Reklama

Reklama

Thór – Legendy z Valhally

  • Německo Thor - Ein hammermäßiges Abenteuer (více)

Obsahy(1)

Mladý kovář Thór žije šťastně se svou matkou v poklidné vesničce. Podle legendy je synem krále bohů Ódina. Thór sní o cti, úctě a věčné slávě a jeho skutečnými hrdiny jsou bojovníci padlí v bitvě, kteří přijdou do Valhaly, síně padlých. Čirou náhodou nebo snad řízením osudu se Thórovi dostane do rukou kladivo Drtič, nejmocnější zbraň světa. Jelikož legenda praví, že Thór je Ódinovým synem, vesničané věří, že je hrůzostrašní obři nikdy nenapadnou. Ale šeredně se pletou. Armáda obrů vtrhne do vesnice a unese mezi jinými i Thórova dobrého přítele Eddu. Thor se vydává s kladivem Drtičem svého přítele zachránit. (Anifilm)

(více)

Recenze (10)

Zmiu 

všechny recenze uživatele

Na Islandu na tento film pějí chválu, ale když se mi film dostal konečně do ruky, tak nastalo těžké zklamání. To, co z některých postavu udělali, je fakt na ránu, plus to strašné pitvoření a modulované hlasy, které se nedají poslouchat. Pár vtípků tam bylo dobrých, ale většinou byly trapné, samoúčelné plus nějaké to vřískání, jako v Disneyovkách. Chápu, že je to pro děti, ale proč jim cpát opět vikingy v přilbách s rohy, a další nesmysly? p.s. Edda je dívka, takže Þór jde zachránit kamarádku, nikoliv přítele. :-) ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Já velebím snahu předávat mytologie dětem, zkusit je zaujmout, ale proč se to musí dělat zrovna tímhle způsobem? Skoro se mi chce říct, že by bylo lepší vzít si nějaký sešit komiksu "Journey Into Mystery" (vypráví o Thorovi a dalších "superhrdinech") od Marvelu, a použít ten jako učebnici. A to už jsme sakra nízko, pokud se týká toho, jak mytologii předávat dál a jak zachovat alespoň nějakou její tradici a kvalitu. Tohle není zrovna ten případ a musím říct, že začínám být z Evropských animovaných filmů skutečně zklamaný. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/thor-legendy-z-valhally-2011-30.html ()

Reklama

misbos 

všechny recenze uživatele

Konstruktivní dekonstrukce mýtu - aneb - když něco znáte opravdu dobře, nevypadáte jako debil, když si z toho děláte srandu... protože to znáte. Ty, co to neznaj, Vás samozřejmě nepochopěj... protože to neznaj. Kdyby znali, došlo by jim, že ... jste si srandu zas tak moc nedělal. Stručně - všechno tady sedí jak prdel na hrnec, nemám, co bych tomu vytknul. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Celkom príjemný komedionálny animák, ktorý iba sčasti líže severskú mytológiu. Inak si ju upravuje do svojej podoby - do komedionálnej podoby. Animácia nie síce špičková, miestami sú postavičky nevkusné, ale cieľ - teda vtipnosť karikaturovaných postáv - spĺňa. Má to viac ako len pár dobrých fórov a príbeh je postavený hlavne na akcii, dobrodružne a humore. Dosť sa podobá dánskym alebo nórskym animákom. Celkovo spokojnosť. ()

Hatred 

všechny recenze uživatele

Sice jsem to viděl v ruštině, ale tenhle film skoro nejde sehnat, takže jsem se spolehl na to, že znám severskou mytologii a zbytek dotipuju. Kupodivu jsem i celkem rozuměl a byl jsem příjemně překvapený. Film si po svém vtipně vykládá a upravuje severskou mytologii aniž by jí nějak škodil, animace mi taky sedí, Mjollnir jako mluvící kladivo mě bavilo, těm kteří mají vztah k tématu určitě doporučuju. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

  • Jedná se o první islandský film, který obsahuje CG animace. Navíc se jedná o první islandský 3D film. (Cheeker)
  • Z distribučních důvodů byl film nejdříve zhotoven v anglickém znění. Až později byl vytvořen s islandským dabingem a poté byl přeložen i do dalších jazyků. (Cheeker)

Reklama

Reklama