Moc filmů s Burianem jsem zatím neviděla, ale pamatuju si, že u Hadimršky jsem už vždycky jako malinká vydržela sedět a zpívat si tu kabaretní písničku. Nesmírně ráda na tento film vzpomínám a několik legendárních scén už asi nikdy nezapomenu. Budu muset pár Burianových fillmů rychle dohonit, protože ten jeho strejčkovský hlásek mě nikdy neomrzí. Navíc je celý příběh prostě pekelně vtipný a nechápu, jak se tohle někomu může nelíbit.(15.2.2017)

Jedna z těch "buriánovek", které hodně zestárly. Humor je dost jednoduchý a lidový, herecké výkony otřesné (vyjma Buriána, Marvana a Plachty), ženské představitelky ošklivější a ještě afektovanější, než bývalo v té době v kraji zvykem ("krasavice inteligentní" byla po celou dobu filmu zralá na ránu do brady). Film by měl dostat po zásluze maximálně dvě hvězdičky, jednu přidám za samotného Vlastu a pár nesmrtelných hlášek. Celkově ***, ale víc si - žel - Hadimrška ani s přivřeným okem opravdu nezaslouží.(15.9.2008)

Karel Lamač a Mertin Frič pospolu natočili další z Burianových filmů, tentokrát nezapomenutelný hlavně kvůli ústřední písni. Popelec Hadimrška - opravdu podivné jméno a spousta vtipných scén, zvláště když dělá ve firmě pořádek nebo chce někomu utnout přítok peněz. "Neměla jsem otce ani máti." "Vy jste asi někomu vyšla v křížovce."(27.4.2010)

První třetina filmu, tj. příjezd revizorův a rázné dělání pořádku ve firmě, patří k tomu nejlepšímu, nejlegračnějšímu, co Burian na plátně předvedl ("od zítřka se vám sníží plat, zato se vám práce přidá"). Bohužel, počínaje scénami ve vile, úroveň velice rychle upadá - absence humoru, škrcení Svozilové, označení Buriana za vola, mnoha uživateli zde opěvovaná scéna ve sprše, která mi ale přijde dost trapná. Navíc Grossová přehrává, v každé scéně se šklebí a kroutí očima, z Valentové coby Mici Angory by se udělaly v pohodě dvě dvacátnice, u ní mi taky vadilo, jak bez skrupulí využila pro sebe záslužný Burianův čin z mládí.(2.1.2014)

Hadimrška je velmi lehká komedie, žádná filozofie nebo skryté poselství. Vadí mi, že se postavy ve filmu chovají jak blbci a my nevíme proč, motivy jejich jednání jsou neznámé. Burian sice perlí, ale jeho silné roky ho teprve čekají. Na dobu svého vzniku určitě nadprůměr, jinak ale mají Lamač i Frič na kontě mnohem zásadnější kusy. 80%(28.1.2015)

• - Předválečnému kabrioletu Tatra T57a se přezdívá hadimrška. Proslavila se totiž právě v tomto filmu. Jezdí v něm revident Popelec Hadimrška (Vlasta Burian). (Stegman)

• - Poprvé na filmovém plátně herečka Světla Svozilová. (M.B)