Balerína

• Nový Zéland

Leap!

Animovaný / Muzikál / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Kanada, 2016, 89 min

Gradovať zápletku bez dynamických zvratov, tomu hovorím umenie. Nepríčetná mamička je tiež pomerne originálny nápad. Myslím, že v Baleríne ani tak nešlo o balet, ako skôr o umne klišovitú mozaiku detských snov, ktoré sa aspoň na plátne vyplnia pre radosť školopovinného publika. Aj dospelí si tam nájdu nejaký ten odkaz (kebecká vlajka). Nemyslím, že ide o druhotriedny animák naopak, je lepší, než som čakal. Trošku ho kvalitatívne zráža dolu SK aj CZ dabing, ktorý mohol byť lepšie zvolený.(5.9.2017)

Další z řad povedených animáku z druhé ligy. Trošku mi postavičky připomínaly hity na Vlásku, Ledové království, když si odmyslím horší vizuál, který se nemůže rovnat těm největším hitům. Děj kolem baletky, historické Paříže hýří pestrostí, vtipnými dialogy a dokonce v mnoha situacích mile dojímá. Trošičku chybí odvaha přiblížit pohádku i dospělým, ale překvapivě jsem se výborně bavil......7/10(2.3.2017)

• JohnMiller

Animák ktorý ma príbehom ani témou nezaujal. Klasická šablóna chudobného dievčaťa ktoré sa vypracuje na vrchol. Pre dievčatká ktoré sú v období pobláznenia baletom (s takým jedným som to čírou náhodou pozeral) je to vrchol kinematografie... Ja som to pretrpel ona pretancovala, no aj horšie som už zvládol.(9.8.2018)

Příběh baleríny byl sám o sobě celkem roztomilý, místy i dojemný... Ovšem strhává ho dolů linie s Viktorem, nucené akční scény i závěrečná "vyvražďovačka" - tyhle části strašně tlačily na pilu a vedle baletu působily dost nepatřičně. Ale názor je to samozřejmě můj, všechny okolo sedící děti by se mnou dle reakcí evidentně nesouhlasily ;o)(1.9.2017)

Dnešný druhý animák, na ktorý som sa pozrel bol "Ballerina." A musím povedať, že vyzeralo to byť ako zaujímavé dielko. A hoci je to trošku druhotriedny animák, myslím si, že patrí medzi tie lepšie. Napriek tomu, že má veľmi jednoduchý príbeh a veľmi okukané postavy, tak mám pocit, že si to snažia vynahradiť trošku emóciami, srdcom a dobrými tanečnými animáciami. Dizajny postavičiek sú podľa mňa v pohode, akurát občas na mňa viac pôsobia ako bábiky než ako reálne tanečnice. Trošku animačný problém, ale aj tak mám pocit, že sa snažili tvorcovia z toho urobiť asi to najlepšie čo mohli. Film má charizmu a vie ponúknuť príjemné momentky, no rovnako sa neviem ubrániť pocitom, že dospelým to moc nedá, lebo to videli xy-krát. Rozoberme si teda pár negatívnych momentiek filmu. V prvom rade soundtrack je pre mňa trošku mix. Niektoré skladby tam celkom pasujú, no na druhú stranu prečo máme v záverečnom tanečnom čísle, kde sa má tancovať na Luskáčika popovú skladbu? To absolútne neladí. A občas by som viac chcel, aby film viac používal hudbu, ktorá by pasovala do časového obdobia a rovnako aj témy filmu. A tu to rozhodne neplatí. Zloduch filmu je otrasný. Bez toho, aby som spoiloval, tak poviem, že sme túto zlú matku videli miliónkrát a v záverečnej momentke mám pocit, že to trošku prestrelili. Jej dcéra je tiež dosť otravná, no ku koncu filmu niečo pochopí. A myslím si, že je to celkom v pohode. Možno by som len chcel ešte medzi nimi pred šou záverečnú rezolúciu. Myslím si, že všetci vieme od začiatku kam to pôjde, ako to dopadne aj cez aké situácie sa budeme pretĺkať. A je na tom, aby postavy a srdce filmu fungovalo. A musím povedať, že to tu funguje. A práve to asi zachraňuje tento film pred jeho podpriemernosťou. Pretože hrdinovia sú dobrí, sympatickí a vedia dať tomu dostatok dobrých emócií. A rozhodne to vo filme vidieť. Takže keď si to dám dokopy, dal by som filmu asi C+, ale nakoľko si myslím, že cieľová skupina ten film ocení a nakoľko má srdce na správnom mieste, tak mu ešte jeden bod predsa len pridám. Rozhodnutie, či je to rozprávka, ktorú by ste chceli vidieť nechám na vás. Ale ak máte deti a najmä dievčatá, tie určite tento film ocenia. Hodnotenie: B-(9.4.2017)

• - V americké verzi filmu Victora namluvil Nat WollfDane DeHaan mluví Viktora v mezinárodní anglické verzi filmu. (tessincolor)

• - Victor se stal pomocníkem stavitele Gustava Eiffela, autora Eiffelovy věže. Eiffel vytvořil i železnou konstrukci pro sochu Svobody (dle návrhu Fréderica Auguste Bartholdiho). Oba tyto monumenty se ve filmu objeví. (Ganka)

• - Názov filmu sa objaví až na konci. (Astonko)