Sexuální kroniky současné francouzské rodiny (festivalový název)

• Francie

Chroniques sexuelles d'une famille d'aujourd'hui

• slovenský

Sexuálne kroniky súčasnej francúzskej rodiny

(festivalový název)

Sexual Chronicles of a French Family

Drama / Komedie / Erotický

Francie, 2012, 79 min (Director's cut: 85 min)

Pascal Arnold

Jean-Marc Barr

Kostýmy:

Mimi Lempicka
  • hous.enka

Snaha nacpat břicha intelektuálů je silně patrná, ale jako celek se film rozpadá do jednotlivých segmentů. No, spíš jednotlivých sexuálních scén, které vlastně neukazují nic jiného než sex. Tím chci říct, že kdyby film žil jen z náznaku sexu, mohl být o dost lepší. Zamyšlení o současné rodině, kde sex hraje jednu z hlavních (jedinou) rolí, je poněkud úzkoprsé a nedotažené. Za mě tedy silné zklamání.(25.12.2012)

• dr.horrible

Donedávna som si myslel, že keď si to dvaja rozdávajú pred kamerou, že majú skutočne spolu sex a nie je to nijak zakryté, že je to porno. Mám ale asi diery vo vzdelaní a ona je to iba erotika. A tu si to skutočne rozdávajú - skutočne všetci - dokonca aj ten dedko. Erotika natvrdo .. Ale čo my s tým? Príbeh okolo (okolo súloží, tie prevažujú) je chabý, jednotlivým členom rodiny je venovaného minimum priestoru a vo výsledku, sa o tej rodine nedozvieme vlastne vôbec nič. Len umenie pre umenie, porno pre porno(18.3.2014)

• rigby

Tohle bych moc k vážným filmům neřadil. Ačkoli se tváří intelektuálně, jde spíše o velmi prostinký příběh zachycený dokumentární kamerou. Zpověď jednotlivých členů domácnosti, k tomu pár laciných obrázků nahých těl, a to je asi tak všechno. Myšlenka se někam ztratila a po shlédnutí nezůstalo v hlavě vůbec nic.(25.12.2012)

• Aljak

Možno zaujímavý projekt na filmové spracovanie, ALE nie takýmto štýlom. Snaha o epickosť deju sa nedá uprieť, ale v konečnom dôsledku to napokon proste nevyšlo. Tento film vyčnieva jedine asi tým, že z ľahko erotického spracovania spravila napokon light-porno. Nevidím v tom žiadne výrazné posolstvo a celkom ma to takmer vôbec nezaujímalo. Hovorím, projekt ako taký OK, ale celý ten štýl akým to bolo podané bol dosť nanič. Úplne premrhaný potenciál...(12.3.2014)

Na LFŠ byl tento film představen jako velmi špatný. Tak možná to je jen známým psychologickým efektem, ale mně se to vlastně vcelku líbilo. Jde o otevřený pohled na sexuální život středostavovské rodiny, pohled odkrývající určitá tabu (sex seniorů, bisexualita, sex vs. moderní technologie - natáčení se na mobil) a přitom podaný s nadhledem a několika zábavnými momenty. Není to převrat v dějinách kinematografie, porno scén mohlo být méně, ale čekal jsem film horší a byl příjemně překvapen. Když už nic jiného, aspoň se na to hezky kouká a uteče to. Porno pro náročné.(30.8.2014)