Bloody Homecoming

Beau Harris

Kostýmy:

Tira Howard
  • EvilPhoEniX

Bloody boring homecoming! Tohle je definitivně jeden z těch slabších slasherů poslední doby. Proč? Je to zkratka nezajímavé. Postavy byly hodně rozměrové a nikdy nezískáte k žádné vztah, vraždy byly bez nápadu,fádné a nudné i vizuál působil dosti levně a celkově je to nudná zbytečnost bez žádné inovace! 30%(8.10.2013)

• beso74

A je to tu. Ďalší slasher, ktorý sa odvoláva na zlatú éru tohoto žánru niekde v polovici rokov osemdesiatich. Skupinka dezorientovaných mladých ľudí tesne po lobotómii, maskovaný vrah na netradičný vražedný nástroj, ktorého identita je skrytá až do finále, jeden prehrešok z minulosti spájajúci hlavné postavy a prostredie americkej strednej školy. Ak to všetko zmiešame, dostaneme dlhé minúty nudy, ktoré sem tam preruší záchvev prebúdzajúcej sa tvorivej inteligencie, tú však vzápätí pochová hrba klišé a bezradnosti. Tento film úplne ignoruje smer, ktorý naznačili filmy ako Vreskot, Viem čo ste robili minulé leto či Mestská legenda (aj keď si tvorcovia vypožičali množstvo nápadov práve z tejto trojice filmov a samozrejme, hrby iných slasherov z rokov 80tých). Postavy sú tak tupé, že sa ani nepokúšajú bojovať o svoj mizerný život a po pravde, divák väčšiny z nich ani príliš prsty nedrží. Vrcholom nekompetecie tvorcov je samotný záver, keď má dôjsť k dlho a netrpezlivo očakávanému rozuzleniu a odhaleniu vrahovej identity. To treba rozhodne vidieť, pretože ináč tomu človek ani neuverí.(28.10.2014)

• drankeryth

Tuctovy teenage slasher, od ktoreho sa neda nic ocakavat prevratneho, ze by vas to ohurilo na dlhe hodiny, co ste to videli. Mne sa to troska podobalo na trilogiu Tajomstvo minuleho leta, hlavne tymi krvavymi vizitkami, ktore nasli vo svojich skolskych skrinkach. Aj dej filmu bol docela podobny, len v tomto pripade to vsetko vyzeralo spichnute nie profesionalnym pristupom. Osobne, chytanie obeti a ich odstranenie zo sveta vyzeralo na prvy pohlad, ze je to akoby robene nasilu. Normalne sa to podobalo na cloveka, ktoremu sa volaco nechce robit a robi to s neochotou, len aby nikto nepovedal, ze to neurobi. Samotne obete vela do toho nedali, aby sa zachranili a ich lovec by im akoby stale daval sancu na unik, aby to co najviac natiahol. Mozno sa s nimi bavil, ktovie:) O hereckych vykonoch sa ani neda povedat, ze by to boli rodenymi hercami, nejako mi tam nesadli. Tento film sa mi urcite nevryje hlboko do pamate, ako skvely film a urcite rychlo nan zabudnem, co som to vlastne videl.(10.3.2014)

• ricci.s

Zase teenagerský slasher, zase o ničom. Skupinka študentíkov, nešťastná smrť jedného z nich a očakávaná pomsta. Totálne otrepané, predvídateľné, šablónovité, otravné, idiotské, naivné. Nakrútené celkom v poriadku a aspoň vraždy nie sú mimo záber, ale nejaké mizerné prepichnutie oka, úst či podrezanie ma už z miery nevyvedú ani omylom. Hlava napchatá do hajzla by ma chytila v 80. rokoch, teraz už nie, a kto bol zabijak mi bolo tradične úplne ukradnuté po pár minútach, ako v každej takejto zbytočnosti. Dokonca aj ten motív vraha a záverečné "odhalenie" boli prepožičané zo stovák starých naivných vyvražďovačiek. Pre fanatických milovníkov tohto (chvalabohu) mŕtveho subžánru to asi bude OK, ostatní môžu rovno mávnuť rukou.(24.9.2013)

• zolo23

Nerád dávam "ODPADY" pretože si myslím, že každý "filmár" si zaslúži úctu bez ohľadu akým kvalitným filmárom je. Bloody Homecoming je však filmom, ktorému chýba kvalita po každej stránke. Chápem, že film stál asi toľko čo zarobím za sezónu, že "herci" chodili len na školské kurzy herectva, že scenár ani nebol napísaný, ale prekopírovaný z internetu..Jediné čo nechápem a nepochopím sú totálne rovnaké závery, ktoré podobné horory už asi z princípu majú. Myslím tým posledný záber. Na čo je to dobré? Nemôže "takýto" horor skončiť normálnym vysvetlením akým bolo TO s pred piatich minút? To si scenáristi myslia, že napíšu snáď pokračovanie, alebo si myslia, že týmto "nás" akože prekvapia?...HM , ruky preč!(24.3.2014)