Laust a Petr vyrostli a oba chovají stejné city k šafářově dceři Inge, která neztratila nic ze své mladické svobodomyslnosti. Peter sní o tom, že se podívá do světa a jeho touhy po dálavách dostanou nový impulz, když na panství přijede rodina kočovných cikánů. Mezitím nacionalistický blouznivec Ditlev Gothard Monrad upevnil svou pozici v dánské vládě a plamennými proslovy se mu podařilo rozšířit přesvědčení, že Dánové jsou Bohem vyvolený národ a od Všemohoucího mají také nárok na Šlesvik. Všichni mluví o válce a baron přesvědčí Lausta a Petra, aby za jeho panství narukovali k armádě. (Česká televize)

Necrotongue

I druhý díl pokračuje v poklidném vyprávění a pozvolné přípravě na to,co přijde.Líbí se mi vyprávění příběhu ve dvou časových osách,historická je dramatičtější,současná mě občas spíše rozesměje. ()

fabecc1222

Tak to tempo je opravdu pomalé, a začíná to vypadat, že až ta třetí epizoda bude opravdu tou pořádnou úvodní, kdy se začne něco dít. Tak věřím, že s příchodem do válečného stavu se to rozjede. Tady potěšil akorát nástup Josefíkové a Haje. Linka ze současnosti úplně zbytečná. ()

Cheeter

Trochu už to natahují, podle mě se nechala první a druhá část do jedné, které by měla větší spád. Zápletky nám vznikají až zde. Pevně doufám, že se to u dalších dílů trochu zlepší. ()