poster

Ztracené záznamy z Vietnamu (TV seriál)

 • USA

  Vietnam in HD

 • USA

  Vietnam: Lost Films

  (neoficiální název)

Dokumentární / Válečný / Historický

USA, 2011, 6x60 min

Režie:

Sammy Jackson
(další profese)
 • classic
  *****

  Tento dokument s ľahkosťou chcem prirovnať k dokonalosti môjho obľúbeného snímku Stanleyho Kubricka A CLOCKWORK ORANGE,ktorého výpovedná hodnota je diamantová s cieľom čo najlepšieho sprostredkovania danej témy,kde snímky,t.j filmy,ktoré som videl o Vietname,aj Coppolova Apacalypse Now nemôže nikdy ukázať skutočné peklo,ktoré tento dokument bez okolkov ukazuje,a pritom Apocalypse Now uznávam ako nič iné... Videl som veľa dokumentov,ale nepamätám si,že by bol takýmto spôsobom prezentovaný...(25.7.2014)

 • Drom
  ****

  I když se někdy lehce opakují, historické záběry jsou, až na vyjímky, pouze ilustrační, nová stopáž zinscenovaná, někdy trochu populistické a některé světopolicajtské fráze docela pobaví, je líčení pamětníků v podání mě zcela neznámých lidí poměrně sugestivní. Dokumentární seriál v šesti pokračováních postupně vypráví příběh války ve Vietnamu prostřednictvím vzpomínek několika bývalých vojáků či jejich rodinných příslušníků, díky čemuž vyplouvají na povrch i různé zajímavé kontrasty. Kdyby bylo tempo trochu větší, mohly jít informace více do hloubky, ale i tak je to, i vzhledem k roku vzniku a původu cyklu, dobrá a koukatelná práce. Skoro k neuvěření, že na tom je logo History channel...(20.5.2015)

 • V.Silver
  *****

  Asi jeden z nejlepších válečných dokumentů, které jsem kdy viděl. Samozřejmě, je to jenom americký pohled (zase), ale na druhou stranu - to je na tom právě to zajímavé. Nejzajímavější a nejemotivnější pro mě byl asi moment, kdy popisovali svůj návrat domů, po roce stráveném v džungli, nemocnicích a těžkých bojích a nebyl tam nikdo, kdo by je uvítal. Lidi si na ně ukazovali, nadávali jim a bůhví, co ještě... a to je přesně ta odvrácená stránka "pacifismu", kterou žádný dokument doposud nezachytil. To je hyenismus společnosti, kterou žene kupředu "veřejné mínění", tak snadno ovlivnitelné čímkoli. To je věc, na kterou nakonec každá svobodná společnost zajde, tak, jako tomu bylo vždy v dějinách.(15.12.2012)

 • ChillThomas
  *****

  Úžasné HD záběry, co se dochovaly z Vietnamu .. Je zde zobrazeno prolínání, jak válečníků, jejich rodin, tak také situace v Americe .. (hnutí Hippies) Dokument je doprovázen skvělým OST. Člověk nahlédne do té bezmoci, která po celou dobu válčení ve Vietnamu byla . Psychické rozpoložení vojáků bylo dosti kritické, proto užívání drog typu Marihuana, Kokain či Heroin bylo pro ně jediné východisko z psychické krize .. Válka byla celkové náročnější a nákladnější, než druhá světová válka (pro US). Ve Francii se dohodlo příměří, které nevydrželo ani týden, Americe se hold nepodařilo porazit komunistický sever, ten po odchodu amerických vojsk, stejně obsadil jih. Jedna z mnoha zbytečných válek USA ..(15.6.2013)

 • Cocacolix
  *****

  Opravdu strhující záběry doplňované zážitky veteránů a výkladem Michaela C. "Dextera" Halla. Vcelku objektivní dokument s hodně novými záběry, které jsou dost často necenzurované. Dalo by se jít možná více do podrobna, ale cílem tohoto dokumentu je spíše přiblížení války neznalcům. Zasvěcení si zde na své přijdou formou zmíněných nových záběrů.(27.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace