Balerína

• Francie Ballerina (více)
Trailer 9

V životě se musí hodně otáčet, aby dosáhla svého snu! ... Félicie, osiřelá dívka, která sní o tom, že se stane baletkou, utíká se svým nejlepším přítelem a mladým vynálezcem Victorem, z venkovského sirotčince v Bretani. Dostávají se do Paříže, ale brzy se musí rozdělit. Victor se stane kancelářským pomocníkem v dílně Gustava Eiffela, zatímco Félicie si nachází cestu do Pařížské opery. Tam ji stráž chytí, ale záchrana přijde od tajemné kulhající uklízečky Odette. Tuto ženu Félicie přemluví, aby u ní mohla zůstat, než si sama něco najde. Odette pracuje jak pro operu, tak pro krutou a panovačnou Régine Le Hautovou, bohatou majitelku restaurace. Zatímco Félicie pomáhá Odette uklízet, špehuje Regininu dceru Camille, která cvičí balet. Camille to zjistí, dívku urazí ji a vyhodí její drahocennou hrací skříňku z okna. Ta se rozbije. Když jej Félicie nese Victorovi na opravu, potká pošťáka, který přináší dopis z Opery. Camille byla přijata do slavné školy baletu Pařížské opery. Je to především díky matčinou tlakům a známostem. V hněvu nad rozbitým strojkem, Félicie převezme dopis a rozhodne se vydávat za Camillinu, aby se dostala do školy a splnila si tak svůj sen. To se jí také podaří. Když Odette zjistí, jaký podvod Félicie provedla, rozhodne se před Le Hautovou mlčet a podpoří malou dívku. Stává se její mentorkou a začne jí trénovat, protože mezi školními baletkami je nejhorší. Mérante, náročný školní choreograf, oznamuje, že jedna z dívek ze třídy bude vybrána, aby tančila roli Clary v představení Louskáček. Každý den propustí nejhorší žákyni ze třídy. Díky Odette, o které zjistí, že je bývalá balerína, se Félicie každým dnem zlepšuje, podaří se jí roli získat... (TV Nova)

Trailer 9

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $24,702,560Tržby Celosvetovo $106,127,278▐ Na to že to nerobilo žiadne elitné animačné štúdio (Pixar, DreamWorks, 20th Century Fox, Sony) tak ide o dosť podarený počin. Dejovo pútavé a zábavné, pekná choreografia, dobré zasadenie do určitého obdobia v Paríži a animácia na veľmi slušnej úrovni. /70%/ ()

misterz

Nádherný animák s roztomilými postavičkami Feliciou a Viktorom, ktorí sa rozhodli ísť si za svojím snom. A na druhú stranu je tu i hrozne nesympatická záporná postava, ktorá samotný dej po pocitovej stránke výrazne obohatila. Skrátka relaxačné, príjemné, pohodové, miestami humorné, miestami napínavé a pre deti i poučné. Veľká spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

silentname

Dnešný druhý animák, na ktorý som sa pozrel bol "Ballerina." A musím povedať, že vyzeralo to byť ako zaujímavé dielko. A hoci je to trošku druhotriedny animák, myslím si, že patrí medzi tie lepšie. Napriek tomu, že má veľmi jednoduchý príbeh a veľmi okukané postavy, tak mám pocit, že si to snažia vynahradiť trošku emóciami, srdcom a dobrými tanečnými animáciami. Dizajny postavičiek sú podľa mňa v pohode, akurát občas na mňa viac pôsobia ako bábiky než ako reálne tanečnice. Trošku animačný problém, ale aj tak mám pocit, že sa snažili tvorcovia z toho urobiť asi to najlepšie čo mohli. Film má charizmu a vie ponúknuť príjemné momentky, no rovnako sa neviem ubrániť pocitom, že dospelým to moc nedá, lebo to videli xy-krát. Rozoberme si teda pár negatívnych momentiek filmu. V prvom rade soundtrack je pre mňa trošku mix. Niektoré skladby tam celkom pasujú, no na druhú stranu prečo máme v záverečnom tanečnom čísle, kde sa má tancovať na Luskáčika popovú skladbu? To absolútne neladí. A občas by som viac chcel, aby film viac používal hudbu, ktorá by pasovala do časového obdobia a rovnako aj témy filmu. A tu to rozhodne neplatí. Zloduch filmu je otrasný. Bez toho, aby som spoiloval, tak poviem, že sme túto zlú matku videli miliónkrát a v záverečnej momentke mám pocit, že to trošku prestrelili. Jej dcéra je tiež dosť otravná, no ku koncu filmu niečo pochopí. A myslím si, že je to celkom v pohode. Možno by som len chcel ešte medzi nimi pred šou záverečnú rezolúciu. Myslím si, že všetci vieme od začiatku kam to pôjde, ako to dopadne aj cez aké situácie sa budeme pretĺkať. A je na tom, aby postavy a srdce filmu fungovalo. A musím povedať, že to tu funguje. A práve to asi zachraňuje tento film pred jeho podpriemernosťou. Pretože hrdinovia sú dobrí, sympatickí a vedia dať tomu dostatok dobrých emócií. A rozhodne to vo filme vidieť. Takže keď si to dám dokopy, dal by som filmu asi C+, ale nakoľko si myslím, že cieľová skupina ten film ocení a nakoľko má srdce na správnom mieste, tak mu ešte jeden bod predsa len pridám. Rozhodnutie, či je to rozprávka, ktorú by ste chceli vidieť nechám na vás. Ale ak máte deti a najmä dievčatá, tie určite tento film ocenia. Hodnotenie: B- ()

castor

Animáky nevyhledávám, všechna studia na ně začala před časem ve velkém sázet, jenže většinou scházely kvalitní scénáře, přebývaly uječené postavy a až příliš se tvůrci snažili zalíbit všem. Výsledky jsou křečovité jednohubky, které nebaví ani cílovou skupinu: ty nejmenší. Stojaté vody žánru dle mého Balerína příjemně rozvlní, dvojice sirotků následuje své sny, vše je příjemně barevné a milé, takže nejen holčičky si přijdou na své. Fajn soundtrack. ()

eLeR

Takto nejako má vyzerať rozprávka pre deti ... hlavne teda pre tú dievčenskú časť. Rozveselí, rozosmutní, nájdu sa tam aj darebáci, aj dobráci od kosti, raz sa hlavným hrdinom darí, inokedy majú zlý deň, poučí ... a hlavne ukáže deťom, že sny sa môžu splniť. Hudobne vydarené a DeHaan nahovoril Victora fantasticky. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 19. října 2016 na festivalu Mon ve Francii. (Stoka)
  • Příběh se odehrává někdy v letech 1887–1889 v době výstavby Eiffelovy věže, protože v několika záběrech je vidět pouze rozestavěné torzo. (noelcoward73)
  • Victor se stal pomocníkem stavitele Gustava Eiffela, autora Eiffelovy věže. Eiffel vytvořil i železnou konstrukci pro sochu Svobody (dle návrhu Fréderica Auguste Bartholdiho). Oba tyto monumenty se ve filmu objeví. (Ganka)