Extrémní hranice (TV seriál)

Charley Boorman's Extreme Frontiers

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 60 min

Russ Malkin

Charley Boorman

Velmi osobně pojatý cestopis. Charlie vám po pár minutách přijde jako kámoš, který nic neskrývá. Ukazuje své radosti i strach. Kanada je samozřejmě nádherná.(7.1.2014)

Myslel jsem si, že koukat se na dokument jen s Charliem bez Ewana a Claudia bude šílená nuda, ale CHARLIE BOORMAN je neskutečný frajer a sympaťák. I když je už od mala Kanada mou nejoblíbenější zemí světa, teď ji mám ještě radši. Na můj vkus ale málo dílů. Přidat o dva díly víc, kdy je vidět i samotný transport Charlieho Kanadou, bylo by to 5 hvězd.(20.6.2012)

Po pravdě jsem se na tento dokument poprvé koukala s nejhorším očekáváním. A udělala jsem chybu. Charley i bez Ewana skvěle provází dokumentem, vybírá velmi zajímavé místa. Jen mě vždy štve, že prostě jak je Charley celebrita, tak hold nikdy nedostanete ten zážitek, jako kdybyste se vydali na cestu jen vy. Je to prostě jiné a všichni s vámi taky jednají jinak. Ale dokument mě skutečně potěšil a opět mi ještě zvětšil chuť se někdy do Kanady mrknout.(20.8.2012)

Už to není taková expedice jako předešlé počiny. Hlavně jsem předpokládal, že se Charlie bude přesouvat hlavně po zemi a letadlo použije jako poslední možnost jako v Z Irska do Sydney a Ze Sydney do Tokia. Jenže ouha, druhá půlka skoro celá letadlem. Přijde mi to škoda, protože Kanada je určitě kus krásné země a většinu přeletět je o ničem. Je mi jasný že i přesun po zemi by byl "monotónní" nádhernou krajinou, ale určitě by se po cestě mohly přihodit zajímavé situace které by celou show zpestřili. Bohužel, s letadlem přihody nejsou. Takto na mě celá show připadá jen jako výběr zajímavých scenérií a ukázky činností, které jsou pro Kanadu zajímavé. Cesta, která by to propojovala a byla typická pro předchozí relace tu není skoro cítit. Ale i tak je to stále vynikající pořad a těším se na další Charlieho vylomeniny (zde jednoznačně nejlepší část na policejní akademii).(19.2.2013)