Balerína

Ballerina

Leap!

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Francie / Kanada, 2016, 89 min

Nepřečetl jsem si obsah, viděl jsem jen zdejší plakát, a musím říct, že nechápu, kterej ťulpas ten plakát vymýšlel. Je naprosto zcestný. Tahle konkrétní scéna se odehrává na úplném konci a nemá absolutně nic společného s příběhem. Ten sám o sobě je na pomezí drama / komedie. Takových filmů přitom známe mraky. Ať už animované nebo hrané. Na Balerínu se pěkně kouká, má sympatické postavy a ok animaci, jenže je zbytečně černobílá a na tam, kde měla skončit a být příjemnou podívanou, se ještě objeví zlá postava a začne skoro až groteskní naháněčka z ranku těch nejdětinštějších kreslených filmů. Tohle se dá ale přežít a i když si za měsíc nevzpomenete, o čem Balerína byla, na 90 minut Vás příjemně zabaví. Nic jiného tenhle film ale ani nechce.(30.8.2017)

• brumbrum

Nepozeratelne, sorry. Komplet prenesene modely/mimika/uskrny/povahy... z inych 100 rovnakych rozpravok. Nic osobne, nic svojske, proste copy/paste. Keby to bola prva rozpravka z tejto kategorie, tak je to fajn - a pacit sa bude hocikomu, kto v tom nespozna tu formalnu a obsahovu schemu z inych. Ale takto, po zhliadnuti inych, je to zial zbuchane narychlo, este aj povahy figurok. Nemozem inak ako ODPAD, pretoze som to musel po 15 minutach stopnut a zmazat.(8.8.2017)

Mě vzal tenhle animák znovu za srdce, stejně jako v předchozích dvou měsících Zpívej a Pes rocku. Opět (pokolikáté už vlastně?) na téma "Jdi si za svým snem". Zase se opakovala situace, že námět i děj, který už tu byl mnohokrát (nejvíc mi to připomnělo Flashdance a Billyho Elliota), mě dokázal zaujmout a strhnout. Ač jde o francouzsko-kanadskou koprodukci, působí "hollywoodštěji" (v dobrém slova smyslu) než polovina animáků z Hollywoodu. Vše přesně namícháno, včetně kamery, střihu, hudby i samotného zvuku. Vychytaný soundtrack, nic z toho naštěstí nezpívají samotné postavy. Jen to thrillerové finále mi přišlo přehnané a zbytečné. Hodnocení mi vychází někde uprostřed mezi výše uvedenými. Lepší než Rock Dog, slabší než Sing, ale každopádně hodně dobrý nadprůměr.(4.3.2017)

Ten příběh je vystaven velmi naivně, až hloupě. Což je na jednu stranu škoda, na druhou je to návrat k jednoduchým animákům, které jsou dělané především pro děti. V takovém kontextu je to pak neškodná záležitost a dokonce se najde i jedno velké plus v podobě opravdu pěkně zvládnuté choreografie. A protože věřím, že to byl záměr tvůrců...nekonkurovat chytrým a vtipným Pixarákům, ale udělat právě blboučký animák pro desetiletý holky, nemám důvod dávat míň než 65%(10.8.2017)

Cakala som viac... trailer vyzeral byt super.... ale filmu nieco chybalo... Victor bol zvlastny, Felicia naivna... nebolo to uplne, cely cas som mala zmiesane pocity, par krat som sa aj zasmiala... a posledna scena... na to ze to malo byt uzasne zakoncenie, to bolo prislis rychle a prilis useknute na moj vkus... taka jednohubka :)(17.11.2017)

• - Režiséri filmu Eric Summer a Éric Warin zvolili pri nakrúcaní technológiu "motion capture", ktorá vyžaduje náročnú spoluprácu tzv. predhercov. Predlohou im boli skutoční parížski baleťáci. Ich pohyby boli snímané rovno do počítača, kde sa následne premenili do 3D podoby. (classic)