lenuse

Stárnoucí slavná herečka Mrinilani se rozhodla zemřít a při psaní dopisu na rozloučenou znovu prochází svým životem a logicky se před plánovanou sebevraždkou soustředí na to špatné, co ji v životě potkalo..Bengálsky bezvýchodné.Řekla bych, že příliš velká nálož na život jedné ženy. Nějaké té pohromy se mohla Aparna Sen, spoluautorka scénáře, režisérka a představitelka zestárlé Mrinialini, ušetřit a i tak by to bylo sotva k vydržení. Roli Mrinalini v mladším věku ztvárnila režisérčina dcera, Konkona Sen Sharma. Ve filmu najdeme malou narážku na Karlovy Vary, kde Aparna Sen získala v roce 2000 Cenu Ekumenické poroty a byla nominována na Křišťálový glóbus za svůj film Paromitar ek din. Asi nechtětěně úsměvnou scénou pak je to, jak se natáčí bengálský film s ambicemi získat ocenění na mezinárodních festivalech. Herci v bílých hábitech unyle recitují do angličtiny přeložené Thákurovy verše. A davy v kinech pak šílí. Každopádně, klasické bengálské filmy tohoto druhu jsou jediné indické filmy, o kterých mají jistou povědomost i čeští filmoví vědci. Alespoň ti, se kterými jsem se já setkala. ()

Kkahunaa

Celý děj se odehrává okolo životního příběhu indické herečky Mrinalini (hraje ji sama režisérka), která si již přijde stará pro tento svět. Od ustavující scény, kdy začíná psát dopis na rozloučenou, jsme ve formě flashbacků provedeni scénami z jejího života. Dopíše či nedopíše svůj dopis? ()