Sexuální kroniky současné francouzské rodiny (festivalový název)

• Francie

Chroniques sexuelles d'une famille d'aujourd'hui

Sexuálne kroniky súčasnej francúzskej rodiny

(festivalový název)

Sexual Chronicles of a French Family

Drama / Komedie / Pornografický

Francie, 2012, 79 min (Director's cut: 85 min)

Pascal Arnold

Jean-Marc Barr

Kostýmy:

Mimi Lempicka

Na LFŠ byl tento film představen jako velmi špatný. Tak možná to je jen známým psychologickým efektem, ale mně se to vlastně vcelku líbilo. Jde o otevřený pohled na sexuální život středostavovské rodiny, pohled odkrývající určitá tabu (sex seniorů, bisexualita, sex vs. moderní technologie - natáčení se na mobil) a přitom podaný s nadhledem a několika zábavnými momenty. Není to převrat v dějinách kinematografie, porno scén mohlo být méně, ale čekal jsem film horší a byl příjemně překvapen. Když už nic jiného, aspoň se na to hezky kouká a uteče to. Porno pro náročné.(30.8.2014)

• Omnibus

Sexual ChroChroChronicles of a Stupid French Family. Zhruba stejně tak erotické, jako by se naši poslanci v parlamentu za řecnickým pultíkem svlékali, u toho krafali ty svoje pitomosti a pak uspořádali v parlamentních lavicích koaliční swingers párty. A přitom furt kecali, o sexu, o životě, o nesmrtelnosti chrousta a tak. Sexuální Kronika Otravné Francouzské Famílie je zkrátka film pro kočku. Respektive pro bobra (těch je tam dost). Ale je to samozřejmě velké „umění“. Jako guma od trenýrek natahované záběry kamery na několik šuktamšuksem akcí jsou tudíž měkčí než v tvrdém pornu, ovšem dějově je to podobná nuda jako u klasického Péčka. Dvě hvězdy za sympatický amatérismu a nešikovné polohy při erotických předehrách k souložím, to bylo ze života a tudíž jakoby art. Mimochodem, jeho autobiografické art-Péčko To je mé tělo vypadalo, že má aspoň nějakou myšlenku, ale v Sexual Chronicles už mě o tom Jean-Marc Barr nepřesvědčil ani náhodou.(8.4.2014)

Blonďatá MCBP nasedne na svýho plešatýho pašáka, který by měl být jejím otcem, je ale kupodivu manželem. Včera si rozebrali své dva syny na oddělené večeře v restauraci, aby je poučili o sexuálním chování. Zatímco jeden je novodobý panic (nedělal to, ale se spolužáky se baví natáčením vlastní tláskačky během vyučování), druhý se účastní trojek jak na běžícím pásu. Děda vdovec zatím šetří centíky do prasátka, aby mohl obtýden obtáhnout svoji eskortku. Nic by na tom nebylo divného, prostě film, který jde trochu víc do hloubky. Jenomže tohle je takové gumové neumělé porno, herci jsou nazí a sexuální vzrušení a nepřišlo mi, že by scény jen simulovali. Podivný kousek, v němž zase o tak moc nejde. Adeline Rebeillard docela pěkná.(23.8.2014)

• pipapa

Panebože! Opět jeden typický produkt moderního/současného erotického kina. A zdaleka ne jediný a poslední, takových už bylo a ještě bude. Velké a drahé produkce explicitní erotiku/nahotu, pravděpodobně z komerčních důvodů, nahrazují erotikou fingovanou = podvod nebo žádnou, zatímco explicitní erotické produkce zase nemají prostředky ani zázemí na výrobu kvalitního eventuálně i výpravného příběhu...A zde máme příklad takové laciné erotické frašky, kde se dokola opakuje jen povídání a sexování bez jakékoli dějové konstrukce a hloubky. Všichni pánové tady jsou navíc celkem odporní a mladý Onan, který se sexuálně hledá, až se konečně najde, je dokonce obřezaný! NE,děkuji. Tohle mě nechává úplně chladnou.(22.10.2017)

• dr.horrible

Donedávna som si myslel, že keď si to dvaja rozdávajú pred kamerou, že majú skutočne spolu sex a nie je to nijak zakryté, že je to porno. Mám ale asi diery vo vzdelaní a ona je to iba erotika. A tu si to skutočne rozdávajú - skutočne všetci - dokonca aj ten dedko. Erotika natvrdo .. Ale čo my s tým? Príbeh okolo (okolo súloží, tie prevažujú) je chabý, jednotlivým členom rodiny je venovaného minimum priestoru a vo výsledku, sa o tej rodine nedozvieme vlastne vôbec nič. Len umenie pre umenie, porno pre porno(18.3.2014)