Jméno

Le Prénom

What's in a Name

Komedie / Drama

Francie / Belgie, 2012, 110 min

|| Scenár: Matthieu Delaporte / Predloha: Matthieu Delaporte, Alexandre de La Patellière | Hudba: Jérôme Rebotier | Distribúcia: Alternative Films, Pathé | Štúdio: Chapter 2, Pathé || Herecký kvintet harmonicky ladiaci takým spôsobom, že nepotrebuje žiadnu výpravu. Pasáž s Adolfom vedie. Napriek zábavnosti kusu pre mňa len jednorázovka. 78% | Blu-Ray, THX, FR DTS |(24.11.2013)

Brilantní(26.12.2014)

Děj odehrávající se v jednom bytě, někde na pomezí komedie a drama, ale se špičkovými dialogy. Opravdu velmi povedené.(22.4.2015)

Zabili..... 95%(8.6.2015)

Jasné 4. Povedená konverzačka. Sice to chce počkat tak 20 minut, než se to rozjede, ale pak už je divák vtažen. Dobré je, že to není stále jen sranda, ale objeví se tam i vážné tóny, kdy jdou vztahy nejlepších kamarádů možná i do srač*k.(7.9.2015)

Uz dlouho jsem se u zadneho filmu tak hlasite nezasmala. Vyborne herecke vykony, vtip, temata k zamysleni, napeti. Tohle se proste povedlo:).(14.2.2016)

Co dokáže rozjet jeden ''debilní'' vtip :-D Ze začátku 4*, ale pak se to pěkně rozjelo, neuvěřitelně skvělé herecké výkony, 5*(21.3.2016)

Příjemná francouzká slovní šavlovačka, pří nichž někdy lítají z úst aktérů do úsměvu přivádějící slova a někdy smrtnosný jed. Film o jedné večeři, kde vodopád hůmoru, vyznání či výčitek spustí jedno né zrovna pozitivně profláklé jméno.(20.10.2016)

• d-nao

Jedno meno, jedna hviezda. Viac si to nezaslúži ani náhodou.(4.2.2017)

Velmi inteligentní komedie, promyšlený scénář jenž visí na kouzlu v dialozích a argumentů hlavních postav. Hloupější lidé to vypnou po 30 min. Dělají chybu. 4,9 *(26.9.2017)

skvělá rodinná etuda, francouzská konverzačka jak má být...(15.1.2018)

• Thug_Leo

Filmy označené jako podobné jsou zrejmě lepší. Tohle je jen snaha o komedii s nesympatickými herci, afektovaným chováním a pitomostí.(6.8.2018)

Úvod je docela slabý, že jsem i chvíli váhal, jestli to radši nevypnout, ale pak se to promění v neskutečnou konverzační a emocionální jízdu!:)(8.9.2018)

Francouzi opět nezklamali. Výborná komedie založena na dialozích..(8.12.2018)

Odkaz na Adolfa je bomba blbost, která ale opravdu moc stojí za to. Představovací úvod je hodně našláplý a vtipný, i když s titulky náročnější na pozornost a tím slabší vyzněním. Horší je, že část dialogů je dost průměrná, míň věrohodná, ke konci už se člověk nezlobí, že ten konec přijde. Závěrečný titulky - jasně, že je to jen objevování Ameriky - ale jsou milý, tam se dojem zas lehce zvedne. Celkově příjemné (kéž by byl každý film aspoň takový!), i když zas ne úplně extra třída...(30.12.2018)

Výborný film, výborné dialogy, jen si myslím, že toho křiku bylo trochu moc. Babou byla teda uřvaná až hrůza. Já chápu temperament, ale tohle bylo na léčení hysterie. Podobný italský snímek Naprostí cizinci tenhle nešvar nemá, ačkoli u Italů bych to celkem očekávala. Každopádně, jak píše uživatel Radko, je téma filmu v korektně se vyjadřujícím světě vážné, protože emoce se nikdy nedostanou na povrch a vyvřou až v nějaké podobné téměř apokalyptické podobě. Musím se nad sebou zamyslet, jestli také občas nepoužít nějaké to "merde" a nedusit to v sobě ☺☺☺(17.5.2019)

1 3 6 7 8 9 10 následující >>