Obraz

(festivalový název)

Animovaný

Francie, 2011, 76 min

Armelle Glorennec

Film tak nápaditý, ako ten najepickejší sen kreatívneho človeka. Tesne predtým než postavy začali vypadávať z obrazu do maliarovej izby som si hovoril, že potenciál príbehu mohol byť využitý trochu viac. No vtedy ešte len to pravé dobrodružstvo malo začať. Dalo by sa tam nájsť veľa podtextov, napríklad o hľadaní boha, zmyslu či miesta vo svete, ale načo, keď aj nechať sa unášať po povrchu (filmového) plátna stálo zato?(20.12.2015)

Celkom zaujímavé podobenstvo pre väčšie deti o triednom rozdelení spoločnosti a ako netreba vzdať snahu niečo s tým urobiť. Francúzi si svoju revolúciu vždy radi pripomenú, hoci by ju mali robiť aj kreslené postavičky. Film je pre deti s označením 8+ a pri scénach s aktami a debate o ich tvorbe som trochu zapochyboval. Aj pochopenie mnohých filozofických scén nie je možné u detského diváka. Záver mi, bohužiaľ, pripadal odfláknutý a vyznievajúci do prázdna.(7.2.2016)

Animovaný film, který nám ukazuje pohled na svět, jak jej mnohdy nevnímáme. Zajímavý styl kresby a hluboká (snad) hlavní myšlenka, která se objeví až v samém závěru, neuchvátí jistě každého, ale já patřím mezi ty, kteří si snímek vychutnali. Ať už jde o rozdělení společnosti do kast a mocenské konflikty mezi nimi, nebo válečný konflikt, při kterém vraždí bratr bratra a rozdíl mezi nimi prakticky není. Nad tím vším člověk následně přemýšlí a já mám rád takové filmy. Rozhodně stojí za to ho alespoň jednou vidět a pokusit se pochopit, jaký odkaz je v něm skryt. 80%(28.4.2016)

Film se názvem Obraz má kresbu skoro nedívatelnou, bohužel animace není taková jaká by měla být (jako v Číslu 9) aneb obsah porazil formu 2:0. Na můj vkus se to trochu táhne (a to nemá ani hodinu a půl), možná proto, že je to snímek pro děti. Ale nebylo to špatné některé myšlenky jsou až pro dospělejší lidi (namalování sebe sama a vztahy mezi postavami v obraze.(19.2.2016)

• honajz

Nevím, animace je zajímavá, ale přijde mi nekonzistentní, a ten konec to zcela rozbil. Zcela bez logiky, bez přípravy, buch, najednou vyleze někde pod schody... Filmu také neprospívá, že chce říct moc témat naráz. Chápu snahu vyjádřit se v alegorii, ale není zde dotažená ani jedna myšlenka, vše je jen povrchně nadhozeno. Asi by bylo lepší vzít to nejdůležitější, tam jít do hloubky a podle toho alegorii postavit - třeba tak, jak je udělaná animovaná Farma zvířat.(30.10.2016)