Přišel scénárista za režisérem a povídá mu, mám námět na film. Vlasta Burian si objedná tři vejce do skla, což bude heslo pro mafiány. No a dál? To stačí na komedii s Burianem ne? A natočili film. Já si však myslím, že to nestačí. Vlasta Burian se sice snaží, seč mu síly stačí, ale mimo jeho one man show je film naprosto ztracenou fraškou. Maximálně mne však pobaviíl jeho kozáček. Ale to je vše.(10.5.2009)

• Tosim

Nevím, jak u jiných, ale u mě se Burianovy filmy dělí jen na dva druhy: na ty, které jsou nabity vtipem a ani vteřinu se u nich člověk nenudí a na ty ostatní, které jsou úplně nudné (většinou jsou to jeho převlekové uniformové komedie.) Tohle je ten druhý případ. Slabota. K mému hodnocení přispěla i Burianova úvodní dedukce, podle které Šléglova neupravenost byla zaviněna lájdáctvím milostivé paní. Vše spíš mluví pro opačnou možnost...že je to popleta starý mládenec a neumí si zašít nic...(9.10.2002)

Vlasta Burian, dokazuje že je opravdu velmi dobrý komik, škoda že tento film ke konci je už dosti výrazně překombinován, vypadá to jako kdyby si autoři filmu dávali každý den k snídani tři vejce do skla.(17.7.2006)

Ze je Burian herec na kterem se da zachranit film potvrdilo toto dilo - pribeh o nicem, ale Burian opet famozni.(25.7.2002)

Oblíbená divácká klasika, komedie plná převleků a omylů. Vlasta Burian v trojroli (!) a opět v uniformě. Není to sice úplně to nejlepší od Buriana a Friče, ale i tento film nám nabídne plno pamětihodných čísel, improvizací a kouzelných scének a slovního humoru. Nejlepší okamžiky jednoznačně do příjezdu v Karlových Varech, nepřekonatelný byl i jako falešný kníže Nariškin s jeho oblíbeným číslem (ruský kozáček), poté od druhé půle, kdy se ve Varech objeví skutečný Weber to už všechno nějak sláblo a začínalo to bejt celé čím dál tím víc zmatenejší, chaotičtější a čas od času i únavné. ps: Nakonec jsem Vlastovi strašně moc záviděl ten seskok padákem. Filmu zcela určitě škodí jeho časté reprísování, jinak good. Tři vece do skla 8 kč.:-)))(10.5.2006)

Už to sice není žádný Přednosta stanice nebo U pokladny stál ale pořád se na to dá dobře koukat.(9.12.2007)

Zajímavá, ale v druhé půli dosti zmatená komedie. Ze začátku všechno klape tak jak má, spousta vtipu a komických situací, v druhé polovině to jaksi zevšední. A je to škoda. Vlasta Burian i Martin Frič mají lepší filmy. Ale i tento stojí za shlédnutí a pokaždé se na něj rád podívám. Tři a půl.(28.10.2006)

Návrat Buriana po skoro dvouleté pauze komerčně dopadl dobře. Jen ta hra na exotiku je trochu silná, ale co chtít víc, když i ten Novotný měl za sebou hollywoodské angažmá. Nadto je tu Hela a Míla a to mi vynahradí vše.(16.2.2009)

Vlasta Burian hned třikrát najednou? No neberte to. Navíc ve filmu, který vyniká trošku honosnější výpravou, krimi zápletkou a nějakou tou akční scénou. Oproti jiným Burianovkám je to prostě trošku netypické, lehce napínavé a ve finále velmi zábavné.(10.4.2016)

Sice už ne tak super jak Lelíček, ale pořád skvělá "Holmesovka" s legendárním úsporným systémem výběru jídel v restauraci.(6.3.2007)

Zpivajici a tancujici knize Naryskin je jednou z nejlepsich scen naseho prvorepublikoveho filmu.(7.9.2003)

S tímto snímeček se mi pojí jedna silná vzpomínka na dětství. Byl jsem na prázdninách u babičky a večer jsme sledovali společně s dědou právě Tři vejce do skla. Když pominu pohádku Byl jednou jeden král, jednalo se patrně o moje první setkání s Vlastou Burianem a děda mi tenkrát vyprávěl, jak je to výborný komik. Sledovali jsme tento film se zaujetím a protože mne v určitý čas poslala babička spát, neviděl jsem konec filmu. Druhý den ráno mi to děda povyprávěl a Tři vejce do skla jsem od té doby neviděl. Až nyní, v prosinci 2018. A snímek mě opět bavil. Burian v trojroli, některé scény vskutku vtipné (opět ta jeho angličtina, např. Maj kočí je z Trutnova..), vypíchl bych kupříkladu uspávání hada bez píšťal v trojím podání. A závěr? Byl přesně takový, jaký si pamatuji, že mi tehdy, před mnoha a mnoha léty, děda vykládal.(27.12.2018)

komedie s Burianem nejsou úplně můj šálek čaje, ale tahle je, především díky zajímavě spletitému konci, celkem koukatelná... 60%(1.5.2008)

• nascendi

Kedysi dávno som sa dokázal zabaviť aj na tomto filme, ktorý rozhodne nepatrí medzi Burianove výstavné kusy. Dnes som iba tak znudene sledoval komédiu plnú prevlekov, rozčuľovala ma príšerná kvalita kópie a náladu mi zdvihlo iba nespočetnekrát videné vystúpenie falošného kniežaťa Naryškina. To je všetko, čo som chcel o filme napísať. Ale bude aj lepšie (vyjadrenie bohužiaľ nemá univerzálnu platnosť a týka sa iba nekomentovaných Burianových filmov).(10.2.2011)

• bassator

Viděno 2x cca - 40%(11.1.2010)

Klasická "Buriánová" komedie, takže 4* :-)(12.2.2007)

Od dubna 1935, po nepříliš vstřícném přijetí komedie Hrdina jedné noci, se Vlasta Burian uzavřel do soukromí a vytrvale odmítal další filmové scénáře. Čas strávený mimo barrandovský ateliér věnoval pravidelnému jevištnímu vystupování ve svém divadle a samozřejmě také osobním aktivitám. K návratu před kameru jej nakonec přiměl režisér Mac Frič, o kterého mezitím projevila zájem největší německá filmová společnost UFA. Ta za určitých podmínek nabízela oběma umělcům exkluzivní podmínky a možnost případné další spolupráce, na což slyšel především Burian. V komplikovaném příběhu loupeže vzácných diamantů se s Burianem diváci shledali v oblíbené záměně identit, kdy se na plátně ve stejnou chvíli pohybuje pražský detektiv Babočka, mezinárodně pronásledovaný gangster Weber a také ruský kníže Nariškin. Film, ubíhající v příjemném svižném tempu, nabízí mmj. unikátní pohled na nejznámnější místa Karlových Varů v dobách před jejich násilným připojením k Třetí říši o rok později. Marvan, Šlégl a Pištěk zůstali výjimečně mimo centrum veškerého dění a do popředí se dere jednak Burianův figurální triptych, poslední svého druhu, a také svůdná silueta Míly Reymonové, profesionální houslistky a příležitostné herečky. Trefou do černého jsou jako obvykle melodie a písničky, z nichž nejedna pobaví jejich posluchače i po letech od svého vzniku. "Pozvala mě jedna kněžna do kiosku, říkala mi golubčiku, graj mi graj, bylo-li by libo papirosku, nebo bylo-li by libo radši čaj."(3.10.2008)

Jó, Vlasta nikdy nezklame. Tenhle film sice nepatří k jeho nejlepším, ale za to obsahuje několik legendárních vtipů, chcete-li gagů, které zaručeně pobaví. Vlastně se mi to jeví (snad to tak bylo původně zamýšleno), jako parodie na kriminální "gangsterky". Ono vlastně, kdyby tam nebyl Vlasta Burian, byl by film úplně o hovně:) (7/10) Tyto filmy samozřejmě nemohou býti technicky dokonalé, to bychom chtěli moc, nicméně v jednu chvíli je tam dost krkolomný střih. Ti kdo viděli, možná tuší (objeví se Burianův ksicht, kterak koulí očima).(30.3.2009)

Mě tenhle film vždy celkem bavil a navíc jsem ho nikdy neměl problém dokoukat od začátku do konce. Asi to bude tou trojitou dávkou Buriana, který tak prakticky nesleze z plátna.(15.3.2016)

Tri vajcia do skla som si určite uvaril za mladi aspoň tri krát, ale toto je presne ten typ nostalgickej spomienky, ktorú si chcem uchovať v pamäti tak, ako je tam dnes uložená. Nechcem dnes na nej hľadať zbytočne objektívne chyby, trpieť pri veľmi zle zachovanej kópii pri jej sledovaní v televízii a šomrať nad tým, že ten Burian nie je až tak vtipný, ako si myslel. Jedná sa o klasickú crazy komediálnu zápletku, z ktorej by mal mať každý priaznivec komedializmu veľkú radosť.(8.2.2013)

• Tommassi3

"Já na vás tak koukám a závidím vám, jak vy báječně snášíte jízdu ve vlaku.. To já ne !!" - "Tak se nuďte !!" - "No jó, to se vám to řekne.. Se nuďte !! To víte, dudlika si vzít nemůžu.." ;)(2.5.2015)

<< předchozí 1 2 3 4