Sexuální kroniky současné francouzské rodiny (festivalový název)

• francouzský

Chroniques sexuelles d'une famille d'aujourd'hui

• slovenský

Sexuálne kroniky súčasnej francúzskej rodiny

(festivalový název)

Sexual Chronicles of a French Family

Drama / Komedie / Erotický

Francie, 2012, 79 min (Director's cut: 85 min)

Pascal Arnold

Jean-Marc Barr

Kostýmy:

Mimi Lempicka
  • rigby

Tohle bych moc k vážným filmům neřadil. Ačkoli se tváří intelektuálně, jde spíše o velmi prostinký příběh zachycený dokumentární kamerou. Zpověď jednotlivých členů domácnosti, k tomu pár laciných obrázků nahých těl, a to je asi tak všechno. Myšlenka se někam ztratila a po shlédnutí nezůstalo v hlavě vůbec nic.(25.12.2012)

• pipapa

Panebože! Opět jeden typický produkt moderního/současného erotického kina. A zdaleka ne jediný a poslední, takových už bylo a ještě bude. Velké a drahé produkce explicitní erotiku/nahotu, pravděpodobně z komerčních důvodů, nahrazují erotikou fingovanou = podvod nebo žádnou, zatímco explicitní erotické produkce zase nemají prostředky ani zázemí na výrobu kvalitního eventuálně i výpravného příběhu...A zde máme příklad takové laciné erotické frašky, kde se dokola opakuje jen povídání a sexování bez jakékoli dějové konstrukce a hloubky. Všichni pánové tady jsou navíc celkem odporní a mladý Onan, který se sexuálně hledá, až se konečně najde, je dokonce obřezaný! NE,děkuji. Tohle mě nechává úplně chladnou.(22.10.2017)

• Omnibus

Sexual ChroChroChronicles of a Stupid French Family. Zhruba stejně tak erotické, jako by se naši poslanci v parlamentu za řecnickým pultíkem svlékali, u toho krafali ty svoje pitomosti a pak uspořádali v parlamentních lavicích koaliční swingers párty. A přitom furt kecali, o sexu, o životě, o nesmrtelnosti chrousta a tak. Sexuální Kronika Otravné Francouzské Famílie je zkrátka film pro kočku. Respektive pro bobra (těch je tam dost). Ale je to samozřejmě velké „umění“. Jako guma od trenýrek natahované záběry kamery na několik šuktamšuksem akcí jsou tudíž měkčí než v tvrdém pornu, ovšem dějově je to podobná nuda jako u klasického Péčka. Dvě hvězdy za sympatický amatérismu a nešikovné polohy při erotických předehrách k souložím, to bylo ze života a tudíž jakoby art. Mimochodem, jeho autobiografické art-Péčko To je mé tělo vypadalo, že má aspoň nějakou myšlenku, ale v Sexual Chronicles už mě o tom Jean-Marc Barr nepřesvědčil ani náhodou.(8.4.2014)

• mira007

Odvážný francouzský film, který se snaží tvářit jako umělecký s několika opravdovými pornoscénami... jenže výsledek je spíš, že se jedná o miniaturní porno zabalené do uměleckého obalu se spoustou filozofujících nesmyslů. Přiznejme si, že kdyby tam nebyly ty scény s nesimulovanou souloží, tak zbyde naprosté nic, co si člověk ani nezapamatuje. Dvě hvězdy za dvě hezký nahatý holky ... herečky nebo pornoherečky?(11.9.2017)

• hous.enka

Snaha nacpat břicha intelektuálů je silně patrná, ale jako celek se film rozpadá do jednotlivých segmentů. No, spíš jednotlivých sexuálních scén, které vlastně neukazují nic jiného než sex. Tím chci říct, že kdyby film žil jen z náznaku sexu, mohl být o dost lepší. Zamyšlení o současné rodině, kde sex hraje jednu z hlavních (jedinou) rolí, je poněkud úzkoprsé a nedotažené. Za mě tedy silné zklamání.(25.12.2012)