poster

Popelka (TV film)

 • Německo

  Aschenputtel

 • Slovensko

  Rozprávky bratov Grimmovcov: Popoluška

Fantasy / Pohádka

Německo, 2011, 60 min

Režie:

Uwe Janson

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Scénář:

David Ungureit

Kamera:

Marcus Stotz
 • Lilloos
  **

  Trend emancipovaných ženských hrdinek měl vždy mou podporu, do pohádek se však nehodí. Popelka zde působí jako spratek, její představitelka navíc není ani vzhledově popelkovský typ. Chválím macechu a kýčovité byť krásné scenerie, jinak je vidět, že si s tím produkce moc práce nedala (Viz například scéna u vodního příkopu, kdy jde Popelčině sestře vidět tetování. Jen pro zamyšlení, v našich filmech je zvykem ho zamaskovat i u komparzistů...)(25.2.2017)

 • dogrose
  *****

  Další dle mého dobře udělaná pohádka z německého cyklu Das Erste, který si pod názvem Sechs auf einen Streich klade za cíl představit klasické pohádky z pera bratří Grimmů a H. Ch. Andersena německým dětem, i těm nejmenším. Opět kompaktně udělaná pohádka, v krásné německé lokalitě. Popelka je zde představena jako rázné děvče, které si nenechá nic líbit - herečka dostala při natáčení asi dost do těla. Největší dráma je úprava velké nohy zlé sestry - zde je přiseknuta špička (ve verzi německé Popelky z roku 2010 zase sekána pata :-). Příjemní herci, má to spád, kostýmy, hudba dokresluje atmosféru. Pohádce rozhodně prospěla hodinová stopáž. Je to pohádka, kterou si ráda pustím znovu.(3.1.2013)

 • flanker.27
  **

  Zajímavé, jen rok po téhle Popelce kamarádi z velkoněmeckého národa opět dokazují, že pohádky nejsou jejich silnou stránkou. V obou verzích je zlá nevlastní sestra blond, zatímco Popelka se honosí vlasy tmavými. Samo o sobě proč ne, ale v poslední době už se musím zamýšlet, co nám tím chtějí říci (zvláště když představitelka Popelky má podezřele turecky znějící jméno). Ale možná jsem jen paranoidní, což neznamená, že mě nesledujou. Pohádka sama o sobě slabá, i když si hodně půjčuje od Tří oříšků. Chybí zde aspoň trocha atmosféry, chemie mezi Popelkou a princem nulová, špatné dialogy, nic moc herci. A nejhorší byla hudba na bále, to byla teda řachavá bavorská kutálka, už jenom Karl a Egon chyběli. Dvě hvězdy a to jsem ještě hodný.(25.2.2017)

 • Elfias Dóže
  *

  Popelka mi vždycky přišla z těch klasických pohádek jako nejméně zajímavá. Už naše Popelka mě moc nezaujala a tahle verze je o hodně slabší. Čiší z ní ta odporná německá televizní atmosféra (jak by ale taky ne, vždyť je to TV film) známá z béčkových seriálů z téže destinace. Jediná slušnější scéna je docela morbidní řešení problému příliš velké nohy a příliš malé botky, kterou by ale asi nejmenší dětičky vidět neměly. Mohl by to být trošičku šok. 20%(16.5.2012)

 • PavelZava
  ***

  Nejdříve se s princem alias lovcem vyválela v blátě, a pak se mu představila bílá posypaná moukou. Bylo to zajímavé zpracování plné vtipných rozhovorů, třeba Popelka s princem Viktorem na plese: Moc krásně tančíte. Ráda bych Vám kompliment vrátila, ale tančíte mizerně. Zámek vypadal, jak postavený z lega.(13.5.2012)

 • - Natáčení probíhalo od 4. do 24. května 2011 na vodním hradě Anholt a ve skanzenu v Detmold Mindener Hof. (Janek2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace