To, že se jejich manželství rozpadlo, ještě nějak Richard a Kate překousli. A jako praví Britové celkem elegantně rozchod zvládli. Ale když zjistí, že jejich penzijní fond se stal obětí bezohledného a ještě navíc francouzské tuneláře, rozhodnou se, že to už je přespříliš. Vypátrají, že muž, který je připravil o všechny úspory, právě koupil své snoubence diamant za 10 miliónů dolarů a je rozhodnuto. Vypraví se za ním s jasným cílem – uloupit drahokam a pořádně se tak zahojit i pomstít. Tato jejich výprava, která je zavede z Londýna nejen do Paříže ale i na francouzskou Riviéru, má ještě jeden efekt – ukáže se, že přes všechno vzájemné provokování, neschválnosti, špičkování a škádlení, není jejich vztah až tak úplně vyhaslý. (CinemArt)

Gemini

Žánr komedie (asi i trochu romantická), stopáž 90 minut, osoba režiséra, jehož počiny žádnou velkou díru do světa neudělaly, a trailer varující před řachandou na téma "stárnoucí anglické páry se mění pro spravedlivou věc v lupiče-gentlemany, ale jsme v reálné Francii, takže to podle toho dopadne"... přesto jsem do toho šel, abych strávil večer u nějaké nenáročné podívané, která by mohla zajímat i manželku, podíval se, zda Pierce Brosnan a Emma Thompson stárnou s grácií, a jestli to mezi nimi opravdu jiskří tak, jako to vypadalo v tom střípku rozhovoru o filmu, na který jsem náhodou narazil na Youtube, kde si ti dva dělali legraci právě ze svého stárnutí. A Timothy Spall taky obvykle filmům neškodí;) A bohužel musím říct, že špičkování v rámci ústřední rozvedené dvojice je to jediné, co na celém Love Punchi funguje jak má. Zápletka není co do nápadu špatná, ale to jak se rozvíjí, je naprosté sci-fi, kořeněné prvoplánovými humory o alergiích, bolestech zad a kloubů nebo o sendvičích sbalených na vloupačku, kdyby náhodou někdo měl hlad. Hlavní potíž ale je, že si scénárista a režisér v jedné osobě nemohl vybrat, co vlastně točí, a výsledek je jedním slovem divný, více slovy popsatelný jako "tváříme se, že jde o realitu, takže tu nemáme žádné akční hrdiny, i když obsazení Brosnana si o to říká, a Spall ustavičně trousí hlášky o své temné minulosti, ale na druhou stranu proč nenavléct padesátníky a padesátnice do neoprénů a nenechat je vyšplhat na útes, nebo rovnou nezkusit někoho zavraždit - a vlastně proč si lámat hlavu s nějakými následky čehokoliv". Ano, je to WTF, ale bohužel naprosto nebombastické WTF, takže nespoléhejte ani na nějaký humor založený na dovedení věcí ad absurdum. A co myslíte, bude konec překvapivý? Hahaha, to vám neřeknu. A tím dodržím úroveň vtipnosti tohoto snímku;) Takže - přežili jsme při plném duševním zdraví, opět se ujistili, že Emma Thompson je šarmantní dáma, že není snadné najít francouzského padoucha, který by nepůsobil směšně, a dospěli k závěru, že toto skutečně není třeba vidět podruhé - pokud tedy nechcete extra vidět Pierce Brosnana v echt klišé kovbojském kostýmu s nalepenými pejzy a knírem:) 50% ()

Enšpígl

Film má kvalitku obuvi z vietnamské tržnice, navíc Pierce tady herecky absolutně vyhořel a jediný co stojí za zmíňku v týhle neochucený a humorem nedotčený romantický polevě je Emma Thompson. ()

Malarkey

Emma a Pierce se setkali v jedné francouzské ptákovině. Člověk by si skoro řekl, jak kdyby je britská tajná služba nastrčila schválně, aby ve Francii záměrně udělali nějakej průser a započali tím další stoletou válku. Jenže, a to mě dost překvapilo, v komedii není ani moc narážek mezi Angličany a Francouzi a tak nezbývá nic jiného, než se držet klasického šarmu obou hlavních herců. Ten to naštěstí zachraňuje a to i přesto, že Francouzi je občas zavedli do takových akčních scén, že spolu s konzervativními Angličany, vyzní dost zvláštně. Až trapně. Dobré momenty tam ale také jsou a docela pohodově se na to kouká, takže jasnej průměr. ()

emma53

Nebrumlejte, ale já dám čtyřku. Přesně tohle jsem očekávala a vůbec nic jsem neřešila. Chtěla jsem relax a tady jsem ho dostala ve velké dávce. Vždyť sledovat tenhle šaramantní pár Pierce (hrál oproti 007 milého trubku a bojítka) a Emmy je samo o sobě moc příjemné. A jejich škádlení, hraná nevraživost, usmiřování a atd. bylo v téhle nenáročné komedii přece příjemně úsměvné. Že to bylo ulítlé, předvídatelné, klišovité a podobně mně vůbec, ale vůbec nevadilo. Dnes jsem to hodila za hlavu. A jen tak mimochodem, ta herecká dvojka, Timothy a Celia, která za nimi přijela do Francie uskutečnit ten "hloupý, šílený, pitomý, ale brilatní" plán, byli náhodou taky super. Takže já s tou čtyřkou neváhám ani chvilku a Emma se umí vážně kouzelně pitvořit :-) ()

Jara.Cimrman.jr

Strašně rád bych alespoň jednou v životě pověsil za koule do průvanu bohatého spekulanta vydělávajícího na lidském neštěstí a patrně proto mi nečinilo obtíže fandit exmanželskému páru při honbě za svými legálně ukradenými financemi. Navíc to mezi nimi velice slušně jiskřilo, o vtípky nebyla nouze a i když to bylo celé takové lehce pitomé, tak já se bavil. Zejména při výstupech jejich hackerského synka, jehož sarkasmus byl hodně výživný, ale také Jerryho kontakty z utajované minulosti byly vynikající. ()

nash.

Lehounká, naprosto odpočinková a díky slovním výměnám hlavní dvojice i nečekaně zábavná pohodovka. S nadsázkou podaná a příjemně lehkomyslná zábava, balancující mezi naivní pohádkou a lehce jízlivou komedií, ve které poněkud toporný Brosnanův šarm vyvažuje skvělý Timothy Spall a zábavná a úžasná Emma Thompson. Už jen kvůli těm dvěma jsem celým filmem projel s úsměvem a na konci vystoupil příjemně osvěžený a dobře naladěný. ()

klerik

Miestami strašná trubkovina, ale takmer stále to má šmrnc. Herci si úlohy zjavne užívajú. Príjemná zlodejská oddychovka... ()

rikitiki

Snímek leda tak pro diváky s unavený srdcem, kteří ztratili chuť a vervu do života, protože tady se jim dostane jen zemdlenosti. Nezajímavý příběh, nudné charaktery a mizerná zápletka s řešením ve formě několika deus ex machina. ()

Morholt

Nepříliš vtipné, ani nijak zábavné, ale naurážející a film může vsadit na Emmu Thompson a Pierce Brosnana a beze zbytku toho využívá. Ideální na nenáročné zaplácnutí času. 50% ()

Kamca_

Jako film na oddych dobrý. Nečekejte ale žádnej zázrak. Místama to i na mě bylo dost střeštěný. Ale herecký obsazení se mi líbilo, tak dávám 60%. ()

Padme_Anakin

V rámci žánru „oddechovka“ hodnotím shovívavě, Pierce Brosnan a Emma Thompsonová jsou skvělí a celou tuhle ztřeštěnost drží nad vodou svým šarmem.. Příběh o slizkém tuneláři bez zábran a zmizelém penzijku je v podstatě úsměvný, některé vtípky se povedly a jiné jsou holt trochu slabší, pro mě bezproblémově koukatelné.. ()

ABLABLABLA

"I want women to see me as a mature man otherwise I'd feel like totally ashamed - young, rich, handsome with this sweet boat. So terribly predictable." No tak jasně, kdo by nechtěl mladého, bohatého krásného francouze s lodí? To se má fakt proč stydět, ani kolo bych si o něj neopřela. Ne dobře... být Thompsonkou, tak seru na Brosnana :D Ale jinak je to taková nevinná místy k pousmání komedie, kde můžete vidět bývalého Bonda jak má kovbojský klobouk, kotlety, knír a bojí se přejít po římse... taky uvidíte neuvěřitelnou měničku vzhledů v rolích Emmu Thompson, která se nebojí přejít po římse, ani krádeže, či únosu. Na jedno zhlédnutí a následní zapomenutí fajn. ()

Lucjen

"Nie je toto príliš absurdné? Trápne? Hlúpe? Klišé? Ale však tam hrá P. Brosnan a E. Thompson, to bude dobré." Mám pocit, že niečo takéto si režisér/scenárista hovoril pri tvorbe. Obaja herci film vyťahujú s plným nasadeným charizmy a talentu, no plytký scenár jednoducho zachrániť nemohli, tak ho aspoň spríjemňujú. Aj keď ma to plytvanie talentom dosť mrzelo. Tajne dúfam, že toto nebolo jediné spojenie Brosnana a Thompson :) ()

easaque

-1* Po dloooouhé době televizní odpoledne skončilo u této "francouzské" komedie, která vůbec francouzsky nevyznívá. Námět není úplně špatný, ale autoři ho pojali hodně konzumně a navíc tolik nelogičností, naivity a děr ve scénáři jsem už hodně neviděl. Evidentně je to film dělaný pro stárnoucí herce, aby si mohli kde zahrát. Bez vypnutého mozku a chuti to dokoukat a ohodnotit, bych to dávno vypnul. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Aljak

Úplne zbytočný a ničím výnimočný film, ktorý "zaujal" akurát tak absurdným scenárom. Ja vážne nechápem ako sa herecký tandem Pierce Brosnan a Emma Thompson vôbec dajú nahovoriť na takúto bezduchú a prehnanú romantickú komédiu. Najhoršie, že celá tá "komédia" pôsobila nanajvýš trápne a o tej úbohej dramatizácií radšej ani nevravím. Nemalo to nápad, ani dôvtip, no proste nič. A navyše, každému je jasné ako táto klišé záležitosť napokon celá skončí... ()

Martin741

Reziser Joel Hopkins /Posledni cas na Lasku/ natocil sympaticku dobru komediu, pri ktorej sa nejeden diviak dobre odreaguje. Hlavne, ked film ma slusny pribeh, ktory ani chvilu nenudi, Pierce Brosnan /GoldenEye, Tomorrow Never Dies/ to dobre taha, a hoci nevie hrat, pri vybornej Emme Thompson /Laska nebeska, Soumrak Dne/ to aspon nie je vidiet. Tempo je slusne, dialogy vyborne, ba dokonca aj humor sa najde. Tim Spall /Slepici Ulet + nejake Hery Potraty/ to dobre zvladal, reziser tiez odviedol dobru pracu. Ako komedia -oddychovka je toto slusny priemer : 68 % ()