Komentáře uživatelů k filmu (1 369)

Uznávám jisté objektivní nedostatky z hlediska profilace postav a jejich vzájemných interakcí, kdy ne vždy je přesvědčivě osvětleno, proč někdo dělá, to co dělá. Film ale dokáže být dostatečně zábavný, napínavý a strhující, že jsem se nad podobnými výtkami začal zamýšlet až po příchodu z kina. V kinosále výborná nerušená zábava. Zkrátka velmi příjemně strávený čas se starými (i novými) známými, potěšil áháesácký Evan Peters coby Quicksilver, toho tam mohlo být klidně víc, scény s ním mají nadhled a vtip. Celkově jsem se bavil víc než u (imho) přechválené First Class.(30.5.2014)

Po druhém shlédnutí (Rogue Cut) ještě několikrát větší orgasmus než v kině. Plno silných odkazů na nejen dnešní světové problémy, plno naprosto skvěle vymyšlených scén, plno naprosto fantastických hereckých výkonů (zde jednoznačně vládne James McAvoy),... kdybych měl vyjmenovat všechno, čeho má tenhle film plno, byl bych tu i mezitím, co jim bude Apocalypse všem nakopávat prdele. Stručně řečeno - Nejlepší X-Meni..... PS: Potitulková scéna ještě orgasmus navíc. Takže jsem asi jeden z mála lidi mužského pohlaví na planetě, co dosáhnul několikanásobnýho orgasmu.(17.6.2014)

Nemohu si pomoc, ale X-Men: Days of Future Past o něco málo zaostává za X-Men: First Class, který byl naprosto špičkový a vůbec nejlepší díl celé této X-Men ságy. Není nad čím se moc rozepisovat, protože vše bylo už několikrát řečeno. Takže pochválím hudbu, efekty a akci. Proč vlastně dávám 4*? To sám nevím, jen vím, že mi tento díl nevyrazil dech jako ten předchozí a to bohatě stačí .. 9/10 = 92%(15.1.2015)

Moje obavy, že když budou přeskakovat z minulosti do budoucnosti a opačně, tak se budu ztrácet, se mi naštěstí rozplynuly celkem rychle, takže jsem si pak mohla celkem nerušeně užívat film. Spojení starých postav s novými se mi víc než líbilo a dalo to filmu šmrc, škoda jen, že se někteří nezdrželi o něco déle. I když nikdo nemá na Quicksilvera, ten byl vskutku dokonalý a jeho scény byly nejvtipnější z celého filmu, u toho bych určitě uvítala, aby se zůstal déle, tak snad mu dají více prostoru v Avengers. Jinak si v podstatě nemám na co stěžovat. 4* a ten konec! Trošku mi to vyrazilo dech :D(21.5.2014)

Film, který skalnímu fanouškovy X-Menů rozpoutá v hlavě tornádo. Po kterém vyvstává obrovská spousta nových otázek, které navíc dávají smysl a posouvají X-Many o level výše, tam kde jsou Avengers. Naskytl se nám další povedený restart (stejně jako u Star treku) a můžeme se jen těšit, co nás bude čekat dalších 50let v Marvelovském X-Man vesmíru. Dobré je, že většina našich oblíbenců se roku 206? dožije, vždiť jsme je už viděli. Jak to dopadne s Mystique, Magnetem, Pyrem a dalšímy se necháme překvapit... Já osobně se už doopravdy těším. Jediné co bych filmu mohl vytknout (po druhém shlédnutí) je mírná strnulost, zejména v ději, který se odehrává v roce 72., a né tak propracovaný scénář (ten srovnávám s První Třídou). Jinak super. Za mě 94% a jasných 5 sluncí.(30.5.2014)

• Janchor

Když musíte překombinovanou expozici staticky odvyprávět už někdy v patnáctý minutě, you're doing it wrong.(27.9.2014)

Singer bojuje, snaha nacpat do filmu úplně všechno a všechny ale filmu podkopává nohy až příliš často. Chápu, že vyprávění je správně strukturované, postavy se objevují v jasných intervalech a i zápletka se posouvá dopředu po funkční trajektorii, v rámci vnímání celku jde ale o někdy lépe a někdy hůře natočené fragmenty, ze kterých divák ve výsledku úchvatný komplexní zážitek postrádá. Narozdíl od ostatních jsem ale zcela nadšen z až anti-blockbusterového finále, které skvěle spojuje obě časové roviny jak v akci, tak emoci a vrcholí skvělým epilogem, který tvůrcům umožňuje začít opět s čistým štítem.(23.5.2014)

Obdivuju scénáristy, kteří v jedné scéně dokáží vyřadit z provozu hned tři mutanty se super-super schopnostmi, aby se mohl na plátně vyřádat mutant se super-super-super schopností. K mému smutku je hlavní postavou Logan a Wolverine zde bohužel své adamantiové drápy nevytáhne. Na tyhle okamžiky jsem se v Singerových X-Menech vždy těšil.(26.5.2014)

Noví x-meni mali miestami slabšie pasáže a vyvrcholenie stále a stále nemohlo prísť, ale mimo tejto výtky sa opäť jednalo o kvalitatívne rovnaký počin ako First class, i keď možno o malý kúšček slabšie. Neberte ma v zlom, no First class malo predsa len svižnejšie tempo, Days of Future Past bol tak trochu uťahanejší a dialógovejší, niekedy na jeho dobro, niekedy naopak na škodu. Čiže tento krát to bude za slabšie štyri.(23.8.2014)

Ač se mi to prvních pár desítek minut nepozdávalo, zejména protože jsem nevěřil, že by mě takový mišmaš těch spousty různorodých témat, motivů a stylů mohl bavit, skončilo to přesně naopak. Proti všem mým předpokladům mě noví X-Meni chytli a nepustili, i když to bylo způsobeno hlavně retro linií, která stojí a padá na výkonech dvou geniálních herců McAvoye a Fassbendera, kteří mě dokážou strhnout prakticky za každé situace. Nakonec to byla příjemná a rychle ubíhající podívaná, která slabší, ale přece jenom čtyři hvězdy zaslouží.(23.9.2014)

Mutantí univerzum pod taktovkou Bryana Singera opět zabodovalo. Především perfektním vývojem postav, přiměřeným množstvím naprosto parádní akce, příběhem, který neztrácí logiku a má hlavu i patu a také skvělými herci. Budoucí minulost zaujme také novými postavami v čele s Peterem Dinklagem nebo velice atraktivní retro atmosférou. Co dodat, další skvěle zvládnutý komiksový trhák, který vhodně doplnil svět X-Menů. [85%](2.10.2014)

|90%| Na Budoucí minulost jsem se opravdu těšil. Marvelovky mám hrozně moc rád, ale s X-meny jsem začal teprve nedávno a jak mě ta série chytla. Doposud nejlepší je rozhodně První třída. Tohle se tomu dá se říci, téměř vyrovnalo. Skvělá akce, výborný příběh, který sice měl v mých očí určité a asi méně logické propojenosti s předchozími filmy, ale myslím, že je to spíše mnou. Trochu složitěji to bylo podané, ale to je detail. Úvod neměl chybu – temnější atmosféra v budoucnosti atd. Postavy jsou opět super, Eric v mladší verzi mě nehorázně bavil, stejně tak jak mladý tak starý profesor Xavier tu byl, můj oblíbený Wolverine zde měl dost prostoru, ikdyž se mohl akčněji víc předvést, ale nevadí. V podstatě fungovalo vše, co fungovat mělo. Putování do minulosti – to vše bylo zajímavé, takže tu máme plno dobrých scén. Hudba byla vydařená. Finále trochu předvídatelné, ale slušné. Nebylo až tak moc zbytečně přeakčnělé což se cení. To je vše – u mě velké nadšení.(24.5.2016)

Nejslabší z nových "X-menů". Není nic horšího, než když postavy umírají jen proto, aby mohly v závěru *spoiler* všechny zase obživnout *spoiler*. Ale Evan Peters boží.;-)(4.6.2016)

X-Men = Bryan Singer. Platí to už od roku 2000 a platí to stále. Nechtěl bych se dožít budoucnosti vykreslené v tomto filmu.(24.5.2014)

Jo, povedení X-Meni. Skoky do minulosti byly dobrá myšlenka a do příběhu pasovaly (i když mi lehce připomínala Inception), párkrát haprovala logika, ale jinak palec nahoru za hudbu, akci, zábavu (nejednou jsem se zasmál) a Jen, která si už vydobyla svoje místo v Hollywoodu, a tak dostala víc prostoru. A samozřejmě za Jackmana, na kterým to víceméně stálo. Mladší mutanti fakt jen paběrkovali. Ale i když spokojenost, tak stejně mě ten mutantí svět zas tak nebere. # [kino] # příběh **** | hudba **** | humor * | akce **** | napětí * | pustil bych si znovu ***(23.5.2014)

Aby bylo jasno, čekal jsem apokalypsu v duchu Avengers, nikoliv Terminátora... Jenže X-Meni jsou příliš dobří, než abych jim dal méně než plný počet. Lehce děsí (když začne umírat jeden po druhém), rozesmějí (nejlepší je asi kuchyňská scéna) i napnou (zastřelí toho skřeta, nebo ne?). Zřejmě kvůli přístupnosti je veškerá případná ženská nahota redukována na modrou Mystique, zatímco nahý Wolverin zjevně cenzorům nevadí. Škoda, X-Men jsou filmem spíše pro dospělé...takže trocha víc krve a krásných lepých mutantek by neuškodila. Mírné rozčarování během návratu z kina přešlo a ráno jsem už viděl film s plnou palbou hvězdiček na štítě...(29.5.2014)

• kingik

Někdy je pro zachování (mutantí) budoucnosti nutné vyřešit minulost. Nejlépe za přispění všech X-Menů, kteří dosud vkročili na filmové plátno a zasáhli tak do bohaté comicsové ságy (ach, ty ságy!). Bez ohledu na to, jestli je minulé filmy pohřbily či nikoliv. X-menské dějiny píší svůj vrchol. A znovu pod vedením Bryana Singera, který je totálně z formy a dělá z filmu nudnou, filosofickou přednášku s hrstkou akce. Pokusím se nastínit děj. Mutantům s genem X zvoní hrana. Vzrůstem nevelký, ale o to však chladnokrevně zákeřný vědec Trask vyvinul, v rámci programu Sentinel, mocnou zbran sestrojenou k jejich vyhlazení a započatí budoucí války X-menů s polymerovými roboty Sentinely. Osobně nechápu, kdo na takovou blbost může přijít, ale dejme tomu, že tým scénáristů byl jen zhulený špatným matrošem. Sérum k tomu nesmyslu získal vědec z DNA Mystique, která má schopnost dokonalé buněčné transformace (příznivci série vědí o co jde) díky níž na sebe může vzít jakoukoliv lidskou podobu, a že jich během filmu vystřídá opravdu X. Mystique, dříve říkající si Raven, má s profesorem své osobní plány. Chce ho, zkrátka a dobře, zabít. X-men parta však vymyslí plán, který umožní, aby se výše popsané nikdy nestalo. Rozhodne se cestovat časem. Do 50 let vzdálené minulosti vyšle v mladším těle Logana jeho mysl (bude vypadat pořád stejně, protože nestárne), aby za vydatné pomoci staronových přátel v minulosti zvrátil negativní minulost v pozitivní budoucnost, ve které nedojde na válku s vražednými Sentinely. Byl vybrán právě on, protože jako jediný disponuje optimální fyzickou kondici, tak důležitou pro přežití náročného přesunu v čase Jeho mise bude náročná, ale ne nesplnitelná. Když plnil Cruise mise na 150%, proč by je Wolverine nemohl plnit na 200%. Pochopitelně bude muset v minulosti navázat přátelství se svými přáteli, které tak v budoucnosti důvěrně zná, ale oni neznají jeho. A vlivem navázování kontaktů s nimi dojde na počáteční nedorozumění, ale až podezřele snadno si Logan získá jejich důvěru. Po celkem působivém rozjezdu, se film jen zhoršoval, a byl k ničemu. Retardovaný děj opravdu nedal zabrat školákovi se čtyřkami na vysvědčení ve čtvrté třídě. Cestování v čase není nijak objevný námět, ale dost často se stává, že má něco do sebe. Tady byl zajímavý, a trochu i chytře vtipný, sotva čtvrthodinu, než Logan narazil na vozíčkáře profesora Charlese Xaviera v mladší podobě, který se navíc v té době s Magnetem nesnášel. Pak už, prosím pěkně, nic zajímavého nepřišlo, ale těch blábolů, co si film dovolil vršit, byla slušná porce. Asi nejvíc smíchu vzbudí "odvážná" teorie atentátu JFK. Záměrně neprozradím o co přesně jde, ale poserete se smíchy. Sedmdesátá léta, konkrétně rok 1973, minulého století nejsou nijak pro mladší diváky atraktivní, řekl bych až nudná, zvláště když politická historie s tehdejším prezidentem Nixonem (ve filmu ho tak nikdo neosloví ani nepojmenuje), je tady brána tak seriozně, a přitom je z tvůrčího hlediska pojata tak nejapně blbě, až to bolí. Jauvajs!. Měl jsem přísného režiséra Bryana Singera za tvůrce, který je při smyslech, a ví, co dělá, a navíc x-menské dynastii coby její duchovní otec rozumí nejlíp, ale pokud na mě na dvě hodiny vybalí blábolivou píčovinu založenou nebo lépe propojenou na skutečné tehdejší politické pozadí, které fakt asi věří, tak opravdu není co řešit. To bylo fakt příšerné, co vyprávěl. A vyprávěl to navíc nudně jako filosofickou přednášku. Na filmu není znát štědrý rozpočet. Ano, detailní výprava do sedmdesátých let stála jistě nemalé výdaje, ale kde byla nějaká famozní akční scéna, ze které bych byl paf?! Jsou tam dvě, a sice "zmražení" času a finální scéna na stadionu, ale o velké rozmáchlosti se tedy nedá moc hovořit, a většinu času se víc kecá než koná. I přes návrat všech známých postav, jde o takový symbolický comeback, neboť většina oblíbených postav (viz Storm) jsou upozaděné anebo dostanou jen minimální prostor, a to včetně těch dříve zesnulých. Ne všichni herci podali maximum. Hugh Jackman a James McAvoy tradičně charismatičtí a zajímaví, Jennifer Lawrence v roli modré Mystique neměla takový dráždivý sex appeal, jako její předchůdkyně Rebecca Romijn a tragéd Michael Fassbender skončil svojí necharismatickou etudou na jedno brdo na pomyslném hereckém chvostu. Nuda, nuda a zívačka s minimem něčeho poutavého a jen cca úvodních třicet minut baví. Pak jen slátanina, blbost a nuda bez dobrých akčních momentů a s převařeným scénářem, který ani v závěru nepřijde s žádným velkým zvratem. Bryane Singere, co jsi to natočil?! Pohřeb X-Menů?! Ano, je to comicsový funus. Comicsů mám plné kecky. Zvláště takových imbecilních, jako je tento. Mé hodnocení: 40%(7.6.2014)

Tak X-Meni nesklamali ani tentoraz a ja som si opäť užil veľa akcie, zaujímavého deja a pekného vizuálu. Miestami mi to však prišlo málinko prekombinované, hlavne čo sa týka časových skokov. Našťastie toho nebolo veľa a väčšinu stopáže tak zaplní akcia a ešte raz akcia, film má preto rýchly spád, stále je na čo pozerať. Tiež je to po dlhšej dobe film s P. Dinklagem, ktorého som si ako herca veľmi obľúbil, neviem, možno je to deformácia z HoT. V každom prípade tu zahral na jednotku, škoda len, že nedostal viac priestoru. Zatiaľ moji najlepší X-Meni. 85/100(6.10.2014)

Foxové a Bryan Singeer si ukousli příliš velké sousto - kombinují postavy ze dvou různých X-menovských sérií, příběh se motá okolo apokalypsy a cestování v čase a na šachovnici prostě mají příliš mnoho postav. Obzvláště cestování v čase ve filmu nedává příliš smysl a i se selských rozumem v něm najdete logické chyby. Singerova režie zaměřená na pocity a motivace postav a parta talentovaných herců (McAvoy, Fassbender, J. Lawrence) ale i přesto z Budoucí minulosti dělají příjemnou, i když jen lehce nadprůměrnou podívanou. Ano, létající stadion je epický, ano, akční scény jsou zábavné (ta s QuickSilverem jedna z nejlepších v X-menovských filmech vůbec), ale co naděláte, když hlavnímu padouchovi (Dinklage) chybí pořádná motivace a ani jedna scéna nejde emocionálně na dřeň (ačkoli se hraje o tak velké věci, že by tvůrci mohli diváky rozbrečet každých deset, patnáct minut). 75 %(21.5.2014)

Fantastické! Jak perfektne propletené a hned s několika díly série. Návrat Singera k X - menovi se opravdu vydařil. Nečekal bych, že se do X - mena zapojí i cestovaní do minulosti. Líbí se mi, pokračování Posledního vzdoru. Návaznost na První třídu a herecké obsazení z První třídy a konec se ocitne tuším že někde po X - menu 2. Takže v podstatě tento díl je pokračování série, který vlastně nikam nepokračuje, jen vyplňuje nějaké mezery a pořád se motá okolo toho základu celého příběhu. Je to geniální. Mě to celé oslovilo. V hodnocení jsem dlouho nepřemýšlel :-)(10.10.2014)

První Matrix, jak vyšitej. Jinak jsem se těšil na souboj Wolverine vs. Peter Dinklage,(14.2.2015)

1 2 3 4 5 6 7 8 18 35 52 69