Letecké snímky a pohledy ze satelitů

(TV film)
Velká Británie, 2010, 50 min

Satelity nám pomáhají porozumět rodné planetě a chránit ji před důsledky lidské činnosti. Z jejich pozorování vychází základní poznatek: na Zemi souvisí všechno se vším. Pokud chcenme pochopit zásadní procesy probíhající kolem nás, musíme se oprostit od tradičního pojetí státní suverenity. Z pohledu přírodních věd jsou totiž hranice jen uměle narýsované čáry. Země funguje jako celek. Oceány, pevnina a atmosféra se navzájem doplňují. Dokud nezačneme pohlížet na náš svět jako na soustavu navzájem propojených systémů, tak současné problémy naší planety nikdy nevyřešíme. (oficiální text distributora)

Mylouch

O jevech na Zemi a v zemské atmosféře, o kterých jste ještě neslyšeli, a o využití satelitů k jejich sledování. ()

nervoznideda

Fantastické záběry , jaro, léto, podzim a zima na zěměkouli , prostě díky satelitům máme i Google Earth . A když vidíte zemi z velké výšky, nevidíte hašteření o moc, ale krásnou planetu , kterou si sami chceme zničit. Zadarmo obletím celý svět. Prostě ta technika je perfektní a tak ji využijte ke svému vzdělávání a poznávání světa. ()