Kolonie

• Kanada The Colony (více)

Nepriaznivé zmeny podnebia spôsobia, že v roku 2045 sa preživší ľudskí obyvatelia Zeme zdržiavajú v izolovaných podzemných kolóniách. Prvoradou úlohou týchto útočísk je ochrana pred epidémiami a vytváranie dostatočného množstva potravín, ktoré dokážu populáciu uživiť. Veliteľ Siedmej kolónie Briggs (Laurence Fishburne) sa spolu s niekoľkými vojakmi vydáva do vzdialenej Piatej kolónie potom, čo od nich zachytia volanie o pomoc. Vzdorujúc extrémne studenému počasiu sa skupina dostáva do cieľa, kde nájdu jedného preživšieho. Na základe jeho svedectva a nájdených stôp Briggs a ostatní odhalia hrozbu, ktorá ohrozuje aj ich vlastnú kolóniu. Aby upozornili ostatných, musia sa predrať ruinami kedysi známeho veľkomesta, ktoré sa nachádzajú na trase medzi dvomi kolóniami. Po návrate však Briggs čelí nepríjemným prekvapeniam, ktoré prekonajú aj zistenia z Piatej kolónie. Zodpovednosť za nečakané zmeny leží na pleciach Briggsovho kolegu Masona (Bill Paxton), ktorý je známy svojou násilníckou povahou. A Mason svoje diabolské plány ešte iba rozbieha... (Incantator)

bararich8

Říkal jsem si, čím to je, že je to taková nuda a ono je to jasné, zase to měli v rukou Kanaďani. Ono je vlastně zbytečné se na tento film dívat (za předpokladu, že máte zhlédnuté jiné snímky tohoto žánru), jelikož všechno už bylo viděno jinde a nic vás tak nepřekvapí, všechno jede v onech rezavých zaběhnutých kolejích, což na jednu stranu neurazí a dává jakousi jistotu, ale zase nedostanete nic navíc, takže 2,5*. ()

PEZ

Nie az tak lacne scifi, ako by to mohlo vyzerat (budget 16 mil. USD). Fishburne a Paxton by mohli v minulosti dat stipku nadeje na nieco kvalitnejsie, dnes uz bohuzial nie. Ono do takej polovice to bolo este dost ok, divak drzany v neistote mohol len hadat, co pride dalej. Navsteva druhej kolonie davala moznost posunut film o level hore. Ale slo sa presne opacny smerom - rychly pokles smerom dole. Najma totalne hlupym spravanim sa postav a neoriginalnym pribehom. Zaver vysumel do stratena spolu s postavami v mraze. Este ze stopaz nie je prestrelena. A aj kamera nebola na zahodenie. Ani jedno vsak nedava dovod si pozriet tento zabudnutelny kusok. ()

Rockerman

Další postapokalyptická vize, tentokrát za méně peněz, ale nevadilo to, napětí je udržováno i bez velkých efektů. Trochu to připomínalo The Divide, ale tohle bylo přece jen o třídu níž. Vadil mi ten vynález, kterým bylo možno ovládat počasí. To by znamenalo, že "komanči" měli pravdu, vždyť oni chtěli poroučet větru, dešti :-). Určitě to stojí za shlédnutí. ()

AxelWers

Celkom obstojný post-apokalyptický sci-fi odohrávajúci sa v beznádejnom svete so zničenou klímou. Svet je vrhnutý do akejsi doby ľadovej (nie prvý sci-fi tohto druhu) a ľudia sa snažia prežiť a nájsť lepšie podmienky.. Čo sa aj čiastočne podarí, ale za veľkú cenu. Film má miestami hustú atmosféru, ale ten pocit nepretrvá dlho. Dej je jednoduchý a ničím nešokuje. 55% ()

Mitisko

Trošku roztržité a rozcuchané ale v podstate dobrý film, určite by som ho odporučil si pozrieť. Čo sa týka scenáru tak ten koniec je trošku pritiahnutý za vlasy a velká škoda že to nebolo trošku zdramatizované. Inak som spokojný nieje to uplne 4 hviezdový film ale troj určite nie... Odporúčam ()

Acrobat odpad!

Zrejme je zbytočne zamýšľať sa nad atribútmi skutočnosti, že okolo vás je samý ľad. Ak sexy rosnička dnes zahlási, že bude pomerne chladno cca 7-9 stupňov, je nemožné, aby dnešný rozmaznaný človek tušil, že raz bude potrebovať tie ukryté vydania Playboya, aby si doprial horúcu chvíľku. To jediné vás zohreje, lebo úsmevy zmrazí partia nadržaných kanibalov, ktorí prežívajú vďaka neviem čomu a chodí od stanice k stanici a ktorá si na vás pochutná. Nie sú vôbec vegetariánsky založení. Skrátka a dobre, za hoďku a pol sa toho nestihne veľa. Nápady, realizácia, pointy, odkazy, herecké výkony, pútavosť deja a originalita, to všetko zamrzlo. A neviem ani z akých príčin, ani to kde sme, (lebo nápisy v podzemí sú 3OHA 1,2,3..), a to či naši dobráci zasadili tie tekvicové a paradajkové semená už vôbec. Zmrznutý polotovar, ktorý v test magazíne by získal známku nedostatočný, pretože výrobok je obalený obyčajnou zmrznutou vodou tvoriacou 70-80%. Skutočná zima sa premieta v The Grey. (videné 26.09.2013, BDrip) ()

vikino1

Chápu, že šťouralové by mohli namítat, že ty stopy by zapadly sněhem během deseti minut natož přes noc, ale to bychom asi přišli o závěrečné finále. Jedna gore scena a nekonečná zima nám přinesla v celku zajímavý film. ()

vincchuppo

Celkem povedená žánrovka. Charaktery seděly na míru, finále bylo just alright a i když člověk nečekal nic extra, dostal solidní atmosféru. Na nízkorozpočtovou, minimalistickou post-apo sci-fi to velice ušlo. 3a1/2* ()

Likan7

První polovina má sice celkem solidní atmosféru, ale je příšerně dlouhá a dá se říct, že se v ní vůbec nic nestane. Pak se tři chlapáci rozhodnou jít tomu přijít na kloub a vyrazí. Až tam dojdou, nenajdou nic a naopak něco najde je. Cestou vyhodí do vzduchu jeden most, přijdou unavený domu a zjistí, že je to pronásleduje furt (nevim jak, most je na cimprcampr). Takže se v posledních 10 minutách všichni honí. Konec filmu. Celkem zajímavý obsazení ve mě vzbuzovalo zájem, přece jen Laurence Fishburne, Bill Paxton mají za sebou pár známějších filmů, takže nechápu, jak je někdo mohl uvrtat do tohohle kanadského b...c...béčka. ()

GTS_PUNK

Civilizácia kvôli náhlej zmene počasia skolabovala. Tí, čo prežili, boli nútení sa utiahnuť do podzemných kolónií, aby mohli ďalej aspoň ako-tak fungovať. Kolónia 7 si žije svojím "bežným" životom a problémami, ktoré ju sprevádzajú. To sa však zmení v momente, keď zachytí núdzový "SOS" signál z Kolónie 5, kam sa vyberá malý záchranný trojčlenný tím. V hlbinách Kolónie 5 na nich však čaká nemilé prekvapenie, ktoré ich začína prenasledovať s úmyslom rozpútať podobné peklo aj u nich "doma". Post-apokalyptické filmy sú pre tvorcov, ako tak aj pre divákov, vždy veľmi zradnými vodami. Buď to sa zo snímku vyvinie skutočne kvalitná záležitosť, ku ktorej sa diváci budú radi vracať, alebo v tom druhom prípade vznikne ďalší z rady priemerných snímkov, na ktoré sa pomerne rýchlo zabudne. Zasnežená post-apokalyptická budúcnosť režiséra Jeffa Renfroea je, bohužiaľ, práve tým druhým spomínaným variantom. Čo je však hneď potrebné skonštatovať je skutočnosť, že začiatok, rovnako ako aj väčšia polovica snímku, najprv nedáva divákovi poznať to, že sa nakoniec zvrhne vo veľmi priemernú, zabudnutia hodnú záležitosť. Veru nie. Príbeh zo začiatku zaujme, aj keď divák približne tuší k akým udalostiam bude smerovať. Neskôr práve na nich výrazne film pohorí, ale postupný dejový build-up k nim je spracovaný solídny a po všetkých stránkach adekvátne baví. Viac než solídna je aj atmosféra v Kolónii 5, ktorá výkrikmi v diaľke, oranžovými svetlami a železnými potrubiami vzdialene, ale aj tak aspoň trochu pripomína atmosféru z filmu Alien. Divákovi bude behať mráz po chrbte. Nuž, temné stiesnené kovové konštrukcie majú niečo do seba. Pri vstupe tímu do Kolónie 5 však zároveň kvalitná časť filmu končí. Druhá polovica filmu, ktorá zobrazuje najmä súboj Kolónie 7 s vraždiaci nepriateľmi je už podstatne menej zábavná, navyše miestami stupídna a nelogická. Ak v jednej scéne vidno, že nepriateľov je istý počet, pričom viac než polovica z nich zahynie, v ďalšej scéne by sa ich nemalo objaviť dvojnásobne viac. Podobných nelogických momentov by sa navyše dalo nájsť viac. Podobné je to aj so samotným záverom, ktorý prichádza rýchlo, nečakane, a hlavne bez väčšieho dejového rozuzlenia. V podstate je tak odrazom celého filmu, ktorý postráda väčšiu príbehovú pointu. Divák sa tu nedočká ani úchvatných hereckých výkonov, hoci od zvučných mien, akými sú Laurence Fishburne a Bill Paxton, by to očakával. Avšak márne. The Colony je typicky pôsobiacim béčkovým filmom s post-apokalyptickou, ľahko hororovou nôtou, ktorého najsilnejšou stránkou je atmosféra, ktorú ponúka vo svojej prvej polovici. Po príbehovej, hereckej, ani vizuálnej stránke príliš neexceluje, ale stále si drží pozerateľný charakter, pri ktorom však platí heslo "Jedenkrát a dosť". V rámci svojho žánru nie je snímok nijak extra výrazný, pričom sa dajú nájsť divácky omnoho atraktívnejšie kúsky. ()

Shredder odpad!

Po Bullet to the Head som vyhlasil, ze mam kandidata na najhorsi film roka. The Colony ho vsak bez problemov prekonava. Okrem toho, ze jeho uroven je este vo vsetkych smeroch daleko nizsia nez maju studentske snimky na Slovensku, absolutne insitny scenar len tak preteka logickymi nezmyslami. Hovorit o zlych hereckych vykonoch nema zmysel, pretoze tu nemal nikto ziadny priestor. Jednoducho tretotriedny odpad, ktory so zavistou hladi aj na lacne becka a pri jeho sledovani sa cloveku zaryva pod kozu nuda ako treskuci mraz. ()

Dantte..

Mám pro parádní béčka slabost, proto jsem se po traileru hodně těšil a film netrpělivě očekával, bohužel parádní béčko se nekoná. Dalo se toho vytřískat z atmosféry i hororového napětí mnohem víc než jen dvě scény a jedna menší tůra. Taky mohli ukázat daleko více ze života samotné kolonie. Neurazí, rychle vyšumí a vracet se k tomu nebudu. 50 % ()

vozralec

Milé překvapení. Správná atmosféra. Fishburne po dlouhé době víc než snesitelný. Husté ukončení finálního fightu. Skoro 4 hvězdy. ()

TSZ

Stokrát viděné béčko v nikterak zajímavém či dokonce výjimečném zpracování. Vždy si kladu otázku, co nutí filmaře točit stále stejný námět a doufat, že tím přinesou světu kinematografie něco nového. Ale v Kanadě to asi vidí jinak. ()

windows

Začátek byl poměrně slušně našlápnutý, avšak čekal jsem větší "toulky" po opuštěných a prázdných městech, větší honičky a nějakou tu akcičku. Ve filmu je zobrazen již nefunkční výrobník atmosféry nebo přístroj na řízení počasí, to mohli režiséři víc obohatit... Škoda, těšil jsem se na to. Krom Laurence to bylo slabý. ()