Standing ovation rozhodně ne, ale Aplaus si lehčí potlesk jistě zaslouží. Svým příběhem a hlavní myšlenkou v samotném závěru rozhodně lehčí nadprůměr. To platí i pro líbivé tóny a opěrní pěvy, které diváka doprovází a dokreslují tak jeho procítění v jednotlivých pasážích. Švěhlík byl bezchybný. Zbývá tak výčet slabin, které vidím v hlavní představitelce Málkové a poněkud táhlejším úvodu.(27.5.2012)

"A co vy, máte nějaké děvče?" --- "Mám. Jarka." --- "Jarka, to je krásné jméno." --- "Vždycky každej sudej tejden." --- "A neni to málo?" --- "Pak se prohodíme." Prostě při pohledu na Davida Švehlíka může být film o čemkoli, a stejně mi v uších zní tohle. No ale aspoň už víme, jak ta jeho Jarka vypadá.(3.11.2012)

Podle mě je to slušně zpracované psychologické drama. A na to že je to TV film aještě český je to rozhodně nadprůměr a dobré. Herecky velmi zdařilé. Pro mě většina neznámé tváře a to jak se vžili do postav bylo dobré. I když hlavní postava a její charakter, to bylo něco hrozného. Velmi asociální, sebestředná, sobecká a z toho všeho se pak rozjíždí ten rozkol vztahu, protože tak mohlo vyplavat na hladinu to jaká doopravdy je (ta postava). Výborně zahraná odpudivá postava, myslím že to tak bylo i chtěné. Další věc je to, že to poukazuje jak málo stačí k zahrávání s osudy druhých a jaké to může mít destruktivní následky. Stačí někoho ponechat záměrně v omylu a ještě si s ním pohrávat a škody jsou nenapravitelné. To bylo v podání policie vůči hlavním postavám. Společenskou újmu nevyléčí nic, sám jsem to v minulosti zažil. Jinak už samotná scéna na které je to celé postavené je taková ošidná. Málokterý řidič asi bude na člověka na silnici jen troubit a nepřizpůsobí tomu rychlost, aby mohl případně zastavit. Jen troubit a jet si v klidu dál a doufat, že dotyčný na poslední chvíli uskočí je vrchol pitomosti. Tolik alkoholu v krvi zase neměla po jednom přípitku, aby se zachovala takhle bezohledně. Její manžel měl spoustu pohnutek, důvodů pro své jednání, přesto se snažil dokud to šlo, ale naráží jen na nezdolnou bariéru, kterou jeho žena vůči němu vztyčila. Složitější postava, která je trochu ve stínu své partnerky. Je třeba tzv. číst mezi řádky. Vdova po zesnulém by docela určitě měla od policie informaci, že její manžel umřel tak jak umřel a nedělala by tu scénu co tam trapně ztropila. Film není dokonalý, to netvrdím. Každopádně mě to dosti překvapilo, tohle jsem od českého filmu ze současnosti nečekal a pěvecké představení, které v tom zaznělo se mi taky líbilo. 8/10(6.1.2013)

Ten Jirásek a jeho krásná hudba... Já ho ještě před nedávnem neznal, ale poslední dobou se s jeho hudbou začínám potkávat a je vždy parádní (Santiniho jazyk, Bathory)... Takže k průměrnému hodnocení (ale příjemně překvapila Máša Málková, kterou jsem znal jenom z Gamepage...) přidávám jednu speciální hvězdu za tu hudbu.(28.5.2012)

Hudebně mi to bylo docela blízké, skladatel Jan Jirásek napsal krásné písně, zvlášť jednu, která se mi vryla do paměti hned po prvních taktech. Scénárista Václav Šašek byl pro mě vždycky top a umí prostě skvěle rozepsat postavy dopodrobna. Místy mě ale přišlo jejich jednání příliš hysterické, ale to je určitě vina Brabcovy režie. Jinak herecké výkony Švehlíka a Málkové byly skvělé... Pamatuji si Mášu, ještě když před léty hostovala v Pardubickém divadle a věděl jsem, že z ní brzy bude i nadějná filmová tvář.... Vyhovovala by ale jistě kratší stopáž filmu.(28.5.2012)