Komentáře uživatelů k filmu (1 368)

Uznávám jisté objektivní nedostatky z hlediska profilace postav a jejich vzájemných interakcí, kdy ne vždy je přesvědčivě osvětleno, proč někdo dělá, to co dělá. Film ale dokáže být dostatečně zábavný, napínavý a strhující, že jsem se nad podobnými výtkami začal zamýšlet až po příchodu z kina. V kinosále výborná nerušená zábava. Zkrátka velmi příjemně strávený čas se starými (i novými) známými, potěšil áháesácký Evan Peters coby Quicksilver, toho tam mohlo být klidně víc, scény s ním mají nadhled a vtip. Celkově jsem se bavil víc než u (imho) přechválené First Class.(30.5.2014)

Zajímavě pojatý scénář, který má dvě dějové linky. Tou první je přítomnost, která pro mutanty není příliš růžová a ve druhé dějové linii jsou 70.léta a postavy z předešlé First Class. Vrací se staré postavy a mimo akce to má i hlubší myšlenku. Ostatně jako vždy u X-menů. 4*(29.10.2015)

Skvělé zakončení anebo nový začátek? Vykutálený způsob, jak umožnit sérii rozkvět. Velký návrat B. Singera na jeho domácí půdu a velká pocta sérii.(16.11.2015)

jak mám celou sérii rád, tohle už mi připadalo mimo(20.3.2016)

• kwaicheng

Už mě leze na nervy ten trpaslík....copak musí hrát všade?(21.12.2016)

Po nepovedené trojce se zase konečně chopil režie Bryan Singer a vytvořil další pořádnou X-menovku, kterou, jak jsem už pochopil, dokáže natočit jen on! Potěšili mě, že do hlavní role dali mého oblíbeného Hugha Jackmana alias Wolverina! Cestování časem se mi zdá trochu klišé, ale budiž. Z nových sentinelů jde docela strach, v úvodu jsem na ně vykuleně hleděl, jak zabíjí známé X-meny a ani jsem při tom nemukl! Ty starší sentinely jsem si ale představoval, že je udělají stejně velké jako v komiksech, bohužel byly znatelně menší. Magneto zase zapůsobil, scéna, ve které přenesl celý stadion, byla opravdu jedna z nejlepších ve filmu. Také zpomalená (trochu i parodická) Quicksilverova scéna stála za to! V tomto filmu jsem měl opravdu o každého hrdinu strach - i o nesmrtelného Wolverina, protože v té době byl ještě smrtelný a měl jen ty hnusné, pomalu se sunoucí dřevěné drápy. Tenhle film je prostě bomba. Asi nejlepší X-menovka!(18.4.2017)

BRYAN SINGER IS BACK! Na filmu to de hodně vidět. Nemůžu se nějak rozhodnout, jestli je nejlepším dílem X-men série První třída, X - Men 2 nebo Budoucí minulost. Líbí se mi, že Budoucí minulost je temnější. Příběh je za mě super. Pořádná dávka napětí a akce. Pro někoho je tenhle díl nejlepší, podle mě hlavně proto, že je tu hlavní postava Wolverine. Scéna s Quicksilverem patří k jedním z nejlepší co jsem viděl, to byla fakt paráda. Na tomhle filmu je jedna hlavní věc, která je boží! Stará a nová parta v jednom filmu. NÁDHERA!(29.3.2019)

Kinozazitok mesiaca a plny zasah :) Quicksilver v kuchyni je top z celeho filmu ;)(22.5.2014)

Dávam štyri hviezdičky len so zaťatými zubami a kvôli Quicksilverovi, lebo to bolo o poznanie slabšie ako First Class. Ale i tak je to nadpriemerný kúsok, ktorý vyčnieva spomedzi iných tohtoročných filmov.(23.5.2014)

No neviem ako sa vyjadriť. Pripomínalo mi to Hviezdne Vojny epizódu I. Zbytočných kecov plné ústa a dej postavený na vode. Do toho viac zmätených otázok ako odpovedí a snaha o epickosť ktorá vyznieva trošku do prázdna. Logan je skrytý filozof, ale to je asi vekom ;) Krv sme síce okrem zopár škrabancov nevideli, no násilia bolo naozaj požehnane. Byť to nejaká miniséria medzi dielmi ktoré zapadajú do konceptu, páčilo by sa mi viac. Takto je z toho len vynikajúcimi efektami a samostatne dobre fungujúcimi scénami pozliepaná zlátanina. Fanúšikovia musia vidieť, inak IMHO nebudú mať základ pre totálny reset celej série.(23.5.2014)

Na rozdiel od First Class mi uz McAvoy nevadil, uplne iny level, scenu s Quicksilverom treba vidiet, Jennifer Lawrence vyzera uzasne, efekty su monstrozne, sentineli desivi, scenar miestami deravy, kde clovek skutocne nema sajnu, preco ma postava motivaciu konat, tak ako kona, ale som ochotny to prehryznut. Lepsie ako First Class..(23.5.2014)

Krásne dizajnovo epické a vyvrcholenie skrátka EPIC !! (to vám musí stačiť) + Quicksilver :D 99,9% = 5*(24.5.2014)

Wolverine s oholenou prdelí a hrudníkem? No, ok, dejme tomu, že jde s naší metrosexuální dobou. Jinak díkybohu, očekávání naplněna jak můj pytel po týdnu sexuální abstinence. Akce i dobrá omáčka, vizuál perfektní. Fassbender skvělej, takže nepřekvapil, ale od Džejmse jsem takovej výkon nečekal. A z Tyriona taky roste dobrá hvězda, alespoň metaforicky, haha.(24.5.2014)

Alternative but original Wolverine´s Life on Mars with SPECIAL EPIC FEELING :D(26.5.2014)

Já jsem naprosto spokojen, x-meni byli vždy o konverzaci a akce byla až podružná, PS: Pro ty šťouraly, co řešej jak to že profesor x žije mám radu, koukněte se potitulkovou scénu x-menů 3 :-)(26.5.2014)

80%(28.5.2014)

Bryan Singer nezklamal, stejně jako jeho dva předchozí filmy i na tomto je znát jeho rukopis. Problém Singera totiž je, že dokáže dobře splácat i sebesložitější příběh tak, aby vytvořil celkem přehledný děj a nebyl pro diváka moc náročný, bohužel stejně jako u X1 a X2 je to na úkor zábavy a akce. První hodina je temná a děsivá, zároveň jsou zde perfektní akce i humor (Quicksilver), ale pak to prostě spadne do letargie. Hromada dialogů a rádoby silných slov a mnohem méně akce. Velmi mě naštvaly efekty s kamerou, kdy byly zpomalené záběry i když to nebyla třeba, rádoby točení kamerou z let 70., kdy vidíte jen zrychlené a rozmazané cosi, nevýraznou hudbu a zcela odfláknuté titulky. Chválím však zlepšení Beastovy masky (furt je ale lepší Hank z X3), hraní Fassbendera (scéna v letadle) a obsazení většiny staré gardy z předchozích filmů (bohužel na úkor těch z 1. třídy). Celkově mi přijde, že film měl hlavně vytvořit spojnici mezi všemi X-Menovskými filmy a napravit Ratnerův průšvih v X3, kdy jim odrovnal většinu hlavních postav. Inu uvidíme s čím přjde Apocalypse...(28.5.2014)

První třída je pryč-resp. část toho, co s tímto prequelem bylo započato a Budoucí minulost servíruje trochu jiný příběh (naštěstí v zásadních bodech ne). Koktejl budoucnosti,kterou lze změnit zásahem v minulosti mi sice moc nesedl,ale to ostatní víceméně ano. Akční scény jsou vypiplány k dokonalosti a byť mne spíše oslovuje komornější pojetí 1 a 2 (stačí porovnat např. scénu útěku Magneta z vězení z 2 a tohoto filmu),určítému "wow efektu" (nadšení) jsem se nakonec neubránil. Odtrženost od První třídy je nejvíc zřetelná v postavě Mystique, která zničeho nic hraje sólově,ale její role je pro budoucnost x-menů důležitá a zřejmě proto dostala takový prostor. Vše ostatní zůstává při starém a občasná uštěpačnost Wolverina potěšila. Nakonec jako celý film.(28.5.2014)

A tak to jo. Kombinace toho nejlepšího z originálních X-Men (Wolwerine) a z First Class (Silné trio Magneto, Mystique a McAvoy) doplněné Dinklagem, který dokazuje že základem slova Pimp je Imp, nám uklohnili lahodny time travelersky dezert ktery důstojně zakončuje originální sagu a napravuje tu pachuť kterou způsobil svým Babicovskym překvapením X3: The Last Stand. Nejlepším momentem je pak Quicksilver (boží Evan Peters) a jeho tanec mezi kapkami deště a kulek.(29.5.2014)

To teda byla jízda! Musím říct, že to pěkně odsejpalo (někdy trochu moc), zamotaný to taky bylo slušně (možná trochu moc) a ten konec... Ten už byl skutečně moc... Díky bohu za všechny ty sympaťáky herce a za těch pár úmyslně vtipných momentů (zneškodňování střelby v Pentagonu stálo za to).(29.5.2014)

Tak mi noví Xmeni potvrdili dvě věci. Jednakl, že jsem už komiksama přesycenej. A druhak že Bryan Singer nebyl a nikdy nebude záruka prvotřídní kvality. Od Xmenů 2 spíš tápe (s vyjímkou Valkýry). A Budoucí minulost to potvrdila. Díky dvěma časovým rovinám a množství postav film nedrží pohromadě. Příliš humoru na Xmeny. A o čem že to vlastně bylo ? Boj o duši Mystique ? Pche .. Příběh byl slabej a to je asi zásadní problém. Žádné památné scény jako v předešlých filmech, žádné napětí. Mohlo to rovnou vsadit jen na efekty a natočit to měl Zack Snyder. To by byla jinačí jízda. Snad někdy příště. p.s. Kolik asi dostala Halle Berry za ty dvě věty. A co Ian McKellen ? :)(1.6.2014)