka svojimi problémami. Napríklad nedávny "Extraterrestre" postavil v sci-fi motíve výraznú vzťahovú dramedy a fungoval skvele, tu to naopak nefunguje vôbec. A príšerka je bohužiaľ miestami zbytočne digitálna, čo zamrzí hlavne keď si uvedomím, že horory staré 10 – 20 – 30 rokov vyzerajú vďaka reálnej maskérskej práci lepšie než dnešné moderné hity, ktoré si to zbytočne počítačovo uľahčujú a potom pôsobia až príliš umelo. Ale úplne zlé to zase nebolo; taká znesiteľná jednorázovka.(7.10.2012)

• Radek99

Vetřelec ze second handu.(20.12.2012)

• LIVINGDEAD

OBSAH:V srdci Londýna spadne vojenské letadlo s tajným nákladem. Celé město je odříznuto od zbytku světa a je zahájena karanténa. Mezitím Mark a Nikki, kteří se nedávno rozešli, nemají vůbec ponětí o tom, co se děje. Spolu s přáteli, v podzemním skladu rozdělují své věci. Brzy však zjistí, že nejsou sami....(11.10.2012)

Pre mňa neškodná blbinka, ktorá mi akurát poslúžila na pobavenie a spríjemnenie večera. Opäť je tu skupinka ľudí, ktorá je niekde zatvorená (tentokrát stačilo len jedno veľké skladisko), snažia sa dostať von a je tam veľký, slizký, okatý mimozemšťan s obrovskou papuľou, ktorý si ich odchytáva jedného po druhom. Takže hlavní hrdinovia tradične utekajú, skrývajú sa, vydesene zízajú okolo seba, preliezajú šachtami, ale aj tak je ich logicky stále menej a menej. Gore dobré, ale veľa ho zase nebolo, napočítal som len jedno spapanie tváričky, jedno vytrhnutie srdiečka a jedno odtrhnutie sánky, ale aj to je lepšie ako nič. Rozbeh tradične zdĺhavý, to zoznamovanie sa s postavami mohli bez problémov o polovicu skrátiť. Taktiež úvodné mordovačky boli mimo záber, príšerka len vystrčila paprčku a niekoho niekde vtiahla. Ale je to slušne nakrútené a mimozemšťan vyzeral celkom pekne a podarene. Bavil som sa asi rovnako ako pri Bait.(5.10.2012)

• tron

Celkom pozerateľné a uchádzajúce béčko s neuchádzajúcim scenárom. Mám podobné zápletky rád napriek tomu, že málokedy podľa nich vznikne vydarený horor.(11.1.2017)

• Dellamorte

Bohapustá kopírka na dávno videné a prachom zapadnuté veci ( FLY / ALIEN / Thing / Mutant - nie Species....), no spracované na úplne inej úrovni. Zmena rádoby prostredia ešte neurobí z filmu film. Úplne zbytočné filmové preháňadlo, čo je vlastne minimálne o level nižšie, ako jednohubka. Digi monster zase nesklamal.(6.10.2012)

• Wacoslav1

Boze hororovej zanr jde opravdu do hajzlu driv se i becka tocili s nadsenim a jistou invenci byly to mozna kraviny ale dokazali pobavit dneska uz je to jenom hodne velka nuda navic nevim proc musi kazdej dnesni beckovej horor vykradat stovky klise z tech starsich ale jednoduse lepsich snimku ta 1* je za kratkou stopaz diky ktery to jakz takz ubehlo mel sem chut to vypnout to jo ale nastesti konec prisel tak akorat vcas(8.12.2012)

• mzss1

No to byl teda zážitek. Krátká stopáž filmu, vypadalo to tak na tři hodiny, ale stejně jsem to vydržel dodívat celé. První půlka filmu nehorázná nuda, kdy se stala jen jedna celkem nezajímavá scénka. V této první polovině filmu bylo nehorázné peklo sledovat konverzaci tupých lidí, píši lidí, ne herců. Ani jeden mě nebavil. Hororové prvky ? Nulové. Příšera ? Děs. Aspon jsem se párkrát zasmál, to je pravda, některé scény byly fakt k smíchu. Bohužel, žádné lepší nápady, žádná atmosféra, divná hudba. Nemůžu hodnotit lépe. Hodnotím na 3% = odpad!(7.12.2012)

Tak nakonec překvapení. Od filmu jsem nic nečekal a podle hodnocení jsem se bál že to bude sračka. Nicméně po dokoukání jsem měl celkově uspokojivej pocit. Film je krátký a jde rovnou do akce žádné převeliké zbytečnosti. Monstrum je parádní. Neuvěřitelná výhoda je to že film nepoužívá efekty, sem tam sice jo ale při malých detailech takže si člověk většinou nevšimne. Ale design monstra je fakt výtečný. Gore sice není nijak moc ale je celkem povedený a film se nebojí pár brutálností. Bohužel ale zbytek je spíše špatný, ne každého muže hodinu a 15 minut pobíhání po skladu bavit. Herci jsou děsně nesympatičtí a ta romance je fakt debilní a konec je celkem klišovitě trapný. Ale čekal jsem to daleko horší.(10.12.2013)

Odjakživa mám rád sci-fi horory o zlých emzákov, ktorý našu planétu navštívili s výsostne temnými úmyslami a zahubia každého príslušníka ľudskej rasy, ktorý im vstúpi do cesty. Okrem všeobecne známych, vysokorozpočtových filmov, pojednávajúcich o tejto tematike však nepohrdnem ani menej nákladnými, divokejšími kúskami z tohto súdka ako sú napríklad Altered, Alien Raiders a najnovšie aj priamočiary a na nič sa nehrajúci britský Storage 24, ktorý ma svojim prístupom určite potešil.(29.10.2012)

• ARI50

Další hloupý film se špatným nápadem a celkovým provedením další horor který jsem nechal odpálit skoro na měsíc.(10.11.2018)

• stration

No, ničím mě to nepřekvapilo a ničím nenasralo. Velice lehce zapomenutelný film.(22.10.2012)

• zorro

Hrozne, nudne a trapne. videno manchester 29/06/12(29.6.2012)

• zolo23

Mám rád tento druh žánru ("monster" likviduje skupinu ľudí), ale už dosť dlho som kvalitný sci-Fi horor nevidel. Najväčšou slabinou Storage 24 je zbytočná, zdľhavá milostná zápletka hlavných hrdinov na úkor väčšieho priestoru pre "našeho" záporáka hybrida kobylky-muchy-kliešťa v skratke KO-MU-KL-a. Neviem či som mal halucinácie (film som pozeral dosť neskoro) ale nevedel som rozoznať či sa vo filme používali SGI-efekty, alebo sa používala technika posuvných obrázkov, pretože som mal niekedy pocit, že sa KO-MU-KL nejako zasekáva......skôr seká, aby som bol presný. Film tak na 2 hviezdy, ale za záverečnú "prekvapivo" blbú scénu jednu prihadzujem. A zároveň sťahujem pretože som si uvedomil, že Storage 24 na tú 3 hviezdu nedorástol :) Zaujímavý a trefný komentár užívateľ : drbimbo(30.11.2012)

čtyři hvězdy je možná trochu nadhodnocené jenže z tak malého rozpočtu, který Skladiště mělo vytřískal režisér maximum a povedlo se mu vytvořit skvělou ponurovu atmosféru a dobrými akčními scénami a i ne úplně plochými postavami. Takový mix epizod Akt X, Vetřelce a béčkových sci-fi hororů. Ke všemu poslední scéna je opravdu pěkná :-)(15.12.2012)

• Teabag

Námět není vůbec špatný, ale provedení dost vázne. Když opomenu low budget stran efektů, tak největší slabinou Storage24 jsou jednoznačně hrozně nesympatické postavy a tupý scénář. Nenápaditá režie a nepřesvědčivé herecké výkony pak jen podtrhují tuctovost tohohle snímku. Nejpozději od chvíle, kdy se na scéně objevila ta pixeloidní příšera, se to už nedalo brát nijak vážně. 3/10.(19.11.2012)

• iXtr3m3

Film slabučký ako bežná niekoľkoročná TV produkcia, ale tam kde to skončilo, by si to pokračovanie zaslúžilo.(24.12.2016)

• johnymdoe

Děs, srágora, znechucení...kdybych nebyl tak mírný tak dám hodnocení Odpad. Za poslední záběr nicméně 1 hvězda.(28.7.2013)

V Anglii spadne letadlo, které cosi vezlo. Z něj se dostane mimozemšťan, který vypadá trikově hůře než stvůry z hororu Mimic 3. Ten se dostane do skladu kde zabíjí lidi a zavolá si posily a to je konec. Po trikové stránce bída po herecké též žádná hitparáda (ten černoch se snaží být drsný a nebálo by se ho snad ani mimino jeho nejlepší kamarád by pro změnu pro svou záchranu nechal všechny chcípnout a o ostatních je škoda mluvit). Navíc jedeme na feministickou vlnu kdy všichni mrtví jsou muži a nedaj bože, když chytí ženskou tak přežije. Jediné co se dá pochválit je gore máme zde rozšlápnutou hlavu, několik vytažených orgánů z těla a rozmašírované tělo. P.s. o logice filmu radši nepřemýšlet mimozemšťan uteče kamsi do skladu (uzavřený prostor) místo, aby unikl kamkoliv jinam do volného prostoru hlavně, že je tak chytrý, že si zavolá posily (ten konec je těžké WTF asi si chystaly místo pro pokračování) .(3.3.2018)

• Heroine

Mám v hororech ráda příšery z vesmíru. Takže nebudu kritizovat béčkovou zápletku, protože to je trochu moje oblíbené. Ale je to taky trochu nuda, a čas od času se tam objeví neskutečně špatný dialog. Jasně, technicky to není nic moc. Ale na odpad to nevidím. Colin O'Donoghue je navíc docela fešák, což na druhou stranu "kompenzuje" Campbell-Hughesová, protože to je odporná a nesympatická slečna! Skoro jsem se celý film těšila, že jí ta příšera sejme. A nic...(12.2.2013)

• JardoLe

Vojenske lietadlo spadne a z neho vylezie nejaka mimozemska prisera,ktora zabija ludi,chyba napatie,atmosfera,herci su amatersky,takze jednu hviezdicku davam za votrelca...:-)(23.5.2018)

<< předchozí 1 2