Reklama

Reklama

Ztracené záznamy z Vietnamu

(seriál)
  • USA Vietnam in HD (více)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Vietnam in HD je šestidílný dokument, který mapuje válku ve Vietnamu vyprávěním třinácti amerických veteránů či jejich manželek. Nejedná se o detailní popis průběhu celé války, ale pouze klíčových momentů, kterých se účastnili daní veteráni. V dokumentu jsou publikovány dosud nezveřejněné záběry, které byly převedeny do HD. (nologin)

(více)

Recenze (18)

Ahurmen 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších dokumentů vůbec nehledě na jeho zaměření a asi ten nejlepší dokument o válce ve Vietnamu. Dokument má skvělý hudební doprovod dotvářející atmosféru a celkově všechny záběry v dokumentu maji výbornou kvalitu a neopakují se, popřípadě nevykrádají/nekopírují předešlé dokumenty. Tento dokument je novým měřítkem pro kvalitu všech ostatních dokumentů. ()

farmnf 

všechny recenze uživatele

Dokument mě na to, že ho vysílala History, celkem ukojil. Minimálně mě informoval o tom, jak to vzniklo. Dále mě informoval o tom, že vietnamec se hodí do krámku s oblečením pochybného původu, nikoli by měl být stratégem. Dokument mapuje také odklon americké společnosti od této prohrané války. Překvapil mě též tím, že vojáci považovali tuto misi za prohranou již od r. 1970. Na History slušné dílo. Bohužel, tyto hamburgerové pitomce nepředěláte. Vláda je zradila, společnost odsoudila. Nyní sedíce ve svých vilách, tvrdí jak jsou hrdí a jak pomohli demokracii. Kromě toho, že jim umřelo spousta kámošů, pomohli ledas hovnu. ()

Reklama

Drom 

všechny recenze uživatele

I když se někdy lehce opakují, historické záběry jsou, až na vyjímky, pouze ilustrační, nová stopáž zinscenovaná, někdy trochu populistické a některé světopolicajtské fráze docela pobaví, je líčení pamětníků v podání mě zcela neznámých lidí poměrně sugestivní. Dokumentární seriál v šesti pokračováních postupně vypráví příběh války ve Vietnamu prostřednictvím vzpomínek několika bývalých vojáků či jejich rodinných příslušníků, díky čemuž vyplouvají na povrch i různé zajímavé kontrasty. Kdyby bylo tempo trochu větší, mohly jít informace více do hloubky, ale i tak je to, i vzhledem k roku vzniku a původu cyklu, dobrá a koukatelná práce. Skoro k neuvěření, že na tom je logo History channel... ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv mě tenhle americko-asijský konflikt nijak zvlášť hlouběji nezajímá a nenimrám se v podrobnostech o jeho historii, tenhle dokument stojí za to vidět a já mu děkuji za to, že je, jaký je - tedy dokumentem, který stále neopakuje desetkrát to stejné dokola a pro tisíc různých popisů děje nepouští stále ty stejné počítačově levné animace, ale využívá historických dobových záznamů a seznamuje i s politickým pozadím. Pro mě osobně byl asi nejzajímavější poslední 6. díl s nepsaným podtitulem "Jižní Vietnam: Zametený pod koberec a zapomenutý", který má bohužel i v aktuálním světě smutnou paralelu. Rozhodně se z tohoto dokumentu dozvíte mnohem víc než ve škole :) (a to nemluvě o tom, že si nepamatuji, že by tohle bylo někd školní dějepisné téma...) ~ Ale i k mínusům: Ano, americký dokument, takže zaměřený jen na jednu stranu a jeí vzpomínky, historii a zážitky. Možná mi tak chybělo trochu vojenských (?) podrobností, u kterých by se mohl uplatnit i vyjádřit někdo z druhé strany barikády, ale pro mnohé už by to mohlo být nezajímavé a roztahané a popravdě by se asi moc zástupců druhé strany k přílišnému rozkecávání nehlásilo, že? :) ~~~ V každém případě díky za použití Two Steps From Hell - Protectors of the Earth co by hlavní 'znělky' (škoda, že není nikde uveden kompletní seznam použitých skladeb, ale jen použité hudební knihovny uvedené v titulcích :(. ()

V.Silver 

všechny recenze uživatele

Asi jeden z nejlepších válečných dokumentů, které jsem kdy viděl. Samozřejmě, je to jenom americký pohled (zase), ale na druhou stranu - to je na tom právě to zajímavé. Nejzajímavější a nejemotivnější pro mě byl asi moment, kdy popisovali svůj návrat domů, po roce stráveném v džungli, nemocnicích a těžkých bojích a nebyl tam nikdo, kdo by je uvítal. Lidi si na ně ukazovali, nadávali jim a bůhví, co ještě... a to je přesně ta odvrácená stránka "pacifismu", kterou žádný dokument doposud nezachytil. To je hyenismus společnosti, kterou žene kupředu "veřejné mínění", tak snadno ovlivnitelné čímkoli. To je věc, na kterou nakonec každá svobodná společnost zajde, tak, jako tomu bylo vždy v dějinách. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama