Admission

Admission

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2013, 117 min

Další hloubkový ponor do USA zvyklostí - tentokrát nás obeznámí s přijímacím řízením na elitní škole.. Samozřejmě tvůrci neopomenou navázat ta toto téma celou škálu sociálních problémů - s matkou, s přítelem, s chlápkem sympaťákem, znovunalezeným synem atd. Romatika chyběla, na drama moc vlažné a vtip padl jen jeden.. Takové nuda pro hospodyňky k žehlícímu prknu..(3.3.2014)

Mne to veru vôbec neprišlo až tak priemerné ako tu všetci píšete. Aj keď po celý čas som mal z toho pocit ako keby len čakám, kým sa roztrhne vrece s klišé. A napokon som sa nedočkal, takže už len z tohto pohľadu dosť prekvapivé a obdivuhodné. Na mňa celkovo ten film práveže pôsobil celkom prirodzene a bolo zaujímavé sledovať ako človek vníma ľudí okolo, ak je o niečom úplne presvedčený. Takže miestami tu bol aj dosť citeľný ten psychologický podtón. Navyše aj námet a prostredie boli celkom originálne, takže neviem prečo všetci píšu o povrchnosti a klišé. Mne prišiel tento film práveže celkom milý a nápaditý, no miestami mi liezol na nervy Paul Rudd - alebo lepšie povedané jeho postava. Tina Fey bola výborná, až nečakane výborná!(20.11.2013)

Průměrný, nijak nevyčnívající snímek na poklidný večer. Místy se trošku bavíte, místy zíváte, dokoukáte to až do konce, ale stačí jen jednou. Prostě ten typický americký snímek na 3* a ani o špetičku více. Možná, že tento je i slabší, na 2*, ale za hlavní herce - Tinu Frey a Paula Rudda a taky za Travarise Spearse - ten byl na jedničku, dám ten zlatý střed. Jeho postava mě prostě rozesmívala a líbila se mi ta prostořekost.(12.9.2013)

Není to špatný, na Tinu Fey bych se vydržel dívat pořád, kdyby byl na dvd bonus, jak si ráno půl hodiny vaří kafe, tak u toho budu pravidelně snídat. Navzdory mnoha klišé je to příjemný film, a jak scenáristi často neumí psát pro herečky, tady zas Karen Croner vůbec neumí psát mužský role, chudák Rudd opět neměl nic na práci.(18.6.2013)

50% Docela zajímavá nenáročná oddychovka se slabším příběhem (hlavně dějový zvrat ke konci byl absolutně zbytečný), která se hlavně díky Tině Fey může stát příjemným společníkem třeba pro sobotní odpoledne. Překvapivě i Paul Rudd hraje snesitelně. Zato Sheen zde má spíše takové malé nenápadné cameo. A to ještě na jeho poměry bídně zahrané. Potěšující zprávou také je, že režisér Weitz již netočí filmy jako Prci, prci, prcičky, nýbrž začal točit vcelku zajímavé filmy, které určitě neurazí. Ale asi málo kdo si některý z nich pustí opakovaně.(20.7.2013)

• Tina Fey

• - Film je adaptací knihy od Jeana Hanffa Korelitze, která nese stejný název. (wohna)

• - Pesničku "We Are Young," ktorá sa objavila vo filme, naspievala austrálska speváčka Vassy. (Crybaby)