• igi B.

Tož to je teda Brabec v hrsti jednou zas! . . . Kvintesence telenovelové manýry, rádobyartistických re/kreací a z nudle v nosu vyextrahované story o... (?) Ano milí mojí, bylo to úplně o hovnu! Jojojo, "...peklo z nebe...", nebetyčné NIC, žádnej aplaus, jen ta vypocená klaka...! °-[ - - - P.S. Cituji doslova(!) slova oslova ze zdejšího "obsahu" (sic!) k filmu coby "oficiálního textu distributora": "Herci Máša Málková a David Švehlík hrají jako o život. A o život opravdu jde. I když se ke všemu přiznají, i když se cítí vinni, i když se oba snaží všechno vzít na sebe, jejich kariéra se hroutí, agent mizí a jejich neštěstí přitahuje už jen bulvár. Z vítězů se stávají poražení, z milenců - vrazi. Televizní film APLAUS, to je jedna velká herecká exhibice ústřední dvojice Máši Málkové a Davida Švehlíka. Ostatní, Jitka Smutná, Svatopluk Skopal, Lenka Vlasáková, Oldřich Vlach a další, jim skvěle sekundují. Scenáristé Věra a Václav Šaškovi napsali silný příběh a režisér Jaroslav Brabec potvrdil, že je stále ve skvělé formě." (Konec citace.) . . . Tož tomuhle říkám psycho o život! Jakže to je to přísloví? SAMOCHVÁLA SMRDÍÍÍ!!! - - - - - Mimo mísu k plku pana Pochtli na mou adresu: Ano Vavruško, tak ještě že se tak rád kocháš těmi "audiovizuálními žranicemi", že... ;o] - - - - - Mimo mísu k plku pana Dopitaka na mou adresu: Ano Dopito, než skončil, nedalo se na to totiž už koukat... Pyšnej nejsem, je to jen pro můj přehled... °-/ - - - - - (Poprvé viděno 27.5.2012 na >klkozní jebničce< , hodnocení nešťastně 13., komentář zde bez aplausu jako první - 27.5.2012)(27.5.2012)

Hudebně mi to bylo docela blízké, skladatel Jan Jirásek napsal krásné písně, zvlášť jednu, která se mi vryla do paměti hned po prvních taktech. Scénárista Václav Šašek byl pro mě vždycky top a umí prostě skvěle rozepsat postavy dopodrobna. Místy mě ale přišlo jejich jednání příliš hysterické, ale to je určitě vina Brabcovy režie. Jinak herecké výkony Švehlíka a Málkové byly skvělé... Pamatuji si Mášu, ještě když před léty hostovala v Pardubickém divadle a věděl jsem, že z ní brzy bude i nadějná filmová tvář.... Vyhovovala by ale jistě kratší stopáž filmu.(28.5.2012)

Ten Jirásek a jeho krásná hudba... Já ho ještě před nedávnem neznal, ale poslední dobou se s jeho hudbou začínám potkávat a je vždy parádní (Santiniho jazyk, Bathory)... Takže k průměrnému hodnocení (ale příjemně překvapila Máša Málková, kterou jsem znal jenom z Gamepage...) přidávám jednu speciální hvězdu za tu hudbu.(28.5.2012)

• dopitak

Igi B. má první komentář a je na to setsakramenstky pyšnej, protože ho sem umístil ještě než film skončil. Jinak o hovnu není ten film, ale igiho plkání. No a k filmu: řekl bych, že nešťastně zvolené téma zlomilo vaz televiznímu formátu, zúčastněným hercům i samotným tvůrcům. Dokoukat se to dá, ale ta hořká příchuť vám v puse zůstane ještě dlouho.(27.5.2012)

Standing ovation rozhodně ne, ale Aplaus si lehčí potlesk jistě zaslouží. Svým příběhem a hlavní myšlenkou v samotném závěru rozhodně lehčí nadprůměr. To platí i pro líbivé tóny a opěrní pěvy, které diváka doprovází a dokreslují tak jeho procítění v jednotlivých pasážích. Švěhlík byl bezchybný. Zbývá tak výčet slabin, které vidím v hlavní představitelce Málkové a poněkud táhlejším úvodu.(27.5.2012)