"A co vy, máte nějaké děvče?" --- "Mám. Jarka." --- "Jarka, to je krásné jméno." --- "Vždycky každej sudej tejden." --- "A neni to málo?" --- "Pak se prohodíme." Prostě při pohledu na Davida Švehlíka může být film o čemkoli, a stejně mi v uších zní tohle. No ale aspoň už víme, jak ta jeho Jarka vypadá.(3.11.2012)

• Přemek

Další kousek do přebohaté sbírky ženských psychotických charakterů České televize aneb Když vám manžel hned na fleku neoznámí, že muž, kterého jste srazila autem, zemřel, protože vás má rád a nechce vás dostat na kolena, je to vyvrhel a je nutno ho okamžitě začít urážet a mazat ze života. Švehlík i Málková hrají dobře - jenže ono není v podstatě co. Bod za směšnotragickou postavu vdovy Vondrákové; jen škoda, že ji nehrála nějaká herečka, ale Jaroslava Obermaierová. Další bod za skvělou Jitku Smutnou v postavě matky.(27.5.2012)

• igi B.

Tož to je teda Brabec v hrsti jednou zas! . . . Kvintesence telenovelové manýry, rádobyartistických re/kreací a z nudle v nosu vyextrahované story o... (?) Ano milí mojí, bylo to úplně o hovnu! Jojojo, "...peklo z nebe...", nebetyčné NIC, žádnej aplaus, jen ta vypocená klaka...! °-[ - - - P.S. Cituji doslova(!) slova oslova ze zdejšího "obsahu" (sic!) k filmu coby "oficiálního textu distributora": "Herci Máša Málková a David Švehlík hrají jako o život. A o život opravdu jde. I když se ke všemu přiznají, i když se cítí vinni, i když se oba snaží všechno vzít na sebe, jejich kariéra se hroutí, agent mizí a jejich neštěstí přitahuje už jen bulvár. Z vítězů se stávají poražení, z milenců - vrazi. Televizní film APLAUS, to je jedna velká herecká exhibice ústřední dvojice Máši Málkové a Davida Švehlíka. Ostatní, Jitka Smutná, Svatopluk Skopal, Lenka Vlasáková, Oldřich Vlach a další, jim skvěle sekundují. Scenáristé Věra a Václav Šaškovi napsali silný příběh a režisér Jaroslav Brabec potvrdil, že je stále ve skvělé formě." (Konec citace.) . . . Tož tomuhle říkám psycho o život! Jakže to je to přísloví? SAMOCHVÁLA SMRDÍÍÍ!!! - - - - - Mimo mísu k plku pana Pochtli na mou adresu: Ano Vavruško, tak ještě že se tak rád kocháš těmi "audiovizuálními žranicemi", že... ;o] - - - - - Mimo mísu k plku pana Dopitaka na mou adresu: Ano Dopito, než skončil, nedalo se na to totiž už koukat... Pyšnej nejsem, je to jen pro můj přehled... °-/ - - - - - (Poprvé viděno 27.5.2012 na >klkozní jebničce< , hodnocení nešťastně 13., komentář zde bez aplausu jako první - 27.5.2012)(27.5.2012)

Standing ovation rozhodně ne, ale Aplaus si lehčí potlesk jistě zaslouží. Svým příběhem a hlavní myšlenkou v samotném závěru rozhodně lehčí nadprůměr. To platí i pro líbivé tóny a opěrní pěvy, které diváka doprovází a dokreslují tak jeho procítění v jednotlivých pasážích. Švěhlík byl bezchybný. Zbývá tak výčet slabin, které vidím v hlavní představitelce Málkové a poněkud táhlejším úvodu.(27.5.2012)

Ten Jirásek a jeho krásná hudba... Já ho ještě před nedávnem neznal, ale poslední dobou se s jeho hudbou začínám potkávat a je vždy parádní (Santiniho jazyk, Bathory)... Takže k průměrnému hodnocení (ale příjemně překvapila Máša Málková, kterou jsem znal jenom z Gamepage...) přidávám jednu speciální hvězdu za tu hudbu.(28.5.2012)