Oneul

Jižní Korea, 2011, 119 min

Jung-Hyang Lee

Jung-Hyang Lee

Hyeong-ju Kim

Docela depresivní film, který vás nechá přemýšlet o různých věcech, které řeší hlavní postava filmu. Pro mě velmi dobré už jen to, že se tématem velmi vymyká korejskému standardu.(29.1.2014)

Příběh dokumentaristky Da-hae v podání krásné Hye-gyo Song, která poté co ztratí v den svých narozenin svého snoubence při nehodě, u které nezletilý viník ujede z místa činu, se rozhodne mu odpustit a podepsat petici o zrušení jeho trestu smrti. Po roce od nehody se Da-hae pustí s pověřením římskokatolické církve do vytvoření dokumentu o nelidskosti trestu smrti, při kterém odkrývá svou bolest ze ztráty a zda odpuštění z její strany bylo opravdové a správné. Nějak jsem se nedokázal do příběhu ponořit, jak by asi bylo vhodné, ale rozhodně mě přiměl se zamyslet nad řadou otázek a za to jsem mu vděčný, protože není zas tolik filmů, které toto dokáží. Možná právě to byl důvod, proč mě snímek minul, že jsem byl myšlenkami jinde. Herečka Hye-gyo Song zde excelovala a doopravdy klobouk dolů za její výkon.(29.4.2012)