Moc filmů s Burianem jsem zatím neviděla, ale pamatuju si, že u Hadimršky jsem už vždycky jako malinká vydržela sedět a zpívat si tu kabaretní písničku. Nesmírně ráda na tento film vzpomínám a několik legendárních scén už asi nikdy nezapomenu. Budu muset pár Burianových fillmů rychle dohonit, protože ten jeho strejčkovský hlásek mě nikdy neomrzí. Navíc je celý příběh prostě pekelně vtipný a nechápu, jak se tohle někomu může nelíbit.(15.2.2017)

Jeden z filmů ranných třicátých let, který se pro svou oblíbenost dočkal i Německé verze. Tu neřeším, samotná domácí mně po léta vytáčí a netuším, jestli to je spojením "chladného řemeslníka" Friče a nápaditého Lamače. Polopatě - přehnané scény, vlezlá odrhovačka a překombinovanost (i komediálních) scén. Vlasta Burian má na svědomí lepší filmy.(26.11.2005)

Tak tak, když se někde dějí nekalosti a hrozí bankrot, musí se na patřičných místech udělat pořádek stůj co stůj. Nestárnoucí komika Vlasty Buriana opět předvádí své ztřeštěnosti a nezapomenutelné humorné situace. Díky jeho neskonalému umění bavit tento snímek nestárne. A to je starý už 83 let. Ať už slovem či grimasy, úsměv divákovi na tváři po celou stopáž jen tak nevymizí. Ne nadarmo se o Vlastu Burianovi říká, že je králem komiků. Jeho jen tak někdo nepřekoná. A to by konkurenti byli.(31.3.2014)

Ani tento film se z těch Burianových nezařadí mezi mé oblíbené. Burian byl skvělý komik a dokázal filmy povýšit svým uměním, ovšem tento počin mě moc nezaujal. Příliš mě to sledování nebavilo. Na to, že s Lamačem točil i Martin Frič, taková režisérská osobnost, není film (překvapivě) moc dobrý, postrádá pro mě tu lehkost a vtip, navíc mi byly docela nesympatické ženy-herečky. S Burianem mám prostě jiné favority.(4.5.2013)

Celkem zábavná komedie o muži, který je vyslán, aby udělal pořádek, ale místo toho způsobí ještě více ztrát a škod. V hlavní roli Popelce Hadimršky Vlasta Burian, jen mi u něj vadilo občas více než nutná rozmáchlá gesta a opičky, ale asi to tak mělo být. Zaujal mě Čeněk Šlégl v roli konzula Vielanda, Jaroslav Marvan v roli generálního ředitele Bruckmanna a pobavila Světla Svozilová v roli sestřenice. A Jindřich Plachta s tím svým "krasivice inteligentní" A všechno dobře dopadne. Pobaví.(19.9.2009)

• - Poprvé na filmovém plátně herečka Světla Svozilová. (M.B)

• - Předválečnému kabrioletu Tatra T57a se přezdívá hadimrška. Proslavila se totiž právě v tomto filmu. Jezdí v něm revident Popelec Hadimrška (Vlasta Burian). (Stegman)