Balerína

Ballerina

Leap!

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Francie / Kanada, 2016, 89 min

Další z řad povedených animáku z druhé ligy. Trošku mi postavičky připomínaly hity na Vlásku, Ledové království, když si odmyslím horší vizuál, který se nemůže rovnat těm největším hitům. Děj kolem baletky, historické Paříže hýří pestrostí, vtipnými dialogy a dokonce v mnoha situacích mile dojímá. Trošičku chybí odvaha přiblížit pohádku i dospělým, ale překvapivě jsem se výborně bavil......7/10(2.3.2017)

Takto nejako má vyzerať rozprávka pre deti ... hlavne teda pre tú dievčenskú časť. Rozveselí, rozosmutní, nájdu sa tam aj darebáci, aj dobráci od kosti, raz sa hlavným hrdinom darí, inokedy majú zlý deň, poučí ... a hlavne ukáže deťom, že sny sa môžu splniť. Hudobne vydarené a DeHaan nahovoril Victora fantasticky.(2.6.2017)

Nejprve bych chtěl pochválit soundtrack,který se opravdu povedl. V celém filmu zazněl jen vyloženě 1 song,který se mě nelíbil a ten je tam jen krátce třeba vyloženě hned úvodní píseň je krásná a navodí atmosféru hodně oceňuji i song, který zazněl v Sám Doma (nevím už jestli jedničce nebo dvojce, ale řekl bych spíše dvojce jak byli na tom letišti). Dále chválím animaci je to můj druhý animovaný francouzský film po Mune Strážce Měsíce a zde je neskutečný rozdíl. Je jasné, že se špičkou (Pixar, Dreamworks) se to rovnat nemůže, ale třeba s porovnání s touhle zrůdností http://www.csfd.cz/film/501081-priserky-pod-hladinou/prehled/ to jsou nebe a dudy. Dále bych pochválil příběh (což mě na to, že jsem chlap samo překvapilo bál jsem se,že to bude spíše animák pro ženské) a postavy Viktor je takový týpek,který se stará o humor zatímco Felicci je tam spíše vážnější postava, ale oba spolu krásně synchronizují a dolaďují se. Z dalších postav mě zaujala jen jejich domácí,která je ke konci slušné psycho :-). Je škoda,že na konci na tom vystoupení toho neukázaly více tam je to zbytečně brzo utlé. Ve výsledku bych dal spíše 80 procent,ale celkově za hodně pozitivní dojem tu pátou hvězdu dám. U animáků málokdy dávám 5 hvězd (dal jsem jen Na Vlásku a Ledovému Království a Trolům),ale tady to dám s klidnou hlavou. Letos to u mě budou mít animáky těžké, aby tohle překonaly.(19.4.2017)

Téma plnenia detských snov a prostredie historického Paríža, kde sa táto rozprávočka odohrávala, sa mi celkom pozdávali. Len škoda, že je to robené čisto pre detské publikum, a tak to celé pôsobí až príliš naivne a miestami veľmi absurdné, resp. hlúpe. Napriek peknému vizuálu, ktorý sa môže rovnať americkým animákom, a spomínaných predností však tomu chýbala ešte jedna dôležitá vec - a síce dôvtip, ktorý je pre mňa osobne pri animovanej tvorbe dosť dôležitý. Takže tak. 3*(23.4.2017)

Hezká dávka humoru, hezká dávka lehkého dramatu, trochu toho smutku, ale nakonec pořádná dávka štěstí, se kterou se počítalo, protože tenhle snímek musí mít happy end. Postavy jsou navrženy až moc líbivě, ale prostě mi sedli a hlavní hrdince jsem fandil, aby to s ní dobře dopadlo. Prostředí snímku pomáhá.(13.4.2017)

• - Režiséri filmu Eric Summer a Éric Warin zvolili pri nakrúcaní technológiu "motion capture", ktorá vyžaduje náročnú spoluprácu tzv. predhercov. Predlohou im boli skutoční parížski baleťáci. Ich pohyby boli snímané rovno do počítača, kde sa následne premenili do 3D podoby. (classic)