Příběh z periferie

Hudební / Drama

Česko, 2012, 93 min

Tři hvězdy a hned vám povím proč . Nemůžu hodnotit stejně jako u ostatních filmů jelikož se jedná o amaterský film. Je vidět že na tom někdo strávil spoustu času což jsem se i v zajímavostech dozvěděl a obdivuji každého kdo se do něčeho takového pustí a dokáže to dotáhnout do konce :) Shlédnuto 1.7. na CSfilm.(1.7.2016)

• Veskoslav

Bohužel měl jsem štěstí to vidět. Tolik utrpení v jednom filmu. Režisérovi doporučuji, nechť točí raději sám sobě pro radost, protože točit pro ostatní, to je něco jiného než peklo. A herci? Ty bych neobsadil ani do reklamy na vložky či prací prášek.....Jediné pozitivum bych viděl v hudbě, ale to mohli natočit krátké video a nemuseli točit celý film.(3.6.2012)

• Mikli

Příběh z periferie není zase o tolik stupňů níže oproti profesionální filmové tvorbě, jak by se dalo čekat a hlavně jak by se slušelo. Na druhou stranu v sobě nese úplně všechny nešvary, které jsou amatérským filmařům a jejich produkci vlastní - rozhodně se těžko hledá důvod pro jeho uvedení do kin, byť v omezené míře.(13.6.2012)

• salalala

Poměrně zvláštní film, který po většinu času dost nudí. Autoři o kinematografii nevědí vůbec nic, což je bohužel znát. Příběh je dost chabý a předvídatelný, což by ještě nebylo to nejhorší. To je to, že tvůrci absolutně nevědí, co vystříhat a ukazují tak šíleně nezáživný průběh jedné životní etapy dvou lidí, která nemá šanci něčím zaujmout. Dál mi dost vadí poněkud zpátečnický styl, kdy je vše spíše videoklip než film. Režisér se zkrátka řídil radou: Když nevíš co, dej tam říznou hudbu a pod ni pár obrázků. Takhle si hudební film nepředstavuju. Svým způsobem zajímavé je možná autentické nářečí a prostředí, to ale rozhodně nezachrání všechno a brzy se to okouká. Opravdu se není moc čeho chytit. Jedinou výjimkou jsou velice solidní výkony ústřední dvojice (na to, že jde o amatéry, klobouk dolů) a občasný kameramanský nápad. Jinak opravdu bída a vůbec nevím, proč s tímhle někdo míří do distribuce. Snad aspoň nebude vybírat vstupné. 30%(31.5.2012)

Něco jako Fontána pro Radku. Přesné postřehy ze života, dobrá kapela, solidní amatérští herci. Není to akční, není to velkofilm, nemá to technickou dokonalost, je znát absence profesionálního zázemí, ale nenudil jsem se a s odpadem tenhle film nemá vůbec nic společného: 50% (zatím 153 hodnotících, 27%).(1.8.2015)

• - Tvorba filmu od vzniku námětu až po finální distribuci trvala celých pět let. Samotné natáčení ve Zlínském kraji zabralo mladým filmařům tři roky. (R´Hell)

• - Za celou dobu tvorby se na projektu podílelo více než 300 lidí. (R´Hell)