Kimi no iru mači: Tasogare kósaten

• Japonsko 君のいる町 黄昏交差点 (více)

Subjektiv

Když žijete ve městě Diradareka a máte objekt svých tužeb v Tókjó, tak rádi každou cestu o hlavního města využijete k tomu, abyste se s objektem setkali. Haruto tam právě vyrazil se školou i neváhal a zpravil o tom milou Yuzuki. Štěstí ale trvá jen chvíli, setkání těsně nevyjde a to je teprve začátek problémů, které mezi Harutem a Yuzuki nešťastnou náhodou vzniknou. +++++ Mají celých 24 minut včetně titulků, aby si to vysvětlili a rozhodli se, zda je jim milejší vztah na dálku nebo sex. Ještě štěstí, že skutečné vztahy nejsou sterilně ufňukaným vzdycháním, hlubokými pohledy a zajíkáním, ale mají v sobě trochu jiskry. Ať si japonci klidně metafoří se zamrzlými řekami, co oddělují milence, ať si sází kvetoucí sakury vedle ohňostrojů, ale ať nevěří tomu, že tak stvoří romanci, v níž je přítomen život. Na druhý díl kašlu. Slabé ** za první. +++++ Edit: Ehm, děkuji yennovi za pár výmluvných screenshotů z druhé epizody, které sice nenaznačují zvýšení kvality, ale... tento vývoj jsem nečekal :) ()