Mrtví se nevracejí (TV film)

• Itálie

So che ritornerai

Ja sa vrátim

Drama / Thriller

Itálie, 2009, 100 min

Eros Puglielli

Mauro Bonanni

Velice zdařilý thriller, který naplňuje dokonale prvky tohoto žánru. A krásná a atraktivní Manuela Arcuri v hlavní roli už je jen taková třešnička na pomyslném dortu.(16.5.2013)

• Martin741

Mysteriozny fryler, ktoreho kvality sa rovnaju presne 5 % - am.(27.7.2013)

• Terva

Tak ty dvě hvězdy jsou spíš za příběh, ikdyž velmi špatně natočený. a půl hvězdy za inspektora Morgantiho, které si užíval Frank Crudele. A ikdyž mi tu bylo smazáno několik technických dodatků, neodolám, protože momentálně vidím, že u filmu jen napsaný jen režisér - přidám ještě kameru: Carlo Montuori.(30.3.2014)

Co vznikne spojením mexické telenovely a italského gialla? "Mrtví se nevracejí." Mé Guilty Pleasure :) Klady - Příběh ohledně "domnělé reinkarnace" sice může působit poněkud retardovaně, nicméně jsou i tací, co volají věštkyním. Nablblost zápletky tudíž odpuštěna! Prostředí je exotické - radost pohledět, kamera má pak rádoby "umělecký" nádech, nicméně já jsem si ji nemohl vynachválit. Sem tam byl vidět i "rozpočet" (bouračka hlavní hrdinky, pád přes zábradlí, pestrost interiérů i exteriérů) a ve spojení s příjemnou hudbou se na to dobře dívá... Parametry pseudo mysteriózní telenovely splněny (milostný trojúhelník, manželství bez lásky, hádky, nevěry, iracionální chování postav, ale i lehce morbidní vraždy, tajemný maskovaný vrah číhající ve stínu a motiv pomsty - za nevěru, jak jinak - rovněž dojde i na pár šokujících odhalení), s giallem to má společný snad jen ten motiv sériového vraha čihajícího ve stínu (:D) a fakt, že jde pouze o jeden jediný tv film a nikoliv o překombinovaný úvodní díl k nějaké nekonečné telenovele... A největší OZDOBOU tohoto braku je rozhodně MANUELA ARCURI :) Zápory - Totálně retardovaný scénář!!! Postavy se pak mnohdy chovají zcela iracionálně... Je to sice sračka, ale skvěle jsem se bavil, alespoň si to na nic nehraje, drží si to klidné tempo a občas nudu rozčeří nějakou tou vraždou nebo záběrem z pohledu vraha, no zkrátka se musí důchodkyním tahle slaďárna opepřit, aby ji pak hojně mohly rozebírat s Jaruškou od vedle a řešit "zápletku," kdo z celkem šesti hrdinů (obsazení je velmi komorní) je vlastně vrah. GENIÁLNÍ!(25.10.2018)