• igi B.

Tož to je teda Brabec v hrsti jednou zas! . . . Kvintesence telenovelové manýry, rádobyartistických re/kreací a z nudle v nosu vyextrahované story o... (?) Ano milí mojí, bylo to úplně o hovnu! Jojojo, "...peklo z nebe...", nebetyčné NIC, žádnej aplaus, jen ta vypocená klaka...! °-[ - - - P.S. Cituji doslova(!) slova oslova ze zdejšího "obsahu" (sic!) k filmu coby "oficiálního textu distributora": "Herci Máša Málková a David Švehlík hrají jako o život. A o život opravdu jde. I když se ke všemu přiznají, i když se cítí vinni, i když se oba snaží všechno vzít na sebe, jejich kariéra se hroutí, agent mizí a jejich neštěstí přitahuje už jen bulvár. Z vítězů se stávají poražení, z milenců - vrazi. Televizní film APLAUS, to je jedna velká herecká exhibice ústřední dvojice Máši Málkové a Davida Švehlíka. Ostatní, Jitka Smutná, Svatopluk Skopal, Lenka Vlasáková, Oldřich Vlach a další, jim skvěle sekundují. Scenáristé Věra a Václav Šaškovi napsali silný příběh a režisér Jaroslav Brabec potvrdil, že je stále ve skvělé formě." (Konec citace.) . . . Tož tomuhle říkám psycho o život! Jakže to je to přísloví? SAMOCHVÁLA SMRDÍÍÍ!!! - - - - - Mimo mísu k plku pana Pochtli na mou adresu: Ano Vavruško, tak ještě že se tak rád kocháš těmi "audiovizuálními žranicemi", že... ;o] - - - - - Mimo mísu k plku pana Dopitaka na mou adresu: Ano Dopito, než skončil, nedalo se na to totiž už koukat... Pyšnej nejsem, je to jen pro můj přehled... °-/ - - - - - (Poprvé viděno 27.5.2012 na >klkozní jebničce< , hodnocení nešťastně 13., komentář zde bez aplausu jako první - 27.5.2012)(27.5.2012)

Tohle je docela oříšek. Postavy jsou sice psychologicky propracované, ale i tak mi dělalo problémy jejich myšlenkové pochody sledovat. Ale když se ze vztahu vytratí důvěra, je pak velice křehký a zničit ho může cokoliv. Obě postavy jsou i velmi přesvědčivě zahrané, což potěšilo zejména u Máši Málkové, o které jsem dosud nejspíš ani neslyšel. Chápu, že to neměl být žádný akční film, ale stejně mi připadá, že ty Brabcovy filmy jsou delší a pomalejší, než je zdrávo.(27.5.2012)

"A co vy, máte nějaké děvče?" --- "Mám. Jarka." --- "Jarka, to je krásné jméno." --- "Vždycky každej sudej tejden." --- "A neni to málo?" --- "Pak se prohodíme." Prostě při pohledu na Davida Švehlíka může být film o čemkoli, a stejně mi v uších zní tohle. No ale aspoň už víme, jak ta jeho Jarka vypadá.(3.11.2012)

• dopitak

Igi B. má první komentář a je na to setsakramenstky pyšnej, protože ho sem umístil ještě než film skončil. Jinak o hovnu není ten film, ale igiho plkání. No a k filmu: řekl bych, že nešťastně zvolené téma zlomilo vaz televiznímu formátu, zúčastněným hercům i samotným tvůrcům. Dokoukat se to dá, ale ta hořká příchuť vám v puse zůstane ještě dlouho.(27.5.2012)

POZOR SPOILERY! Těžké hodnotit, těžké komentovat. Film v první polovině dýchá těžce jako astmatik, ale druhá polovina už je velmi zajímavá. Stopáž je přepísklá, ale bez onoho utahaného úvodu bych si asi to dobré na filmu tak nevychutnal. Pochválit chci hlavně dialogy a herectví. Civilní a velmi uvěřitelné. Nejpříjemnější byl ale konec a vyústění celého vztahu, kdy se Dan na tu hysterickou a pitomou nánu vykašle a pošle ji k vodě, aniž by to ale celé bylo patetické nebo neuvěřitelné. Prostě se zachoval jako racionální a asertivní muž a takových rolí v filmech, natož českých, nebývá mnoho. Slabší chvíle si film vybral při havárii, která působila jako totální chyba Hany, taktéž chování vdovy, která přece musela výsledek pitvy znát je prazvláštní. Na TV formát a českou produkci slušné a proto přidám na hodnocení jednu kopretinu. Na závěr jeden povzdech nad hodnoceními a komentáři některých - proč se na to propána díváte? Flagelantství je asi zase v módě.(28.5.2012)