Kolonie

• Kanada The Colony (více)

Nepriaznivé zmeny podnebia spôsobia, že v roku 2045 sa preživší ľudskí obyvatelia Zeme zdržiavajú v izolovaných podzemných kolóniách. Prvoradou úlohou týchto útočísk je ochrana pred epidémiami a vytváranie dostatočného množstva potravín, ktoré dokážu populáciu uživiť. Veliteľ Siedmej kolónie Briggs (Laurence Fishburne) sa spolu s niekoľkými vojakmi vydáva do vzdialenej Piatej kolónie potom, čo od nich zachytia volanie o pomoc. Vzdorujúc extrémne studenému počasiu sa skupina dostáva do cieľa, kde nájdu jedného preživšieho. Na základe jeho svedectva a nájdených stôp Briggs a ostatní odhalia hrozbu, ktorá ohrozuje aj ich vlastnú kolóniu. Aby upozornili ostatných, musia sa predrať ruinami kedysi známeho veľkomesta, ktoré sa nachádzajú na trase medzi dvomi kolóniami. Po návrate však Briggs čelí nepríjemným prekvapeniam, ktoré prekonajú aj zistenia z Piatej kolónie. Zodpovednosť za nečakané zmeny leží na pleciach Briggsovho kolegu Masona (Bill Paxton), ktorý je známy svojou násilníckou povahou. A Mason svoje diabolské plány ešte iba rozbieha... (Incantator)

Kothy

Jsem dost na vážkách. Film to sice úplně špatný není, ale něco mu chybí. Z nápadu se jistě dalo vytěžit víc. Kromě Laurence Fishburnea a Billa Paxtona tu vlastně ani nikdo známý nehraje. Téma postapo zasněžené Země mě ale vždycky lákalo. Nikdy nevíte, jestli se to někdy nestane. Děj je taky dost předvídatelný. Akce je celkem v pohodě. místy mě docela zaujala příjemná hudba. "Nech ji otestovat!" ()

mzss1

Ale jo, nebylo to vůbec zlé. Od tohoto filmu jsem vlastně ani vůbec nic nečekal. A co jsem dostal ? Rozhodně hodně výrazně nadprůměrnou záležitost ke které se někdy určitě časem vrátím. Je to zvláštní film, jak ho popsat ? No, nějak to zkusím, ostatně jako vždy jak komentuju. :-) Takže, rozhodně na první pohled zde vidíme v příběhu určitou originalitu, která už byla mnohdy použita v jiných a ve více rozpočtovějších filmech či hutech. Tohle je béčko a rozpočet není teda nějak malý na béčko. Rozpočet dle IMDb 16 mil.USD. Nevím jestli je to pravda, mnohdy se údaje mění, ale co. Úvod filmu je celkem dlouze pojat, hezky mě zaujme, žádné zbytečné keci, do 15 minuty se dovíme jak hrstka přeživších přežila kruté podmínky rapidní změny podnebí. Samoé sněžení, mráz atd. Hrstka těchto lidí se ukrývá v jakési kolonii jak to nazývají ve filmu. Mají svá pravidla a své podmínky. Třeba to, když je někdo nemocný, nakažen takovým způsobem, který nejde nijak výlečit, tak mu dají lidi, kteří mají na starosti kolonii 2 možnosti. Bud může sám do mrazu někam ven na vlastní pěst odejít, nebo ho zastřelejí. Takže, tohle na první pohled působí drsně, ale i zajímavě. No, pak se film od 15 minuty zhruba do té 45 minuty, repspektive do 1/2 filmu mírně vyvíjí, kdy se trojice lidí vydá na zem, kousek od jejich kolonie a budou hledat známky života atd, nebudu vykecávat vše. Takže do tého 1/2 filmu jsem se rozhodně nenudil. Pozorování spustošené země, mrtvé lidi, trosky aut, prostředí okolo, to vše bylo zajímavé, takže si to mou pozornost rozhodně udrželo. Pravda, mohlo to mít něco víc, nějakou zajímavou scénu, ale v rámci možosti mě to bavilo. No a 2/2 filmu je už akčnější. Protivníci budou lidé, ze kterých se staly díky tomuto nepříznivému podnebí přímo zvířata. Takže opět nebudu vykecávat vše, ale tato část filmu mě bavila víc. Byla zde akce a hlavně napínavost. Nějaké geniální nápady to teda moc nemělo, sice docela dobré vyvraždovačky, nožem, či nějakou sekerou, pistolí atd. Zaujal mě výbuch mostu. Úplný konec mohl být nápaditější, ale šlo to. Abych začal zápory, tak k záporům se vyjádřím jenom tak, že mi zde vadilo úmrtí jedné hlavní postavy, která zemřela zhruba ve 2/3 filmu, ale co, nějaké chybky ve scénáři se najdou, ale spíš mohl být film velkolepější a mít více nápadů, ale v rámci možnosti je to přece béčko, takže tato obyčejnost a vše jak je obyčejně pojato mě bavilo, nic zbytečně zničující. Film nenabídně nic extra nového, ale co je potom, mě to bavilo. Není to velká pecka, mhlo se z toho vytěžit víc a to mít nápaditější akci a tak o jednu akční linii víc. Hudba obyčejná, ani zde nebyla, ale splnila účel dostatečně, když zde byla. Herci jsou v pohodě, nejvíc mě bavil Laurence Fishburne. Co se týče režie. Tak kamera byla občas zběsilejší, ale neklepala se moc - vše podstatné bylo naštěstí vidět. Rková přístupnost byla tak akorát splněna. Mile mě překvapilo, že to na béčko bylo tak hezky udělané a uvěřitelné. I ta 1/2 filmu mě bavila, neobsahovala akci, ale o to zde ani tak moc nejde. 2/2 nám to hezky nahradila. Takže je to takové obyčejné, potěšil by mě lepší konec, více akce v 2/2 a vylepšit nápady a scénář. Nějakou tu více zapamatující scénu. Chyby to má, ale je jich málo. Ale i tak už to okecávat nechci. Film se mi celkem líbil. Proto ho hodnotím na zasloužených a obstojných 77% = **** () (méně) (více)

ricci.s

Takže opäť raz - postapokalyptický svet, podzemné kolónie / tunely, skupinka "tých dobrých", skupinka vraždiacich kanibalov a navzájom sa likvidujú. Obyčajná akčná jednohubka bez nejakých väčších ambícií, navyše klišé ako hrom. To už sa mi omnoho viac páčil podobný Tooth & Nail z horrorfestu, ktorý bol omnoho brutálnejší a disponoval cca. štvrtinou rozpočtu tohto tu. Nakrútené to bolo v poriadku, nudiť ma to nenudilo, akcie je dosť, a uraziť ma to taktiež nemohlo, pretože tento typ filmu ani nemá čím. Čiže - šedý priemer, ide sa ďalej. ()

kulyk

Jdu, jdu, jdu, jdu po ledu, a dozadu jdu, a dopředu jdu.... jdu, jdu, jdu, jdu po ledu, dokud se mé Nohavici nechytí nějaký nemakačenko, který nejde po ledu, ale po teplé, vazké tekutině, šplouchající v mých tkáních. Lidé pochopili, že s výkyvy teplot v globálním měřítku musí cosi udělat. Neuposlechli Klause, rozesrali to na entou a nyní naopak Hájkovi dokazují, že homo povstal z opice. Odfrkávací filmík s poklidnou atmosférou postapokalyptických jatek. Veselé. ()

LIVINGDEAD odpad!

Viděl jsem dnes kinohit Pacific Rim 3D, explozi hollywoodských efektů a triků. Po návratu z kina jsem si pustil The Colony. Říkám si, trailer dobrý, DVD obal lákající a tak si zpříjemním večer. Jenže stal se opak. Film mne skoro unudil k smrti. Pár lidí si zahrálo ve sklepě nějaké opuštěné budovy - jako že to je podzemní kolonie, zimní krajina ala The Asylum, herecké výkony podprůměrné, prostě LEVNÝ SHIT! ()

• Natáčení probíhalo v North Bay v Ontariu v Kanadě. (Terva)
  • Když se vrátí Sam (Kevin Zegers) ke kolonii 7, padne vyčerpáním na levý bok, avšak další záběr z jeho vlastního pohledu naznačuje, že je na boku pravém. (Ficik)