poster

Ztracené záznamy z Vietnamu (TV seriál)

 • USA

  Vietnam in HD

 • USA

  Vietnam: Lost Films

  (neoficiální název)

Dokumentární / Válečný / Historický

USA, 2011, 4 h 21 min (Minutáž: 42–44 min)

 • MartinezZ
  ****

  Ačkoliv mě tenhle americko-asijský konflikt nijak zvlášť hlouběji nezajímá a nenimrám se v podrobnostech o jeho historii, tenhle dokument stojí za to vidět a já mu děkuji za to, že je, jaký je - tedy dokumentem, který stále neopakuje desetkrát to stejné dokola a pro tisíc různých popisů děje nepouští stále ty stejné počítačově levné animace, ale využívá historických dobových záznamů a seznamuje i s politickým pozadím. Pro mě osobně byl asi nejzajímavější poslední 6. díl s nepsaným podtitulem "Jižní Vietnam: Zametený pod koberec a zapomenutý", který má bohužel i v aktuálním světě smutnou paralelu. Rozhodně se z tohoto dokumentu dozvíte mnohem víc než ve škole :) (a to nemluvě o tom, že si nepamatuji, že by tohle bylo někd školní dějepisné téma...) ~ Ale i k mínusům: Ano, americký dokument, takže zaměřený jen na jednu stranu a jeí vzpomínky, historii a zážitky. Možná mi tak chybělo trochu vojenských (?) podrobností, u kterých by se mohl uplatnit i vyjádřit někdo z druhé strany barikády, ale pro mnohé už by to mohlo být nezajímavé a roztahané a popravdě by se asi moc zástupců druhé strany k přílišnému rozkecávání nehlásilo, že? :) ~~~ V každém případě díky za použití Two Steps From Hell - Protectors of the Earth co by hlavní 'znělky' (škoda, že není nikde uveden kompletní seznam použitých skladeb, ale jen použité hudební knihovny uvedené v titulcích :(.(28.10.2014)

 • JBMAVERICK
  *****

  Vietnam in HD je konečně to co jsem takovou dobu hledal. Není to sice komplexní dokument mapující den po dni tenhle tragický konflikt, ale zatím jsem neobjevil zajímavější, a co se týče skutečných záběrů rozmanitější výpověď, o válce ve Vietnamu. Mluvený komentář možná nepřinese nic nového pro člověka válečnou historií políbeného, ale je na úrovni a záběry příjemně doplňujě informacemi. Rozhodně doporučuju.(27.3.2016)

 • farmnf
  ****

  Dokument mě na to, že ho vysílala History, celkem ukojil. Minimálně mě informoval o tom, jak to vzniklo. Dále mě informoval o tom, že vietnamec se hodí do krámku s oblečením pochybného původu, nikoli by měl být stratégem. Dokument mapuje také odklon americké společnosti od této prohrané války. Překvapil mě též tím, že vojáci považovali tuto misi za prohranou již od r. 1970. Na History slušné dílo. Bohužel, tyto hamburgerové pitomce nepředěláte. Vláda je zradila, společnost odsoudila. Nyní sedíce ve svých vilách, tvrdí jak jsou hrdí a jak pomohli demokracii. Kromě toho, že jim umřelo spousta kámošů, pomohli ledas hovnu.(29.9.2012)

 • Guran
  ****

  Tento dokument mě připoutal do křesla a s otevřenou pusou zíral, ne jenom kvůi tomu, co Američtí a Vietnamští vojáci na obou stranách zažívali, ale zejména z hlediska výpravy e efektů se tento dokument řadí mezi velmi povedené. ALE jelikož se jendá o americký dokument o americké prohrané válce, nečekejte, že všechno, co se ve filmu odehrává či říká je podle pravdy. Netvrdím, že bitvao Hamburger Hill byla procházka růžovou zahradou, ale zejména mám na mysli některé americké vojáky, kteří propagandisticky hájili svou zem a všechno sváděli na své vietnamské nepřátele. Stejně tak nečekejte, že se tu rozebere masakr v My Lai o kterém zde nepadne ani slůvko. Dokument je sice výborně udělaný, ale tyhle nacionalistické žvásty a zpracování filmu jenom donutí ubrat na hodnocení. Řekl bych, že hodnocení 7/10 je optimální. Holt Amíci nikdy nepřiznaj, že válku ve Vietnamu prohráli.(13.3.2015)

 • Ahurmen
  *****

  Jeden z nejlepších dokumentů vůbec nehledě na jeho zaměření a asi ten nejlepší dokument o válce ve Vietnamu. Dokument má skvělý hudební doprovod dotvářející atmosféru a celkově všechny záběry v dokumentu maji výbornou kvalitu a neopakují se, popřípadě nevykrádají/nekopírují předešlé dokumenty. Tento dokument je novým měřítkem pro kvalitu všech ostatních dokumentů.(7.12.2013)