• Tosim
  **

  Nevím, jak u jiných, ale u mě se Burianovy filmy dělí jen na dva druhy: na ty, které jsou nabity vtipem a ani vteřinu se u nich člověk nenudí a na ty ostatní, které jsou úplně nudné (většinou jsou to jeho převlekové uniformové komedie.) Tohle je ten druhý případ. Slabota. K mému hodnocení přispěla i Burianova úvodní dedukce, podle které Šléglova neupravenost byla zaviněna lájdáctvím milostivé paní. Vše spíš mluví pro opačnou možnost...že je to popleta starý mládenec a neumí si zašít nic...(9.10.2002)

 • Alagaesie
  *****

  Na tu dobu hodně gadgetů. Rozčarování skvělý. Akčňák jak prase. Tak proto ‚spadla klec‘. Lékař… Čekárna! „Pán tu bude na penzi?“ Výborná hudba. Ve Varech ne-ná-pad-ně. Napřed koukám na cenu – to mě fakt nikdy nenapadlo. Takže kníže – skvělé. Vejčité démanty. Kobra je dobrá. „Zima je taková, že nemůžete na jednom místě vydržet.“ Kuličky… Jojo – písnička o černejch očích. A dvojrole je tu. Misky na týden. Prej si Maharadža vybere… „Pajznout šmajznout koza pryč šlohn sakra!“ Co má furt s těma gumama? Ha spiklenci nebo milenci? Chcípám z toho, že se nepotkal. Co tam furt pobíhal ten pes? Píšťalka skvělá. Šikovnej pejsek. Legendární letadlo. „Pa pa.“(5.1.2018)

 • MrKrahujec
  *****

  Tak nevím, jestli tu zavládla nějaká všeobecná vlčí mlha, nebo co, ale podle mě tahle téměř Leacockovská parodie na detektivky rozhodně není ani nudná, ani překombinovaná, tím méně pak o ničem, či slabota. Nejen, že tu Burian předvede málem Chaplinovskou kreaci němé grotesky, obdařené srdcem, ale navrch tu i zazní jedna z jeho (tedy přesněji Mottlových) nejlepších písní, brilantní parodie "Oči černé". Tak co ještě chcete?!!(28.9.2018)

 • Anderton
  ****

  Tri vajcia do skla som si určite uvaril za mladi aspoň tri krát, ale toto je presne ten typ nostalgickej spomienky, ktorú si chcem uchovať v pamäti tak, ako je tam dnes uložená. Nechcem dnes na nej hľadať zbytočne objektívne chyby, trpieť pri veľmi zle zachovanej kópii pri jej sledovaní v televízii a šomrať nad tým, že ten Burian nie je až tak vtipný, ako si myslel. Jedná sa o klasickú crazy komediálnu zápletku, z ktorej by mal mať každý priaznivec komedializmu veľkú radosť.(8.2.2013)

 • Kozlowski8
  ****

  Vlasta Burian jako Babočka - detektiv tělem i duší, který se při svém lázeňském pobytu dostane do přímého střetu se zločinci... Jak jinak - opět skvělý Vlasta Burian v dobře napsané komedii, která nepřináší humor zcela v těch dimenzích, kdy výbuchy smíchu boří sály a diváka od smíchu bolí břicho, avšak přináší vtipnou a chytrou zábavu. 75%.(11.5.2016)

 • - Filmári potrebovali zachytiť kúpeľný ruch na hlavnej kolonáde. Kamera bola pripravená a v tom sa postavil pred kameru vysoký muž. Žiadali ho, aby odstúpil. Nereagoval. Išiel k nemu Vlasta Burian a povedal mu: „Pane, my tu musíme natáčať, pozerajte na ten mrak, čo sa hrnie, a postavte si rýchlo niekam inam." Muž však stručne vyhlásil, že on môže stať, kde chce, a že sa z miesta nepohne. Privolaný strážnik to skončil jednoducho a udrel pána pelendrekom po hlave, on si dal povedať a odišiel do kníhkupectva. Bol to K.H. Frank, majiteľ onoho kníhkupectva, neskôr tyran a vrah. (Zdroj: idnes.cz) (Raccoon.city)

 • - Filmovalo se v Karlových Varech. Exteriéry se točily v hostivařských ateliérech. (M.B)

 • - Vtedajšie noviny "Rudé právo" počas natáčania uviedli článok, kde sa písalo, že "po dlhej dobe sa na plátne znovu objavuje Vlasta Burian". V skutočnosti išlo pritom iba o dva roky, počas ktorých komik nefilmoval. (Raccoon.city)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace