V nejlepším slova smyslu klasická komedie s Vlastou Burianem třicátých let. Vlasta se svým typickým hlasovým projevem, nešikovností a genialitou jak má být. Škoda poslední třetiny filmu, kde se trochu vytrácí Burianův styl a postava Hadimršky dostává trochu méně prostoru, protože bych neváhal ani s pátou hvězdou. Přesto, jedna z nejlepších komedií 30.let českého filmu. Já jsem pane veselý a hravý jako dítě. Já si vyhraju s lítkem od tramvaje celý vodpoledne, ale jak jsem ve službě, tak jsem čuba baskervilská(2.9.2009)

"Neměla jsem otce, ni matky.." - "Jistě, takže vy jste asi někomu vyšla v křížovce, ne ?!" ;)(26.12.2014)

Legendární film s Vlastou Burianem. Jeden z mých nejmilejších. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=Jy8QK8g7UIo&feature=related(23.6.2010)

Vlasta Burian jako Hadimrška když vlítne zrevidovat do Prahy gramofonovou firmu, to je tajfun, uragán a smršť!! Prostě a jasně - Král Komiků!!(2.1.2016)

Kdepak Míru Kalouskovýho, Hadimršku na nás! Nejen, že by se konečně začalo doopravdy šetřit, ale také by konečně byla opravdová sranda.(27.12.2011)

• - Poprvé na filmovém plátně herečka Světla Svozilová. (M.B)

• - Předválečnému kabrioletu Tatra T57a se přezdívá hadimrška. Proslavila se totiž právě v tomto filmu. Jezdí v něm revident Popelec Hadimrška (Vlasta Burian). (Stegman)