Kolonie

• Kanada

• Austrálie

Sci-Fi / Akční / Thriller / Horor

Kanada, 2013, 95 min

Docela sem překvapenej,že je to hodně solidní podívaná,parádně to vodsejpá.Tyhle postapokalyptický filmy mám hodně rád,a pokud to neni úplně zmrvený,tak sem hodně potěšenej každým novym kouskem.A rozhodně u mě neni úplně důležitý,aby to byl drahej film z kina,jako pro jednoho trotla,kterej tady hází vodpady na všechny strany,Proč koukáš na filmy,ty vole ,a nejdeš do parku krmit ftáky.Tohle rozhodně neni průser na odpad.60%.(1.3.2014)

Sympatická, post-apokalyptická sci-fi vypracována do lehce stravitelné formy. Celkem jasný, nepřeplácaný příběh, který byl natočen velmi slušně s ohledem na poměr kvalita/cena. Známější herecká jména jako Fishburne nebo Zegers určitě nebyli ku neprospěchu. Celý film působil velice skromně a to možná bylo gro úspěchu, jiní tvůrci by jako nepřátele vytvořili něco přehnaně přehnaného, ale tady to byli "jen" pobláznění lidé. Trošku mi tam chyběly sci-fi prvky, které by se tam asi měli vyskytovat více vzhledem k rozdílu 30 let od současnosti. 70%(26.3.2014)

V neďalekej budúcnosti sa naša planéta premení na zmrznutú pustinu. Teploty klesnú hlboko pod bod mrazu a kontinenty pokryje niekoľko metrová vrstva snehu. Dôsledkom toho takmer celé ľudstvo vyhynie. Prežije len niekoľko málo jedincov, ktorí sa pred nepriazňou počasia ukryjú do podzemia. Vytvoria izolované kolónie s vlastnými zákonmi. Všetko sa to ešte viac zhorší, keď Kolóniu číslo päť napadne horda šialených, zdegenerovaných kanibalov. ***(1.3.2018)

• J*A*S*M

Tak ošklivě digitální fujtajbl exteriéry jsem už dlouho neviděl. Jasně, je to laciné hororové kanadské béčko, takže na výpravnost nebyly peníze, ale The Colony je občas na pohled opravdu tak strašně hnusná, že to až ruší. Každopádně i když se odpoutám od nepěkného vizuálu, zbyde mi jen tuctová klišovitá naháněčka, která nemá čím zaujmout. Zpočátku nuda, ke konci sledovatelná průměrná jednohubka.(28.7.2013)

Potravinová krize v nukleární zimě se dá řešit dvěma způsoby. Buď si v podzemním bunkru pěstovat rajčata a stát se dobrosrdečným veganem nebo si vypilovat zuby do špičky, trochu si poběhat v holomrazu a pěstovat si výše zmíněné vegany na stejky. Ti druzí sice mají stravu nepochybně bohatší na proteiny a vitamíny, avšak jak je vidět, ragú ze zeleninožrouta je asi příliš jednotvárné, jeho neustálým požíváním vám rupne v kuli a stane se z vás vrčivý retard, který pod vidinou šťavnaté, lidské flákoty klidně naběhne s pilovým listem proti beretě, protože má chuť na Spálenou rybu. Ačkoliv je film prudce karnivorofobní, vegetariánskou agitkou a dělá z kanibalů totální čuráky, je důkazem toho, že pořád lze docela úspěšně uplést z hovna bič a za pár šupů splácat hodinu a půl vcelku kulantní, kulinářské zábavy.(24.7.2013)

• - Když se vrátí Sam (Kevin Zegers) ke kolonii 7, padne vyčerpáním na levý bok, avšak další záběr z jeho vlastního pohledu naznačuje, že je na boku pravém. (Ficik)

• - Natáčení probíhalo v North Bay v Ontariu v Kanadě. (Terva)