Reklama

Reklama

Ztracené záznamy z Vietnamu

(seriál)
  • USA Vietnam in HD (více)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Vietnam in HD je šestidílný dokument, který mapuje válku ve Vietnamu vyprávěním třinácti amerických veteránů či jejich manželek. Nejedná se o detailní popis průběhu celé války, ale pouze klíčových momentů, kterých se účastnili daní veteráni. V dokumentu jsou publikovány dosud nezveřejněné záběry, které byly převedeny do HD. (nologin)

(více)

Recenze (18)

Cocacolix 

všechny recenze uživatele

Opravdu strhující záběry doplňované zážitky veteránů a výkladem Michaela C. "Dextera" Halla. Vcelku objektivní dokument s hodně novými záběry, které jsou dost často necenzurované. Dalo by se jít možná více do podrobna, ale cílem tohoto dokumentu je spíše přiblížení války neznalcům. Zasvěcení si zde na své přijdou formou zmíněných nových záběrů. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv mě tenhle americko-asijský konflikt nijak zvlášť hlouběji nezajímá a nenimrám se v podrobnostech o jeho historii, tenhle dokument stojí za to vidět a já mu děkuji za to, že je, jaký je - tedy dokumentem, který stále neopakuje desetkrát to stejné dokola a pro tisíc různých popisů děje nepouští stále ty stejné počítačově levné animace, ale využívá historických dobových záznamů a seznamuje i s politickým pozadím. Pro mě osobně byl asi nejzajímavější poslední 6. díl s nepsaným podtitulem "Jižní Vietnam: Zametený pod koberec a zapomenutý", který má bohužel i v aktuálním světě smutnou paralelu. Rozhodně se z tohoto dokumentu dozvíte mnohem víc než ve škole :) (a to nemluvě o tom, že si nepamatuji, že by tohle bylo někd školní dějepisné téma...) ~ Ale i k mínusům: Ano, americký dokument, takže zaměřený jen na jednu stranu a jeí vzpomínky, historii a zážitky. Možná mi tak chybělo trochu vojenských (?) podrobností, u kterých by se mohl uplatnit i vyjádřit někdo z druhé strany barikády, ale pro mnohé už by to mohlo být nezajímavé a roztahané a popravdě by se asi moc zástupců druhé strany k přílišnému rozkecávání nehlásilo, že? :) ~~~ V každém případě díky za použití Two Steps From Hell - Protectors of the Earth co by hlavní 'znělky' (škoda, že není nikde uveden kompletní seznam použitých skladeb, ale jen použité hudební knihovny uvedené v titulcích :(. ()

Reklama

classic 

všechny recenze uživatele

Tento dokument s ľahkosťou chcem prirovnať k dokonalosti môjho obľúbeného snímku Stanleyho Kubricka A CLOCKWORK ORANGE,ktorého výpovedná hodnota je diamantová s cieľom čo najlepšieho sprostredkovania danej témy,kde snímky,t.j filmy,ktoré som videl o Vietname,aj Coppolova Apacalypse Now nemôže nikdy ukázať skutočné peklo,ktoré tento dokument bez okolkov ukazuje,a pritom Apocalypse Now uznávam ako nič iné... Videl som veľa dokumentov,ale nepamätám si,že by bol takýmto spôsobom prezentovaný... ()

farmnf 

všechny recenze uživatele

Dokument mě na to, že ho vysílala History, celkem ukojil. Minimálně mě informoval o tom, jak to vzniklo. Dále mě informoval o tom, že vietnamec se hodí do krámku s oblečením pochybného původu, nikoli by měl být stratégem. Dokument mapuje také odklon americké společnosti od této prohrané války. Překvapil mě též tím, že vojáci považovali tuto misi za prohranou již od r. 1970. Na History slušné dílo. Bohužel, tyto hamburgerové pitomce nepředěláte. Vláda je zradila, společnost odsoudila. Nyní sedíce ve svých vilách, tvrdí jak jsou hrdí a jak pomohli demokracii. Kromě toho, že jim umřelo spousta kámošů, pomohli ledas hovnu. ()

V.Silver 

všechny recenze uživatele

Asi jeden z nejlepších válečných dokumentů, které jsem kdy viděl. Samozřejmě, je to jenom americký pohled (zase), ale na druhou stranu - to je na tom právě to zajímavé. Nejzajímavější a nejemotivnější pro mě byl asi moment, kdy popisovali svůj návrat domů, po roce stráveném v džungli, nemocnicích a těžkých bojích a nebyl tam nikdo, kdo by je uvítal. Lidi si na ně ukazovali, nadávali jim a bůhví, co ještě... a to je přesně ta odvrácená stránka "pacifismu", kterou žádný dokument doposud nezachytil. To je hyenismus společnosti, kterou žene kupředu "veřejné mínění", tak snadno ovlivnitelné čímkoli. To je věc, na kterou nakonec každá svobodná společnost zajde, tak, jako tomu bylo vždy v dějinách. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama