Nekojiru gekijō Jirujiru Original (TV seriál)

• Japonsko

ねこぢる劇場 ぢるぢる Original

Animovaný / Komedie

Japonsko, 1999, 27x2 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

Vypadá to jako anime pro děti, ale není to pro děti. Ty by se na to radši dívat neměly. Je to násilný, brutální, sadistický a sem tam náznak rasismu. Různé epizodické postavy tu umírají. Jsou tu dialogy narozdíl od rozpoznatelnějšího mindfucku Cat Soup (Nekojiru-sō). Dvě koťata - starší sestra Nyaako a mladší bratr Nyaata (ten nemluví, jenom mňouká za každým textem své sestry) - dělají různé skopočiny nebo se do něčeho připletou a obvykle to končí něčí smrtí. Mají starostlivou matku v domácnosti a otce, který je permanentně pod parou (taky nemluví a má kamennou tvář). Úplně jsem nepochopil, co tento seriál měl znamenat. Jakási sofistikovanost tady je, ale už si z toho pramálo pamatuju. Je to čistý japonský černý humor nebo soubor satirických bajek navažující se do japonské společnosti? Někdy to bylo dost sadistický i na mě, jindy jsem se docela zasmál, místy hodně. Nebudu to dál rozebírat a jenom řeknu: "Zase zabili Butara, parchanti!" ;)(17.8.2016)