poster

Americké válečné lodě

 • Česko

  Armageddon: Země v ohrožení

 • USA

  American Warships

 • USA

  American Battleship

Akční / Sci-Fi

USA, 2012, 89 min

 • moviefan4
  odpad!

  Ach to zase bola srajda. Toto sa Asylumu vôbec nepodarilo a už ozaj pochybujem o ich schopnosti natočiť film, ktorý by ma bavil. Vo filme nebol ani náznak zábavi, iba neustále kecanie a keď sa aj niečo dialo stálo to za hovno. Hnusné až neherecké výkoni čo tu boli, boli k smechu a na plač. Hudba bola úplne nanič. A vyzuálna stránka ,,filmu,,?? Prosim pekne žiadna tu nebola. Tá snaha o ktorú sa snažili im velmi nevyšla. A asylumu musim zatlieskať že sa naučili robiť s greenscreenom.👏👏👎(16.3.2016)

 • corpsy
  **

  Štúdio The Asylum si občas pri tých svojich nadšených ´´poctách´´ kinematografii poskočia vyššie, ako inokedy. V tomto prípade ale najviac kazí dojem triková stránka a neustále sa opakujúce zábery pri bojových scénach, pričom tú mierne benevolentnú réžiu pri Asylume už akosi berieme. Má to spád a to je hlavné. Stále som si predstavoval, aký snímok by natočili s 10 - 100 násobne väčším rozpočtom.(26.4.2016)

 • Ryuuhei
  *

  Ach, The Asylum a jeho výtvory. Tento film se ze začátku jevil i docela zajímavě. Uvedení do děje jako zatajení jakési pseudo-skutečné situace, honba za neviditelnou lodí, která se snaží rozpoutat konflikt mezi několika státy... proč ne? Jen, kdyby to všechno nebylo typicky hloupé. Většinu času se o věcech jen mluví, než aby se něco dělo a popravdě, za to neustálé omílání Severní Korei a dokonce i zmínění „prezidenta Kima“ by producenti brzy mohli viset za uši v průvanu. Nehledě na to, že byly v ději i jen maličko zajímavé prvky, si vedl typicky nudně a hlavně nelogicky. Že odstřelí jednu z nepřátelských ponorek, kam se předtím vydala jednotka na průzkum a pak se ještě diví, co se s tou jednotkou stalo, to beru za jeden z vrcholů blbosti celého díla. Vše doplnily příšerné efekty, kde jedině vzhled mimozemšťanů nevypadal úplně nejhůře, ale jinak to byla jedna velká odfláklá změť nijak nehovořící o tom, že by se nejednalo o chronicky levný film. Většinu času jsem se nudil, jen jsem očekával, kdy dojde konečně k nějakému vyvrcholení, ale jak k němu došlo, tak mě veškeré naděje přešly. Je to prostě špatný film z jedné a té samé dílny, který sice stále nemá na jiné výtvory studia, ale i přesto jsem byl rád, že jsem se přes těch úmorných 90 minut vůbec prokousal. 15%(2.3.2017)

 • AsylumFan
  *****

  Zlí a vychytralí mimozemšťané se chystají obsadit Zemi. Hnusné levitující příšerky, co vypadají jak přefouklé medúzy, si usmyslely, že nejlepší metodou bude vyprovokovat světový jaderný konflikt tím, že útoky pod falešnou vlajkou proti sobě poštvou USA a jejich největšího věřitele, tedy Čínu. Na štěstí se do rodícího konfliktu vloží i válečná loď Iowa, jejíž kapitán je nejen černý, ale dokonce i vychytralý, a to jako jelen. Takže po nervydrásajícím ději nakonec vše dobře dopadne. Sláva. ---- Vědecko-technický pokrok nezastavíš, a tak i společnost Asylum letos upgradovala své počítače, takže její grafické programy teď, místo MS-Dosu, běží na platformě Windows 95! Efektům to velmi prospělo, proto 3x bravo Asylum! ----- Je na místě udělit 90 %.(26.10.2012)

 • Rakosnicek77
  *

  Casey Rayback řádil na bitevní lodi Missouri, tady je to pro změnu Ayova. Rozdíl je ovšem téměř zdrcující. Ač se tato hrůza snaží tvářit jako klon právě Seagalova Přepadení v pacifiku a pozdější Bitevní lodě, tak jde o naprosto jednoznačnou sračku s neuskutečnitelnými ambicemi. Mocná zbraň, jak se těmhle lodím, díky řadě 16 mm kanónům říkalo, sice sehrála svoji hrdou roli v tomto snímku, ale ten ji spíš zesměšnil a ztarapnil, než by přinesl zasloužený obdiv. Snaha o natočení ivazního ufounského scifíčka, dostává na frak hlavně s důvodu ohavně garážových vizuálních efektů, kdy si troufnu tvrdit, že i náš Karel Zeman tvůrce Cesty do pravěku, by je už tehdá zvládl lépe. Tudíž zazděný a nevyužitý námět, vesměs ochotnické herecké výkony a tím pádem spíše žánrově skvělá komedie, než očekávaný sci-fi biják. Celkově děsivý snímek, který mne donutil změnit i dnes už udělenou jednu hvězdu jinému filmu. Ten byl v porovnání s tímto výtvorem, naprostý velkofilm.(25.12.2015)

 • - Film byl pojat jako tzv. mockbuster k americkému velkofilmu pod originálním názvem Battleship (2012). Z toho důvodu zprvu nesl i podobný název American Battleship. Studio Universal se proto rozhodlo společnost Asylum zažalovat za porušování autorských práv. Výsledkem soudní pře byla nejen změna názvu na American Warships, ale také změna plakátů a obalů digitálních nosičů, aby co nejméně připomínaly velkofilm od Universalu. (JP84)