Thór – Legendy z Valhally

Legends of Valhalla - Thor

Thor: Legendy Valhally

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

Německo / Island / Irsko, 2011, 85 min

Príbeh si trošku upravuje severskú mytológiu. To mi však nevadilo, niektoré veci tu stvárnili celkom milo (dúhový most, hovoriace kladivo). Animácia sa mi zdala nešikovná a škaredá. Rozprávka je plná hluchých momentov a nezdaril sa im ani pokus o mučednícku vedľajšiu ne-postavu sedliaka, ktorému stále búrali stoh sena. Som ale rád, že som videl. 54%(23.2.2014)

• Zmiu

Na Islandu na tento film pějí chválu, ale když se mi film dostal konečně do ruky, tak nastalo těžké zklamání. To, co z některých postavu udělali, je fakt na ránu, plus to strašné pitvoření a modulované hlasy, které se nedají poslouchat. Pár vtípků tam bylo dobrých, ale většinou byly trapné, samoúčelné plus nějaké to vřískání, jako v Disneyovkách. Chápu, že je to pro děti, ale proč jim cpát opět vikingy v přilbách s rohy, a další nesmysly? p.s. Edda je dívka, takže Þór jde zachránit kamarádku, nikoliv přítele. :-)(13.1.2013)

Konstruktivní dekonstrukce mýtu - aneb - když něco znáte opravdu dobře, nevypadáte jako debil, když si z toho děláte srandu... protože to znáte. Ty, co to neznaj, Vás samozřejmě nepochopěj... protože to neznaj. Kdyby znali, došlo by jim, že ... jste si srandu zas tak moc nedělal. Stručně - všechno tady sedí jak prdel na hrnec, nemám, co bych tomu vytknul.(28.7.2019)

• kaylin

Já velebím snahu předávat mytologie dětem, zkusit je zaujmout, ale proč se to musí dělat zrovna tímhle způsobem? Skoro se mi chce říct, že by bylo lepší vzít si nějaký sešit komiksu "Journey Into Mystery" (vypráví o Thorovi a dalších "superhrdinech") od Marvelu, a použít ten jako učebnici. A to už jsme sakra nízko, pokud se týká toho, jak mytologii předávat dál a jak zachovat alespoň nějakou její tradici a kvalitu. Tohle není zrovna ten případ a musím říct, že začínám být z Evropských animovaných filmů skutečně zklamaný. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/thor-legendy-z-valhally-2011-30.html(21.3.2013)

Celkom príjemný komedionálny animák, ktorý iba sčasti líže severskú mytológiu. Inak si ju upravuje do svojej podoby - do komedionálnej podoby. Animácia nie síce špičková, miestami sú postavičky nevkusné, ale cieľ - teda vtipnosť karikaturovaných postáv - spĺňa. Má to viac ako len pár dobrých fórov a príbeh je postavený hlavne na akcii, dobrodružne a humore. Dosť sa podobá dánskym alebo nórskym animákom. Celkovo spokojnosť.(17.9.2015)

• - Jedná se o první islandský film, který obsahuje CG animace. Navíc se jedná o první islandský 3D film. (Cheeker)

• - Z distribučních důvodů byl film nejdříve zhotoven v anglickém znění. Až později byl vytvořen s islandským dabingem a poté byl přeložen i do dalších jazyků. (Cheeker)