Jeden z prvních filmů Vlasty Buriana a řekl bych, že svým způsobem hodně osobní. Jak tam lítá v polohách úředníka, krizového manažera, podřízeného, napáleného drobného človíčka a zase se místy vrací do formy, aby nakonec přes veškeré průšvihy odešel s hlavou nahoře... Stejně tak scéna v tom vězení jakoby jaksi mysticky předznamenala jeho budoucí osudy, kdy byl za komunistů zavřený - za nic - jen kvůli své popularitě. Film, který je lepší, než jak se na první pohled jeví a který říká o Vlastovi Burianovi velmi mnoho... Proto plné ocenění.(7.5.2011)

S Králem českých komiků moc zkušenosti, jakožto člen mladší generace, nemám, ale Hadimrška mě tak namlsal, že si své resty v nejbližší době doplním. Velká sranda. Burian je opravdu nesmrtelnou postavou českého filmu. Jeho komediální vystupování a práce s hlasem jsou parádní. Byly tam i scénky, které byli navíc a trošku nudili, ale zábavných hlášek bylo ve finále daleko více. #ČubaBaskervillská(2.1.2017)

Komedie na kterou se vždy rád znovu podívám, i když patří mezi ty slabší burianovky :) Hvězdné obsazení, překrásná atmosféra a pěkné písničky. Přesto film stojí hlavně na nepřekonatelném Burianově hereckém umění. Co bych filmu asi vytkl je možná až moc afektovaná Meda Valentová, osobně si myslím,že třeba Mandlová by postavu hýčkané přítelkyně stvárnila lépe. Takže na závěr- vyjímečná komedie s úžasnou atmosférou, která svou kvalitou daleko přesahuje všechny nové české superkomedie které se pravidelně objevují v kinech :)(23.5.2009)

Jeden z filmů ranných třicátých let, který se pro svou oblíbenost dočkal i Německé verze. Tu neřeším, samotná domácí mně po léta vytáčí a netuším, jestli to je spojením "chladného řemeslníka" Friče a nápaditého Lamače. Polopatě - přehnané scény, vlezlá odrhovačka a překombinovanost (i komediálních) scén. Vlasta Burian má na svědomí lepší filmy.(26.11.2005)

Tenhle film mám moc ráda je prostě úžasný a ty hlášky tak to nemá chybu jak říká zaměstnanec pana Zlatníka pan Puntík o Mici Angoře "Krasavice inteligentní" nebo jak píše Kleopatra ta scéna jak Hadimrška je ve sprše a pěkně se tam kroutí a říká "pojďte si pro mě"!!! tak to opravdu nemá chybu nebo když vlítne do krám s gramofonovými deskami a začne tam udílet rozkazy a všichni jsou z něj paf.(28.9.2012)

• - Předválečnému kabrioletu Tatra T57a se přezdívá hadimrška. Proslavila se totiž právě v tomto filmu. Jezdí v něm revident Popelec Hadimrška (Vlasta Burian). (Stegman)

• - Poprvé na filmovém plátně herečka Světla Svozilová. (M.B)