Reklama

Reklama

Portia pracuje už šestnáct let na elitní univerzitě Princeton. Jejím úkolem je objíždět střední školy, vytipovávat vhodné adepty na studium, a pak se samozřejmě účastnit výběru, neboť poptávka daleko převyšuje nabídku. Jednoho dne se vypraví na poněkud alternativní venkovskou školu v New Hampshiru (trochu s postranním záměrem, protože nedaleko žije její matka), protože její ředitel a zároveň jediný učitel John Pressman ji upozornil na údajně geniálního žáka. Jeremiah je opravdu zvláštní. Do školy nastoupil teprve před pár měsíci, je to samouk, dítě adoptované chudou nevzdělanou rodinou, má celkem mizerné známky, ale je neuvěřitelně sečtělý, má filozofické sklony a hlavně hlubokou touhu poznávat. Portia ovšem správně odhadne, že na přijetí šanci nemá, protože prostě nezapadá do systému. Její postoj ale dozná obratu o 180°, když jí John předá kopii Jemeriahova rodného listu a řekne jí, že je to její syn. Portia totiž ještě jako studentka přišla do jiného stavu, porodila a týž den dala dítě k adopci. Tuto skutečnost zatajila i před vlastní matkou, jediný, kdo o tom věděl, byla její spolubydlící, čistě náhodou Johnova známá... (TV Nova)

(více)

Videa (23)

Trailer 1

Recenze (33)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tina Fey je skvělá scénáristka a skvělá herečka, ale proč i ona musí hrát v takovém braku. Paul Rudd je zde výborný, dokud nepřijde na řadu závěr, kde má hrát trochu více emocí. Jenže tentokrát to není jeho vina, ale vina blbého scénáře. Zajímavé postavy, které jsou rozprsknuté do trapného příběhu o tom, že jednou žena udělala chybu a snaží se jí najednou, z cizího impulsu, napravit. Jinak by se na to nejspíš vykašlala, ale najednou je strašně uvědomělá a dělá další kraviny. Anebo si po čtyřiceti letech uvědomí, že její dosavadní život stál za prd? Trochu pozdě, ne? Zase to hloupé americké moralizování, které nedává smysl. ()

andaAanda odpad!

všechny recenze uživatele

tinu fey jsem objevila kdysi jako naprosto boží bytost ze sitkomu 30 rock. o to víc mě děsí, jak jsou všechny položky její filmografie - především ty S/M romantické komedie z posledních let tuctové a iritující. i tenhle film na mě působí jako prostná. expozice, švih, emancipovaná hrdinka, která brzy objeví samu sebe, švih, její milostná oběť, švih, jedna komplikace, druhá komplikace, třetí komplikace, výkrut a sladkobolný závěr. řeší američtí herci /scenáristi taky složenky? zřejmě ano... ()

Reklama

quip 

všechny recenze uživatele

Po trailerech slibujících jednoduchý (ale lákavý) mix komediálního a transformačního příbehu, je Admissions nakonec velice nerozhodný snímek, který dělá vše proto, aby náhodou nezklamal někoho z potenciální cílové skupiny. Základní ingredience jsou: otázka žen, které chtějí "have it all", pidikritika kultury přípravy dětí na vysokou už od školky, roztomilý svobodný otec s roztomilejším adoptovaným synem a Michael Sheen jako nudný otrávený profesor. Vtipných i "dramatických" situací se pár najde, ale film dohromady vůbec nic neříká a příběh, který popisuje, nestojí za nic. Vše je velice tlumené, i na ty trošky ironie se musíte dívat s lupou, než řeknete "ale tak teda jo, jseš ironie". Film, který dvě hodiny zabije docela bez problémů, ale nepřinese vůbec nic (ani v trailerech slibované Of Monsters and Men). ()

koci 

všechny recenze uživatele

Není to špatný, na Tinu Fey bych se vydržel dívat pořád, kdyby byl na dvd bonus, jak si ráno půl hodiny vaří kafe, tak u toho budu pravidelně snídat. Navzdory mnoha klišé je to příjemný film, a jak scenáristi často neumí psát pro herečky, tady zas Karen Croner vůbec neumí psát mužský role, chudák Rudd opět neměl nic na práci. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Příjemné a nenáročné. Ambiciózní úřednice s nulovým vztahem k dětem se setkává se svým pravděpodobným synem a přehodnocuje své priority. Humorných situací tu sice příliš mnoho nebylo, ale na Tinu Fey se hezky kouká a Paul Rudd hraje také dobře. Nic, co bych si pustil ještě jednou, ale oddechnul jsem si u toho slušně. 60% ()

Galerie (24)

Zajímavosti (6)

  • Tetování s podobiznou Belly Abzug (bývalá členka Sněmovny reprezentantů USA a zásadní postava feministického hnutí), které má postava Susannah (Lily Tomlin) na rameni, vzešlo z návrhu samotné herečky. (jezurka42)
  • Portiina matka Susannah (Lily Tomlin) má na zdi umělecké dílo zobrazující rybu jedoucí na kole. Jedná se o odkaz na citát australské spisovatelky, aktivistky a senátorky Iriny Dunn: „Žena potřebuje muže jako ryba potřebuje kolo,“ který později zpopularizovala feministka Gloria Steinem. Susannah také cituje Ericu Jong, přední americkou spisovatelkou zaměřující se na feministická témata. (jezurka42)
  • Pesničku "We Are Young," ktorá sa objavila vo filme, naspievala austrálska speváčka Vassy. (Crybaby)

Reklama

Reklama