Reklama

Reklama

Obraz

  • Francie Le Tableau (více)

Obsahy(1)

V době, kdy příběh začíná, se obrazem rychlostí blesku šíří zvěst o tom, že malíř se už nikdy nevrátí. Pro dokončené postavy je to ta nejlepší zpráva ze všech. Rozhodnou se chopit moci a zavést na hradě pořádek. Hlavní dějovou linii tvoří výprava, která se rozbíhá v okamžiku, kdy se jedna nedokončená dívka a zakázaná láska jedné dokončené postavy stane předmětem mocenské hry. Vzrůstající násilí ve společnosti přiměje několik postav vystupovat a vstupovat do obrazů a také do skutečného světa s cílem najít malíře a přesvědčit ho, aby dokončil svou práci a vnesl tak mír do jejich bouřlivého světa. Jde o bohatý a spletitý příběh, který v sobě skrývá alegorii nesnášenlivosti, ale i tajemství a myšlenku růstu jednotlivce. (Anifilm)

(více)

Videa (4)

Recenze (15)

honajz 

všechny recenze uživatele

Nevím, animace je zajímavá, ale přijde mi nekonzistentní, a ten konec to zcela rozbil. Zcela bez logiky, bez přípravy, buch, najednou vyleze někde pod schody... Filmu také neprospívá, že chce říct moc témat naráz. Chápu snahu vyjádřit se v alegorii, ale není zde dotažená ani jedna myšlenka, vše je jen povrchně nadhozeno. Asi by bylo lepší vzít to nejdůležitější, tam jít do hloubky a podle toho alegorii postavit - třeba tak, jak je udělaná animovaná Farma zvířat. ()

strougy 

všechny recenze uživatele

Vizuálně zajímavá pohádka, jež kromě jiných témat, o která se povrchně otře (totalitární moc a její působení na davy či třeba sociální stratifikace s viditelnou oblibou střední třídy), prezentuje hlavně stále populární ideu multikulturalismu. Ovšem vtipný konec s přesahem do jiných končin hodně pobavil a zaplašil tak nepříjemnou pachuť po naivním směřováním předchozích minut . Silné 3* ()

Reklama

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

Film tak nápaditý, ako ten najepickejší sen kreatívneho človeka. Tesne predtým než postavy začali vypadávať z obrazu do maliarovej izby som si hovoril, že potenciál príbehu mohol byť využitý trochu viac. No vtedy ešte len to pravé dobrodružstvo malo začať. Dalo by sa tam nájsť veľa podtextov, napríklad o hľadaní boha, zmyslu či miesta vo svete, ale načo, keď aj nechať sa unášať po povrchu (filmového) plátna stálo zato? ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Animovaný film, který nám ukazuje pohled na svět, jak jej mnohdy nevnímáme. Zajímavý styl kresby a hluboká (snad) hlavní myšlenka, která se objeví až v samém závěru, neuchvátí jistě každého, ale já patřím mezi ty, kteří si snímek vychutnali. Ať už jde o rozdělení společnosti do kast a mocenské konflikty mezi nimi, nebo válečný konflikt, při kterém vraždí bratr bratra a rozdíl mezi nimi prakticky není. Nad tím vším člověk následně přemýšlí a já mám rád takové filmy. Rozhodně stojí za to ho alespoň jednou vidět a pokusit se pochopit, jaký odkaz je v něm skryt. 80% ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Tenhle film se dá brát dvěma pohledy, pokud bych ho považoval za film pro dospělé, tak je někde na půli cesty a mohl by být mnohem zákeřnější, ježe pokud ho budu brát jako film pro děti, tak je to notný nářez, s třídním bojem zlých fašistů (postavy, které malíř stihl domalovat) a hodných nedokončených, kdy je hned na začátku spáchána dost brutální vražda na nebohém obrysu. Ale o tomhle se to, nakonec,je jen z části, pár postav tu pobíhá po obrazech i mimo ně a potkává jiné postavy a malby (včetně odhaleného aktu, což je moc fajn, aneb nahota v Evropě naštěstí ještě není zločin) a některé věci v sobě mají i víc rozměrů, než jen jeden, ovšem ne vždy je to tak okaté, jako v samotném finále filmu. Je to výtečné, překvapivě přemýšlivé (leč zároveň dětsky přístupné) a snad jen ten výtvarný styl mohl být rozmáchlejší, když se jedná o film, odehrávající se na plátnech obrazů. ´ ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama