Mad Cow, The

Branded

Drama / Fantasy / Mysteriózní

Rusko, 2012, 106 min

• kaylin

Svět je v problémech, protože globalizace. Jednoslovná odpověď na všechny problémy spojené s krizemi, s tím, že jsme tlustí jako prasata, protože snídáme, obědváme, večeříme a svačíme ve fast foodech, nemáme pořádně čas na nic, jen na stres, který na nás neustále tlačí díky honbě za mamonem, které říkáme kapitalismus. Je to jako, kdyby nám na zádech seděla příšera, která by nás nutila dál pokračovat, ale zároveň z nás vysávala všechnu energii. Čím víc sníme hamburgerů, tím ta příšera povyroste, čím více iVěcí si koupíme, tím je to monstrum větší, čím víc peněz utratíme, tím víc utratit chceme. Kdo je na vině? Podle mnohých Amerika. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/branded-2012-15.html(9.4.2013)

• MartinezZ

Tohle byl docela zajímavý nápad, TOTÁLNĚ ZAVRAŽDĚNÝ NAPROSTO ZPRASENÝM ZPRACOVÁNÍM! Rádoby artové nesmysly, následně vysvětlované dalšími nesmysly, nuda, při třetím dějovém asi-zvratu jsem už autorům nadával do kreténů. Tohle nemělo co dělat rozmatlané na 106 minutách filmů, tohle měl být kraťas do maximálně dvaceti minut. ~ Netuctový nápad zesraně zpracovaný. Tfuj a zklamání.(9.5.2013)

Nápad super, provedení otřesné. Snad první celá hodina filmu je neskutečně rozplyzlá. Dlouze sledujeme něco co stačilo jen naznačit a koukáme na naprosto s dějem nesouvisející flashbacky. Když konečně přijde na to, o čem celý film je - to jest značky, odbude se to pár barevnýma bublinama a konec. Jako by se někdo snažil tu myšlenku o hypnotizující reklamě vzít a nějak originálně jí prezentovat a představit lidem, kteří jí pořád nevěří, ale neví jak to udělat. Konečné řešení je spíš utopií, ale rozhodně bych neřekl, že špatnou. Takovou vcelku originální a zajímavou. Takže závěrem: kopec nudy, sterilní scénář, neotřelá myšlenka (která si zaslouží šířit mnohem víc) a tedy koukatelná poslední půlhodinka plus skvělý Ed Stoppard v hlavní roli.(20.2.2013)

• Johnny.ARN

Keď sa Rusáci nafetujú, zakúruje im to a toto z toho vznikne. Pochopil som o čom im išlo, ale konzistentnosť filmu je úbohá. Zachraňujú to len cecky Sobieskej a aktuálnosť témy. Ale musia sa ešte veľa učiť, aby to bolo pozeratelné a plnohodnotné aj pre európskeho diváka, o americkom ani nehovorím. 1 z 5(12.12.2017)

Pááni, to bylo ale skvěle ujetý! Není náhoda, že tenhle film je z Ruska. Slušně to parafrázuje kapitalistickej konzum plnej oveček závislejch na "cool zboží" verzus neznačkovej "komunismus". V happyendu není nikdo víc, nebo míň podle toho, jakou má značku. To je pravděpodobně silná pointa tohohle bijáku. Všechno je netradiční, včetně vyprávěcích pasáží. Některý části jsou sice trochu zdlouhavý, ale do celkovýho konceptu docela dobře zapadaj a to i přes jejich zvláštní zpracování. Moc sympaticky se celým dějem prolíná vztah hlavního "osvícence" se sympatickou Leelee, která hraje jako dobře vyladěný ukuLeelee. Btw. zajímalo by mě, kolik toho scénárista při vymejšlení tohohle příběhu vyšňupal:)(5.1.2014)