Šampioni lakrosu

Carl Sprague

Kostýmy:

Virginia Johnson
  • castor

Tahle hra je v jejich krvi už tisíc let – tudíž to si zaslouží patetické pokyvování hlavou a branky v poslední vteřině. Další ze skupin outsiderů, kteří musejí překonat nejednu překážku a ukázat, kdo je nejlepší. A je úplně jedno, jestli běhají s lakrosovou holí, která má základy u indiánského kmene Irokézů, nebo třeba s plácačkami na mouchy. Je to předvídatelná báchorka, ve které míčky sviští jak kulky v Matrixu a tvůrci se tváří naprosto vážně. A Brandon Routh už dávno není tím létajícím hošanem v poměrně okázalé nudě Bryana Singera. Chlapec klesl o několik úrovní níž.(11.7.2016)

• VanillaIce

Bohužel u spousty scén jsem se musel smát, i když to v tu chvíli nemělo být vtipné. Další sportovní film plný kliše, který nepřichází s žádnou originální myšlenkou a scénář by dokázal napsat 15-ti letý žák a od první minuty víte, jak dopadne. Scénu s potní chýší bych vystřihnul úplně- ta byla doslova hrozná. Ačkoli mívám tendence nadhodnocovat filmy, ke kterým dělám titulky, tady to neudělám.(2.11.2012)

• Olík

Sportovní pohádka pro fanoušky Karla Maye, Disney channel a sportů o kterých ví řadoví našinec kulový. Všichni určitě známe ty pábeníčka o outsiderovy jenž v poslední sekundě vyhraje match gólem nejnešikovnějšího nebo nejvíce zraněného hráče. Tak zavzpomínejte na všechny ty malé i velké klišé, které jste v podobných snímcích za celý svůj život doposavad viděli a věste, že se tvůrcům této Klekí-petroviny povedlo nacpat do 105 minut snad úplně všechny. A jako bonus, v hlavní roli indiáni. Byla to šílená "orlovina" s nejvyšším výskytem klišé na metr čtvereční v historii sportovních dramat, ale stejnak jste těm "rudokožcům" museli držet palce :D(12.1.2018)

Podle mě tak 5 z 10 lidí nemá tušení, co to je lacrosse (nebo česky:lakros). Tím pádem si nemyslim, že by si tenhle film našel v ČR nějaký větší procento fanoušků. Ale já, jakožto člověk v jehož bydlišti frčí lakros už bezmála 30 let, jsem na film o tomhle sportu čekal dýl, než na Godota. Ano, jedná se o klasickej sportovní happyend o slabym týmu, jenž díky silnýmu duchu dosáhnul až na vrchol. Šikovně je do toho ještě zamíchaná stavba kasína v indiánský rezervaci a návrat bejvalý hvězdy v roli novýho kouče. Tvůrci se snažili zachovat historii a tradici lakrosu co nejvíc a podle mě se jim to i podařilo. Jestli by se mnou souhlasili i potomci Indiánů, to si netroufám tipnout. Já se každopádně bavil, myslel na zápasy našeho LCC Radotín a trochu si povzdechl nad tím, že jsem se tehdy na rozdíl od kvanta spolužáků nepřihlásil do týmu. Třeba není všem dnům konec. Jen víc takovejch filmů.(28.10.2012)

Hollywood natočil kopu filmov o americkom futbale, bejzbale, basketbale, dosť filmov natočil aj o klasikom futbale a ľadovom hokeji, ojedinele sa točí aj o atletike, gymnastike, krasokorčuľovaní či zápasení, a došlo už aj na lakros. V našich končinách možno menej známy, napriek tomu je to jeden z najrýchlejšie sa rozvijajúcich kolektívnych športov v Európe i vo svete. Príbeh je klasické klišé o mizernom tíme, ktorý to dotiahne až na vrchol stredoškolskej ligy s viacerými klasickými stereotypmi o ľudoch i športovom napredovaní. Má však (minimálne) jednu nespornú výhodu oproti ostatným športovým drámam - spája šport s etnickým princípom a tiež kultúrou domorodých severoamerických obyvateľov. Spomenutá je aj mytológia, z ktorej tento šport vyšiel a tiež to, že pre Irokézov je lakros viac ako iba šport. Medzi sympatickými hercami sa nájde aj jedna fešná mladá herečka. Klasická zápletka o poznaní svojho poslania nie je na športovú drámu zle nepísaná, má to rýchle tempo a mňa to ani na chvíľu nenudilo. Takže ani nevadí trochu televízne vyzerajúce spracovanie.(9.11.2017)