Sexuální kroniky současné francouzské rodiny (festivalový název)

• Francie

Chroniques sexuelles d'une famille d'aujourd'hui

• slovenský

Sexuálne kroniky súčasnej francúzskej rodiny

(festivalový název)

Sexual Chronicles of a French Family

Drama / Komedie / Erotický

Francie, 2012, 79 min (Director's cut: 85 min)

Pascal Arnold

Jean-Marc Barr

Kostýmy:

Mimi Lempicka
  • dr.horrible

Donedávna som si myslel, že keď si to dvaja rozdávajú pred kamerou, že majú skutočne spolu sex a nie je to nijak zakryté, že je to porno. Mám ale asi diery vo vzdelaní a ona je to iba erotika. A tu si to skutočne rozdávajú - skutočne všetci - dokonca aj ten dedko. Erotika natvrdo .. Ale čo my s tým? Príbeh okolo (okolo súloží, tie prevažujú) je chabý, jednotlivým členom rodiny je venovaného minimum priestoru a vo výsledku, sa o tej rodine nedozvieme vlastne vôbec nič. Len umenie pre umenie, porno pre porno(18.3.2014)

Blonďatá MCBP nasedne na svýho plešatýho pašáka, který by měl být jejím otcem, je ale kupodivu manželem. Včera si rozebrali své dva syny na oddělené večeře v restauraci, aby je poučili o sexuálním chování. Zatímco jeden je novodobý panic (nedělal to, ale se spolužáky se baví natáčením vlastní tláskačky během vyučování), druhý se účastní trojek jak na běžícím pásu. Děda vdovec zatím šetří centíky do prasátka, aby mohl obtýden obtáhnout svoji eskortku. Nic by na tom nebylo divného, prostě film, který jde trochu víc do hloubky. Jenomže tohle je takové gumové neumělé porno, herci jsou nazí a sexuální vzrušení a nepřišlo mi, že by scény jen simulovali. Podivný kousek, v němž zase o tak moc nejde. Adeline Rebeillard docela pěkná.(23.8.2014)

• hous.enka

Snaha nacpat břicha intelektuálů je silně patrná, ale jako celek se film rozpadá do jednotlivých segmentů. No, spíš jednotlivých sexuálních scén, které vlastně neukazují nic jiného než sex. Tím chci říct, že kdyby film žil jen z náznaku sexu, mohl být o dost lepší. Zamyšlení o současné rodině, kde sex hraje jednu z hlavních (jedinou) rolí, je poněkud úzkoprsé a nedotažené. Za mě tedy silné zklamání.(25.12.2012)

• Sarkastic

Sexuální kroniky jsou místy lehce úsměvné, sem tam působí dokonce i trochu přirozeně, ovšem většina sexuálních scén (a na ně se, jak už vidno z názvu, snímek zaměřuje) vyznívá příliš samoúčelně a jejich častý výskyt je až otravný. Nuda tak na sebe nenechá dlouho čekat a divák místo toho, aby si erotické pasáže užil, se po většinu filmu nemůže dočkat až ta či ona skončí a přijde nějaký dialog (oblečených lidí). A když si k tomu přidám ještě nehodící se hudbu (ze které jsem cítil naivní emocionální kalkul), hodnotím Sexuální kroniky pouhými 2*.(6.8.2014)

• ZetDaElO

Film, ktorý svojim spracovaním dosahuje kvality nemeckého televízneho filmu. Dej takmer nulový, prekvapenie, pobúrenie alebo čokoľvek uchopiteľné filmu chýba úplne a tak jediné, prečo sa oplatí pozerať tento film je námet, ktorý žiaľ autori vôbec nevyužili. Použiť soft porno ako prostriedok pre zviditeľnenie diela je príliš málo. 2/10 (videné na základe Screeneru Petra Konečného)(7.1.2014)