• TomStrom
  *

  Předně bych tento film ani tak neřadil do kategorie thriller, jako spíše do kategorie drama, napínavý ten film totiž ani náhodou není. Film je nudný, má nepovedený hudební doprovod a hlavně má tak nesmyslný scénář, že nechápu, proč se tohle někdo rozhodl zfilmovat. Ten film v podstatě nikam nesměřuje a především ho naprosto degraduje chování hlavního hrdiny. Ten se chová naprosto nepochopitelně a nedá se odtušit, co se mu v té jeho hlavě asi děje. Bídnou úrověň scénáře a logiky děje přičítám tomu, že scénárista během psaní notně pokuřoval trávu nebo i něco ostřejšího. Co by taky ne, když je to v Nizozemsku legální. Ze všeho nejvíce mě ale rozčílil fakt, že se těm malej zmetkům v podstatě nic nestalo a mám nyní silné nutkání pustit si starou klasiku - Přání smrti s Charlesem Bronsonem. Ten totiž věděl, jak si poradit s kriminálnickou verbeží všeho druhu.(2.6.2012)

 • Game90
  *

  Thriller? WTF? Kde bol ten thriller? Tešil som sa čo pre nás naservíroval tento film z Holandska, ale veľká bieda. Dlho sa to naťahuje, dejovo biedne a ten soundtrack ma priam uspával.(7.6.2012)

 • warrenur
  ****

  Velmi zaujimavy a rezijne vyborne zvladnuty holandsky pocin s prijemnym soundtrackom a uveritelnymi postavami. Pribeh dlhorocneho vodica sanitky zachrannej sluzby, Maxa, povahou kludneho, prosteho cloveka s jednoduchym zivotom. Reziser nam predostiera, ako sa bezny clovek moze po tlakom gradujucih nepriaznivych okolnosti, masirovanim medii, ci odsudenim alebo neuctou zo strany ostatnych, ocitnut v skratovom konani. Nasledky tohto konania, hoci vyprovokovane okolim, vyvolaju reakciu, ktoru vsak emocne slabsi clovek nemusi zvladnut. (Kto z nas sa povazuje za "emocne a psychicky vyrovnaneho?") Film ma mnoho silnych momentov ,v dnesnej dobe aktualnych a v mnohom alarmujucich. (manipulacia s verejnou mienkou, ovplyvnitelnost davu, predsudky, rozkol "hrdina - kriminalnik", pristahovalectvo, vztahy na pracovisku a mnohe dalsie.) Theo Maassen predviedol vynikajuci vykon realneho chlapa. Mozeme si predstavovat, co vsetko mohol ako filmovy Max spravit inak, s kym vsetkym sa neparat .....avsak, co z toho je prianie divaka a ake nasledky by malo v realnom zivote v nasej "spolocnosti"?. Maryam Hassouni v ulohe Amiry je takisto vyborna a zachranarku s marockym povodom tiez bravurne zvladla. Film priblizuje, zvlast v zaciatku, s kym vsetkym a do akych situacii sa zachranari dostavaju. Kazdopadne tento europsky kusok vrelo odporucam a teda nezdielam nazor uzivatela TomStrom na tento film.(5.6.2012)

 • verbal
  *

  On by to byl i docela dívatelný film, kdyby mi hlavní hrdina strašně nepřipomínal chlápka, co se jednou takhle vrátil dřív z práce a přistihl manželku při intenzivním jazykovém kurzu s nádherně tvarovanou, kozatou dvacítkou. Na výzvu, aby neváhal a okamžitě se přidal, reagoval tak, že se rozbrečel, nazval svou drahou špinavou kurvou a odstěhoval se k mamince. Přizdisráčská, moralistická agitka o nejednoznačnosti toho, jestli si gang zasraných kofol, bezprostředně ohrožující životy a majetek příliš přívětivých europacifistických daňových poplatníků, zaslouží deratizovat anebo naopak obejmout a integrovat, protože jsou to jinak strašně hodní kluci a jejich maminky by byly smutné! Například takový já mám trošililinku odlišný názor než státní zástupkyně Džamila a soudce Kocáb, a proto jsem měl akorát tak chuť začít si holit hlavu a to nikoliv z důvodu všech těch žen a dívek v mém okolí, co tvrdí, že je ta přehazovačka příliš SEKSY!(18.6.2012)

 • bourec
  **

  Slabota.Nic se tady neděje,neřeší,prostě nic.Blbě natočený,blbě zahraný.30%.(20.2.2013)