• Přemek
  **

  Další kousek do přebohaté sbírky ženských psychotických charakterů České televize aneb Když vám manžel hned na fleku neoznámí, že muž, kterého jste srazila autem, zemřel, protože vás má rád a nechce vás dostat na kolena, je to vyvrhel a je nutno ho okamžitě začít urážet a mazat ze života. Švehlík i Málková hrají dobře - jenže ono není v podstatě co. Bod za směšnotragickou postavu vdovy Vondrákové; jen škoda, že ji nehrála nějaká herečka, ale Jaroslava Obermaierová. Další bod za skvělou Jitku Smutnou v postavě matky.(27.5.2012)

 • Deimos
  **

  TV/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 4/10 Prostředí 5/10/// +David Švehlík a jeho postava, celkově herecky dobře zahrané -afektovaná postava Marie Málkové a nepochopitelné chování její postavy/// Aplaus je místy nenápadný, občas pomalí nový český film. Svoji pomalost se snaží dohnat rychlejším střihem a ještě rychlejším přerodem postav. Herci to zvládli podle scénáře velice dobře. Ovšem scénář už je napsaný hůře a velice je na něm znát, jakoby se jednalo o rychlokvašku. Prostě zadání je jasné a něco k tomu napište. Výsledek se sice dá pochopit a divák ví co nám tvůrci tímhle filmem chtěli říct. Jenže působí to nepřirozeně. Jediný kdo z toho opravdu vychází s čistým štítem je David Švehlík, který svoji postavu zvládl přirozeně a uvěřitelně. Já bych se na jeho místě snad choval podobně./// Celkem 46%///(31.5.2012)

 • Čtec
  ****

  Ten Jirásek a jeho krásná hudba... Já ho ještě před nedávnem neznal, ale poslední dobou se s jeho hudbou začínám potkávat a je vždy parádní (Santiniho jazyk, Bathory)... Takže k průměrnému hodnocení (ale příjemně překvapila Máša Málková, kterou jsem znal jenom z Gamepage...) přidávám jednu speciální hvězdu za tu hudbu.(28.5.2012)

 • patrikus
  ****

  Hudebně mi to bylo docela blízké, skladatel Jan Jirásek napsal krásné písně, zvlášť jednu, která se mi vryla do paměti hned po prvních taktech. Scénárista Václav Šašek byl pro mě vždycky top a umí prostě skvěle rozepsat postavy dopodrobna. Místy mě ale přišlo jejich jednání příliš hysterické, ale to je určitě vina Brabcovy režie. Jinak herecké výkony Švehlíka a Málkové byly skvělé... Pamatuji si Mášu, ještě když před léty hostovala v Pardubickém divadle a věděl jsem, že z ní brzy bude i nadějná filmová tvář.... Vyhovovala by ale jistě kratší stopáž filmu.(28.5.2012)

 • igi B.
  *

  Tož to je teda Brabec v hrsti jednou zas! . . . Kvintesence telenovelové manýry, rádobyartistických re/kreací a z nudle v nosu vyextrahované story o... (?) Ano milí mojí, bylo to úplně o hovnu! Jojojo, "...peklo z nebe...", nebetyčné NIC, žádnej aplaus, jen ta vypocená klaka...! °-[ - - - P.S. Cituji doslova(!) slova oslova ze zdejšího "obsahu" (sic!) k filmu coby "oficiálního textu distributora": "Herci Máša Málková a David Švehlík hrají jako o život. A o život opravdu jde. I když se ke všemu přiznají, i když se cítí vinni, i když se oba snaží všechno vzít na sebe, jejich kariéra se hroutí, agent mizí a jejich neštěstí přitahuje už jen bulvár. Z vítězů se stávají poražení, z milenců - vrazi. Televizní film APLAUS, to je jedna velká herecká exhibice ústřední dvojice Máši Málkové a Davida Švehlíka. Ostatní, Jitka Smutná, Svatopluk Skopal, Lenka Vlasáková, Oldřich Vlach a další, jim skvěle sekundují. Scenáristé Věra a Václav Šaškovi napsali silný příběh a režisér Jaroslav Brabec potvrdil, že je stále ve skvělé formě." (Konec citace.) . . . Tož tomuhle říkám psycho o život! Jakže to je to přísloví? SAMOCHVÁLA SMRDÍÍÍ!!! - - - - - Mimo mísu k plku pana Pochtli na mou adresu: Ano Vavruško, tak ještě že se tak rád kocháš těmi "audiovizuálními žranicemi", že... ;o] - - - - - Mimo mísu k plku pana Dopitaka na mou adresu: Ano Dopito, než skončil, nedalo se na to totiž už koukat... Pyšnej nejsem, je to jen pro můj přehled... °-/ - - - - - (Poprvé viděno 27.5.2012 na >klkozní jebničce< , hodnocení nešťastně 13., komentář zde bez aplausu jako první - 27.5.2012)(27.5.2012)