Znamení andělů - Miserere

• Francie

La Marque des anges - Miserere

The Mark of the Angels - Miserere

Thriller

Francie / Belgie, 2013, 106 min (Alternativní: 102 min)

• honajz

Tak jsem to napotřetí konečně dorazil, uff. Nezáživné, nudné, se spoustou zbytečných scén, ani pořádnou atmosféru to nemá. Vlastně ani tajemství, protože těch pár náznaků v úvodu je dost jasných na to, aby bylo zřejmé, kudy bude vyšetřování postupovat a oč zhruba půjde, takže je to nezajímavé, když hodinu a něco čekáte, než se dopracujeme k prvnímu náznaku něčeho, o čem jsme tušili po dvanácti minutách. Ani Depardieu nemá už takové charisma a Thierry Lhermitte se tudy jen mihne. Zbytečný film vlastně o ničem, a o té vražedné metodě by se asi taky dalo povídat.(19.8.2018)

• Morholt

Tak tu máme zase nesourodou dvojici detektivů, která se skrze zdánlivě obyčejný případ prokouše až do prohnilých pater vyšší politiky. A tentokrát to stojí za to, protože kořeny zločinců sahají až do nacistického Německa či do Pinochetova Chile. Já proti těmhle mysteriozním thrillerům v zásadě nic nemám, ale tady to šlo až na hranu absurdity. Způsob, jakým byly vyhlédnuté cíle likvidovány spadá spíše do kategorie X-Menů. A nezachraňovalo to ani tempo, akce a nedej Bože herci. Ti tomu vlastně nsazovali korunu resp. tu nasazoval Depardieu. Docela by mě zajímalo, koho napadlo poslat tohoto dvoumetráčka do scén, které vyžadovaly pohyb či dokonce běh. Kor když se Francouzům nabízel Jean Reno, jehož přítomnost by sice přinesla vlnu výčitek a srovnávání s Purpurovými řekami, ale pořád by to bylo lepší než tohle. 30%(27.6.2014)

Depardieu dosáhl rozměrů Obelixe už i bez břišních polstrů a chvílema to vypadalo, že při rychlejší chůzi musí padnout k zemi v nehrané infarktové křeči. Přesto je stále i filmovým gigantem, nejen obvodovým. I jako hvězda zůstává civilním a přirozeným, to se mi moc líbilo. Příběh je trochu nadsazená konstrukce o vraždících fakanech z přeživšího válečného experimentu. No proč ne, moc dobře vím, co ty malý likvidační zmije dokážou. Sousedovi parchanti v tom určitě museli taky hrát, též mi dokonale ničí ušní bubínky.(20.6.2014)

Opäť raz nadpriemerný námet s úplne priemerným spracovaním. Tie postavy mi pripadali ako keby vôbec neprejavovali žiadne emócie a všetko brali s takým nadhľadom, až to bolo neprirodzene. Nebolo to na zahodenie, no určite by sa s takýmto príbehom dalo spraviť aj oveľa viac. A hlavne to občas dosť postrádalo logiku a celkový zmysel, alebo žeby len mne prišli niektoré veci také nepochopiteľné? No každopádne, dosť nezvládnuté.(15.6.2014)

Francouzský thriller s mysteriozními prvky ve stylu Purpurových řek, kde se hlavní hrdinové dostávají na kloub nacistických experimentů. Ano není to nikterak originální a toto téma je ohrané jako stará gramofonová deska, nicméně tvůrcům se podařilo navodit poměrně solidní atmosféru a zejména přemluvit do filmu Gérarda Depardieu a Joey Starra, kteří podávají parádní výkony, skvěle se doplňují a co na tom, že Gérard svými monstrózními rozměry nevypadá jako francouzská verze Jamese Bonda, jelikož role vysloužilého detektiva mu grandiózně sedí. Film bohužel pokulhává na scénáři, zejména v první půli, kdy jsem se u nudných a poměrně zbytečných scén s mdlými dialogy dost nudil, nicméně druhá půlka již nabere skvělé tempo, takže se nakonec jednalo o poměrně zdařilý thriller, který sice nemůže konkurovat Purpurovým řekám, ale rozhodně neurazí. Moje hodnocení 65%.(13.8.2014)