Balerína

Ballerina

Leap!

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Francie / Kanada, 2016, 89 min

Ten příběh je vystaven velmi naivně, až hloupě. Což je na jednu stranu škoda, na druhou je to návrat k jednoduchým animákům, které jsou dělané především pro děti. V takovém kontextu je to pak neškodná záležitost a dokonce se najde i jedno velké plus v podobě opravdu pěkně zvládnuté choreografie. A protože věřím, že to byl záměr tvůrců...nekonkurovat chytrým a vtipným Pixarákům, ale udělat právě blboučký animák pro desetiletý holky, nemám důvod dávat míň než 65%(10.8.2017)

Dnešný druhý animák, na ktorý som sa pozrel bol "Ballerina." A musím povedať, že vyzeralo to byť ako zaujímavé dielko. A hoci je to trošku druhotriedny animák, myslím si, že patrí medzi tie lepšie. Napriek tomu, že má veľmi jednoduchý príbeh a veľmi okukané postavy, tak mám pocit, že si to snažia vynahradiť trošku emóciami, srdcom a dobrými tanečnými animáciami. Dizajny postavičiek sú podľa mňa v pohode, akurát občas na mňa viac pôsobia ako bábiky než ako reálne tanečnice. Trošku animačný problém, ale aj tak mám pocit, že sa snažili tvorcovia z toho urobiť asi to najlepšie čo mohli. Film má charizmu a vie ponúknuť príjemné momentky, no rovnako sa neviem ubrániť pocitom, že dospelým to moc nedá, lebo to videli xy-krát. Rozoberme si teda pár negatívnych momentiek filmu. V prvom rade soundtrack je pre mňa trošku mix. Niektoré skladby tam celkom pasujú, no na druhú stranu prečo máme v záverečnom tanečnom čísle, kde sa má tancovať na Luskáčika popovú skladbu? To absolútne neladí. A občas by som viac chcel, aby film viac používal hudbu, ktorá by pasovala do časového obdobia a rovnako aj témy filmu. A tu to rozhodne neplatí. Zloduch filmu je otrasný. Bez toho, aby som spoiloval, tak poviem, že sme túto zlú matku videli miliónkrát a v záverečnej momentke mám pocit, že to trošku prestrelili. Jej dcéra je tiež dosť otravná, no ku koncu filmu niečo pochopí. A myslím si, že je to celkom v pohode. Možno by som len chcel ešte medzi nimi pred šou záverečnú rezolúciu. Myslím si, že všetci vieme od začiatku kam to pôjde, ako to dopadne aj cez aké situácie sa budeme pretĺkať. A je na tom, aby postavy a srdce filmu fungovalo. A musím povedať, že to tu funguje. A práve to asi zachraňuje tento film pred jeho podpriemernosťou. Pretože hrdinovia sú dobrí, sympatickí a vedia dať tomu dostatok dobrých emócií. A rozhodne to vo filme vidieť. Takže keď si to dám dokopy, dal by som filmu asi C+, ale nakoľko si myslím, že cieľová skupina ten film ocení a nakoľko má srdce na správnom mieste, tak mu ešte jeden bod predsa len pridám. Rozhodnutie, či je to rozprávka, ktorú by ste chceli vidieť nechám na vás. Ale ak máte deti a najmä dievčatá, tie určite tento film ocenia. Hodnotenie: B-(9.4.2017)

• brumbrum

Nepozeratelne, sorry. Komplet prenesene modely/mimika/uskrny/povahy... z inych 100 rovnakych rozpravok. Nic osobne, nic svojske, proste copy/paste. Keby to bola prva rozpravka z tejto kategorie, tak je to fajn - a pacit sa bude hocikomu, kto v tom nespozna tu formalnu a obsahovu schemu z inych. Ale takto, po zhliadnuti inych, je to zial zbuchane narychlo, este aj povahy figurok. Nemozem inak ako ODPAD, pretoze som to musel po 15 minutach stopnut a zmazat.(8.8.2017)

Takto nejako má vyzerať rozprávka pre deti ... hlavne teda pre tú dievčenskú časť. Rozveselí, rozosmutní, nájdu sa tam aj darebáci, aj dobráci od kosti, raz sa hlavným hrdinom darí, inokedy majú zlý deň, poučí ... a hlavne ukáže deťom, že sny sa môžu splniť. Hudobne vydarené a DeHaan nahovoril Victora fantasticky.(2.6.2017)

Mě vzal tenhle animák znovu za srdce, stejně jako v předchozích dvou měsících Zpívej a Pes rocku. Opět (pokolikáté už vlastně?) na téma "Jdi si za svým snem". Zase se opakovala situace, že námět i děj, který už tu byl mnohokrát (nejvíc mi to připomnělo Flashdance a Billyho Elliota), mě dokázal zaujmout a strhnout. Ač jde o francouzsko-kanadskou koprodukci, působí "hollywoodštěji" (v dobrém slova smyslu) než polovina animáků z Hollywoodu. Vše přesně namícháno, včetně kamery, střihu, hudby i samotného zvuku. Vychytaný soundtrack, nic z toho naštěstí nezpívají samotné postavy. Jen to thrillerové finále mi přišlo přehnané a zbytečné. Hodnocení mi vychází někde uprostřed mezi výše uvedenými. Lepší než Rock Dog, slabší než Sing, ale každopádně hodně dobrý nadprůměr.(4.3.2017)

• - Režiséri filmu Eric Summer a Éric Warin zvolili pri nakrúcaní technológiu "motion capture", ktorá vyžaduje náročnú spoluprácu tzv. predhercov. Predlohou im boli skutoční parížski baleťáci. Ich pohyby boli snímané rovno do počítača, kde sa následne premenili do 3D podoby. (classic)