poster

Popelka (TV film)

 • Německo

  Aschenputtel

 • Slovensko

  Rozprávky bratov Grimmovcov: Popoluška

Fantasy / Pohádka

Německo, 2011, 60 min

Režie:

Uwe Janson

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Scénář:

David Ungureit

Kamera:

Marcus Stotz
 • kocik1
  *

  Němci zřejmě chtěli mít Popelku hravou. Vyšla jim ale spíš uřvaná, umíněná a mírně panovačná šmudla, která děti seznámí nejenom s tím, proč se říká, že je někdo špinavý jako prase, ale i s počátkem soubojů v blátě. Inspirace našimi "ořechy" je víc než zřejmá, bohužel jim ale tahle Popelka nesahá ani po kotníky.(7.10.2017)

 • topi80
  ***

  Nebudeme si nic nalhávat, vykrádačka české Popelky byla velmi markantní. Nejen pokud jde o motivy, ale i celkovou veselou atmosféru. Popelka byla prostořeká a v rozhovorech s nastrojenými panáky nepříliš ostýchavá, princ pohodář, stejně jako osazenstvo královského dvora. Ale tvůrci přidali i pár vlastních nápadů, od chytání vepřů až k poměrně neotřelému (na žánr pohádky) způsobu, jak narvat nohu do malého střevíčku. Celkem se ctí tři hvězdičky.(1.10.2017)

 • PavelZava
  ***

  Nejdříve se s princem alias lovcem vyválela v blátě, a pak se mu představila bílá posypaná moukou. Bylo to zajímavé zpracování plné vtipných rozhovorů, třeba Popelka s princem Viktorem na plese: Moc krásně tančíte. Ráda bych Vám kompliment vrátila, ale tančíte mizerně. Zámek vypadal, jak postavený z lega.(13.5.2012)

 • Elfias Dóže
  *

  Popelka mi vždycky přišla z těch klasických pohádek jako nejméně zajímavá. Už naše Popelka mě moc nezaujala a tahle verze je o hodně slabší. Čiší z ní ta odporná německá televizní atmosféra (jak by ale taky ne, vždyť je to TV film) známá z béčkových seriálů z téže destinace. Jediná slušnější scéna je docela morbidní řešení problému příliš velké nohy a příliš malé botky, kterou by ale asi nejmenší dětičky vidět neměly. Mohl by to být trošičku šok. 20%(16.5.2012)

 • dogrose
  *****

  Další dle mého dobře udělaná pohádka z německého cyklu Das Erste, který si pod názvem Sechs auf einen Streich klade za cíl představit klasické pohádky z pera bratří Grimmů a H. Ch. Andersena německým dětem, i těm nejmenším. Opět kompaktně udělaná pohádka, v krásné německé lokalitě. Popelka je zde představena jako rázné děvče, které si nenechá nic líbit - herečka dostala při natáčení asi dost do těla. Největší dráma je úprava velké nohy zlé sestry - zde je přiseknuta špička (ve verzi německé Popelky z roku 2010 zase sekána pata :-). Příjemní herci, má to spád, kostýmy, hudba dokresluje atmosféru. Pohádce rozhodně prospěla hodinová stopáž. Je to pohádka, kterou si ráda pustím znovu.(3.1.2013)

 • - Natáčení probíhalo od 4. do 24. května 2011 na vodním hradě Anholt a ve skanzenu v Detmold Mindener Hof. (Janek2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace