X-Men: Budoucí minulost

• USA X-Men: Days of Future Past (více)
USA / Velká Británie / Kanada, 2014, 131 min (Special Edition: 148 min)

Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly. K bytostem s výjimečnými schopnostmi se vrací režisér Bryan Singer, strůjce jejich mimořádného úspěchu. Spolu s ním ve filmu X-Men: Budoucí minulost přichází i nejvíc mutantů v historii této ságy. Díky tomu, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, objeví se v něm hned dvě podoby vůdce „hodných" X-Men, profesora Xaviera (Patrick Stewart, James McAvoy) a jeho protivníka Magneta (Ian McKellen, Michael Fassbender). Pouze Wolverine (Hugh Jackman) zůstává stále stejný díky schopnosti nestárnout a bleskurychle se uzdravovat. Právě on proto dostane zdánlivě šílený úkol, vrátit se v čase a zabránit tomu, aby se z bývalých přátel stali soupeři na život a na smrt. Jedině spolu totiž mohou v budoucnosti čelit síle, která předčí i jejich unikátní schopnosti. (CinemArt)

NightScene

Nádhera! Hrozně moc sem rád, že sem mohl zase vidět "staré" X-meny. A všichni spolu dohromady? Bomba! Skvělé pokračování First Class, které upoutá do křesla a jede takovou rychlostí, jako by jste seděli v Lamborghini. Obsazení suprové, všichni si náramně sedli a výborně spolupracovali. Děj se vyvíjí pomaleji, ale za to detailně, nesmí se zapomenout ani na jednu maličkost. Akce je spíše vedlejší (důraz je na emoce, drama, napětí), ale když na ní dojde, má to grády! Moc se mi líbilo jak se prolínali oba děje. Minulost s budoucností. Zkrátka toto pokračování se neskutečně vydařilo a hltal jsem to vším. 100% P.S. Hrozně se mi líbila ta mutantka co házela ty růžové koule a vytvářela tak portály. Super schopnost, velice užitečná.. :) ()

stafino

Ďalší dobrý akčný x-men. Magneto si zas odhral najlepšiu rolu,s dobrými efektami a letajúcim futbalovým štadiónom. 80% ()

Xenerix

Naprostá pecka! Už First Class trochu napravila trpkou pachuť po tom směru, kterým se ubíraly poslední X-men filmy (Last Stand, Origins). Days of Future Past dílo dokonalo a dalo toužený knock-out nepříliš povedené trojce. In your face Brett Ratner. Už dlouho nepamatuji tak skvěle zobrazenou tíživou a depresivní post-apo atmosféru jako právě na začátku Days of Future Past. I takový Snyder by se mohl jedné či dvěma věcem přiučit. V kombinaci se scénami z minulosti to funguje skvěle, Sentinelové jsou jako tišší a efektní zabijáci správně děsiví a akorát to skvěle dokresluje fakt, že tohle není jakási válka, ale čistý a zoufalý boj o vlastní přežití. Nutno říct, že ve většině případů boj neúspěšný. Střídání mladého a starého hereckého dua je pak jakési pomyslné předání žezla do dalších let pro další filmy. McAvoyem jsem si ještě ve First Class nebyl úplně jistý, ale tady mě přesvědčil že na to naprosto má hrát postavu Xaviera a vůbec veškeré přechody mezi mladými a starými herci člověk vnímá velmi přirozeně a že se jedná o jednu a tu samou postavu filmu naprosto věří. Závěr a celé finále je také ve velkém stylu, tudíž očekávání pro další filmy je zase opět jako kdysi over 9000. ()

moviefan4

Naozaj jeden z najlepších X menov, pre mňa je tento najlepší a asi aj tak ostane. Dokonalý príbeh ktorý je natočený neskutočne dobre, skvelé herecké výkony, dokonalá kamera a prelínanie časom bolo tak dobre spravené že som sa vžil do každej línije príbehu. Hugh Jackman tu ako Wolverine naozaj skvele exceluje(ale nie až tak ako vo filme Logan) ostatný členovia tímu X sú tiež skvelý a každá akčná scéna stojí za zmienku, hlavne tá s Quicksilverom. Naozaj palec hore pred týmto dielom ako v rámci X men filmov ale aj v rámci super hrdinských filmov. ()

vodkasesemte

Tvl, kolik těch X-Menu je? Pustil jsem si to od prostředka a nemohl ten film zařadit do časový osy, než mi došlo, že se to jmenuje budoucí minulos. Jak mužou o osm let starší herečky (50) hrát své mladší já? Muselo to bejt někdy mezi prvním a druhým dílem, protože Jean byla v týmu a profesor ještě naživu. - A world of war suffering on both sides - Fighting an enemy we cannot defeat - Are we destined down this path? Destined to destroy ourselves like so many species before us? - Or we can EVOLVE fast enough to change ourselves? Change our fate? - Is the future truly set? - Too late assholes - Taky se vám líbí, když Kitty (27) mluví sprostě? Asi jo, jinak by to necpali do každýho dílu - Using their gifts to fuel his own research - Patience is my strongest suir - You are gonna give me the keys to your cae and some money for gas - To Homo Neanderthalensis, his mutant cousin, Homo Sapiens, which is us, was an aberration (odchylka) (Kniha moudrých draku) - The arrival of the mutated human species, HomoSapiens, was followed by the immediate extinction of their less evolved kin (neměli Boží ingredienci – byly to zvířata se superschopnostmi – supersílou, ale také hloupá) - Now, we are the Neanderthal (vypadá to tak) - Člověk už je dokonalej ve své podstatě, ale Dábel se nás bude snažit přesvědčit o opaku, protože nemá v zájmu nic jiného, než to Boží dílo zničit - Speak for yourself (lol) - Sentinel Program - Massacre. Leaving only the worst of humanity in charge - I have been in a lot of wars. I would never seen anything like this - Her heart and soul belong to someone else now - I tried easing hum back - But he just couldnt bear the pain, the VOICES - Whats internet? We have a phonebook - I dont know KARATE. But I know crazy - Looks can be deceiving - Bcs he was one of us (president – JFK) - There is a new ENEMY out there. An enemy that will render your arsenals useless, your armies powerless and your nations defenseless - You will need a new weapon for this war. I call them Sentinels (technology) - Named after the ancient guardians - My machines dont make mistakes - Thats an experimental program, sir. Strictly off the books (ten přizdisráč s čoklama mu to podepíše) - Tohle je na diagnozu - Tak pejsci si pro jistotu ještě hafli, aby nebylo pochyb, že je to kripl - Apace-age polymer (bez příměsi metalu) - Whatever you need - I dont care who you screw, as long as its not me - We have to STRIKE now, while we still hold the upper hand - Never before in all of human history has there been a cause which could unite us as a species - I see mutants as our SALVATION. A common enemy, struggle against the ultimate enemy - Extinction. I believe our new friends are going to help us usher (pruvodce, uvaděč) in a new era - A new era of genuine and long-lasting peace (jasně, protože budete hlídáni technikou – to je mír jak prase – koncentrák) - Jinak mám občas potřebu to popohánět. Kdykoli se na sceně objeví ten kripl na vozejčku - Look past my future - That PAIN will make you stronger - And its born from the most human power, HOPE - I have sompassion. Just not for Trask (libovolně si dosadte) - Mind control - Maybe we shouldnt have to fight off the things that come naturally to us - Zvířata! - Mutant and proud - She cut her ties - Time is immutable. Its like a river. You can throw a pebble (oblázek) into it and create a RIPPLE, but the current always corrects itself. No matter what you do, the river just keeps flowind in the same direction (quantum theory) - The world will never be the same again (Robert Oppenheimer – Project Manhattan) - Hele, jak jim, strojum, vzdávaj poctu - Pěkně ji napích. Takhle jsi měla chcípnout v první minutě prvního filmu, když ses objevila na sceně - So much for being a survivor - Logan nikdy nabyl moc chytrej - Humanity has always feared that which is different - You are right to fear us - We are FUTURE. We are the ones who will inherit this earth (tak bude – nefilim) - Today was meant to be a display of your power. Instead I give you a glimpse of the devastationmy race can unleash upon yours (přesně, to je jedinej, jinak, přístup k těmdle sociálum – vždyt ti kriplové za sebe nechávají rozhodovat většinu) - My tady máme i zničené polobohu, což je jejich osud - You have lived in the shadows in shame and fear for too long - Fight together in a brotherhood of our kind - A new tomorrow that starts today (pěkná řeč) - Ten jejich prezident mi připomněl Havla, ten měl taky Dulu - New and uncertain world - Migrant zachránil migranta, tak to už jsme někde viděli - Všichni nejsou stejní - Infinite outcomes - Countless CHOICES define our fate - Each choice, each moment a RIPPLE in the river of time - Enough ripples an you change the tide. For the FUTURE is never truly set () (méně) (více)

Aywes

Místy trochu přeplácané, ale kdo by nechtěl vidět Petera Dinklage s knírkem? I když je tento díl X menu trochu přitažený za vlasy, tak já se bavil. Je to další dobrý blockbuster. Občas trpaný, občas rozvláčný. Každopádně dělá svoji práci dobře. ()

wanry02

Další z dlouhé řady povedených X-menovských filmů, který sice zásadně zbořil to co se řadu filmů budovalo, ale zase přinesl nové možnosti na rozvíjení tohoto světa a další a další nové příběhy, které dle mého budou rozhodně zpracovany. 80% ()

BaronMartin

X-Men: Budoucí minulost je naprosto skvěle udělaný film, i přes to, že na první pohled může vypadat jako obyčejný blockbuster, ve skutečnosti však skrývá mnohem víc. Začneme příběhem, který je super. Je zábavný, napínavý, zajímavý, okamžitě vás pohltí. Film má 2 dějové linky, první odehrávající se v minulosti v roce 1973, která je prostě skvělá, a druhá z dystopické budoucnosti 2023, která je taky fajn, ale bohužel má hrozně málo prostoru a nestrávíme v ní tolik času, kolik bych chtěl. Herecké výkony jsou famózní, všichni předvádějí úžasnou práci. A není se čemu divit, když zde jsou herecká jména jako Hugh Jackman, Patrick Stewart, Ian McKellen, James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence nebo Peter Dinklage. Takovýhle nadupaný herecký cast má málokterý film. Efekty jsou dost fajn, hudba je dobrá, jenom škoda, že jí nedělal Henry Jackman a nepoužili Magnetovu záporáckou znělku z First Class, ta mi tu dost chyběla. K záporákovi, Peter Dinklage a jeho Trask je rozhodně zajímavý záporák, má charisma, ale chybí mu něco navíc, nějaký důvod, proč nesnáší mutanty. Ale přes to neskutečné charisma herce tuhle chybku dokážu odpustit. Akce je super, jenom škoda, že víc nezapojili Wolverina do akčních scén. A na závěr musím zmínit Evana Peterse a jeho Quicksilvera, který má opravdu málo prostoru, ale už za těch pár minut si ho dokážete zamilovat. Ta postava je prostě úžasná. Mimochodem, viděl jsem i režisérský sestřih zvaný Rogue Cut, který přidává asi 15 minut nových scén, hlavně tedy přidává do děje postavu Rogue. A není to vyloženě špatné, ale pokud opravdu nezbožňujete postavu Rogue, bohatě si vystačíte s obyčejnou kino verzí. X-Men: Days of Future Past je zábavný film se super postavami a výborným castem. Hodnocení: 83% ()

hrumsrt

Tenhle film je splněný sen, ať už můj tak si troufnu říct, že i ostatních x-men fans. Propojení původních a First Class x-menů (♡♡). Navíc v centru dění je Logan, který tím svým stylem prostě sedne. Obsazení je velkolepé, ale co film posouvá na filmový piedestal je to monstrózní napětí, které ve finále vygraduje v tolik no-breath momentů! Navíc perfektní snaha nerozdrolit časovou linku.. 100% ()

Vito_LePour

Dobře zvládnuté cestování s časem, výborně zpracované efekty. Možná to mohlo být trošku kratší, ale chápu že to stavělo tu dramatickou gradaci až do konce. ()

Janca_90

X-men opravdu dokonala pecka. Clovek se nenudi od zacatku az do konce. Rozhodne mu neprijde, ze by byl film tak dlouhy. Jedine nechapu, jak je mozne, ze profesor zije. Myslela jsem, ze ho Jean ve tretim dile zabila. Ale ocividne je u profesora vse mozne. Anna Paquin je ve filmu pritomna asi 3 vteriny, takze si nejsem jista, ze to fanouskoum bude vyhovovat. To ji rovnou mohli vystrihnout uplne. Mystique je proste nejlepsi. Cely film je diky ni posunuty na uplne jinou uroven. ()

misiaq

crossover starych a novych ixakov bol vyborne spracovany ale time travelling tu nebol celkom dobre zmaknuty. James McAvoy uz zacal byt ako mlady Xavier otravny, zato Jackman sa paradne chytil ako wolverine... ()

challik

Dávam slabých 5*, niektoré časti boli nudnejšie, avšak nemôžeme vždy chcieť iba akciu, preto som nedal menej. Film odporúčam všetkým fanúšikom X-Mena :) ()

Co se děje s X-Meny?

Co se děje s X-Meny?

10.11.2016

Třetí wolverineovská sólovka se jmenuje Logan, dorazí k nám 2. března a není tak úplně jisté, co se bude dít po ní. Hugh Jackman se tu rozloučí s rolí Wolverinea, zároveň by ale mohlo jít o částečné… (více)

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (více)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem