Příběh z periferie

Hudební / Drama

Česko, 2012, 93 min

• Master19

Přepínal jsem televizi a zrovna to začínalo, tak jsem se začal dívat. Nejdřív jsem si myslel, že to je nějaká úleťárna z roku cca 1992, ale pak mě zarazila hudba a design přítomných děvčat. Obojí mě zaujalo a navíc donutilo přehodnotit odhad roku vzniku. Autor si jasně uvědomoval, že dialogy jsou tragickou slabinou filmu, proto se je snažil vytěsnit. Takže z toho je občas podivný klipový snímek beze slov. To jsou ovšem ty nejlepší pasáže. Pak se začne mluvit a jde to zase do kopru... Prazvláštní zjevení. Nicméně za hudbu a buchláky minimálně dvě hvězdy jasné.(18.8.2015)

Film jsem jednou viděl a musím dát za pravdu ostatním komentátorům. Hudba, zvuk, herecké výkony, scénář a režie jsou opravdu amatérské. Nicméně z toho, co jsem se dočetl v tisku jsem pochopil, že tato parta se ani nijak netajila tím, že jsou amatéři, kteří opravdu nemají žádné zkušenosti s filmováním a ani za nimi nestojí žádný profláknutý filmový odborník. Je však někde napsáno, že si člověk bez zkušeností nemůže natočit film, dostat se s ním do distribuce a promítnout ho v kinech celé ČR? Těmto lidem se to podařilo, a myslím, že právě proto by měl každý smeknout. Jedná se, v českých podmínkách, o skutečně husarský kousek.(5.6.2012)

• salalala

Poměrně zvláštní film, který po většinu času dost nudí. Autoři o kinematografii nevědí vůbec nic, což je bohužel znát. Příběh je dost chabý a předvídatelný, což by ještě nebylo to nejhorší. To je to, že tvůrci absolutně nevědí, co vystříhat a ukazují tak šíleně nezáživný průběh jedné životní etapy dvou lidí, která nemá šanci něčím zaujmout. Dál mi dost vadí poněkud zpátečnický styl, kdy je vše spíše videoklip než film. Režisér se zkrátka řídil radou: Když nevíš co, dej tam říznou hudbu a pod ni pár obrázků. Takhle si hudební film nepředstavuju. Svým způsobem zajímavé je možná autentické nářečí a prostředí, to ale rozhodně nezachrání všechno a brzy se to okouká. Opravdu se není moc čeho chytit. Jedinou výjimkou jsou velice solidní výkony ústřední dvojice (na to, že jde o amatéry, klobouk dolů) a občasný kameramanský nápad. Jinak opravdu bída a vůbec nevím, proč s tímhle někdo míří do distribuce. Snad aspoň nebude vybírat vstupné. 30%(31.5.2012)

Tři hvězdy a hned vám povím proč . Nemůžu hodnotit stejně jako u ostatních filmů jelikož se jedná o amaterský film. Je vidět že na tom někdo strávil spoustu času což jsem se i v zajímavostech dozvěděl a obdivuji každého kdo se do něčeho takového pustí a dokáže to dotáhnout do konce :) Shlédnuto 1.7. na CSfilm.(1.7.2016)

Příběh z periferie, jakých napsal život tisíce. Dynamika filmu zůstává po celou dobu neměnná, čili adynamická, přesto jsem to na Kinosvětu zkouknul, aniž by mě to nějak zvlášť rozčilovalo. Herci neherci uměli být docela bezprostřední a to ve spojení s pěknou uchu lahodící moravskou mluvou aspoň lehce film zachraňuje. Dávám svoje hrubě subjektivní tři hvězdy :)(31.1.2015)

• - Tvorba filmu od vzniku námětu až po finální distribuci trvala celých pět let. Samotné natáčení ve Zlínském kraji zabralo mladým filmařům tři roky. (R´Hell)

• - Za celou dobu tvorby se na projektu podílelo více než 300 lidí. (R´Hell)