poster

Titanik: Případ uzavřen (TV film)

 • USA

  Titanic: Case Closed

Dokumentární

USA, 2012, 90 min

Kamera:

Graham Smith
 • Midori_Mike
  *****

  Podle mě dost povedený dokument, který by rozhodně neměl minout nikdo, kdo se záhadou Titanicu rád zabývá. Není tam obsaženo žádné gigantické množství informací, ale poměrně zdařile tento dokument kontruje různým konspiračním teoriím, které se kolem potopení Titanicu vynořily... ale to už ať si každý vybere sám, čemu bude věřit. PS: Já nejsem žádný znalec na Titanic, tak prosím případné odborníky, aby s vědomím této skutečnosti k mému komentáři přistupovali. Každopádně za sebe tento dokument vřele doporučuji :)(22.7.2012)

 • Rocky62
  ****

  Dokumentů o tomto fenoménu bylo zpracováno několik. Těžko říci, který je z nich nejproslulejší. Nutno podotknout, že tento patří mezi ty nejoriginálnější. Zabývá se sice "překvapivou" otázkou, proč se Titanic potopil, avšak odpověď na ní je hledána dosti výjimečným způsobem, který sahá až na samé dno posedlosti. Divák se dočká nejen věrohodně vypadajících informací z pohledu svědků a konstruktérů, ale dozví se i nějaké zajímavosti z meteorologie, v níž se údajně nachází odpovědi na otázku, proč se Titanic potopil. Potěší...tedy aspoň mě potěšily informace ohledně parníku Californian, který nepřiplul Titanicu na pomoc. Kuriózní dokument, který zavání nějakým drobným nedostatkem, ovšem zájemcům o historii Titanicu ho mohu jedině doporučit. 80%.P.S:Myslel jsem si o sobě, že jsem Titanicem posedlý. Tim Maltin mě však předběhl na plné čáře a ukázal mi, jak vypadá správná posedlost :-)(15.10.2012)

 • Romanstekl
  ****

  zcela jiný pohled, zaměřeno hlavně na ledovce, světelné a optické klamy, studené teplé proudy a ledovcové pásy...nikde jinde jsem o tom zatím neslyšel, zdá se mi, že je zde dost podstatných věcí, které se celá léta dost opomíjela a o spoustě věcích se z 85% ani neví ve spojitosti potopení Titanicu. Pokud vás zajímá problematika potopení Titanicu, doporučuji tento dokument.(14.2.2015)

 • filmmovier
  ****

  Další povedený dokument o tragédii Titanicu, i když tentokrát o něco slabší. O Titanic se zajímám už hodně dlouho a nadšeně hltám všechno, na co přijdu, ale tenhle chlap mě dostal svojí posedlostí. Ten Tim je fakt borec. Tenhle dokument zkoumá tragédii zase z jiné stránky - hromada hvězd na obloze, neskutečně jasná noc, prakticky neviditelný ledovec, voda jako sklo a Californian vzdálený osm kilometrů od potápějícího se Titanicu, který vůbec jako Titanic nevypadal. Dokument přináší spoustu zajímavých. šokujících a překvapivých výpovědí. Taky smutný příběh o tom, že ty lidi měli naději. A je pravda, co říkal ten Tim - čím více zkoumáte Titanic, tím víc se vzdalujete pravdě. A já měl ten pocit celou dobu. Solidní dokument, 80%.(14.4.2013)

 • Nach
  ***

  Čekal jsem jasné výsledky podložené důkazy, ale dočkal jsem se odpovědí pokládající nové otázky, které nebyly vůbec brány v potaz. Spíše, než na samotný Titanic se autoři zaměřují na meteorologické podmínky, které v okamžiku tragédie panovaly (a z toho vyplívající fata morgány). Netvrdím, že to nejsou zajímavé teorie (pro ty, kteří se o tuto loď zajímají, mají určitě tyto poznatky nějakou váhu), ale tvrdit, že díky nim je případ Titanic uzavřen, rozhodně nelze. V tomto bodě tento dokument selhal a podle toho ho také i tak hodnotím. 60%(17.5.2012)