Admission

Admission

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2013, 117 min

Mne to veru vôbec neprišlo až tak priemerné ako tu všetci píšete. Aj keď po celý čas som mal z toho pocit ako keby len čakám, kým sa roztrhne vrece s klišé. A napokon som sa nedočkal, takže už len z tohto pohľadu dosť prekvapivé a obdivuhodné. Na mňa celkovo ten film práveže pôsobil celkom prirodzene a bolo zaujímavé sledovať ako človek vníma ľudí okolo, ak je o niečom úplne presvedčený. Takže miestami tu bol aj dosť citeľný ten psychologický podtón. Navyše aj námet a prostredie boli celkom originálne, takže neviem prečo všetci píšu o povrchnosti a klišé. Mne prišiel tento film práveže celkom milý a nápaditý, no miestami mi liezol na nervy Paul Rudd - alebo lepšie povedané jeho postava. Tina Fey bola výborná, až nečakane výborná!(20.11.2013)

Průměrný, nijak nevyčnívající snímek na poklidný večer. Místy se trošku bavíte, místy zíváte, dokoukáte to až do konce, ale stačí jen jednou. Prostě ten typický americký snímek na 3* a ani o špetičku více. Možná, že tento je i slabší, na 2*, ale za hlavní herce - Tinu Frey a Paula Rudda a taky za Travarise Spearse - ten byl na jedničku, dám ten zlatý střed. Jeho postava mě prostě rozesmívala a líbila se mi ta prostořekost.(12.9.2013)

• quip

Po trailerech slibujících jednoduchý (ale lákavý) mix komediálního a transformačního příbehu, je Admissions nakonec velice nerozhodný snímek, který dělá vše proto, aby náhodou nezklamal někoho z potenciální cílové skupiny. Základní ingredience jsou: otázka žen, které chtějí "have it all", pidikritika kultury přípravy dětí na vysokou už od školky, roztomilý svobodný otec s roztomilejším adoptovaným synem a Michael Sheen jako nudný otrávený profesor. Vtipných i "dramatických" situací se pár najde, ale film dohromady vůbec nic neříká a příběh, který popisuje, nestojí za nic. Vše je velice tlumené, i na ty trošky ironie se musíte dívat s lupou, než řeknete "ale tak teda jo, jseš ironie". Film, který dvě hodiny zabije docela bez problémů, ale nepřinese vůbec nic (ani v trailerech slibované Of Monsters and Men).(17.6.2013)

Příjemné a nenáročné. Ambiciózní úřednice s nulovým vztahem k dětem se setkává se svým pravděpodobným synem a přehodnocuje své priority. Humorných situací tu sice příliš mnoho nebylo, ale na Tinu Fey se hezky kouká a Paul Rudd hraje také dobře. Nic, co bych si pustil ještě jednou, ale oddechnul jsem si u toho slušně. 60%(3.12.2013)

• janeke

Mám rada filmy, v ktorých sa točí o univerzite a mám rada Michaela Sheena. Ale toto je učebnicová ukážka premrhania peknej témy, hereckých výkonov a niektorých fajn dialógov. Kvantum zbytočných scén, nelogické správanie postáv, čudesná Tina, ktorá s Paulom Ruddom tvorila pár úplne bez chémie... Po hodine pozerania som si uvedomila, že ma z tej nezmyselnej vaty rozbolela hlava. Jedinú hviezdičku dávam za Lily Tomlin, jej postava je vtipná a sympatická.(14.7.2017)

• - Film je adaptací knihy od Jeana Hanffa Korelitze, která nese stejný název. (wohna)

• - Pesničku "We Are Young," ktorá sa objavila vo filme, naspievala austrálska speváčka Vassy. (Crybaby)