Sexuální kroniky současné francouzské rodiny

(festivalový název)
  • Francie Chroniques sexuelles d'une famille d'aujourd'hui (více)

Hlavní hrdina Romain má problém se sexem a s identitou, stejně jako celá jeho rodina. Snímek Jeana-Marca Barra a Pascala Arnolda je specifickou formou šokové sexuální terapie, probíhající především díky nekonečnému proudu nesimulovaných tvrdých erotických scén. Pornoverze Manželských etud pro otrlé. (Letní filmová škola)

Sarkastic

Sexuální kroniky jsou místy lehce úsměvné, sem tam působí dokonce i trochu přirozeně, ovšem většina sexuálních scén (a na ně se, jak už vidno z názvu, snímek zaměřuje) vyznívá příliš samoúčelně a jejich častý výskyt je až otravný. Nuda tak na sebe nenechá dlouho čekat a divák místo toho, aby si erotické pasáže užil, se po většinu filmu nemůže dočkat až ta či ona skončí a přijde nějaký dialog (oblečených lidí). A když si k tomu přidám ještě nehodící se hudbu (ze které jsem cítil naivní emocionální kalkul), hodnotím Sexuální kroniky pouhými 2*. ()

Omnibus

Sexual ChroChroChronicles of a Stupid French Family. Zhruba stejně tak erotické, jako by se naši poslanci v parlamentu za řecnickým pultíkem svlékali, u toho krafali ty svoje pitomosti a pak uspořádali v parlamentních lavicích koaliční swingers párty. A přitom furt kecali, o sexu, o životě, o nesmrtelnosti chrousta a tak. Sexuální Kronika Otravné Francouzské Famílie je zkrátka film pro kočku. Respektive pro bobra (těch je tam dost). Ale je to samozřejmě velké „umění“. Jako guma od trenýrek natahované záběry kamery na několik šuktamšuksem akcí jsou tudíž měkčí než v tvrdém pornu, ovšem dějově je to podobná nuda jako u klasického Péčka. Dvě hvězdy za sympatický amatérismu a nešikovné polohy při erotických předehrách k souložím, to bylo ze života a tudíž jakoby art. Mimochodem, jeho autobiografické art-Péčko To je mé tělo vypadalo, že má aspoň nějakou myšlenku, ale v Sexual Chronicles už mě o tom Jean-Marc Barr nepřesvědčil ani náhodou. ()

dr.horrible

Donedávna som si myslel, že keď si to dvaja rozdávajú pred kamerou, že majú skutočne spolu sex a nie je to nijak zakryté, že je to porno. Mám ale asi diery vo vzdelaní a ona je to iba erotika. A tu si to skutočne rozdávajú - skutočne všetci - dokonca aj ten dedko. Erotika natvrdo .. Ale čo my s tým? Príbeh okolo (okolo súloží, tie prevažujú) je chabý, jednotlivým členom rodiny je venovaného minimum priestoru a vo výsledku, sa o tej rodine nedozvieme vlastne vôbec nič. Len umenie pre umenie, porno pre porno ()

Frajer42 odpad!

Spoilery! Zřejmě ryze festivalový film pro obecenstvo, které si rádo říká "otrlé", ačkoli jsem dodnes nepochopil proč. Chápu, že režisérská židle byla dělená, protože natočit něco tak profesionálního a sofistikovaného s kilometrovým myšlenkovým přesahem - to není v silách jediného režiséra. Docela se divím, že se zde zdejší smetánka pseudo intelektuálů nechlubí, kolikrát si u tohoto snímku prohnali svých 15 čísel, protože bych tento paskvil odhadoval jako snímek, který by zde mohl slavit úspěch. Dialogy a postavy se snaží působit nanejvýš přirozeně, aby snímek byl přesně o tom, co naznačuje název - tedy o sexuálních aktivitách současné francouzské rodiny. Nedaří se mu to však vůbec, protože naprosto každá scénka působí totálně vykonstruovaným a zcela nepřirozeným dojmem. Například, když se jde matka od rodiny zeptat dědy (2 roky po tom, co mu zemřela žena), jak to má se sexem a on ji vysvětluje, že už 2 roky chodí za kurvama, načež netrvá dlouho a při sexu umírá na infarkt. Celkově vzato je role dědy z hlediska filmu naprosto zbytečná a nechápu, proč se tam vůbec jeho postava objevila. Nedává to z hlediska děje nejmenší smysl, jako spousta dalších věcí a spousta dalších postav, které zde také slouží pouze jako jakési sexuální objekty. Na vývoj postav rovnou zapomeňte, takového luxuse se nám zde nedostalo. Kupříkladu první žena hlavního panického honiče se tam prostě jen tak nějak odnikud objeví a o pár minut později odhadujete, že už spolu asi chodí, samozřejmě netušíte, jak k tomu došlo, protože s něčím takovým nebyl čas ztrácet čas. Nakonec se spolu na dědově trachtě vyspí v tom bordelu, kde bydlí hlavní hrdina místo dětského pokoje. To jsou naprosto zásadní chyby, které snad nedělají ani začínající filmaři, natož pak zkušení lidé, kteří si už dlouho hrají na režiséry (bohužel pro svět) a už mají lecos za sebou. Nepřidávají tomu na kráse ani na první pohled umělé rekvizity v pozadí za herci a ani to, že jsem přesvědčený o tom, že se část filmu točila někde v bordelu, protože jednotlivé lokace ani vzdáleně nepřipomínají vybavením to, čím by měly být. Například v dětském pokoji by člověk třeba čekal stolek s počítačem a ne něco jako kóje sloužící pravděpodobně k dovádění. Dialogy jsou jeden velký omyl a vzhledem k tomu, že se tvůrci ani nepokoušeli o nějakou kontinuitu děje, tak samozřejmě moc nechápete o čem jednotlivé postavy mluví a už vůbec nechápete proč o tom mluví. Postavám chybí k jejich jednání nějaký zřejmý motiv. Máte pocit, že sledujete figuríny v panoptiku a ne živé bytosti. K tomu si přidejte, že jednotlivé postavy jsou neskutečně hnusné a po pohledu na nesimulované erotické scény je jasné, že na sex dlouho nedostanete chuť. Zřejmě se mělo jednat o nějakou hloubkovou analýzu sexuálního života běžné francouzské rodiny. Místo toho diváci dostali totálně povrchní film, který nedává nejmenší smysl, není vůbec ničím zajímavý, jednotlivé sexuální scénky jsou nechutné (sledujete tam jakési nemyté cigoše, kurvy a jinou verbež), není vtipný, nemá žádnou výpovědní hodnotu a vyvolává ve vás maximálně tak pocit na zvracení nebo stud kombinovaný s lítostí za režiséra, herce a vlastně všechny zúčastněné, kteří se kdy k tomuto omylu omylem připletli. Skoro to na mě působí až dojmem, že si chtěl režisér splnit dětský sen a natočit domácí porno, přičemž to potřeboval nějak zakamuflovat, tak všem nakecal, že to bude strašně sofistikovaná sexuální studie. [0 %] () (méně) (více)

dopitak

Blonďatá MCBP nasedne na svýho plešatýho pašáka, který by měl být jejím otcem, je ale kupodivu manželem. Včera si rozebrali své dva syny na oddělené večeře v restauraci, aby je poučili o sexuálním chování. Zatímco jeden je novodobý panic (nedělal to, ale se spolužáky se baví natáčením vlastní tláskačky během vyučování), druhý se účastní trojek jak na běžícím pásu. Děda vdovec zatím šetří centíky do prasátka, aby mohl obtýden obtáhnout svoji eskortku. Nic by na tom nebylo divného, prostě film, který jde trochu víc do hloubky. Jenomže tohle je takové gumové neumělé porno, herci jsou nazí a sexuální vzrušení a nepřišlo mi, že by scény jen simulovali. Podivný kousek, v němž zase o tak moc nejde. Adeline Rebeillard docela pěkná. ()

Chrustyn

Film nefunguje ani jako porno (nepěkné ženy a oškliví muži, nezajímavě natočený sex) ani jako sexuální studie, podivné rodiny. ()

hous.enka

Snaha nacpat břicha intelektuálů je silně patrná, ale jako celek se film rozpadá do jednotlivých segmentů. No, spíš jednotlivých sexuálních scén, které vlastně neukazují nic jiného než sex. Tím chci říct, že kdyby film žil jen z náznaku sexu, mohl být o dost lepší. Zamyšlení o současné rodině, kde sex hraje jednu z hlavních (jedinou) rolí, je poněkud úzkoprsé a nedotažené. Za mě tedy silné zklamání. ()

Cimr

Na LFŠ byl tento film představen jako velmi špatný. Tak možná to je jen známým psychologickým efektem, ale mně se to vlastně vcelku líbilo. Jde o otevřený pohled na sexuální život středostavovské rodiny, pohled odkrývající určitá tabu (sex seniorů, bisexualita, sex vs. moderní technologie - natáčení se na mobil) a přitom podaný s nadhledem a několika zábavnými momenty. Není to převrat v dějinách kinematografie, porno scén mohlo být méně, ale čekal jsem film horší a byl příjemně překvapen. Když už nic jiného, aspoň se na to hezky kouká a uteče to. Porno pro náročné. ()

javak810i

Francouzké "porno" v mainstreamovém kabátku (sexu se totiž účastní i běžní herci), které sleduje osudy jedné takové "normální" rodinky. Samozřejmě po stránce jejich sexuálních životů. Nic extra, ale pro ty, kteří už jsou znuděni "klasickým péčkem", je to celkem ok. 2* ()

kaylin

Taková hezká současná úchylárna z Francie, kde toho docela dost vidíme, i když zase ne tolik, alespoň vzhledem k prvnímu záběru, ale trochu tomu chybí něco, co by to více ucelilo, co by mělo nějakou vypovídací schopnost, o což se snímek očividně snažil, protože nechtěl být jenom pornografií. ()

Aljak

Možno zaujímavý projekt na filmové spracovanie, ALE nie takýmto štýlom. Snaha o epickosť deju sa nedá uprieť, ale v konečnom dôsledku to napokon proste nevyšlo. Tento film vyčnieva jedine asi tým, že z ľahko erotického spracovania spravila napokon light-porno. Nevidím v tom žiadne výrazné posolstvo a celkom ma to takmer vôbec nezaujímalo. Hovorím, projekt ako taký OK, ale celý ten štýl akým to bolo podané bol dosť nanič. Úplne premrhaný potenciál... ()

zolo23

Odvaha je odvaha, ale keďže sa zabudlo na príbeh skôr to pripomína televízny dokument o sexuálnom živote bežnej rodiny. Neviem čo tým chcel "básnik" povedať, pretože ide o bežné problémy bežnej rodiny a nič zaujímavé sa tu neudeje. Pre mňa zbytočný film a napr. taký Ken Park bol aspoň o niečom. ()

mira007

Odvážný francouzský film, který se snaží tvářit jako umělecký s několika opravdovými pornoscénami... jenže výsledek je spíš, že se jedná o miniaturní porno zabalené do uměleckého obalu se spoustou filozofujících nesmyslů. Přiznejme si, že kdyby tam nebyly ty scény s nesimulovanou souloží, tak zbyde naprosté nic, co si člověk ani nezapamatuje. Dvě hvězdy za dvě hezký nahatý holky ... herečky nebo pornoherečky? ()

pipapa odpad!

Panebože! Opět jeden typický produkt moderního/současného erotického kina. A zdaleka ne jediný a poslední, takových už bylo a ještě bude. Velké a drahé produkce explicitní erotiku/nahotu, pravděpodobně z komerčních důvodů, nahrazují erotikou fingovanou = podvod nebo žádnou, zatímco explicitní erotické produkce zase nemají prostředky ani zázemí na výrobu kvalitního eventuálně i výpravného příběhu...A zde máme příklad takové laciné erotické frašky, kde se dokola opakuje jen povídání a sexování bez jakékoli dějové konstrukce a hloubky. Všichni pánové tady jsou navíc celkem odporní a mladý Onan, který se sexuálně hledá, až se konečně najde, je dokonce obřezaný! NE,děkuji. Tohle mě nechává úplně chladnou. ()

Tamten

Jako dramatický příběh to brát moc nejde, neboť se jedná spíše o prohlídku všech členů jedné rodiny v posteli, a co se erotické stránky týče je lepší pustit si nějaké porno. ()