Znamení andělů - Miserere

• Francie

La Marque des anges - Miserere

The Mark of the Angels - Miserere

Thriller

Francie / Belgie, 2013, 106 min (Alternativní: 102 min)

• kinderman

Jak dlouho nás ještě bude Grangé obtěžovat svými mysteriózními krimithrillery? Tentokrát se pokusil opsat vzorec z Purpurových řek (nesourodá dvojice vyšetřovatelů, nepravděpodobná zápletka s kořeny v nacistických experimentech), ale realizace se chopil sterilní řemeslník White (svého času režijně přizabil báječné komiksové Parchanty), místo Rena toho chytrého hraje Depardieu (smutná parodie sebe sama) a místo Cassela toho výbušného nevýrazný Starr. Navíc Řeky měly ještě tu alpskou atmosféru, tady to putování po katedrálách nezachrání.(22.6.2014)

Zbytečně kritická hodnocení! 200kg Gerard a věčně vytočený čmoudí parťák tvoří výjimečnou nesourodou dvojku, která je právě tím zajímavým! Podobnost s Purpurovými řekami mi také nevadí! Mám rád háv tajemství a ponurou atmosféru! Velmi povedená historka s příchutí mystery prvků a napětí ý během celé stopaže mě nutí do 4hvezdickoveho hodno!(21.11.2017)

Depardieu dosáhl rozměrů Obelixe už i bez břišních polstrů a chvílema to vypadalo, že při rychlejší chůzi musí padnout k zemi v nehrané infarktové křeči. Přesto je stále i filmovým gigantem, nejen obvodovým. I jako hvězda zůstává civilním a přirozeným, to se mi moc líbilo. Příběh je trochu nadsazená konstrukce o vraždících fakanech z přeživšího válečného experimentu. No proč ne, moc dobře vím, co ty malý likvidační zmije dokážou. Sousedovi parchanti v tom určitě museli taky hrát, též mi dokonale ničí ušní bubínky.(20.6.2014)

Francouzský thriller s mysteriozními prvky ve stylu Purpurových řek, kde se hlavní hrdinové dostávají na kloub nacistických experimentů. Ano není to nikterak originální a toto téma je ohrané jako stará gramofonová deska, nicméně tvůrcům se podařilo navodit poměrně solidní atmosféru a zejména přemluvit do filmu Gérarda Depardieu a Joey Starra, kteří podávají parádní výkony, skvěle se doplňují a co na tom, že Gérard svými monstrózními rozměry nevypadá jako francouzská verze Jamese Bonda, jelikož role vysloužilého detektiva mu grandiózně sedí. Film bohužel pokulhává na scénáři, zejména v první půli, kdy jsem se u nudných a poměrně zbytečných scén s mdlými dialogy dost nudil, nicméně druhá půlka již nabere skvělé tempo, takže se nakonec jednalo o poměrně zdařilý thriller, který sice nemůže konkurovat Purpurovým řekám, ale rozhodně neurazí. Moje hodnocení 65%.(13.8.2014)

Opäť raz nadpriemerný námet s úplne priemerným spracovaním. Tie postavy mi pripadali ako keby vôbec neprejavovali žiadne emócie a všetko brali s takým nadhľadom, až to bolo neprirodzene. Nebolo to na zahodenie, no určite by sa s takýmto príbehom dalo spraviť aj oveľa viac. A hlavne to občas dosť postrádalo logiku a celkový zmysel, alebo žeby len mne prišli niektoré veci také nepochopiteľné? No každopádne, dosť nezvládnuté.(15.6.2014)

• Joey Starr