Znamení andělů - Miserere

• Francie

La Marque des anges - Miserere

The Mark of the Angels - Miserere

Thriller

Francie / Belgie, 2013, 106 min (Alternativní: 102 min)

Zbytečně kritická hodnocení! 200kg Gerard a věčně vytočený čmoudí parťák tvoří výjimečnou nesourodou dvojku, která je právě tím zajímavým! Podobnost s Purpurovými řekami mi také nevadí! Mám rád háv tajemství a ponurou atmosféru! Velmi povedená historka s příchutí mystery prvků a napětí ý během celé stopaže mě nutí do 4hvezdickoveho hodno!(21.11.2017)

Depardieu dosáhl rozměrů Obelixe už i bez břišních polstrů a chvílema to vypadalo, že při rychlejší chůzi musí padnout k zemi v nehrané infarktové křeči. Přesto je stále i filmovým gigantem, nejen obvodovým. I jako hvězda zůstává civilním a přirozeným, to se mi moc líbilo. Příběh je trochu nadsazená konstrukce o vraždících fakanech z přeživšího válečného experimentu. No proč ne, moc dobře vím, co ty malý likvidační zmije dokážou. Sousedovi parchanti v tom určitě museli taky hrát, též mi dokonale ničí ušní bubínky.(20.6.2014)

• EastWicka

Dost nepovedený slepenec, který dal dohromady někdo velmi nesoustředěný, kdo zaslechl cosi nejasného o tom, že mysteriózní témata jsou děsný terno, páč Dan Brown na nich vydělal balík, a že v Chile dlouho prosperovala jistá hororová kolonie Dignidat zahrnující i chudáčky zpěváčky.(25.3.2017)

• honajz

Tak jsem to napotřetí konečně dorazil, uff. Nezáživné, nudné, se spoustou zbytečných scén, ani pořádnou atmosféru to nemá. Vlastně ani tajemství, protože těch pár náznaků v úvodu je dost jasných na to, aby bylo zřejmé, kudy bude vyšetřování postupovat a oč zhruba půjde, takže je to nezajímavé, když hodinu a něco čekáte, než se dopracujeme k prvnímu náznaku něčeho, o čem jsme tušili po dvanácti minutách. Ani Depardieu nemá už takové charisma a Thierry Lhermitte se tudy jen mihne. Zbytečný film vlastně o ničem, a o té vražedné metodě by se asi taky dalo povídat.(19.8.2018)

Opäť raz nadpriemerný námet s úplne priemerným spracovaním. Tie postavy mi pripadali ako keby vôbec neprejavovali žiadne emócie a všetko brali s takým nadhľadom, až to bolo neprirodzene. Nebolo to na zahodenie, no určite by sa s takýmto príbehom dalo spraviť aj oveľa viac. A hlavne to občas dosť postrádalo logiku a celkový zmysel, alebo žeby len mne prišli niektoré veci také nepochopiteľné? No každopádne, dosť nezvládnuté.(15.6.2014)

• Joey Starr