Příběh z periferie

Hudební / Drama

Česko, 2012, 93 min

• Mikli

Příběh z periferie není zase o tolik stupňů níže oproti profesionální filmové tvorbě, jak by se dalo čekat a hlavně jak by se slušelo. Na druhou stranu v sobě nese úplně všechny nešvary, které jsou amatérským filmařům a jejich produkci vlastní - rozhodně se těžko hledá důvod pro jeho uvedení do kin, byť v omezené míře.(13.6.2012)

• Terva

Myslel jsem, že hudební film znamená něco jako Amerika nebo podobné. Tady hudba jenom hraje. Mám pocit že i Terminátor je tedy hudební akční snímek. Alespoň k tomu Karel Hřib spěje.(14.7.2012)

• zette

Herecke vykony katastrofalni, to uz jsem dlouho nevidel. Film ale ma myslenku a pribeh, ktery dokaze udrzet divakovu pozornost.(28.7.2015)

• salalala

Poměrně zvláštní film, který po většinu času dost nudí. Autoři o kinematografii nevědí vůbec nic, což je bohužel znát. Příběh je dost chabý a předvídatelný, což by ještě nebylo to nejhorší. To je to, že tvůrci absolutně nevědí, co vystříhat a ukazují tak šíleně nezáživný průběh jedné životní etapy dvou lidí, která nemá šanci něčím zaujmout. Dál mi dost vadí poněkud zpátečnický styl, kdy je vše spíše videoklip než film. Režisér se zkrátka řídil radou: Když nevíš co, dej tam říznou hudbu a pod ni pár obrázků. Takhle si hudební film nepředstavuju. Svým způsobem zajímavé je možná autentické nářečí a prostředí, to ale rozhodně nezachrání všechno a brzy se to okouká. Opravdu se není moc čeho chytit. Jedinou výjimkou jsou velice solidní výkony ústřední dvojice (na to, že jde o amatéry, klobouk dolů) a občasný kameramanský nápad. Jinak opravdu bída a vůbec nevím, proč s tímhle někdo míří do distribuce. Snad aspoň nebude vybírat vstupné. 30%(31.5.2012)

• RonaMidu

za snahu,jinak ....(5.11.2014)

• - Za celou dobu tvorby se na projektu podílelo více než 300 lidí. (R´Hell)

• - Tvorba filmu od vzniku námětu až po finální distribuci trvala celých pět let. Samotné natáčení ve Zlínském kraji zabralo mladým filmařům tři roky. (R´Hell)